Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Bademcik Taşı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Seagull
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı Seagull Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2022 Saat 14:19
Bence olabilir, en azından kbb uzmanına gittiğimde net bir şikayetle gitmiş olurum. Dil kökü bademciği diye sormakta fayda var.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 366
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2022 Saat 16:52
Orjinalini yazan: Seagull

Bence olabilir, en azından kbb uzmanına gittiğimde net bir şikayetle gitmiş olurum. Dil kökü bademciği diye sormakta fayda var.

Şuraya baksana bi hele :

https://youtu.be/4rQg1SkyYNg

Dilin arkası, yutak. 2 tane ses teli de gözüküyor. Cepler var yutakta. Bizimkilerin içi her nasılsa bakteri yönünden zengin ve koku yapıyor. Offf yaa, bu cepler herkeste var demek ki ama onlarda neden koku yok?
IP
Badem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Badem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2022 Saat 13:51
Merhabalar ben burda yeniyim,yardım ederseniz sevinirim, kendimi bildim bileli ağız kokusu problemi yaşıyorum bademcik taşlarımdan dolayı, bundn eminim çünkü bademck taşları temizleme aparatıyla bademciklerim temizlendiğinde koku 1 haftalığına filan kayb oluyor sonra taşlar oluştukca yine koku geri geliyordu ,bide oksijenli suyla gargara yaptığımda koku 1,2 günlüğüne geçiyodu. ama şu an 2,3 haftadır durum deyişti, sanki bademciklerimi tamamen temizleyemiyorum, ne yapsam koku geçmiyor, biraz azalıyor sadece, geniz akıntımda yarandı, bu geçmeyen koku sadece sol tarafımda, sağdakını rahat temizleye biliyorum, kulak çöpünu sol bademciğime sürüp kokladığımda gerçekten kokunun ordan geldiğini anlıyorum, böyle durum yaşayan oldumu? Bademcik ameliyyatı olursam geçermi bu durum?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2022 Saat 16:28
Bu konu KBB uzmanı Mert beye canlı yayında soruldu. Ağız kokunuza sebep olan bakteriler tükürüğünüz aracılığıyla bademcik ceplerine doluyor orayı da kokutuyor. Bademcik taşları da o kokuya sahip oluyor yani.

IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2022 Saat 16:29
Orjinalini yazan: Tospik

Bu konu KBB uzmanı Mert beye canlı yayında soruldu. Ağız kokunuza sebep olan bakteriler tükürüğünüz aracılığıyla bademcik ceplerine doluyor orayı da kokutuyor. Bademcik taşları da o kokuya sahip oluyor yani.

Yani kokunun kaynağı bademcik taşları değil aslında. Bademcik taşı yerine o oyuklara minicik çakıl taşı koysanız o da kokacaktı
IP
Badem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Badem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2022 Saat 15:32
Eğer kokunun kaynağı bademcik taşı değilse neden o taşları çıkardığım zaman koku kayboluyor?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2022 Saat 19:33
Orjinalini yazan: Badem

Eğer kokunun kaynağı bademcik taşı değilse neden o taşları çıkardığım zaman koku kayboluyor?

Ben doktorun yalancısıyım. Mantıken düşününce şöyle olabilir; taş olmadan bademcikteki boşluklar iyi kötü hava alıyor ama taş oluşmaya başladıkça (adı taş ama aslında yediğimiz süt ve peynirlerdeki kalsiyumun çökelmesiyle oluşuyormuş çoğunlukla) o çukuru doldurmaya başlıyor ve taşın arkasında sıkışıp kalmaya başlayan bakteriler karanlık, nem ve ısıdan dolayı daha çok üremeye başlıyor ve koku çoğalıyor sanırım. Kendi kişisel görüşümdür, bilimsel, tıbbi bir görüş değildir.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2022 Saat 19:38
Orjinalini yazan: Tospik

Ben doktorun yalancısıyım. Mantıken düşününce şöyle olabilir; taş olmadan bademcikteki boşluklar iyi kötü hava alıyor ama taş oluşmaya başladıkça (adı taş ama aslında yediğimiz süt ve peynirlerdeki kalsiyumun çökelmesiyle oluşuyormuş çoğunlukla) o çukuru doldurmaya başlıyor ve taşın arkasında sıkışıp kalmaya başlayan bakteriler karanlık, nem ve ısıdan dolayı daha çok üremeye başlıyor ve koku çoğalıyor sanırım. Kendi kişisel görüşümdür, bilimsel, tıbbi bir görüş değildir.

tıkla

Bakın, Colgate de her bademcik taşı koku yapmaz diyor.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu