Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Arkadaşlar iyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Simyacı
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Konu: Arkadaşlar iyileştim
    Gönderim Zamanı: 30-Eylül-2019 Saat 23:45
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ben Tip1-Tip2-Tip3 vakasıydım. Yani arkadaşlar burdaki hiç kimse umutsuz olmasın.Kurtulamasaydım ben kurtulamazdım.. Yaşadığımız sosyal ve psikolojik problemleri hepimiz yaşadık biliyoruz..Bunları anlatmayacağım.. Ben direkt sorunlarımı ve çözümlerimi size açıklayacağım ve bazı önerilerde bulunacağım..
Sorunlarım ve hastalıklarım;
1) Konkalar çok şişti sabahları burnum tıkalı uyanır ve ağzım açık uyurdum
2) Burun tıkanıklığıma bağlı bademciklerim kurudu, delik delik oldu ve bademcik taşlarım oluşmaya başladı
3) İki yirmilik diş çürüğü (yarı gömülü ikiside üstte) ve bir de ek olarak sağ üst azı dişimde çürük
4) Bağırsaklarımda sürekli gurultu vardı (bu yaklaşık bir senedir vardı fakat hiç üzerine düşmedim çünkü o zaman kokuyu farketmiyordum)
Ve daha bundan beş gün önce özür dileyerek söylüyorum iç çamaşırımda beyaz ipliğe benzer birkaç şey gördüm ve kıl kurdu olduğunu anladım

Bunlar sorunlarım çözümlere gelince;
1) İlk olarak bademciklerim alındı.. Özelde oldum ameliyatı.. Kokuda azalma oldu fakat tam olarak geçmedi
2) Diş doktoruna gittim sorunlarımı anlattım ve iki yirmilik dişi çektirdim ve sağ üst azı dişime dolgu yaptırdım fakat koku tam olarak yine geçmedi
3)Daha sonra Ameliyat olduğum doktoruma söyledim ve burnunu da tedavi edeceğiz dedi burnunda da problem var dedi peki dedim..Burun için iki sprey bir de alerji kaynaklı hap verdi bunları kullandım ve burnumdan, ağzımdan gelen kokuda inanılmaz derecede azalma oldu..Fakat ben sıfıra indirmenin peşinde olduğum için bu seferde gastroentereloji doktoruna gittim
4) Gastro doktoruna karnımdaki gurultulardan,hazımsız ve şişkinlik durumlarından bahsettim.. Kan testi, helicobacteri testi, parazit testi istedi.. Gaita testleri yani.. Testleri yaptırdım.. Sonuclara internetten baktım bi kaç değerim dışında hepsi normal gözüküyordu..Daha doktora test sonuclarımı göstermeye gideceğim hafta iç çamaşırımda beyaz ipliğe benzer kurumuş olan kıl kurtlarını gördüm..hemen doktoruma gidip durumu anlattım ve bana bir hap ve bir de şurup verdi..kullanmaya başladım ve koku tamamen sıfırlandı..

Arkadaşlar anlayacağınız bende bir değil birden fazla sorun mevcuttu hepsinin üzerine tek tek gittim..
Ne pis bir insanmışsın her haltta sende varmış diyen aradaşlar olabilir ama o kadar titiz ve o kadar düzenli bir insandım ki nasıl oldu bütün bunlar nerden bulaştı hiçbir fikrim yok..Hatta yakınımdaki insanlar titizlik konusunda hasta ve obsesif olduğumu söylerlerdi..
Ama bir şeyleri yanlış yapıyormuşum o aşikar..
Mesela en basitinden günde iki kere dişlerimi düzenli olarak fırçalardım fakat ben yanlış fırçalama yapıyormuşum ki dişlerim çürümüş..
Buna benzer hatalar..

Önerilere gelecek olursak;
Gittiğim her doktora hiç utanmadan sıkılmadan direkt ağız kokumun olduğunu söyledim.. Bundan hiç çekinmedim saklamadım..Etrafımdaki insanlara,komşulara,akrabalarıma,arkadaşlarıma söylüyordum..Bakın böyle bir sorunum var sizi rahatsız ediyorum biliyorum ama hastalık bu özür dilerim diyordum..Onlar bana her doktora gidip geldiğimde soruyorlardı ne yaptın ne ettin diye süreci etrafımdaki insanlara anlatmakla çok iyi bir şey yaptığımı düşünüyorum..
Tedavi olurken sürekli olarak annemle koku var mı yok mu hep kontrol ettik..Yani en azından bir insana bu durumu anlatın paylaşın ki birlikte süreci takip edin..
En önemlisi açlık diyetleri yapmadım.. Şunu yemezsem geçer mi bunu yersem azalır mı kafasına girmedim..Her şeyi yedim..(Bademcik ameliyatı sonrası biraz dikkat ettim tabiki..)
Her şeyi yedim fakat tıka basa değil.. Tam doymadan kalktım sofradan mesela.. Abur cubur tüketmedim ve asitli kola gazoz vs. Cips gibi ürünlerin hepsini bıraktım..
Gece yemek yemeyi ve gündüz uyuma alışkanlıklarımdan vazgeçtim..

Çok uzattım biliyorum arkadaşlar fakat bir umut ışığı daha yüzünüze doğsun istiyorum..Asla bu formu terketmicem.. Koku durumundan haberdar edicem geri geldi mi gelmedi diye mesela..Çünkü kıl kurdu sorunu tekrar eden bir problem.. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olucak..İnsallah hep böyle gider ve bir daha tekrarlamaz..
Hep birbirimize dua edelim.. Ben her gece burdaki arkadaşlarıma ve bu dertten muzdarip tüm arkadaşlarıma dua ediyorum..Allah hepinizin yardımcısı olsun uzun ve sabır isteyen bir süreç..
Sorusu olan varsa ben burdayım her zaman..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2019 Saat 07:15
Ağız kokunuzu bilemem ama Bağırsak parazit ilaçları ev halkına ayni anda başlanır. Çünkü şikayet sahibi olmayan diğer ev sakinleri iyileşen bireye yeniden bulaştırabiliyor. Ayni ev (yurt, yatakhane vs) içerisinde yaşayan bir kişi de parazit varsa hepsinde var kabul edilip ilaç tedavisi uygulanmalıdır
-M
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2019 Saat 08:15
Evet hocam hep beraber başladık uyardığınız için yinede teşekkür ederim
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2019 Saat 21:38
Paylaştığın bilgiler için var ol kardeşim🙏🏾
Çok duyarlısın
İyileşmene çok sevindim.
Ben de yaklaşık 6-7 aydır iyileşmeme rağmen terk etmedim formumuzu
Ben de paylaşmaya devam edicem tecrübelerimi.
Ben dilimi çok çok fırçaladığım sürece koku neredeyse sıfırlanıyor. Benim de durumum kısaca böyle. Şükürler olsun Tanrıma.
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2019 Saat 10:56
Sende sağol var ol mahoni.. Bir kişiye bile umut ışığı olmak, iyileştiğimizi paylaşmak hala bununla mücadele eden arkadaşlarıma başta psikolojik olarak çok fayda sağladığını biliyorum.. Çünkü aynı şekilde birinin iyileştiği haberini duyunca kendim iyileşmiş kadar mutlu oluyordum.. Allah hepimizin hepinizin yardımcısı olsun..Umudu kaybetmemek lazım asla..
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2019 Saat 22:06
Dili fırçalamayla geçen kokuyla yıllardır uğraşıyor musunuz??benim kokum sadece yemek yerken olmuyor yaklaşık 10 dakika sonra dilim suçlamakta başlıyor ve koku geliyor.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2019 Saat 22:41
Eyvallah kardeşim 🙏🏾
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2019 Saat 06:42
Orjinalini yazan: Ethic1

Dili fırçalamayla geçen kokuyla yıllardır uğraşıyor musunuz??benim kokum sadece yemek yerken olmuyor yaklaşık 10 dakika sonra dilim suçlamakta başlıyor ve koku geliyor.

"Dilimi suçlamak" derkenneyi kast ettiniz?
Zihninizden dilinizi düşünmeye başlayınca mı koku geliyor?
-M
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2019 Saat 09:59
Murat hocam bu arada size çok çok teşekkür ederim.. Siz ,kurmuş olduğunuz bu site ve buradaki arkadaşlarım olmasaydı izleyeceğim yol hakkında çok bilgi sahibi değildim..Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin sağolun varolun..
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2019 Saat 10:59
Hocam klavyenin dediği oluyor bazen 😀
Sanırım fırçalamaya başlarken’ yazmış arkadaş. Ama klavyenin insafına dikkat etmemiş!
Ya da ben yanıldım 🙏🏾
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2019 Saat 11:03
Evet ethic kardeşim aynen dediğin gibi; yıllardır dil fırçalamakla
Kaybolan bir kokuyla uğraşmışım.
Ama şükürler olsun kurtuldum. Yani bir gün fırçalamasam koku geri gelmeye başlıyor!
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2019 Saat 12:03
Orjinalini yazan: Simyacı

Murat hocam bu arada size çok çok teşekkür ederim.. Siz ,kurmuş olduğunuz bu site ve buradaki arkadaşlarım olmasaydı izleyeceğim yol hakkında çok bilgi sahibi değildim..Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin sağolun varolun..

Estagfurlah . Ben bir şey yapmadım
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2019 Saat 13:01
Hocam öyle demeyin 🙏🏾
Yıllar önce beni, dilin de fırçalanması gerekir’ konusunda
uyarmış olmasaydınız, kimbilir ne fena bir psikolojinin içinde olurdum!
Rabbin, çok değişik yolları var.
Allah sağlık versin hocam 🙏🏾🙏🏾🙏🏾
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2019 Saat 00:50
Simyacı geçmiş olsun bu yazı için çok teşekkürler bende aynı sürecteyim ve bir kaç sorun var ve üzerine gidiyorum tek tek baya yol kat ettim eskiye oranla
Burdan Murat hocama da çok teşekkürler böyle bı site kurmasaydiniz nasıl bı yol izleyeceğimizi bilemezdik en basitinden diş fırçalamayı bile bilmiyormusum yani
Allah herkese şifa versin
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2019 Saat 23:06
Arkadaşlar bu kıl kurdunun yaptığı ağız kokusuna dair bi kaç ip ucu vermek isterim.. Mesela anneme iyice yaklaşarak koku var mı diye teyit ettirirdim yok derdi.. Daha sonra bir bardak su içip (Benimde suyu içer içmez ağzımın içine yayılan leş gibi bir koku olurdu) sorardım kokunun olduğunu söylerdi.. Yani ağız içinden kaynaklanmadığını anlardım direkt.. İçtiğimiz su direkt oniki parmak bağırsağına gidiyor diye biliyorum.. Böyle bir durum yaşayanlarınız vardır belki diye söylemek istedim
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2019 Saat 23:07
Orjinalini yazan: Green

Simyacı geçmiş olsun bu yazı için çok teşekkürler bende aynı sürecteyim ve bir kaç sorun var ve üzerine gidiyorum tek tek baya yol kat ettim eskiye oranla
Burdan Murat hocama da çok teşekkürler böyle bı site kurmasaydiniz nasıl bı yol izleyeceğimizi bilemezdik en basitinden diş fırçalamayı bile bilmiyormusum yani
Allah herkese şifa versin

Sağolasın kardeşim.. Amin inşallah..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2019 Saat 10:50
İçilen ve yutulan her şey doğudan mideye ulaşır. Su imtiyazlı değildir. O da mideye gider.

Bağırsak parazitlerinin erişkinde koku yaptığına dair elimizde kuvvetli deliller yok. Ama çocuklarda ağız kokusu yaptığına ilişkin bir kaç tane yayın var.

-M
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2019 Saat 18:38
Orjinalini yazan: aydinmur

İçilen ve yutulan her şey doğudan mideye ulaşır. Su imtiyazlı değildir. O da mideye gider.

Bağırsak parazitlerinin erişkinde koku yaptığına dair elimizde kuvvetli deliller yok. Ama çocuklarda ağız kokusu yaptığına ilişkin bir kaç tane yayın var.

-M

Hocam suyun imtiyazlı olduğundan değil su kokusuz bir içecek olduğu için çayla ya da kahveyle değil direkt suyla deniyordum..
Hocam parazitlerin varlığı neden çocuklarda koku yapabilme potansiyeline sahip ve bu neden yetişkinlerde koku yapmıyor?
Bende dediğim gibi sadece mideme sıvı bir şeyin gitmesiyle yayılan bir koku kalmıştı kıl kurdu olduğunu da görünce kıl kurdu ilaçlarını kullanınca geçti hocam..
Bilmiyorum belki bende parazit konusunda sayılı koku yapanların arasına girdim ya da parazit için kullandığım başka bi şeye fayda etti..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2019 Saat 19:43

Hocam parazitlerin varlığı neden çocuklarda koku yapabilme potansiyeline sahip ve bu neden yetişkinlerde koku yapmıyor?

Evet olabilir. Parazitler Belki erişkinlerde de ağız kokusu yapıyor olabilir. Ama elimizde delil yok.

Bende dediğim gibi sadece mideme sıvı bir şeyin gitmesiyle yayılan bir koku kalmıştı kıl kurdu olduğunu da görünce kıl kurdu ilaçlarını kullanınca geçti hocam..
Bilmiyorum belki bende parazit konusunda sayılı koku yapanların arasına girdim ya da parazit için kullandığım başka bi şeye fayda etti..

Bravo. Parazit için kullanılan azol grubu ilaçlar anaerop bakterileri de öldürür. Belki kullandığınız antiparazitik ilaçların antimikrobik etkisi sizi rahat ettirdi. Fakat bu durumda ilacı kesince yeniden başlaması beklenirdi.
-M
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2019 Saat 09:57
Peki ilacı bıraktınız mı?
Bıraktıysanız nezamandan beri koku yok ?
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2019 Saat 10:10

Bravo. Parazit için kullanılan azol grubu ilaçlar anaerop bakterileri de öldürür. Belki kullandığınız antiparazitik ilaçların antimikrobik etkisi sizi rahat ettirdi. Fakat bu durumda ilacı kesince yeniden başlaması beklenirdi.
-M
[/QUOTE]

Hocam parazit ilaçlarımı kullanmayı daha kesmedim çünkü iyileşme tamamlansa bile bir süre daha kullanmam gerektiğini söyledi doktorum.. Bıraktıktan sonra Kokuda da bir dönüş yaşamam inşallah..
Anaerop bakterilerden kastınız nedir hocam vücudun hangi bölgelerinde yaşar ve ürerler? Kökten çözümü nedir bunları öldürmenin?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2019 Saat 10:16

Hocam parazit ilaçlarımı kullanmayı daha kesmedim çünkü iyileşme tamamlansa bile bir süre daha kullanmam gerektiğini söyledi doktorum.. Bıraktıktan sonra Kokuda da bir dönüş yaşamam inşallah..
Anaerop bakterilerden kastınız nedir hocam vücudun hangi bölgelerinde yaşar ve ürerler? Kökten çözümü nedir bunları öldürmenin?

Şimdi anlaşılıyor neden kokusuz bir dönem yaşadığınız.
Büyük bir ihtimal ile kullandığınız parazit ilacı azol grubu bir ilaç olabilir ve anaerop bakterielr üzerine de etki gösterdi ve kokusuz bir dönem yaşıyorsunuz. İlacı kesince kokunun geri gelmesi pek mümkündür.

Anaerop bakteriler oksijensiz ortamda çoğalabilen ve genellikle sevimsiz kokulu gazlar üreten bir bakteri topluluğudur. Vücudun oksijensiz bölgelerini tercih ederler ve burada çoğalırlar. Bağırsak, ağız, anüs, göbek çukuru, vajina, kolruk altı, kasık vesaire...

Bu bakteriler lazımdır, kurtulmak değil, hijyeni sağlayarak sayılarını belirli bir oranda tutmak hedeflenir.Zaten tamamen kurtulmak mümkün değildir.
-M
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2019 Saat 18:28
Hocam ilacları kestikten sonraki dönemden haberdar edicem fakat ağız içi hijyeni sağlarız..anüs,göbek çukuru,koltuk altı hijyenleri de sağlarız onuda anlarım fakat bağırsak hijyenini nasıl sağlayabiliriz?
Nasıl bi gıda tüketimi yapmış olabiliriz ki bağırsakda böyle bir etki yarattık bilmiyorum..şuan parazit sorunum olduğu için aklıma başka bir şey gelmiyor..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2019 Saat 20:56
Bakterilerden tamamen kurtulmayı hedeflemeyiniz.

Dengeli beslenip, düzenli ve yeterli uyumak, kimysallardan uzak durmak, kirli ve sentetik gıdadan uzak durmak, spor yapmak, sigara ve alkolden uzak durmak bizi fabrika ayarlarımıza dönndürür. Bağırsklarımızı da normale döndürür.
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2019 Saat 22:21
Sağolun hocam..İnşallah dediğiniz bağırsak sağlığına tekrardan kavuşuruz..
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2019 Saat 17:40
Orjinalini yazan: aydinmur

Bakterilerden tamamen kurtulmayı hedeflemeyiniz.

Dengeli beslenip, düzenli ve yeterli uyumak, kimysallardan uzak durmak, kirli ve sentetik gıdadan uzak durmak, spor yapmak, sigara ve alkolden uzak durmak bizi fabrika ayarlarımıza dönndürür. Bağırsklarımızı da normale döndürür.

Allah sizden razı olsun , 3 4 ay oluyor hocam sizin boşaltımla ilgili nasıl olması gerektiğine dair yazınızı okuduktan sonra birde glutenli gıdaları azaltıp lifli ve ev yemeği sebzelere yönelince kronik kabızlığımdan kabızlığımdan kurtuldum , yazınızı okuduktan sonra ilk başta önyargımı kırdım ben bugüne kadar hep kabızlık problemi çektim ve kurtulmayı çok itsiyordum ama hep o yine olucak korkusu beni ne yapmam gerektiğine götüremiyordu birgün cesaretlenip sizin yazınızı uyguladım ve başarılı oldum , burdan arkadaşlara diyorumki sorun neyse ondan korkmayın üzerine gidin ve ne yapmanız gerektiğini öğrenin uygulayın , saygılar sevgiler.
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2019 Saat 17:42
kabızlıkla ilgili murat hocadan öğrendiğim şey çok basitti günün ortalama hep aynı saatleri lavaboda vakit geçirmek ve vücut otomatik olarak buna alışıyor bunu gittiğim birçok dahiliye doktoru söylemedi hepsi sadece ilaç yazıyordu lifli ye falan diyordu bukadar , bir diş hekiminin bilgisinden yararlanarak yıllardır varolan problemimi çözdüm mutluyum :)
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
ofbe01
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı ofbe01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2020 Saat 17:15
Merhaba, 15 yasindayim, 5 yildir agiz kokum vardi ve benim piskolojim alt üst olmustu, dalga geciyorlardi, insanlar benden tiksiniyordu, uzaklasiyordu, beni yanindan kovan bile oluyordu, bana dik dik bakiyorlardi, neler neler yasadim. Asla gecmicek saniyordum, internetten neler varsa her seyi almistim, ama bir türlü gecmiyordu, özel gargaralar aliyordum, en pahali agiz kokusu gargaralari aliyordum kokuyu bastirmaya calisiyordu o gargaralar ama 1 dakika sonra yine agiz kokum oluyordu asla gecmiyordu, sakiz cigniyordum gecmiyordu, yemek yiyordum gecmiyordu, dilimi her zaman fircalardim gecmez di, her sey denemistim.

2 farkli hastaneye gittim testler yaptirdim, hic biri yardimci olmadi. Ben heliobakter var saniyordum, var mi bilmiyorum test sonuclari suan cikmadi,

ben her gün 10 kere dilimi dil fircasiyla fircalasamda, disimide günde 10 kere fircalasamda asla gecmiyordu, hatta daha en son 3 gün önce bu sorun vardi bende, yanimda oturan biri yine her zamanki gibi yanimdan sandalyesini götürmüstü

ama sans eseri 2 gün önce hayatimi kurtaran bir ürün aldim, gelen kutuda 2 ürün vardi, kutunun icindeki 1 kutuda,
bir toz var topragin 60 metre altindan cikartilan, o toz ile kutunun icinden gelen 2. ürünü karistirmam gerekti, toz kimyasal degil, ama 2. sey kimyasal ondan 6 damla damlatmamiz gerekti, ben ise yaramaz diye ürün ilk gelince denemedim bile, sonra gargarayi yapinca yine gecmedi, günde 3 kere yapmam gerekmis, ayrica bu bir kil gargarasiymis agiz kokusu icin, 2 gün yaptim ve yapinca dilde o topragin altindan cikartilan kum gibi seyin kalintilari kaliyor onu dil fircasiyla fircaladim ve bakteriler gittigini farkettim, 2 günde toplam 5 kere yaptim ve dilimdeki bakteriler %95 gitti. Her sey dildeki bakterilerle alakaliymis sanirim. dilin arkasinda cok cok daha cok birikiyor bakteriler, ama ne kadar fircalasamda dilimi tahris etsemde asla gecmemisti, bu agiz kokusu gargarasi gecirdi.

Suan agzim kokmuyor, kokarsada acken %5 oranda ama devam kullanirsam bakteriler tam yok olunca süper olucak. Suan canim bile istemiyor garara yapmam cünkü gecti ama yineden biraz bakteri kalmissa diye yaparim bugun 1 kere. normalde günde 3 kere yapilmasi gerekti

ürün adi vermiycem reklam sanilmasin diye, ama bazi insanlari intihardan bile kurtarabildigi icin mesaj atarsaniz söylerim ürün ismini, ve lütfen reklam sanmayin ürün ismini bile vermiyorum, adminler, eger bu sitede ki eski yazilarimi okursaniz benim neler cektigimi anlarsiniz eskiden.

Moderatörün notu: Ürün ismi vermek serbesttir.

Düzenleyen aydinmur - 13-Mart-2020 Saat 09:04
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2020 Saat 14:10
Kardeş ürünün adını bana atarmisin senden ricam.İnan ömrümün sonuna kadar minettar kalırım.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2020 Saat 18:48
Ben de merak ettim ürünü
IP
hope44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı hope44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2020 Saat 21:07
Yazım biraz uzunca oldu ama sonuna kadar ne yolları izleyip nasıl kurtulabileceğinize yardımcı olmak istedim. 19 yaşındayım Bende yaklaşık 5 senedir ağız kokusu şikayeti çekiyorum. Son 1 senedir inanılmaz takıntı boyutuna geldi. İnsanlarla konuşurken terler döküyorum acaba kokumu alıyor mu diye. Bu gidişle nasıl evleneceğim diye bile düşünüyordum: (

Dahiliyeye,mide doktoruna ve kbb'ye gidip çareyi bulamayınca internette bişey bulurum diye araştırırken bu forumla karşılaştım gece yarısı bunları okuduktan sonra sabaha kadar ağladım. Aklıma kötü şeyler geldiği halde inançlı bir insan olduğum için bunun bir imtihan olduğunu düşünerek ve peygamberimizin "Ey insanlar tedavi olunuz.Çünkü yüce allah şifasını vermediği hiçbir hastalık yaratmamıştır" diye buyurduğu hadisi bildiğim için üzülsem de bi çaresi muhakkak vardır diye aramaya koyuldum.
Dentaydında halitosis ölçümünün yaplıdığını duydum ve oraya gittim ölçüm yapıldı midemde h.b.pylori çok yüksek miktarda çıktı. mide doktoruma kağıt yazdı 15 günlük helipak tedavisi için kullan gel dedi. Koşuyolunda özel bir hastanede mide doktoruma gittim. ilacım bitti üzerinden 1 ay geçti tekrar dentaydına gidip halitosis testi yaptım yine çok yüksek çıktı. Ki o antibiyotikler çok kuvvetlidir bir kez kullanıp geçmeyince bir daha o bakteriler ilaçla zor geçermiş. Bu düşünceye internette araştırmalarım sonucu ulaştım ve yıkıldım tüm ümidim oradaydı. Dentaydında ki doktorum kendine 2 ay sonra yeni muayenehane açacağını söyledi bana asistanının numarasını verdi ona ulaş yerimiz açılınca tedavine oradan devam ederiz dedi.
Onların yerinin açılmasını beklerken bir gün ecazcı komşumuz bize gelmişti ablaya içimi dökerken ablasının fonksiyonel tıp eğitim almış tecrübeli bir diyetisyen olduğunu bi görüşmeye gitmemi söyledi belki yardımcı olur dedi. (Hacettepe mezunu, tv programlarnıa çağırılan ve instagramda takipçisi yüksek biriymiş araştırdığımda öğrendim) Ablasına görüşmeye gittim her şeyi baştan sona anlattım. (son 1 senedir roll-on'la perdeleyemeyeceğim kadar ter kokmaya ve 2-3 aydırda kapalı ayakkabıyı gün boyu giyince ayak kokusu da oluşmaya başlamıştı) Bana candida mantarı ve sızdıran bağırsak sendromu olduğunu söyledi eğer yapabilirsen zor olacak bi diyet var dedi. (ki arkadaşlar ben murat hocamıza sorduğumda ter kokusuda varsa muhtemelen Tip 4 yani nefes kokusu olabilir demişti. Bende istanbulda yaşadığım için bir ümit bu diyet iyi gelir diye ilk deneme fırsatını buna vermek istedim.
nefes kokusunuda araştırmalarıma ve diyetisyenimin anlattığına göre kısaca özetleyecek olursam; bağırsak duvarlarınız zarar görüp araları açılmışsa içindeki besinler zararlı maddeler, toksinler vb. kan gazlarına karışır ve otomatikmen bütün vücudunuz kokar (ağız kokusu, ter kokusu, dışkının kötü kokması, ayak kokusu, kafanızın bile yani saçlarınızın terleyince normalden daha kötü kokması vb.) yani kısacası kendinizi direk paketleyip çöpe atma ihtiyacı hissedersiniz.
diyetisyenim bana 40 günlük şeker,ekmek,un,süt ürünleri,meyve ve kurubaklagilsiz bir diyet hazırladı çok zor olacak dedi defalarca yapabilirmiyim diye sordu bende tabi canıma minnet kabul ettim. 21 Gün yapabildim sonra bozdum "olsun bu diyet için bu bile yeterli" dedi. İnanamadım ama artık ağzım kokmuyordu.
Normalde hiç ara vermeden devam etmem gerekirdi çünkü yasakladığı şeylerin her hafta birini ekleyerek diyetimi açıcaktı Ramazana 5-10 gün kalmıştı bende biraz ara verip ramazanda başlayayım dedim bir türlü başlayamadım ramazanın 3.günü gibi tekrar ağzımın kokmaya başladığını hissettim hala diyete kaldığım yerden başlayamadım ama bugün yarın inşallah başalayacağım bana bunlardan tamamen kurtulmamın 6-7 ay süreceğini söyledi o yüzden biraz başlamak zor geliyor.
Ama şu an ağzım kokuyor olsa gibi eskisi gibi bunu dert etmiyorum çünkü çaresini buldum sadece kurtulmak için hazır hissettiğimde başlamam gerekiyor o yüzden çok mutluyum. Umarım bu dert yüzünden hayata küsmüş herkes yazımı okur ve bu sıkıntıdan kurtulur.Bundan sonra sadece azim ve iradeye ihtiyacımız var. Ve düşüncenin gücüne inanın okuduğum alanında çok iyi psikiyatristlerden biliyorum ki düşünce gücüyle kendinizi iyileştirebilirsiniz de, hasta da edebilirsiniz. Ve tabiki en önemlisi bol bol dua edin.
Ve son olarak belirtmek istiyorum benim kbb'lik sinüzit vb. bişeyim yoktu, midemde h.b.pylori vardı ve hafif gastrit, ağız içi olarak da ağız kokusu yapmaya sebep olacak bir sıkıntım yoktu. Bağırsaklar için vücutta ikinci beyin denir ve bağırsakların işlevini bozması yani bağırsaklarla ilgili rahatsızlıklar stresle çok ilgilidir. Malum bizim durumumuzda olan insanlar içinde stres kaçınılmazdır. benim diyetimde aromaterapi, stres koklamaları, vitamin takviyeleri ve manevi destek vardı. fonksiyonel tıp eğitimi almış doktorlara, diyetisyenlere gidip detaylı birşekilde sorununuzu anlatıp kurtulacağınızaza inancım tam. Forumda doktor, diyetisyen önerisi yapılıp yapılmadığını bilmediğim için isim yazmıyorum eğer murat hoca izin verirse önerebilirim. velev ki izin olmasa bile internette ve instagramda fonksiyonel tıp eğitimi almış doktorları arayıp bulabilirsiniz iyileşirseniz beni de dualarınızda unutmayın sağlıcakla kalın

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2020 Saat 21:44
Hakkında iyi bir şey söyleyeceğiniz her ismi forum içinde yazabilirsiniz. Kötü bir şey söyleyecekseniz şahısın ismini vermeyin lütfen.

Bu güne kadar çok sayıda okus-pokus ve hurafe yazıldı bu forumda.
Fonksiyonel tıp, tamamlayıcı tıp, bütünleyici tıp, geleneksel tıp, yardımcı tıp, gümüş suyu, kandida diyeti, alkali diyet, hacamat, karbonhidrat diyeti, ölüm orucu, karaciğer detoksu, beyni bağırsağı birbirine karıştıranlar, gluten diyeti, biyorezonans, sülük, kupa çekmek, fitoterapi, hidroterapi ...

Bir tane fazla olsa fark etmez.
-M
IP
hope44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı hope44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2020 Saat 22:17
Hocam sizin görüşleriniz benim için çok önemli. Benim bahsettiğim üniversitede tıp eğitimi almış ancak bir alana yönelmek yerine bedeni bir bütün görerek yaklaşım sergileyen doktorlardı. Hacamatçı vb. gibi birini önermeyi söylememiştim. fitoterapi eczacılık yüksek lisansında da veriliyor bunlar yanlış şeyler mi
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2021 Saat 17:11
Simyacı yazdıklarını umuttla okudum. Şuan ne durumdasın. Koku tekrarladımı. Ben helicobakteri tedavisi gördüm. En son 2 hafta önce gaita testi verdim ve negatif cıktı ayrıca kıl kurdu vs de yok. Sinüsler ve alerjik rinit için de tedavi gördüm. Antibiyotik kullandım aylarca. Hiçbiri etki etmedi. 1 ay sonra bademciğimi aldıracağım Cünkü bademcik taşım var. Umarım bu çözüm olur tek umudum bu kaldı elimde. Burunda hafif eğrilik var ama sıkıntı yaratmaz dedi doktor. İşlem gerektiren bir durum yok dedi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2021 Saat 20:28
Orjinalini yazan: hope44

Hocam sizin görüşleriniz benim için çok önemli. Benim bahsettiğim üniversitede tıp eğitimi almış ancak bir alana yönelmek yerine bedeni bir bütün görerek yaklaşım sergileyen doktorlardı. Hacamatçı vb. gibi birini önermeyi söylememiştim. fitoterapi eczacılık yüksek lisansında da veriliyor bunlar yanlış şeyler mi

Fitoterapi çağdaş farmakolojinin anasıdır. Fakat bu gün okuspokuscuların elindedir. Ayrıca Bitki yiyerek bir kimyasal maddeyi saflaştırmadan ve mikroptan arındırmadan, dozu belli olmadan vücudumuza almaktansa ben kontrollu şekilde vücudumuza almayı, yani çağdaş terapiyi tercih ederim. Fitoterapi tam bir hurafe sayılamaz, bilim dayanakları vardır fakat saflaştırılmış, dozu belli olan, tertemiz paketlenmiş digitalis var iken neden yüksük otu yiyelim?
IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 28
Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2021 Saat 00:17
Orjinalini yazan: mahoni

Ben de merak ettim ürünü

Merhabalar. Ürünün adını öğrenebildiniz mi?
IP
Cihangir
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Cihangir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2021 Saat 17:07
Ürünü söyler misin
IP
subib
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 25
Alıntı subib Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ocak-2023 Saat 16:24
ofbe01 size nasıl ulasabilirim lutfen arkadas olalım
IP
Brt16
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Brt16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2023 Saat 01:54
Kanka ilacın ismini söylermisin
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu