Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bunları biliyor muydunuz?
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bunları biliyor muydunuz?
Mesaj icon Konu: Ağız kokusu mu dişeti hastalığı yapar yoksa diş et Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Konu: Ağız kokusu mu dişeti hastalığı yapar yoksa diş et
    Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2019 Saat 22:40
Ağız kokusu diş eti hastalıklarına sebep olur. Diş eti hücrelerinin ölmesine, birbirinden koparak ayrılmasına, diş eti epitelinde DNA hasarına sebep olur. Diş etinin beslenmesi bozulur.

Ağız kokusu hayvanlarda kalp ve karaciğerin hasarına sebep olur

Ağız kokusunun en sadık belirtisi diş eti kanamasıdır. Diş eti kanaması varsa diş eti yumuşak fırça terk edilmelidir ve daha fazla kanamasına sebep olsa bile orta sert fırça ile fırçalanmaya başlanmalıdır. Bu yapılırsa diş eti kanaması ertesi gün durur. Yumuşak fırçalama devam ederse diş eti kanaması durmaz.

Tıklayınız
https://youtu.be/SEi4_p2fLU8
IP
mrve
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı mrve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2019 Saat 22:54
Sadece ağız kokusu değil çiğnediğimiz sakızlar ve şekerler de öldürüyor dişlerimizi. Bu tür şeyler dışında dışarıda daha rahat olmamızı sağlayacak önerileriniz var mıdır murat bey?
Zencefil çok tavsiye edildi ama onun da dili uyuşturması zorladı beni.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2019 Saat 23:41
Hocam, ağız kokusu diş eti kanaması yapıyorsa koku geçmeden kanamayı nasıl durduracağız?

Ben de sırf diş eti kanamam var diye siteye girmiştim bu başlığı görünce bir tuhaf oldum. Diş etlerim öyle böyle değil bugün çok fena kanıyor. Tükürükle karışıp çok görünme değil üç dört dişin arasından kan çıkıyor. Evde bir köşede bayağı eski bir diş macunu bulmuştum onu kullandım o yapar mı? Bir de iki gündür alkolsüz listerine kullanıyorum ondan da şüphelendim. Bunlar yapmış olablir mi? Üçüncü ve küçük bir ihtimal de cuma günü diş telim ayarlandı ama tel beş aydır vsr, beş aydır böyle bir şey olmadı.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2019 Saat 07:08
tersine anlamışolabilirsiniz. Diş eti kanaması ağız kokusu yapar.

Diş macunu kanamayı durdurmaz. Tv reklamlarına fazla pirim vermeyiniz. Ne falanca markalı macun kanamayı engeller, ne eskimiş macun kanama yapar. Diş eti kanamasını durduran fırçadır. Diş eti kanamasını başlatan fırçasızlık, yumuşak fırça veya çabuk yumuşayan fırça veya kısa fırçalamaktır. Macunile hiç bir ilişkisi bulunmaz.

Listerin kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Gargara ile diş eti kanaması engellenemez.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2019 Saat 07:10
Orjinalini yazan: mrve

Sadece ağız kokusu değil çiğnediğimiz sakızlar ve şekerler de öldürüyor dişlerimizi. Bu tür şeyler dışında dışarıda daha rahat olmamızı sağlayacak önerileriniz var mıdır murat bey?
Zencefil çok tavsiye edildi ama onun da dili uyuşturması zorladı beni.

Şekersiz ve küçük sakızların salyayı artırması ve yüzeyi süpürmesi sebebi ile çiğnenmesi mahzurlu olmaz.

Herbal (bitkisel) ürünler hakkında çok bilgim yok. Sizleri yanıltmak istemem. Rahat ettiğiniz bir bitki varsa kullanabilirsiniz.
-M
IP
şorti
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı şorti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2019 Saat 19:43
işte benim tam olarak durumum bu sürekli diş taşı ve diş eti çekilmesi şikayetim var ve kanama düzenli fırçalama ile malasef durmuyor sadece azalıp artıyor fakat tam olarak durmuyor ben bir gün kanamayı durdurursam koku geçer sanıyordum yani kanama dursa bile devam mı edecek
IP
şorti
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı şorti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2019 Saat 19:49
yada ağız kokum olduğu için bu kanama asla tam olarak durmayacak mı
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2019 Saat 20:02
Fırçalarken diş eti kanaması yumuşak-eksik-seyrek fırçalama veya hiç fırçalamamak sebebi ile ortaya çıkar.
Kullanmanız gereken fırça ve nasıl fırçalayacağınız hep tavsiye ettiğim veb sayfasında yazıyor:
http://www.drmurataydin.com/dis-nasil-fircalanir.html
IP
şorti
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı şorti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2019 Saat 18:36
murat hocam küretaj işleminin kancalarla diş köklerinin kazınması ve lazerle yapılması arasında fark varmıdır
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2019 Saat 20:22
Orjinalini yazan: şorti

murat hocam küretaj işleminin kancalarla diş köklerinin kazınması ve lazerle yapılması arasında fark varmıdır

Laser yakar. Küretaj kazımak için yapılan süpürme işlemidir
Laser ile küretaj yapılmaz ki ?

IP
şorti
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı şorti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2019 Saat 07:22
yani ben normal bir kazıma işlemi yaptırdım fakat internette bir dişçinin sitesinde şu açıklama ile ''Dişeti hastalıklarının tedavisinde konvansiyonel kök yüzeyi düzleştirme ve küretaj işlemlerine ilave olarak erbiyum laseri ile cep içi dezenfeksiyon ve granülasyon dokularının ablasyon ile giderilmesi.'' lazer işlemi videosu verilmiş bende bir katkısı var mı benim işlemim biraz eksik mi kald diye düşündüm sonuçta günümüz teknolojisinden yararlanmak lazım
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2019 Saat 21:04
Orjinalini yazan: şorti

yani ben normal bir kazıma işlemi yaptırdım fakat internette bir dişçinin sitesinde şu açıklama ile ''Dişeti hastalıklarının tedavisinde konvansiyonel kök yüzeyi düzleştirme ve küretaj işlemlerine ilave olarak erbiyum laseri ile cep içi dezenfeksiyon ve granülasyon dokularının ablasyon ile giderilmesi.'' lazer işlemi videosu verilmiş bende bir katkısı var mı benim işlemim biraz eksik mi kald diye düşündüm sonuçta günümüz teknolojisinden yararlanmak lazım

İyi ki eksik kalmış :-)
Diş etinin cep içi dezenfeksiyonu gerekli ve faydalı bulmuyorum. Antiseptik garagara etkisi.
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2019 Saat 20:11
Peki diş eti kanamasının durduğunu gözlemlediğimizde ağız kokusununda yok olduğunu gözlemleyebilme şansımız varmıdır?
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2019 Saat 20:46
Kanama yokken de ağız kokusu olabilir. Fakat diş eti kanaması varsa ağız kokusu genellikle vardır.

IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2019 Saat 13:07
örneğin sadece arka yüzü veya ön yüzü çürümüş tamamen çürümemiş bir diş mutlaka istisnasız koku yaparmı yoksa değişkenlik gösterip koku yapma ihtimali yüksek midir?

ve tamamen çürümemiş olan dişi dolgu yaparak hem düşmesinden kurtarmak aynı zamanda o dişin koku yapma sebebini tamamen ortadan kaldırmış olur mu?

teşekkürler hocam yanıtlarsanız sevinirim saygılar.
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2019 Saat 14:23
Hangi derinlikte olursa olsun çürük olan bir diş koku yapmak zorunda değildir. Dolgu yapılırsa (koku yapıyor olsa bile) ağız kokusu sebebi olmaktan çıkar.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2019 Saat 21:23
Orjinalini yazan: aydinmur

Hangi derinlikte olursa olsun çürük olan bir diş koku yapmak zorunda değildir. Dolgu yapılırsa (koku yapıyor olsa bile) ağız kokusu sebebi olmaktan çıkar.

Teşekkürler hocam , bu gibi ufak detaylar bilgiler eminim çoğu insanın kendindeki sorun adına aklında bir ışık çakacaktır sağ olun.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2021 Saat 23:30
Hocam hediye ettiğiniz banat ile gösterdiğiniz şekilde dişlerimi asgari 3 azami 5 dk olacak şekilde fırçaladım neredeyse tüm diş etlerimden oluk oluk kan aktı, bundan önceki fırçalama usulümde yada fircamda demekki bir eksiklik vardı. Dildeki bakteri kaynağını beslemede kanayan diş etlerinin etkisi var mıdır?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2022 Saat 21:48
Murat hocam yaklaşık 6 gün oldu yaklaşık 4 5 dişimi tutan dişetim diğer dişlerime uyguladığım gibi orta şiddette fırçayla temizlememe rağmen kanıyorlar. Ben de ısrarla aynı şekilde devam ediyorum fakat merak ettiğim bu kanamaların durmama sebebi nedir? er yada geç duracaklar mı? Kanamalar son bulduğunda diş etlerindeki varsa iltihap bakteri yükü sorun teşkil etmekten çıktı ve normalleşti diyebilir miyiz? Ve son olarak diş etinden kaynaklı kanamaların yaptığı ağız kokusu dil sırtındaki bakteri yoğunluğu şeklinde mi ortaya çıkıyor yoksa direkt sorunlu bölgeden çıkan oluşan bir koku mu söz konusu? yanıtlayabilirseniz çok memnun kalırım hocam saygılar sevgiler.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2022 Saat 23:19
Biraz alakasız olacak ama Migros'ta Banat üretimi olan "Galaxy" adında bir diş fırçası daha var. İkisi bir arada toplam 3 - 4 lira. Banat bulamayan arkadaşlar Migros'lara bakabilir. Kutusunun arkasında "Sadece Migros'ta" yazıyor o yüzden başka yerde olmayabilir.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2022 Saat 14:48
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat hocam yaklaşık 6 gün oldu yaklaşık 4 5 dişimi tutan dişetim diğer dişlerime uyguladığım gibi orta şiddette fırçayla temizlememe rağmen kanıyorlar. .......

Demekki diş taşı var. Eğer diş taşı bulunmasaydı ilk günden sonra orta sert fırçalama ile klanamaz olması beklenirdi
Diş hekimine gidip diş taşı plak temizliği yaptırısanız normale döner.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2022 Saat 06:55
Orjinalini yazan: aydinmur

Murat hocam yaklaşık 6 gün oldu yaklaşık 4 5 dişimi tutan dişetim diğer dişlerime uyguladığım gibi orta şiddette fırçayla temizlememe rağmen kanıyorlar. .......

Demekki diş taşı var. Eğer diş taşı bulunmasaydı ilk günden sonra orta sert fırçalama ile klanamaz olması beklenirdi
Diş hekimine gidip diş taşı plak temizliği yaptırısanız normale döner.

Sağolun hocam, peki sitede ve kitaplarda geçen bilgilere göre kanama varsa ağız kokusu çok yüksek ihtimalle vardır ilkesi bu durum içinde geçerli mi yoksa oradaki bahsedilen kanama bu diş taşlarının sebebiyet verdiği kanamadan ayrı bir kanama mı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2022 Saat 19:19

Sağolun hocam, peki sitede ve kitaplarda geçen bilgilere göre kanama varsa ağız kokusu çok yüksek ihtimalle vardır ilkesi bu durum içinde geçerli mi yoksa oradaki bahsedilen kanama bu diş taşlarının sebebiyet verdiği kanamadan ayrı bir kanama mı?

Bütün diş eti kanamaları ağız kokusu için uygun ortam yaratır
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2022 Saat 20:39
Murat hocam bu konuya kaç yıldır eğiliyorsunuz var olun. Bir istatistik tuttunuz mu acaba koku sorunu oranlarıyla ilgili? %35 i Tip1 dir, %6 sı Tip2 dir vs şeklinde?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2022 Saat 19:36
Orjinalini yazan: Tospik

Murat hocam bu konuya kaç yıldır eğiliyorsunuz var olun. Bir istatistik tuttunuz mu acaba koku sorunu oranlarıyla ilgili? %35 i Tip1 dir, %6 sı Tip2 dir vs şeklinde?

2006 veya 7 den beri her günüm ağız kokusu okumak, dinlemek, denemek, muayene etmek, yazmak ile geçti. Pazar dahil.

1192 katılımlı bir istatistik yaptım ama henüz cevapları çözümlemedim. Sayı vermekten sakınırım fakat ezici çoğunluğu tip 1 veya tip 1+5 vakadır.

Bu 15 yılda en çok 2-3 tane tip 3 vaka gördüm. Bu sebeple her fırsatta söylüyorum kimse kendisinde reflu gastrit aramasın. mideden koku gelmiyor kolay kolay.

IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 22:26
Hocam tip1 en kolay çözülen tür diye biliyorum. O halde, forumda bile bunca insan neden kokudan kurtulamıyor? Üstelik ağız bakımı en üst düzeyde olduğu halde.
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 22:47
Orjinalini yazan: Kelime

Hocam tip1 en kolay çözülen tür diye biliyorum. O halde, forumda bile bunca insan neden kokudan kurtulamıyor? Üstelik ağız bakımı en üst düzeyde olduğu halde.

Şahsi görüşüm tip2 ler alerji kaynakli agiz kokusu olanlar bir süre sonra herşey nasıl başladıysa öyle duruyor. Elime neredeyse kağıt kalem alıp alerjisi olan herkese soru yöneltiyordun bazilar koku olmadığını bazıları bir zamanlar olduğunu ve kedilinden geçtiğinden bahsediyor. (Sigara kullanmayan,deviasyon,et istisna) sadece alerjisi olanlar geçiyor yaklasik bi 7 8 sene sürüyor. Bircok kbbcide söyledigimi onayladı ve sonra 40li yaşlarda tekrar başlıyacagindan bahsetti. Bende geniz akıntısı bundan 3 sene önce cok ağırdı agzima akinti doluyordu ve curuge sebeb oldu dis taslarina bir süre sonra tip2 geçerken tip2 tip1 yaratıyor ve farkında olmuyoruz ve omur boyu bir ağız kokusu oluşuyor. Sonra 40 larda tip2 tekrar ediyor paradoks gibi oluyor . Tip1 daha çok ilerliyor. Murat hocamin yakın bir akrabasının bir süre sonra şikayetlerinin azalması belki buna işarettir. Tip2 geçiyor sonunda test yaptiralm fln bir halitosil makinesinde tip1 çıkıyorlar ama tip2 idiler fakat tip2 geçti. Sahsi düşüncem bu yönde tabi ne kadar doğru is8n ehli olanlar bir karar getirir. Forumdw 2012 den kalma tip2 var onlara ulaşabilsek belki bir şeyler üretme gibi durum olabilir.
IP
Efem
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
Alıntı Efem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 23:01
Cünkü her cürük rötgende görünmüyo.oyüzden diş doktorlar Bisey yok diyolar.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 23:19
Arayüz çürükleri için de ayrı bir röntgen şekli vardı. Mavi ışık gibi bir şey.
IP
Efem
Üye
Üye

Alıntı Efem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 23:48
Evet ama yinede görünmeye bilir.bende görünmemisti ve forumda bi kac kisi da öyleydi
IP
Efem
Üye
Üye

Alıntı Efem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 23:50
Tip2de de ayni Sorun.röntende herkezde Bisey yok diyolar
IP
Efem
Üye
Üye

Alıntı Efem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 23:51
Ama kesin teşis tip 2 ve yinede insanlar kurtulamiyo
IP
Efem
Üye
Üye

Alıntı Efem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 23:52
Sen tip1 misin ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ocak-2022 Saat 10:24
Orjinalini yazan: Kelime

Üstüne tip 5 bindiyse vaka tip 1 +5 haline gelmiş olabilir. Siz tip 1 ağız kokusunu tamamen iyileştirseniz bile birey asla rahat etmez. İyileştiğine inanmaz. Bu durumu çok sık görüyorum.

okulda çocuğa Bulgaristan'ın yüz ölçümünü veya Verdün anlaşmasını değil dil fırçalamasını öğretmek lazım. Diş hekimliği fakülteelrinde öğrencilere derste ağız kokusu başlığı konulması lazım. Diş macunu kutularına prospektüs yazılması ve dil fırçalamanın prospektüste öğretilmesi lazım. Yumuşak fırçaların piyasadan toplatılması lazım. İthalatının engellenmesi lazım. Dil kazıyıcıların piyasadan toplatılması lazım. Alkollü gargaraların üzerine ağız kokusu ve kanser yapabilir ifadesi yazılması lazım. CB12 isimli gargara ağız kokusu için ithal ediliyor avuc dolusu döviz ödüyoruz ama içinde alkol var ve ağız kokusu yapıyor. Bunun engellenmesi lazım. Orta sert yazan diş fırçalarının aslında yumuşak kıldan (0.1mm) imal edilmesinin engellenmesi lazım. Alkolsüzdür yazan gargaralarda etil olmayan alkoller bulunduğu kutunun üzerinde belirtilmesi lazım. Türk firmalarına ve türk üreticilerinin dosya parası CE belgesi diye ceza verilmekten vaz geçilmesi lazım, teşvik edilmesi lazım. Ağız kokusu tedavi kliniğine izin verilmesi lazım. Şarlatanların izlemeye alınması lazım deve idrarı, hacamat, alkali diyet, kandida diyeti, açlık orucu, sülük, biyoenerji, fitoterapi önerenlerin tıbbi yeterliliğinin denetlenmesi lazım.
Konu derin...

IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2022 Saat 10:17
Murat Hocam diş taşı temizliği yaptırdım. İşlem 2-3 dakika sürdü. Büyük oranla temizlendi fakat eve gelip aynada kontrol ettiğimde alt çene ön dişler arka yüz diş cebi bitişiğinde siyah lekeler ile birkaç diş çevresinde görebildiğim kadarıyla ufak tartarımsı oluşum duruyor. Yani neden bunlar duruyor anlamış değilim. İşlem yapılırken 2 çeşit alet kullanıldı diye düşünüyorum. Diş ve diş eti çizgisi üzerinden geçildi. Daha sonra dişlere yapışkan bir madde sürüldü ve tekrar üzerlerinden geçildi. Büyük oranda temizlendi bu bahsettiğim siyah lekecikler ve küçük miktardaki tartar diş fırçalamasıyla zamanla yok olabilir mi? ayrıca bunun için randevu almak bana biraz tuhaf geliyor gereksiz gibi geliyor ama sonuçta bir işlem yapılacaksa ya düzgün yapılsın ya hiç yapılmasın düşüncesindeyim. Hani ne gerek var ki biraz yapıp biraz yapmamak yada büyük oranla yapıp azıcık bırakmak.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2022 Saat 10:20
Bir de Devlet Hastanelerinde muayene odasına konulmuş kreşuarlara tükürülmesi istenilmiyor. Tuvalet ihtiyacı yapılan WC lerde ağız çalkalama temizliği gibi işlemleri yapın deniliyor. Çok ilginç değil mi?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2022 Saat 07:15
24 gündür doğru usülle diş fırçalıyorum 7 gün önce diş taşı temizliği yaptırmıştım. Taş temizliği öncesi kanayan bazı diş etlerimde durdu. Hatta kısa süreli 1 2 günlüğüne tamamen durduğu da oldu fakat bir kısım diş etleri halen kanamaya devam ediyor ayrıca kanayan etlerde çekilme yaşanıyor, fırçalamaya devam yapacak başka çözüm yok ama çok uzun sürdü kanamalar buna anlam veremiyorum 😟😟
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2022 Saat 10:55

24 gündür doğru usülle diş fırçalıyorum 7 gün önce diş taşı temizliği yaptırmıştım. Taş temizliği öncesi kanayan bazı diş etlerimde durdu. Hatta kısa süreli 1 2 günlüğüne tamamen durduğu da oldu fakat bir kısım diş etleri halen kanamaya devam ediyor ayrıca kanayan etlerde çekilme yaşanıyor, fırçalamaya devam yapacak başka çözüm yok ama çok uzun sürdü kanamalar buna anlam veremiyorum 😟😟

periodontoloji bölümüne git.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2022 Saat 12:39
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

periodontoloji bölümüne git.

Kanamalar için mi diş eti çekilmesi için mi, ya belki 1 ay sonra kanama kesilir bekliyorum periodontoloji bana ne yapacak kii
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ocak-2022 Saat 20:18
Periodontolojiye gitsem yumuşak firca kullan diyecek
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu