Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İYİLEŞTİM ARKADAŞLAR-MUTLU SON Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7
Yazar Mesaj
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2021 Saat 21:17
aclık orucu gıbı bısey ac kalınıyor bır sure zeytınyaglı lımon suyu sonra meyve sebze yenılıyor
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2021 Saat 21:18
ağız kokusuna kalıcı etkisi yok boşa yapmayın
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 28
Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2021 Saat 23:51
Anladım teşekkürler. Ben de bu agiz kokusu probleminden kurtulunabilinecegine inanmıyorum zaten. Bir kere kolonize olduysa kötü bakteriler onları yok edemiyoruz.
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ocak-2021 Saat 02:24
Arkadaşlar yeni bir başlık açmayı beceremediğim için buraya yazıyorum.Youtube da bir Dr. Türkiye de 1 adet toprak bazlı probiyotiğin bulunduğunu söylüyor fakat ismini söylemedi. Bende araştırdım ama bulamadım. Bilgisi olan var mı?
IP
Arınma1101
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı Arınma1101 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2021 Saat 17:29
Murat arkadaşımıza hitaben yazıyorum ve hala söylediklerimin arkasındayım. Piyasadaki probiyotiklerin hiçbiri bir işe yaramıyor yani Türkiye de olanlar bir işe yaramıyor. Sorunun ana kaynağı kalın bağırsak değil aslında sorun ince bağırsakta. Alkali ortamı zararlı bakterilerin dostu gibi söylüyorsun ama yanlış. Bu sorunun ana kaynağı şu. Okuduklarımın hemen hemen hepsinde küçüklükten beri gelen bir problem bu gibi gözüküyor. Anne karnından doğarken yuttuğumuz o sıvılar bizim bağışıklığımızı oluşturuyor ya işte orada bir problem oluyor buna eminim ve bu normal kolonileşme gerçekleşmemiş biz de. Bu yüzden bu sorunla karşılaşıyoruz. Karaciğer temizliğinde kokunun tamamen kesilme nedeni de şu. Safra sıvısı o kadar bazik ki bağırsaklardan geçerken bu bakterilerin canına okuyor sayılarını azaltıyor ve koku kayboluyor. Kanser bile vücudun asidikleşmesidir. Asidik ortamı bu kadar övmeyin yapmayın yahu. Bizim sorunumuz bu olması gerekenden fazla olan bakterilerin sayısını azaltıp yerine hiç olmayan veya az olan bakterileri bağırsağa eklemek olmalı ve çözüm bunda abi net olarak eminim.
IP
Arınma1101
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Arınma1101 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2021 Saat 17:37
Ya arkadaşlar flora testi diyorsunuz allah aşkına okuyun araştırın biraz ya. Tek tip tedavi yoktur güzel kardeşlerim. Flora testinde hangi bakteriler ne kadar miktarda belli olur belki ama herkesin genleri farklıdır. Gen farklı olunca bakteri oranları da kişiye özeldir. Bu işin genel bir dozu yok demeye getiriyorum. Atıyorum kiminde günde 2 doz yeterli olur kiminde 1 doz kiminde 5 doz. Hasta olma mekanizması yaratıldıysa tedavi mekanizması da yaratılmıştır. Kişiye özel bir tedavi mutlaka var bu evrende. Açlık orucu vs boş iş diyenler bana cevap yazmasa sevinirim ya valla uğraşamam böyle tiplerle bu zamandan sonra. DNA mızda ve doğada bu durumun tedavisi çözümü mutlaka var buna adım kadar eminim.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2021 Saat 17:53
Bendeki nefes kokusu 16 yaşında başladı daha önce yoktu o dönemlerde amelıyat oldum omzumdan her zaman kötü besleniyorum o dönem çok stres ve az beslendıgım ıcın 16 yaşımın sonlarına doğru bu basladı sebze meyve olayına gelınce bende sebze meyve yedım denemek amaçlı günlük az yıyen bırı olarak zorlamadı benı nefes kokusunu gecırdı bı kerede dedım sağlıksız beslenıyım 3 öğün zırıd 50 mg kullanıyım bagırsak hızlandırıyor az bısey ( acıklamasını yaptım bı paylasımımda kötü bakterıler hakımse bagırsak hareketlerını yavaşlatır ) sabah aldım aç karna ılacı ABur cubur ne varsa yedım koku tekrarlamadıı. Yanı demek ıstedıgım konuyu bu kadar DNA safra gen konularına girerseniz işin içinden çıkamazsınız istatıstiksel olarak konuşayım burdakı arkadaşların bellı tıp sorunları benzer çoğunun aynı benım gözlemlerimde hic bır sorun neden olmadan ortaya çıkmaz bak ben mide asidi testi yaptım asidik olan ortam bazik çıktı Buda vücutta bakterı üremesine neden olup proteınlerın ıyı sındılmemesıne ve kalın bagırsak ile önce bagırsak bırlesımınde bakterı dengesızlıgıne neden olmuş çok basit neden sonuç mide asıdım kuvvetli olsaydı eğer normal ınsanalrdakı gıbı büyük ıhtımal böyle bır sorunum olmıycaktı
IP
Arınma1101
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Arınma1101 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2021 Saat 18:53
Bu sorunun sonradan çıktığı kişilerde tahribat daha az bence ve geri dönüşü daha kolay oluyor. Buradaki arkadaşlar aynısını denesinler baksınlar bence işe yaramayacak. Bir de ömür boyu bir maddeye bağımlı kalmak tedavi değil bence ve bu yüzden DNA vs konularına giriyorum. Kalıcı çözümü mutlaka olmalı bu işin hem de ömür boyu bir ürüne bağımlı kalmadan...
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2021 Saat 20:32
İlac kolaylık sağlıyor forumda 2016 2017 yıllarında lifli beslenerek ıyıleşende var reflü diyeti yaparsanda koku gider 4 5 küçük öğün amaç şekeri azaltmak şekeri ne kadar az yerseniz süt ürünlerinde şeker yerine geçiyor laktoz giriyor işin içine 2 veya 3 uncu büyük abdestinizde sindirim kaynaklı kokunuz kalmaz öğün sayısını artırmak metabolizmayı hızlandırır sindirim hızlanır lifli beslenırsende aynı mantık lif besınlerın bagırsak boyunca gidişatını düzenler nefes kokusu her türlü sındırım kaynaklı tip2 tip1 ayrı mesele tip 3 tip 4 iyileşmesini istiyorsanız duzenlı beslenme programı yapmak zorundasınız
IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 14:45
Orjinalini yazan: Maybeoneday

Arkadaşlar yeni bir başlık açmayı beceremediğim için buraya yazıyorum.Youtube da bir Dr. Türkiye de 1 adet toprak bazlı probiyotiğin bulunduğunu söylüyor fakat ismini söylemedi. Bende araştırdım ama bulamadım. Bilgisi olan var mı?

Ben de az önce baktım sanırım Enterogermina marka probiyotik. Bacillus clausii isimli toprak bakterisi içeriyor. Ama 2 tane daha faydalı toprak bakterisi varmış bacillus koagulans ve bacillus subtilis adında, bunları içermiyor.
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2021 Saat 02:08
Prof Dr Meltem Yalınay ve bir grup Türk bilim insanıyla hazırlanmış 2019 probiyotik rehberine göre ülkemizde satışı olan, 8,5 milyar ile en yüksek canlı bakteri içeren toprak bazlı probiyotik bigflor tablet olduğu, ibs, ibh ve immün sistemi desteklemek için etkili olduğu yazılmış, enterogerminada canlı bakteri sayısı 4 milyar ve içerdikleri bakteri türlerinde farklılıklar var. Amazonda 25 milyar bakteri içeren probiyotikler var ancak bunların ülkemizde satışı bulunmuyor. Yine bu rehbere göre piyasa adı probest digestive olan 10 milyar canlı lactobasillus plantarum içeren proyotik var. Osman Müftüoğlu gaz şişkinlik kabızlık karın ağrısı ile karakterli ibs problemi olanların, arkasında sıkı bilimsel destek olan L. Plantarum türünü öncelikli olarak tercih etmelerini yazmış.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2021 Saat 03:06
genel olarak bifido ıceren bakterılerı ve l.plantarumu tavsıye etmıstı galıba bende hatırlıyorum
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2021 Saat 03:08
kabızlık ıcın bunları onermıs

B.Lactis, B. Longum, L. Asidoflus, L. Reuteri, L. Plantarum
IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2021 Saat 16:57
Orjinalini yazan: nisaluce

Prof Dr Meltem Yalınay ve bir grup Türk bilim insanıyla hazırlanmış 2019 probiyotik rehberine göre ülkemizde satışı olan, 8,5 milyar ile en yüksek canlı bakteri içeren toprak bazlı probiyotik bigflor tablet olduğu, ibs, ibh ve immün sistemi desteklemek için etkili olduğu yazılmış, enterogerminada canlı bakteri sayısı 4 milyar ve içerdikleri bakteri türlerinde farklılıklar var. Amazonda 25 milyar bakteri içeren probiyotikler var ancak bunların ülkemizde satışı bulunmuyor. Yine bu rehbere göre piyasa adı probest digestive olan 10 milyar canlı lactobasillus plantarum içeren proyotik var. Osman Müftüoğlu gaz şişkinlik kabızlık karın ağrısı ile karakterli ibs problemi olanların, arkasında sıkı bilimsel destek olan L. Plantarum türünü öncelikli olarak tercih etmelerini yazmış.

Turkiyede satılan bigflor'a baktım 2milyar toprak bazlı bakteri içeriyor( Bacillus clausii) . Enterogermina 4 milyar.

Ben enterogermina alıp deneyeceğim en kısa zamanda. Belki bi etkisi olur. Bu arada benim hicbir sindirim problemim yok. Sadece agiz kokusuna iyi gelir umuduyla alacağım.
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2021 Saat 19:01
Guest kutusunun üzerinden okumadım ama orzax firmasına ait bigflor tabletin kendi İnternet sitelerinde 8,5 milyar cfu içerdiği yazıyor.
IP
Brt16
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Brt16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2023 Saat 01:54
Knk nasıl iyileştin
IP
<< Önceki Sayfa   7
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu