Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: rinse kit Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
agabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 15
Alıntı agabe Cevaplabullet Konu: rinse kit
    Gönderim Zamanı: 18-Mart-2021 Saat 22:01
rinse kit geniz akıntısına iyi geliyor mu? kullansam geçer mi
agabe
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2021 Saat 00:25
Evet akıntıyı baya azaltır yalnız içinden çıkan küçük tuzlar çok bi işe yaramaz markete git ogutulmus iyotlu deniz tuzu al sofra tuzu degıl seçerken dıkkatlı ol yarım su bardağı kaynar suya 1 çay kaşıgı tepeleme tuzu at karıştır az bişey karbonatta katabılırsın Yarım çay kaşığı kadar mesela . Lavaboya doğru eğil kafanı hafif yana çevir su dıger burun delıgınden rahat çıksın sonra dıger burundan uygula
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2021 Saat 00:27
Kaynar suya tuz attıp karıştırdıktan sonra ılık su ılave et dönüş köye koy su burnunu yakındaki kadar sıcak ılık arası olmalı kendıne göre ayarla sınus kıtı kullanmadan önce karıştır tuz suyla tamamen karışsın
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2021 Saat 20:37
Arkadaşlar bir makalede okudum kronik rinosinüzitte bir damla jhamsons baby bebek şampuanı ile günde 2 kez 2 hafta burnu yıkamak ( sinüse rinse KİT aparatı ile) biyofilm tabakasını azaltıyor. Ben birinci haftadayım belirgin düzeyde azaldı.
IP
agabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı agabe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2021 Saat 11:51
Orjinalini yazan: Ethic1

Arkadaşlar bir makalede okudum kronik rinosinüzitte bir damla jhamsons baby bebek şampuanı ile günde 2 kez 2 hafta burnu yıkamak ( sinüse rinse KİT aparatı ile) biyofilm tabakasını azaltıyor. Ben birinci haftadayım belirgin düzeyde azaldı.

biyofilm tabakası nedir
agabe
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2021 Saat 19:22
Bakterilerin koruma kalkanı biofilmi yok edersen savunmasız kalıyorlar
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2021 Saat 22:54
Buna da direnç kazandı 3 gün sonra yıkasam da koku ve akıntı asla geçmiyor. Sanırım ilk etaplarda yapmak gerekli ben gibi 13 yıldır bu sorunu yaşayanlarda etkili olmayabilir.
IP
agabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı agabe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2021 Saat 20:17
bende uzun süredir var ve işe yaradı aslında 2 günde bir yapıyorum
agabe
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2021 Saat 21:23
ethic ve forumdaki geniz akıntısı kaynaklı agız kokusu olan tum arkadaslarım bakın duzgun bı kbbye gıdın tomogrofi ceksın baksın egrılık vs halledılsın devısyon olan taraftan tıkanıklık halen devam edıyorsa burun etlerını de mudahele ettikten sonra halen devam edıyorsa burunla kafayı bozmayın kacıncı defa soylıcam bılmıyorum yanlıs anlamayın kendım bı kac tavsıye verıcem uyup uymamak sızlere kalmıs kokulu genız akıntısı benım tum aılemde var agız kokusu problemı cekmıs olan bı tek ben oldum nedenı antıbıyotık kullanımı sonrası oldu nedense oncelerı hatırlamıyorum ki herkesle rahat konusuyordum.omuz amelıyatından sonra agır bır antıbıyotık(1000mg) ve agrı kesıcı kullandıktan sonra   1 2 yıl ıcınde kardesım benı bı kac kez uyardı yanı her sey ondan sonra basladı genız akıntısı bu kadar yogun degıldı her seyı yıyıp ıcıyordum sorun olmuyordu.bılıyorum ne doktorlara paralar doktunuz hep husran aynı seyı deneyıp deneyıp farklı sonuc beklemek cok zor sorun bagırsak arkadaslar elbette genız akıntısının kokulu olması normal degıl ama koku yapıcak duzeye geldıyse burunda bır sorun gozukmuyorsa bagırsakflorası testı yaptırın görun ne var ne yok vereceklerı beslenme programına uyun tedavı olun her sey on numara 5 yıldız oldukta sonra halen koku devam edıyorsa o zaman gercektende burunda sadece sorun vardır.şu sınavlar bı bıtsın yazın ben yaptırıcam dırek deneyımlı bırıne gıdıcem her yerde olmuyor ankarada ve alanyada Bakteriyel Disbiyozis (Pütrifikasyon disbiyozisi) konusunda bılgılı doktorlar buldum.yazın tedavi olmayı dusunuyorum.sizde öyle yapın vakit kaybetmeyın sınus kıt burun temızlıgı agız temızlıgı bunlara devam edın eyvallah ama sadece bunlar yeterlı gelmıyorsa artık baska yerlerede yonlenmenızın zamanı gelmiş
IP
agabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı agabe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2021 Saat 15:27
Orjinalini yazan: Murat880

ethic ve forumdaki geniz akıntısı kaynaklı agız kokusu olan tum arkadaslarım bakın duzgun bı kbbye gıdın tomogrofi ceksın baksın egrılık vs halledılsın devısyon olan taraftan tıkanıklık halen devam edıyorsa burun etlerını de mudahele ettikten sonra halen devam edıyorsa burunla kafayı bozmayın kacıncı defa soylıcam bılmıyorum yanlıs anlamayın kendım bı kac tavsıye verıcem uyup uymamak sızlere kalmıs kokulu genız akıntısı benım tum aılemde var agız kokusu problemı cekmıs olan bı tek ben oldum nedenı antıbıyotık kullanımı sonrası oldu nedense oncelerı hatırlamıyorum ki herkesle rahat konusuyordum.omuz amelıyatından sonra agır bır antıbıyotık(1000mg) ve agrı kesıcı kullandıktan sonra   1 2 yıl ıcınde kardesım benı bı kac kez uyardı yanı her sey ondan sonra basladı genız akıntısı bu kadar yogun degıldı her seyı yıyıp ıcıyordum sorun olmuyordu.bılıyorum ne doktorlara paralar doktunuz hep husran aynı seyı deneyıp deneyıp farklı sonuc beklemek cok zor sorun bagırsak arkadaslar elbette genız akıntısının kokulu olması normal degıl ama koku yapıcak duzeye geldıyse burunda bır sorun gozukmuyorsa bagırsakflorası testı yaptırın görun ne var ne yok vereceklerı beslenme programına uyun tedavı olun her sey on numara 5 yıldız oldukta sonra halen koku devam edıyorsa o zaman gercektende burunda sadece sorun vardır.şu sınavlar bı bıtsın yazın ben yaptırıcam dırek deneyımlı bırıne gıdıcem her yerde olmuyor ankarada ve alanyada Bakteriyel Disbiyozis (Pütrifikasyon disbiyozisi) konusunda bılgılı doktorlar buldum.yazın tedavi olmayı dusunuyorum.sizde öyle yapın vakit kaybetmeyın sınus kıt burun temızlıgı agız temızlıgı bunlara devam edın eyvallah ama sadece bunlar yeterlı gelmıyorsa artık baska yerlerede yonlenmenızın zamanı gelmiş

Ben kbbye çocukluğumdan beri gidiyorum hiçbir çözüm olmadı ve benim geniz akıntım kokulu değil burnumu süpürünce falan koku gelmiyor bunun kokulu olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz bilmiyorum. ben kücükşüğümden beri çok fazla antibiyotik kullandım sanırım bağırsak floramı bozdum bu yüzden de koku oluyor fakat tekrar doktora gidip antibiyotik yazmasını istemiyorum. karbonat suyu ve dil temizliği beni gün içinde tutuyor uzun süre dil temizliği yapmazsam (12-13 saat) koku oluşuyor yani üst üste öğün yersem falan gibi. sorunun hala nerde olduğunu anlamadım ama doktora da gitmek istemiyorum çünkü ilaç yazıp yollamaktan başka bir şey yapmıyorlar
agabe
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2021 Saat 19:24
Öyle şüpheleniyorum ki:

1- Ağız kokusu geniz akıntısını başlatıyor olabilir

2- organizma ağız kokusunu yıkamak, kokulu gazları uzaklaştırmak, kokulu gazlardan kurtulmak amacı ile genizdeki salgıyı artırıyor olabilir.

3- Yani geniz akıntısı ağız kokusu yapmıyor olabilir. Tam tersine ağız kokusu geniz aıntısı yapıyor olabilir.

4- Şimdi soru belirdi: geniz akıntısını durdurmalı mıyız? Artırmalı mıyız?

IP
agabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı agabe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2021 Saat 19:38
Orjinalini yazan: aydinmur

Öyle şüpheleniyorum ki:

2- organizma ağız kokusunu yıkamak, kokulu gazları uzaklaştırmak, kokulu gazlardan kurtulmak amacı ile genizdeki salgıyı artırıyor olabilir.

3- Yani geniz akıntısı ağız kokusu yapmıyor olabilir. Tam tersine ağız kokusu geniz aıntısı yapıyor olabilir.

burada yeni bir soru çıkıyor ağız kokusu geniz akıntısından değilse neyden?
agabe
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2021 Saat 19:49
Hocam çok değişik bir yaklaşım doğruluk payı var.
Ekstra tetıkleyen olay kesınlıkle bagırsak florası ben ameliyattan önce herkesle yakın mesafe konuşuyordum geniz akıntısı hissetmıyordum
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2021 Saat 20:59
Ağa be ishal sorunun yoksa zirid 50 mg al eczaneden günde 3 kere yemeklerden 10 dk önce iç nefes kokun varsa bu bir kaç kullanımdan sonra keser
IP
agabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı agabe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2021 Saat 21:23
ilaç kullanmak istemiyorum çünkü düzenli ilaç kullanmak hiç sağlıklı değil bunu düzeltmenin doğal bir yolu yok mudur? ben bitkisel bir ilaç kullandım midemde sorun varsa gitsin diye hiç işe yaramadı yani sorun midede değil tek elimde kalan bağırsak. Florasını nasıl düzeltebilirim bilmiyorum. Karbonatlı su işe yarıyor ama her öğünden sonra dil fırçalamam gerekiyor falan yani yine de buna da şükür
agabe
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mart-2021 Saat 09:43
Bunu düzenli kullan demesinler bu kabızlıgı ve mide sorunları için veriyorlar 1 hafta kullan sorun gerçekten ortamı gör diye diyorum
IP
agabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı agabe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mart-2021 Saat 10:59
tamam deneyeceğim teşekkürler
agabe
IP
izmir35
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 21
Alıntı izmir35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2021 Saat 11:38
Orjinalini yazan: aydinmur

Öyle şüpheleniyorum ki:

Murat hocam benim genzimde beyaz koyu akıntı var. Sinüs rense ile burun ve genzimi temizlediğimde yaklaşık 1 saat bu beyaz akıntı kayboluyor.

Ve akıntı yok iken ağız kokumda yok denecek kadar azalıyor. Ancak 1 saat sonra vücut tekrar bu beyaz akıntıyı üretmeye başladığında koku tekrar geri geliyor.

Geniz akıntısının koku yapma/yapmama konusunda halen soru işaretleri olduğunu biliyorum ama ben akıntıyı temizleyince kokunun kaybolduğunu hissediyorum.

Bende geniz akıntısı yapabilecek herhangi bir anatomik bozukluk yok, alerji yok, sigara vs yok.

Eğer bu aşırı geniz akıntısı vucudumuzun ürettiği bir şey ise; bu akıntıyı seyrelticek ya da azaltacak sinüs rense harici ne yapabiliriz ?

Mesela beslenme düzenimizi mi değiştirmeliyiz ? Sizin önerileriniz nelerdir hocam ?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2021 Saat 12:47
burunda yoksa bagırsakta kolonda mast hucrelerı var bunlar histamın uretıyor hıstamın genız akıntısı demek hıstamın ınteloransı olmustur bendekı gıbı antıbıyotık kullanımı sonrası benım cok arttı malesef hıstamın demek genız akıntısı demek bende bagırsak florası bozuklugu oldugu ıcınde hayvansal urun yemıyorum anca oyle rahatlıyabılıyorum nefes kokusu olmuyor bı tek genız akıntısı var ama cccooook azaldı yanı bazen hıssetmıyorum burnumda egrılık ve burun etlerı olmasına ragmen

şöyle yapmayı deneyın eczaneden aferin forte alın
1 haftadan uzun sure kullanmayın uzun surelı cıddı yan etkılerı oluyor kalıcı karecıger hasarı vs kısa surelı kullanımda sorun yok bu hıstamın sevıyelerını dusuruyor soguk alıgınlıgı ve sınuzıt ıcınde bırebır sınus rınse ıle bırlıkte bunun kullanın ogunlerın arasında en az 5 saat olsun su ıcmeyı ıhmal etmeyın koyu cay kahve ve alkol ıcmeyın bunlar genız akıntısını ccooook arttırıyor.bunları yapın sonucları yazın
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2021 Saat 20:37
Orjinalini yazan: izmir35

.....Eğer bu aşırı geniz akıntısı vucudumuzun ürettiği bir şey ise; bu akıntıyı seyrelticek ya da azaltacak sinüs rense harici ne yapabiliriz ?

Mesela beslenme düzenimizi mi değiştirmeliyiz ? Sizin önerileriniz nelerdir hocam ?

Hiç bir diyet hiç bir ağız kokusunu iyileştirmez. Canınız ne isterse yeyip içiniz.

(Bir kaç çeşit tip 4 nefes kokusu hariç)

Geniz akıntısının en sık rastlanan sebebi alerji ve burun pasajı deformiteleridir.
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2021 Saat 21:10
Hocam peki hangi çeşit tip4 nefes kokularını diyet iyileştirir?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2021 Saat 21:47
kendimde denediğim şeyleri söylşyeyım ben bu tarife uyuyorum aklınızda bir fikir oluşsun bende hem genız akıntısı hem tip 4 var tip 4 kabızlıkla seyredıyor yanı haftada maksımum 2 3 kez cıkıyordum oda maksımum yanı her gun cıkabılmeye kadar gıttı suanda kabızlık ıcın bol su evet ıyı ama herkeste ıse yaramıyor maden suyu kabızlık ıcın cok ıyı ben her gun cıkabılıyorum artık safra ve enzım salgısını arttırıyor kabızlık kalmıyor haftada 5 7 arası cıkıyorum artık ve nefes kokumda azaldı genız akıntısıda azaldı onceden sınus kıte 1 cay kasıgı ıyotsuz denız tuzu + az karbonat koyduktan sonra burnu temızledıgımde genız akıntısı yıne gecmıyordu koku burundanda gelıyordu suan genız akıntısı aşırı azaldı ve nefes kokusu gitti az bısey genız akıntısı kaldı ben bakteriyel flroa bozuklugu oldugu ıcın hayvansal hıc bır urun yemıyorum şeker yemıyorum kepeklı pırınc normal pırınc nışastası yuksek hıc bır sey yemıyorum baklagıller cıg kuruyemıs ve sebze patates vs yıyorum bende safra polibıde oldugu ıcın hayvansal ve bıtkısel yaglı yemekler yemıyorum aslında hem bagırsak ıcın hem safra kesesı ıcın boyle beslenıyorum yanı kabızlık sorunu kalmadı (maden suyu aşırı faydalı oldu kabızlık ıcın ayiretten mınarel deposu)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2021 Saat 20:46
Orjinalini yazan: Maybeoneday

Hocam peki hangi çeşit tip4 nefes kokularını diyet iyileştirir?

Diyet,
trimetilaminüri, intolerans ile seyredenler, pürin metabolizması hastalıkları, protein tozu sebebiyle meydana gelen tip 4 nefes kokularını kalıcı iyileştirmez ama şiddetini azaltır/artırır.
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2021 Saat 21:16
Hocam o zaman ibs veya geçirgen bağırsak sendromuna bağlı nefes kokusu yaşıyorsak ki bunlar gıda intoleransiyla bağlantılı diyet ile bir nebze azaltabiliriz diyebilir miyiz?
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2021 Saat 11:20
Murat880 beslenme önerin için teşekkür ederiz ama herkes farklı tipte ağız kokusuna sahip olabilir. Tip 2 lerde beslenmenin etkili olduğunu düşünmüyorum ki ben denedim. Ayrıca boğazda oluşan o yapışkan beyaz şey de gerçekten kokmuyor. Murat hocama katılıyorum, biz tip 2 lerde bence boğaz ya da burunda oluşan enfeksiyonu temizlemek için bu salgı fazlaca salınıyor.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2021 Saat 15:36
Bu Arada benim farkettiğim nokta da şu; ağız kokusu henüz akıntısına neden oluyor dedik ama antibiyotik kullanım sürecinde yani mikroorganizmalar baskılandığında da henüz akıntısı devam ediyor. Açıkçası kafam bu konuda çok kafam karıştı.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2021 Saat 20:50
Orjinalini yazan: Maybeoneday

Hocam o zaman ibs veya geçirgen bağırsak sendromuna bağlı nefes kokusu yaşıyorsak ki bunlar gıda intoleransiyla bağlantılı diyet ile bir nebze azaltabiliriz diyebilir miyiz?

Azalacağını ancak temenni edebiliriz.
Ayrıca böyle bir hastalıkta hastaya neyi kısıtlayacağımıza doğru ve etkin bir karar veremeyebiliriz. Neyi kısıtlayacağımız belli değil yani.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu