Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: çok çok yeni bir şeyler yazıyorum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
adem421
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Alıntı adem421 Cevaplabullet Konu: çok çok yeni bir şeyler yazıyorum
    Gönderim Zamanı: 29-Mart-2016 Saat 06:32

burun bogaz degilde sindirim sistemi kaynaklı koku için ..kokuyu kendiniz alamazsınız.ancak etrafınızdakiler alır.yemekten bir saat sonra veya şekerli içecekten bir saat sonra yanınızdakiler için koku dayanılmaz olur
.sabah kahvaltsı yapmayıp aç karnına yogurt yerseniz veya kaynamıs suya limon sıkıp icerseniz kokudan üc dort saat kurtulursunuz geçici olarak.
ama şekerli karbonhidratlı hamurlu ekmek bile yeseniz vay yanınızdakilerin haline
yani yanımızdakilerin..aksamları bir kaç gun ac yatsatsak biraz dıyet yapsak koku azalır gibi olur ama geçicidir.
karbonhidratı tam kessek kokudan kurtulmuş gibi oluruz ama buda geçicidr..
sonra tekrar yediğimizde bakarız ki koku tekrar gelmiş
herhangi bir antibiyotik veya antioksidan alırız koku kesilir gibi olur.sevinçten havalara uçarız
ama geçidir..bir de kokuyu bir türlü kendimiz alamayız eşimiz ve çocuklarımızdan alırız haberi..
nedir nedendir...26 altı yıldır her gün denemeler kafa patlatmalar...ben 45 yaşındayım.
ama sonunda galiba buldum...

akşamları yemek yemeği kestim su dışında içeceği de...
ve gündüzleride karbonhidratı tabi sadece iki haftalığına kokunun kalıcı gittiğini gördüm..
daha sonra gündüzleri her şey serbest.ekmek hariç.akşamları aç kalmaya devam ettim koku geri gelmedi.bir sonraki aşamada.akşam yemeğine başladım ama diyet ve yatmadan en geç üç saat önce ve ekmek hamur işi yok. .koku gene gelmedi
sonraki aşamada her şey serbest yaptım .koku geri geldi.

evet geldi.
anladımki akşamları ekmekli hamurlu tıka basa yemek sindirim sistemimde bir başkalaşıma yol açıyor ..sindirim yemek borusunda gerçekleşiyor.belkide yemek borusunda bir takım midevik görevini gören küçük kesecikler oluşuyor.dur...tahmin yürütüyorum. haliyle sindirimin bütün kokusu ağzımdan etrafa yayılıyor
ve bu evrimi geriye çevirmek sindirim işlemini tekrar olması gerektiği yere mideye indirmek için.
bir ay gibi bir süre akşamları yemeği kesmek gündüzleri de karbonhidratı kesmek.ekmek hamur pirinç glukoz şeker başta olmak üzere.. gerekiyor.
normal evrimsiz sindirim sistemine geridöndüğümüzdede gündüz her şey serbest akşamları erken ve diyet yesek ömr boyu koku moku yok..
bu bilgiyi ilk ben yazıyorum ama inanın yakında her yere yayılır..
hemde bir çok kişi kendisi ilk yazıyormuş gibi izlenim verir.

hiç önemli değil yayılsın da .dertlere deva olsun da kimse benim belkide otuz yıldır yaşadığımı yaşamasın da
gerisi önemli değil
ama bana ... işi gücü rast gitsin bu adamın ..diye bir dua edin lütfen hem de hemen..
çok ihtiyacım var çünkü.

hoşçakalın...

IP
asil35
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı asil35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2016 Saat 13:05
''burun bogaz degilde sindirim sistemi kaynaklı koku için ..kokuyu kendiniz alamazsınız.ancak etrafınızdakiler alır'' Murat hocam bu bilgi doğrudur diyebilir miyiz?
yorum(suz)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2016 Saat 07:40
Orjinalini yazan: asil35

''burun bogaz degilde sindirim sistemi kaynaklı koku için ..kokuyu kendiniz alamazsınız.ancak etrafınızdakiler alır'' Murat hocam bu bilgi doğrudur diyebilir miyiz?

Neden kendisi kokuyu alamaz?

bu konuda bir bilgim yok
-M
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 78
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2016 Saat 14:56
adem421 işin gücün rast gelir inş. söylediğine kafam yatmadı değil ben öğrenci olduğum için ekmeği çok fazla yiyorum azaltma gibi bir seçeneğim yok malesef aç kalırım yoksa:) kırmızı et yediğinde de koku artıyormu acaba sende
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2016 Saat 00:39
Ardakaşlar koku almayan bir ben miyim? sizler kokuyu nasıl alabiliyorsunuz?
Murat hocam; Tip2 vakalarında burundan koku gelir mi? ve birey kokuyu kendisi hissedebilirmi?

Şu aşamada ben, çinkolu macun, dil temizliği, diş ipi, çinkolu alkolsüz macun kullanıyorum. Kokuyu ben hissetmediğim için bir işe yaramadığını düşünüyorum.(Karşıdaki tepkilerden anladığım kadarıyla)
IP
Cekince
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı Cekince Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2016 Saat 15:40
Orjinalini yazan: by_arda2

Ardakaşlar koku almayan bir ben miyim? sizler kokuyu nasıl alabiliyorsunuz?
Murat hocam; Tip2 vakalarında burundan koku gelir mi? ve birey kokuyu kendisi hissedebilirmi?

Şu aşamada ben, çinkolu macun, dil temizliği, diş ipi, çinkolu alkolsüz macun kullanıyorum. Kokuyu ben hissetmediğim için bir işe yaramadığını düşünüyorum.(Karşıdaki tepkilerden anladığım kadarıyla)

Aynı durumdayız malesef
Bıktım
IP
adem421
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı adem421 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2016 Saat 15:46
Kardesim.
benim 26 yildaa vardigim sonuca gore
Asil yanlis.ozellikle ekmek ve hamur isi ve pilavin katkisiyla tika basa doldurdugumuz midemizin daha sindirimini tamamlamasina firsat vermeden.yatmamiz.yatar vaziyet te sindirim yapmaya calisan sistemimiz
bir sekilde mide kapaginin ust tarafinda yemek borusunda da sindirimi gerceklestirecek bir takim duzenlemeye gidiyor .bence
bu gelisme bir muddet sonra yemek borusunun bir nevi bir ileri mideye donusmesine sebep oluyor.bence.
ve sindirim artik her zaman yemek borusunda gerceklesmeye basliyor.
Sindirim esnasinda ortaya cikan gaz ise koku yalitimsiz olan bu bolgeden agzimiza oradqn da etrafimiza yaylliyor.kanimca.
elbetteki en cok gazi karbonhidrqt agirlikli yiyecekler cikariyor .şeker tatlilar basta.en azindan bende.qma diger yiyecekler de hic cikartmiyor degil.
hangisi daha fazla hangisi daha az.
bunlar sineklerle ugrasmak gibi .bataklik dururken...

kokuyu kendin alamazsin.cunku.lagim kokusunun ozelligi budur .cok icinde durursan ve temiz havq almazsan bir muddet sonra o kokuyu hissetmezsin.senin koku alan dokularin her an o kokunun etkisindeyken o kokuyu yok sayiyor.bence.
en azindan bende oyle.

batakligi nasil kurutucaz.tabiki aksamlari ac kalarak gunduzleri diyet yaparak.zaten mideyi bile kucultmek zorunda kalan sistem destek olsun diye mideye donusturdugu yemek borusundan o ozelligi kaldiriyor.tamamen tahmini bunlar .kimseye dogrulatmadim.l
cok da lazim degil bana .cunku ben bu varsayimdan hareketle kurtulabiliyorum .bu durumdan.
maalesef obez oldugum icin ve bir kac ay sonra tekrar kucuk dilime kadar
Tika basa yemek yiyip yatmayi aliskanlik ettigim icinn tekrar tekrar yakalaniyorum ayni hastaliga.
ama inanin aylarca kurtulmus olarak yasadigim oluyor.
bir gun bir doktor cikip ta soylr derse.yonteminiz dogru ama varsayiminiz yanlis.dogrusu şoyle şoyle...hemen inanirim.ondan iyi bilecek halim yok.ama o gune kadar benim dogrum bu....

Her ramazan oruc tutarrim. Ve iyi bilirim ki otuz gunluk oruc tada mide cok kuculuyor.o halde varsayimim dogruysa ramazan sonunda her seyin yoluna girmesi gerekmezmiydi...ki girmiyor duzelmiyor....

mantigi su ... iftari yapiyorum. Iki bilemedin uc saat sonra yatiyorum.birak onu sahuru yapiyorum direkt yatiyorum .dolayisiyla yemek borusu      midem nekadar kuculurse kuculsun mide gorevi yapmaya devam ediyor.

o yuzden aman kardeslerim sahurda cacik salata cig sebze gibi seyler yiyin.ekmekten tatlidan hamur isinden sekerdeposu olan meyvelerden uzak durun.
Ramazan disinda da bastq tarif ettigim aksamlari ac durma diyetine devam edinn.

IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2016 Saat 05:11
Adem421,
hala durumun iyi mi? Kisa bir cevap yazarsan cok memnun oluruz.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu