Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Murat hocama soru Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   11 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2021 Saat 01:51
forumda ıyıleşen kişi gunde 3 defa 2 cay kaşığı kullanmıştı
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2021 Saat 00:26
Murat hocam ben halitosil dil macununu kullanıyorum. Normalde kullanırken dilime sıktığımda mavi olduğunu görüyordum macunu n fakat bu sefer başka bir yerden sipariş ettim ve daha açık mavi şeffafa yakın rengi olduğunu farkettim ve sanki etkisi daha az gibi geldi. Aldığım yere güvenmemeli miyim?
IP
Holmes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 57
Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2021 Saat 21:27
Murat hocam sorum size hocam vücut geliştirme sporuyla uğraşıyorum. Bir süredir yapmadığımdan kas kaybı yaşadım hızlı toparlanmak adına protein tozu ve bcaa kulanmayı düşünüyorum sadece 1 aylığına ikiside bcaa nın direk kendisi 3 lü amino asit 1 aylık kullanımla ağız kokusu yapar mı hocam aldım kullanmaya başlıycam danışayım dedim veyahut varolan tip1 ağız kokusunu artırır mı? Teşekkür ederim.
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2021 Saat 15:35
Hocam sağ burnun sürekli tıkalı olması ve sürekli burnun akması neyin göstergesidir? Aynı zamanda sağ burnun sürekli tıkalı olması ağız kokusu yapar mı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 13:44
Orjinalini yazan: sincaramistico

Hocam sağ burnun sürekli tıkalı olması ve sürekli burnun akması neyin göstergesidir?   

Bilmiyorum. Kulak burun boğaz görsün

Aynı zamanda sağ burnun sürekli tıkalı olması ağız kokusu yapar mı?

Evet yapabilir.
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 15:40
Hocam ağız kokusu sürekli olurken nefes kokusu neden kesintili oluyor. Bende nefes kokusu var ve çok şiddetliyken kendiliğinden azalıyor
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 17:30
sebebi kabızlık olabılır benim oyleydı glutenlı yemeklerı yeme lıflı beslen sabahları zeytın yagı ıc veya hındıstan cevızı yagı
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 17:39
Bi ara kabızlık problemim vardı fakat şuan yok. Şuan bağırsaklarımdan gurultular geliyor tip 3 mu tip 4 mu bilmiyorum benim sorunum. Ben aslında uzunca süre brokoli kürü uyguladım ve gluten vs yemedim baya azalmıştı çok rahattım iyileştiğimi düşünüyordum ama kürü bırakalı 2-3 gün oluyor ve midemde baya yanma oluyor ağız ve nefes kokumda çok arttı endoskopi olucam yakın zamanda en azından tip 3 ü elerim yada bir şekilde ondan kaynaklıysa tedavi olurum inşallah sorunum çözülür psikolojim alt üst oldu kokunun geri gelmesiyle
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 19:52
Orjinalini yazan: Tükendim

Hocam ağız kokusu sürekli olurken nefes kokusu neden kesintili oluyor.

BAzen Tip 1 ağız kokusu da kesilir.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 22:18
murat hocanın dediği olabilir.diş etine iyi gelmıstır
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 22:51
Tip1 olmadığına eminim. Çünkü ağız bakımımı çinkolu dil macunu gargara vs ile yaptıktan sonra yine koku var ve burnumdan da çıkıyor. Endoskopi için çok kararsızım ilaçlar mide asidini azalttığı için ama şiddetli şikayetlerim var ve sebepleri eleyip tek bir noktaya odaklanmak istiyorum artık..
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2021 Saat 01:13
kabızlık+mide asit azlıgı olabılır bendekı gıbı. asıt ıcerıklı seyler ye zararlı seyler degıl tabıkı lımon suyu zencefıl karışımı gibi. yemeklerden 30 dk once onun dısında sabah kalkar kalmaz 2 yemek kasıgı zeytın yagı ustune yarım lımonu sık ıc 1 saat sonra kahvaltı yap gunde 3 ogun ye lıflı seyler yemeyede ozen goster o surede her kahvaltı sonrası 10dk tuvallette bekle dıs dıl bakımı devam tabı 5 gun ıcınde durumunu kontrol et. bırde en onemlısı karbonhıdratla proteını bır arada yeme ekmek et patates kofte gıbı cok zor bılıyorum ama yapmayınca rahatlıyorsun buna degıyor.proteının yanında kuruyemıs yıyebılırsın tabı karbonhıdrat cok degıl yemıslerde.ay cekırdegı ıcı satılıyordu bımde 100gramı 2 tl ben yıyorum devamlı
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2021 Saat 01:14
zencefıl mıktarını abartma bır şeker küpü kadar zencefıl yarım lımon rendele ıcıne at ıc
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2021 Saat 03:04

Bi ara kabızlık problemim vardı fakat şuan yok. Şuan bağırsaklarımdan gurultular geliyor tip 3 mu tip 4 mu bilmiyorum benim sorunum. Ben aslında uzunca süre brokoli kürü uyguladım ve gluten vs yemedim baya azalmıştı çok rahattım iyileştiğimi düşünüyordum ama kürü bırakalı 2-3 gün oluyor ve midemde baya yanma oluyor ağız ve nefes kokumda çok arttı endoskopi olucam yakın zamanda en azından tip 3 ü elerim yada bir şekilde ondan kaynaklıysa tedavi olurum inşallah sorunum çözülür psikolojim alt üst oldu kokunun geri gelmesiyle

guruldama nedeni tukuruk salgısı olabılır mı benım bazen cok artıyor nedense cogunu yutmak zorunda kalıyorum bazen agzımda bırıktırıp lavobaya atmaya calısıyorum parazitte olabılır
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2021 Saat 11:00
Murat sağolasın yazdıkların için. Guruldamanın tükürük ile nasıl bir bağlantısı olabilir bilmiyorum açıkçası ama bendeki guruldama nedeninin sindirim sistemi kaynaklı olduğuna eminim. Çünkü uzunca süre beslenmeme dikkat ettim ve guruldama problemi kalmamıştı daha sonrasında 1 hafta kadar canımın istediği her şeyi yedim ve bozdum diyetimi tekrar geldi. Şuan tekrar beslenmemi kontrol altına aldım bakalım geçecek mi bekliyorum.
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2021 Saat 00:19
Murat hocam peki hangi tip ağız kokuları daha kolay iyileşir böyle bir sıralama yapmak mümkün mü?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2021 Saat 20:28

Murat hocam peki hangi tip ağız kokuları daha kolay iyileşir böyle bir sıralama yapmak mümkün mü?

İyilik hali ağız kokusunun tipine değil doğru düğmeye basılıp basılmadığına daha çok bağlıdır. Alkol alanlar hiç iyileşmiyorlar. Alkolü terk ettikten 8-10 ay sonra düzelme başlıyor.
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2021 Saat 21:02
Anladım hocam sağ olun
IP
Holmes
Üye
Üye
Simge

Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2021 Saat 19:24
Murat hocam sorum size. Hocam yaklaşık 15-20 gündür protein tozu kullanıyorum daha öncesinde de kullandığım olmuştu benzer takviye gıdalar. Yalnız bu kez farklı bi durumla karşılaştım hocam ter kokum arttı ve değişti yani aslında önceden hiç ter kokusu almazdım lakin şuan değişik bi koku almaya başladım protein tozu buna sebep olabilir mi oluyorsa bıraktığımda düzelir mi ? Teşekkürler.
IP
Holmes
Üye
Üye
Simge

Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2021 Saat 19:29
Hocam ayrıca lösin izolösin ve valini vücut sindiremediğinde ter kokusu oluşur diye bir yazı okudum kullandığım protein tozunda bu 3 aminoasit de bulunuyor bundan kaynaklı olabilir mi?
IP
Standartvaka
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Standartvaka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2021 Saat 19:52
Hocam daha önce dahiliye kliniğinde verilen antibiyotik kürler ile kokum yok oluyodu. Daha sonra herkese olduğu gibi ilaç bitimiyle veya bitimine yakın koku tekrar geliyordu. Kbb uzmanı burun kemiği eğriliği olduğumu kokunun geçip geçmeyeceğini bilmediğini fakat sinüs ve geniz akıntı sorunumun ortadan kalkıcağını söyledi. Antibiyotik kullanımı ile geçen koku problemimim burun kemiği ile alakası var mıdır? Ayrıca geniz akıntım mevcut. Ağız içinde sürekli olarak sulanma ve sık aralıklarla yutkunma (geniz akıntısı sebebiyle olduğunu düşünüyorum) mevcut. Bir öneriniz yada fikriniz var mıdır?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2021 Saat 00:09
Mide asidini kontrol et çig pancar ye yedikten sonra bı kaç gün idrarına bak kırmızı pembe renk olursa mide asidin düsük asit düsük olunca vücutta proteın sindirimi tam olmuyor bakterileri çürütüyor Buda ter kokusu yapıyor çözümü yemekten 15 dk önce 1 bardak suya 2 kaşık organık elma sirkesi yada bromelin bromelini sporcular kullanıyor ztn elma sirkesini marketten alıcaktan hıc alma saf asetık asit yapay hepsı organık Alman lazım Migros’ta bir tek fersan marka sirke analı elma sirkesi var onu Alabilirsin üstünde bu yazmamıyorsak alma işe yaramaz “sirke anası”
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2021 Saat 00:11
Bromelin yemekle beraber alınıyor
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2021 Saat 14:59
Hocam tip4 agiz kokusu yani akcigerden veya alt solunum yolundan kaynakliysa ozamam tek nefes kokusumu olur? Yoksa agiz kokusuda olabilirmi?
(kitabinizda tam anliyamadim,oyüzden soruyoyorum🙏)
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2021 Saat 19:52
Murat hocam merhaba, bir kitap bölümünüz var görmüştüm mikrobiyoloji ile ilgili. Acaba biyofilmin yok edilme ihtimali mevcut mu? Mevcut ise tekrar oluşmasını engellemek mümkün mü?
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2021 Saat 21:47
Murat hocam kalp yetmezliği ağız kokusuna sebebiyet verebilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2021 Saat 14:05

Murat hocam kalp yetmezliği ağız kokusuna sebebiyet verebilir mi?

Tip 4 (nefes) kokusu yaptığı söyleniyor

Kalp hastalıklarında nefeste bulunduğu tespit edilen gazlar şunalrdır (Phillips M, 2003 B)
4-methyl-Octane, 4-methyl-Decane, Hexane; 5-methyl-pentadecane, 7-methyl-hexadecane, 2-methyl-propane, Pentane, 2-methyl-butane.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2021 Saat 14:06
Orjinalini yazan: Efeefe

Hocam tip4 agiz kokusu yani akcigerden veya alt solunum yolundan kaynakliysa ozamam tek nefes kokusumu olur? Yoksa agiz kokusuda olabilirmi?
(kitabinizda tam anliyamadim,oyüzden soruyoyorum🙏)

Tip 4 koku varsa (Tip 1 ) ağız kokusunu tetiklemez. Bağımsızdır.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2021 Saat 14:07
Orjinalini yazan: Standartvaka

....... sebebiyle olduğunu düşünüyorum) mevcut. Bir öneriniz yada fikriniz var mıdır?

Bilmiyorum. Kişinin özel durumunu ifade eden soruların yanıtlarını bilemiyorum.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2021 Saat 21:31
Nefes kokusu tam nedemek? Nefes kokusu tek burundanmi cikiyo yoksa agizdanda cikinca nefes deniliyormu?
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2021 Saat 00:04
Murat hocam 20 lik dişin üç kısmı sinüs içinde gözüküyor sinüs duvarı çok az kalınlaşmış ancak ben tip 2 yim sinüsler zaten çok uzun zamandır enfekte, bu durumda 20 lik dişin çekimine ilişkin ne önerirsiniz? Teşekkürler.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2021 Saat 16:19
Hocam ben artik cok eminim tip4 üm.tip4 de sizin en cok rastalanan sebebi hangisiydi ? Ve hic onlardan iyileşen oldumu?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2021 Saat 19:08
tip 4 kabızlık ve sıbo cok yaygın
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 01:30
Fırçalayarak geçmiyor ama diş taşı da değil, düpedüz renklenme olmuş.
IP
derinlikli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı derinlikli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 01:52

Hocam sağ burnun sürekli tıkalı olması ve sürekli burnun akması neyin göstergesidir? Aynı zamanda sağ burnun sürekli tıkalı olması ağız kokusu yapar mı?

Merhabalar, hocaya sormuşsunuz ama şu an araştırdığım bir konunun belirtilerinde olduğu için yazmak istedim. Burnun tıkalıysa ve sürekli akıyorsa burnunda taş (rinolit) olabilir bence. İstersen bununla ilgili makalelere bir göz at ve burun tomografisi çektir. Eğer sorunun buysa kalıcı çözüm olabilir.
her zaman umut vardır!
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2021 Saat 01:15
Murat Hocam banyo yaptıktan sonra azalan ağız kokusu bize kaynağı hakkında ipucu verebilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2021 Saat 09:22
Orjinalini yazan: Maybeoneday

Murat Hocam banyo yaptıktan sonra azalan ağız kokusu bize kaynağı hakkında ipucu verebilir mi?

Bu bilginin tek başına bir değeri yoktur.
Diğer bir çok veri ile birleşince anlam kazanır
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2021 Saat 22:38
Hocam dısbiyoz nefes kokusu sebebimidir? Bende cok ağir derecede bağirsakta disbiyoz cikti.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2021 Saat 10:27
Orjinalini yazan: Efeefe

Hocam dısbiyoz nefes kokusu sebebimidir? Bende cok ağir derecede bağirsakta disbiyoz cikti.

Günümüzde oldukça uygunsuz teşhis yapan tıp şarlatanları görüyorum. Başınızın üstüne mıknatıs tutup sizde disbiyoz var, impotans var, damar tıkanması var diyen sonra sülük hacamat hindistan cevizi yağı teklif eden okus pokuscular var. Dilinize bakıp hemoroid veya dalak yetmezliği diyenler bile duydum. Siz bana nasıl disbiyoz teşhis edildiğinizi anlatın sonra sohbete devam edelim
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2021 Saat 12:18
Bagirsak hareketinden test yapildi.hangi bakterileri cok hangiler az diye gösteriyo.ve bende aşiri derecede protein ve yağ üretildini gösteriyo.ve bu yüzden histamin intoleranz olmuşum ve dengesi oyüzden bozulmuş.şiddetli cürütülmüs flora cikti.(umarim kelimeler dogru,cünkü baze kelimeleri türkceye cevirmek zor)
IP
<< Önceki Sayfa   11 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu