Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Geçmeyen balgamlılar buraya Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
ŞifaAllahtan
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 30
Alıntı ŞifaAllahtan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2021 Saat 16:21
Hayırlı olsun.Aksiliklerin bir karsiligi vardır elbet.Bizi bilgilendirirsin
Sorununuzun temeli burun kaynakliysa lütfen yazdıklarımı önemseyin.Kimseden ve hicbirseyden çıkarım ve ücret beklentim yoktur.Ücretim Allah katindadir
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2021 Saat 19:45
merak ettıgım burnun ön kısmında kıkırdak tarzı kemık var oynatabılıyoruz bırazcık bıraz ust kısımda sert bır kemık var hangısını duzeltmemız gerekıyor
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2021 Saat 19:47
sol tarafta devısyon oldugu ıcın oraya baskı uyguluyorum saga dogru yukarıdakı sert kemıge uyguluyorum dogru mu yapıyorum
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2021 Saat 19:58
aslında demek ıstedıgım aletı burnun ucundan göz hızasına kadar yukarı asagı mı yapmamız lazm göz hızasının az altında sert kemık var orayada baskı uygulamalımıyız
IP
ŞifaAllahtan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ŞifaAllahtan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2021 Saat 21:05
Murat kardeşim kemigin en üstteki burun kemiğinin yamuk olma ihtimali çok düşüktür. Yamuksa bile egzersizle düzelmez.onu düzeltmek için ameliyat şart.Nefes kokusunu yapan kıkırdak egriligidir.Senin burnun sola doğru yattiysa yazacağım kısmı çok iyi oku lütfen.
1)Üst dudagini ellerini kullanmadan (refleksle) assagi cekebildigin kadar çek .Bunu yapmaktaki neden kıkırdağı açığa çıkartmak
2)Burnun sola doğru eğilmiş.Kikirdagi ortalamak icin (ayakta dik durduğunu farz ediyorum) Kafanı sağa doğru yatır.Kafan omzuna degmeye yaklassin.İlk yazdığım teknikle birleştirerek yavaşça masaj yap.Kafani sağa yatirdiktan sonra boşta kalan elinle kafanı tutarak rahatça egzersizini yapabilirsin.
Unutma yavaşça yapman gerek burun çok hassas göz,beyin ve birçok organ göze bağlı incitmeden yapiniz.Bu 2 teknik yeterlidir
Sorununuzun temeli burun kaynakliysa lütfen yazdıklarımı önemseyin.Kimseden ve hicbirseyden çıkarım ve ücret beklentim yoktur.Ücretim Allah katindadir
IP
ŞifaAllahtan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ŞifaAllahtan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2021 Saat 21:13
Bu arada aleti burnunun içine kavra.Yani egzersiz aletinin ucu burnunun yanına dokunacak kadar girsin.İlk başta bu olmayacak.Ama zamanla bunu yapmaya çalış.Asıl amacımız egzersiz aletinin üst kısmıyla (dönen kısım üst kısmı) masaj yapabilmek.Assagidan yukarıya doğru egzersiz aletini hiç cikarmadan , burun kemiğine kadar yapmayı denemelisin.Burun kemiğine de istersen çok hafif yapabilirsin
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2021 Saat 20:09
@ŞifaAllahtan bende sipariş vermiştim bugün geldi ürün fakat nasıl yapacağımı çok kavrayamadım. Youtube da nasıl yapıldığına dair videonun olduğunu söylemiştiniz, rica etsem linkini atar mısınız bulamadım da ben. Bu arada benim genelde burnumun sağ tarafı tıkalı olur ama aynaya baktığımda eğriliği çok farkedemedim
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2021 Saat 20:25
Bir de şöyle bir durum farkettim. Aynanın karşısına geçip derin nefes aldım ve sadece burnumun sol deliği hareket edip kapandı. Sağ taraf tıkalı olduğu için sanırım hiç hareket etmedi. Siz de de böyle miydi
IP
ŞifaAllahtan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ŞifaAllahtan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2021 Saat 22:38
https://m.youtube.com/watch?v=vQlKpFECRwA

Evet :) çözümün bu egzersiz.Ben nefes aldığımda iki burun deligimde oynamiyordu.Suan ikisinden de nefes aldıkça aciliyorlar.Birde burun kanatlarım yoktu benim.Dusunki bu kadar egriydi.Bu aletle bir 3 ay devam et kardeşim.Belli bir düzelme olacaktır sonrasında googleye NOSE ROLLER yazın.Aldigin aletten çok daha etkili 2.level bir aparat var.Onunla devam edersin.Lila renginde oda.İnsallah düzelme olur
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2021 Saat 22:47
Umarım işe yarar, her şeyi denedim çünkü bu zamana kadar şuan tek umudum bu :/ Teşekkürler :)
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Gönderilenler: 45
Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2021 Saat 22:51
Nasıl memnun musun.
Normal şekilde burnu bolca yıkamak dışında bir özelliği var mı
IP
ŞifaAllahtan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ŞifaAllahtan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2021 Saat 23:57
Odaklanmam arttı yalnızca.Birde yemek yemesem dahi ağzımın kokmadigini bilmek özgüven kattı
IP
Tyoa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Tyoa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2021 Saat 21:23
Benim üst dişlerin alt dişleri tamamen kapatıyordu tel taktırdım ağız kokusu geçmedi ama bayağı hafifletti ayrıc daha önceden bademciklerin bayağı gömülüydü hatta doktor bademciklerin yok gibi diyordu şimdi bademciklerim bayağı görünüyor Murat hoca da damagınızı dilinize yapıstırmamaya çalışın diyordu ben onu denemeye çalıştığında çenem çok ağrıyordu şimdi öyle bir sorun yok yani diş teli en azından bademciklerin olduğu kısmı açarak hava o kısmın daha çok hava almasına neden oldu
IP
Cilekes
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Cilekes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2022 Saat 14:11
Iyilestiniz mi?
IP
ŞifaBulan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı ŞifaBulan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2022 Saat 21:10
Iyileştim kardeşim . Diğer nickim SifaAllahtan. Burun egriligim düzeldi . Hastalığımın nedeni burun egriligiymis . Bunu geç farkettim ve ameliyat dahi olmadan iyileştim . Şafi olan Allah'a hamdolsun
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2022 Saat 22:27
Şifa Allah'tan kardeşim senle 2 sene önce konuşmuştuk hatırlarsan bugün eski mesajlarınız aklıma geldi baktım sende bugün dönmüşsün hayat çok garip
IP
ŞifaBulan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ŞifaBulan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2022 Saat 22:49
Hatiliyorum . Iyileştin mi murat kardeşim. Durumun nedir
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2022 Saat 23:04
Ameliyat olsun baska hastalıklar olsun çok ilaç ve antibiyotik kullandığım için her yediğim gıda geniz akintisi ağız kokusu yapıyor senin durumunda değilim burnum tamemen duzelse bile iyilesemicem gibi duruyor yakın zamanda gaita nakli olucam geniz akintisi nin nedeni bende en azından gıdalardan sonra oluşuyor vücutta kaşıntı oluşuyor besin alerjisi ve histamin intelorsndi belirtisi ve artıyor koku fark ediyorum yakın zamanda aynı şekilde sfs testide yapicam forumda sonuclari paylasirim cikicak. tahmini sonucu geçmiş mesajlarda yazdım ne çıkacağı belli bağırsağı en kotu durumda olan benimdir herhalde forumda şuan burun aletini tekrar aldım dedim ya tesadüfün böylesi 23 Nisan'da siparis verdim dün geldi bugün mesajlara baktım hayat garip
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2022 Saat 23:06
Burnum yamuk durmuyor nefes almayla ilgili problem yok fakat soldan akinti ve takılma biraz daha fazla
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2022 Saat 16:28
Orjinalini yazan: ŞifaBulan

Iyileştim kardeşim . Diğer nickim SifaAllahtan. Burun egriligim düzeldi . Hastalığımın nedeni burun egriligiymis . Bunu geç farkettim ve ameliyat dahi olmadan iyileştim . Şafi olan Allah'a hamdolsun

Nasıl iyileştiğini hocam tam olarak?
IP
ŞifaBulan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ŞifaBulan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2022 Saat 20:19
Öncelikle merhaba.Anlattiklarimda en ufak bir yalan yoktur.Allah şahittir.Işlenilen her günah insanın kendi elleriyle musibeti çekmesine vesiledir.Bunu söylememde ki neden çocukluğumda herhangi bir sorunum yoktu.Ancak ne zaman ortaokul,lise zamanlarında yetim,gariban kişilerin bedenen koktuguyla alakalı yorum yaptım, kınadım işte o zaman aynı sorun bende başladı. Hemde daha ağır birsekilde üst baş değil nefes kokusuydu bu başlayan.Bu mücadeleyi tam 12 sene verdim.Artik yaşama hevesim kalmamisken birgün Allah'a dua ettim.Nerede kusur ettim Şafi isminle bana şifa ver . Sen değil misin duaya karşılık veren öyleyse bana yol göster dedim.Neticesini aldım tabii ki.Bir sonraki gece yatmadan evvel uykuyla uyanıklık arasında dalga gectigim kız geldi gözümün önüne işte o zaman herşeyi anladım. Tevbemi ettim kınamak hor görmek uzerine ve sonraki gün istemsizce youtubede gezerken ( Burun eğriliği egzersizi Merve Demir) diye bir video çıktı.Bastan sona izledim videoyu.Elle yapılan hareketler mevcut başta inanmadım ama Allah şifa verecek ya.Icimden birşey dene zarar etmezsin dedi. Denedim ama nefesim en fazla 2 3 saat kokmamaya başladı.Normalde yemek yesem bile 5 dakka sonra acayip kokardı.Cok uzattigim için kışladan bitiriyorum
https://a.aliexpress.com/_mtkpNJM aliexpresten bu aleti aldım . Burunu kavrıyor ve bir noktaya kadar düzeltiyor.Kullanimi basit burnunuz yamuksa ilk kullandığınızda içine dahi girmeyecektir.Ama zamanla burun duzeldikce nefes kokusuda bir hayli zayıflıyor.yuzde 50 kadar.Sonra nefes kokusunu tamamen bitirme kararı aldım . Çünkü gordum ki bu alet bir noktaya kadar düzeltiyor.
https://a.aliexpress.com/_mqX8c1y   sonrasında bu koyu pembe olan aleti satın aldım.Bu aletise yine burunu içine sokup masaj yapmak suretiyle kullanmak istedim. Ancak olmadı. Orta kısmı boş bu aletin burnu o kısma sokup terslik nereyeyse zıt tarafa cekebilirsin . Bunu kendi denemelerinizle bulabilirsiniz. Detaylı bilgi veremiyorum . Görsel olsa çok net anlaşılır ama maalesef yazsam bir çok kişi anlamaz.kendiniz taktik gelistirmelisiniz benim gibi. Çok uzattım sonuç olarak sol burnumdan yüzde yüz sağ burnumdan yüzde 80 nefes alıyorum.Nefes kokum tamamiyle bitti çok şükür.Ameliyat olmadan düzelmez derdim de insana sınır koyan beyinmis. Insan kalbi ve aklının beraber inandığı her işi başarır Allah'ın izniyle.Size de umut olur umarım
IP
Brt16
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Brt16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2023 Saat 01:06
Etkisi varmı
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu