Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Murat hocama soru Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   6
Yazar Mesaj
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 136
Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2021 Saat 13:53
Hocam bende akciğerde infeksion cikti.bende 3 kere aspirisiyon oldu.yutkunurken demeki akcigeri gittii.cünkü hatirliyorum o an nefes almakta zorlaniyodum ve nefes kokum o zamanlar baslamisti.yani akcigerdende şüeleniyorum.doktor bana antibiotik yazdi amoxicillin 875/ 5 gün alcakmisim.bununla o akciger infeksiyonu gecer dedi.ben ama düsünmüyorum cünkü ben bikere da öyle antibiotik kullanmistim ve gecmemisti koku.doktor dediki o antibiotik onu kesin temizliyor dedi.antibiotikden baska bosey yapilocak bisey yok dedi.simdi yine gecmese napabilirim sizin bilginiz varmi??
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 323
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2021 Saat 22:17
daha oncede bu akcıger ıltıhabı olan forumda ınsanlarda var nedenı bellı eskıdende olması lazım mantıken bu ıltıhabın o zamanda bu antıbıyotıgı kullandıgında gecmesı gerekmezmıydı ?
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2021 Saat 23:40
Evet ayni antibiyotiği kulanmistim 1 kere ve gecmemisti.oyüzden yine gecmicek.genelde akciger infeksiyonda amoxilin veriliyomus cünkü genelde hep ayni bakteri sorunmus ama eger gecmiyosa ozamam baska bi antibiotik veriliyomus cünkü bazen baska bi bakteride sorun olabilirmis.onu iste tespit etmwk lazim.ben tip 1 dim.ve aspirisiyon gecirdim zaman ozaman o benim cürük dişimdeki bakteri akcigere girdi.hocam kusura bakmayim cok soru soruyorum ama bunu nasil tespit ederim ?ve baska hangi yollardan akcigerimi temizleyebilirim?
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2021 Saat 13:02
Hocam lütfen cevaplarsaniz cok sevinirim.icimde bi umut var gercek sebebi buldum galiba.bende akciğerde infeksiyon cikti.ben ilk basta tip1 dim sonrada tip4 de oldum.doktor diyoki antibiotikle akciger temizlenir.size sorum: hangi bakteriler tip1 den tip4 de akcigere gidebilir? Cünkü ona göre bi antibiotik kulanmaliyim.ve kan alip test yaptiklarinda cikar mi hangi bakteri sebep oldunu?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2140
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2021 Saat 21:06
Orjinalini yazan: Ethic1

Hocam reflü elbetteki ağız kokusu yapar ya da bozulmuş flora elbetteki sağlıklı bir ağız içim engel. Niçin bu uygulamaları olumsuz yorumladınız ki?? Ki ağız kokusu zaten multidisipliner bir yaklaşımı gerektiriyor kesinlikle.

Her reflunun ağız kokusu sebebi olduğuna dair elimizde bir delil bulunmuyor
Nerenin florasından bahsediyoruz?
Hangi flora ve bozulmak derken nasıl bozuluyor bu flora?
IP
İnception
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 46
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2021 Saat 21:29
Murat hocam size şehir dışından gelen hastalar için aynı gün kokunun teşhisini yapıp sonuca varıyormusunuz yoksa tekrardan gelmemize gerek kalıyormu.
IP
İnception
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 46
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2021 Saat 11:43
Murat hocam halitosil zn gargara içindeki antiseptik özelliği ile uzun kullanımda zararı varmıdır.Ara vererek kullanmak gerekirmi.
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 43
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2021 Saat 15:31
Murat hocam sizin teşhis ettiğiniz tip2 ve tıp4 ağız kokusu olan hastalardan iyileştiklerine dair geri dönüş aldınız mı? Cevap verirseniz çok sevinirim, her geçen gün umudum azalıyor :(
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2140
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2021 Saat 20:15
Orjinalini yazan: izmir35

Anladım hocam sağolun demek ki benim Ortognatik cerrahi ve ortodonti bölümlerine de görünmem gerekecek..

Hava yolunu kbb açsın. Buırun pasajında hava debisini kulak burun boğaz artırsın
IP
<< Önceki Sayfa   6
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu