Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: BADEMCİK AMELİYATI/BADEMCİK TAŞI Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Selen123
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 36
Alıntı Selen123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2021 Saat 22:07
Bademcigini aldirip kokusu gecenler şöyle oluo : bademcikler islevini yitrmis çurumus artk vucuda zarar verip zehirli olmaya baslayanlarnki oluo ama biz tas icn saglam bademciklerimizi aldiriorz :(
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2021 Saat 22:18
Bende bademciklerimi aldırdım ve doktorlar benimkine de çürümüş demişlerdi ama maalesef hala kokudan muzdarip durumdayım :/
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 07:41
Benim bademciklerim de delik delikti ve taş oluşması için günlerce beklemek gerekmiyordu. Öyle kalsiyum sertleşmesiyle falan değil de, yemek yer yemez o deliklere birikiyor ve koku yapmaya başlıyordu. Zaten aldırmam lazımdı bu durum rahatsız ediciydi ama koku geçer diye umutluydum. Bademcik taşı kokusu geçti ama ağzımda çöp kokusu var. Boğazımdaki o balgam hissi geçmedi. Özellikle sabah uyanınca daha fazla bu balgam, öğüre öğüre çıkarmaya çalışıyorum ve çıkmıyor hissediyorum tadını boğazımda yoğun bi tabaka yapışkan ama çıkmıyor
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 17:10
Arkadaşlar şöyle bişeyden bahsetmek istiyorum. Bademciklerim alınmadan önce ben mentollü sakız çiğnesem veya şeker yesem ağzımın kokusu bunları bile bastırır tadını değiştirirdi. Artık mentollü sakızın tadını bastırmıyor ağız kokum. Sakızın tadı değişmiyor yani. Belirtmek istedim
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2021 Saat 18:57
Ağız kokum azalmış olabilir mi. Birkaç gündür dilimin arkası kokmuyor ve bileğimi yalayınca koku yok. Ekstradan ne yaptın derseniz halitosil dil macunu ve gargara kullanıyorum acaba bu mu etkili oldu. Ağzımda sabah uyanınca o çöp kokusu oluyor ama çok kez diş fırçalayıp üstüne yemek yiyince geçiyo gibi. Hala kokunun sıfırlandıgını düşünmüyorum ama azaldı sanırım Allahım şükürler olsun bu bile benim için bi umut. Benim için mutluluk. İnşallah nazar etmem. Paylaşmak istedim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2021 Saat 20:02
Orjinalini yazan: nicksizz4

Benim bademciklerim de delik delikti ve taş oluşması için günlerce beklemek gerekmiyordu. Öyle kalsiyum sertleşmesiyle falan değil de, yemek yer yemez o deliklere birikiyor ve koku yapmaya başlıyordu. Zaten aldırmam lazımdı bu durum rahatsız ediciydi ama koku geçer diye umutluydum. Bademcik taşı kokusu geçti ama ağzımda çöp kokusu var. Boğazımdaki o balgam hissi geçmedi. Özellikle sabah uyanınca daha fazla bu balgam, öğüre öğüre çıkarmaya çalışıyorum ve çıkmıyor hissediyorum tadını boğazımda yoğun bi tabaka yapışkan ama çıkmıyor

Muhtemelen yaklaşık 2 ay ağız kokusu şikayetiniz olmayacak. Diğerleri gibi.

IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2021 Saat 20:06
Hocam lütfen umutsuzluğa düşürmeyin zaten yeterince yıprandık
IP
Makaveli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı Makaveli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2021 Saat 21:50
Nicksiz, Bir mesajında burnum sürekli kuru ve burnum geriye akıyor gibi hissediyorum yazmışsın. aynı şekilde hissediyorum ben de. Burnum kolay kolay dolmaz. Ayrıca sanki genzimde yapışkan, gitmeyen bir sıvı hissediyorum çoğu zaman. Hatta şuan bile var gitmiyor genzimden. Bir de forumda bir başlık açılmıştı, Burun eğriliğinden kaynaklı olduğunu düşünüyordu başlığı açan arkadaş. Ondan sonra buruna yöneldim ben de. KBB profosorune gorundum. Sol burun deligimin icinde hafif bir çıkıntı varmis. Doktor bey böyle bir etki yapmayacağını düşündü ama ben bir cimbizi burun deliğime sokup o bölgeyi genisletince koku aşırı derecede azaliyor. Doktor bir hap ve sprey verdi. İlaçlar mukozayi kurutacak, eğer koku geçerse işimiz daha kolay dedi. Özet olarak lütfen burnunuzun içini bir cımbız vb bir aletle kontrol etseniz diyorum belki de sorunumuz bundan ibarettir. Ben cımbızla bu fazlalik kısmı çok rahat anlıyorum.
Derdi veren dermanını da verir
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2021 Saat 21:53
Evet bu şikayetlerim hala devam ediyor. Bademcik ameliyatından sonra koku belirgin odanda azaldı. Ama hala o yapışkan sıvı var özellikle sabah uyanınca daha fazla oluyor bu sıvı, ve tabi sabah kalkınca koku da çok şiddetli oluyor. Burnumun içine ışık tutunca bi tarafı daha dar gibi, yani ileri tarafı şiş gibi. Burnumda sürekli yapışkan sümük var çıkmıyor hiç yani burnumu bile temizleyemiyorum cok yapışkan
IP
Makaveli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı Makaveli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2021 Saat 22:08
Şunu demek istiyorum: Bu genizde hissedilen mukus kesinlikle anormal bir durum. Mukoza proteinden oluşan birşey imiş. Doğal olarak bakterilere muhteşem besin oluyordur, bu da dilimize dizimize yansıyip doğal olarak koku yaoiyor şeklinde yorumluyorum kendimce. Peki neden bizde bu mukus birikmesi var. Elbette bunun bir sebebi vardır. Sebebi bulmak adına sormuştum. Sinuslerden gelen mukus bir yerde göl oluyor. Bunun sebebi ağız kokusunun da sebebi bence. Bilemiyorum ben de çok şeyi denedim ama bu ihtimal çok olası geliyor bana
Derdi veren dermanını da verir
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2021 Saat 22:49
Benim bu sıkıntım pandemiden sonra başladı. İşim gereği tüm gün maske takıyorum. Haliyle nefes almak zorlaşıyor. Nefes alış şeklimi bozdu, nefes alamamak geniz akıntısı yapıyor. Bişeyler bozuldu ama nasıl düzelecek bilmiyorum
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2021 Saat 18:53
Nicksizz senin doğru nefes almamnla başladıysa eğer bizimle sorunun ortak olabilir sen maskeden dolayı doğru nefes alamadım ve koku oluştu biz ise egrilikten dolayı yıllardır doğru nefes alamadığımız için belli geçmeyen geniz akıntısı ve koku var bende buna yogunlasiyorim bende boğaz reflüsu var onunda tedavisini oluyorum ama bir ilerleme kaydeden edin burnum tıkalı olunca kokunun çok şiddetlendiği mi farkediyorum ben zaten ameliyat olucak ama iş sebebiyle firmanın denetimlerinin bitmesini bekliyorum
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2021 Saat 23:02
Orjinalini yazan: Melina

Nicksizz senin doğru nefes almamnla başladıysa eğer bizimle sorunun ortak olabilir sen maskeden dolayı doğru nefes alamadım ve koku oluştu biz ise egrilikten dolayı yıllardır doğru nefes alamadığımız için belli geçmeyen geniz akıntısı ve koku var bende buna yogunlasiyorim bende boğaz reflüsu var onunda tedavisini oluyorum ama bir ilerleme kaydeden edin burnum tıkalı olunca kokunun çok şiddetlendiği mi farkediyorum ben zaten ameliyat olucak ama iş sebebiyle firmanın denetimlerinin bitmesini bekliyorum

mide ameliyatı mı ? reflü için olacaksın.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2021 Saat 21:20
Hayır reflü için değil burun kemik eğriliği için olucam
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2021 Saat 21:50
Arkadaşlar forum eskisi kadar aktif değil su sıralar kimse iyileştim diyedeyazmadi umudum artık azalmaya başlıyor iyileşen bize yol gösterenler yok napacagimi şaşırdım artık boyleyasamakta çok zorlanıyorum utanıyorum psikolojim bozuldu iyileşen yokmu yakın zamanda lütfen cevap verin
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2021 Saat 14:09
Murat hocam bademcikleri ameliyatla alınmış kişinin bademciklerinin bulunduğu yerde rengi beyaz büyük ihtimalle de sıvı bir tabakanın varlığı normal midir, internette bununla ilgili bir veri bulamadım ağız kokusuyla ilişkili olabilir düşüncesiyle belki ağız kokusuyla ilgili toplanan geniş veri havuzunda bununla ilgili bir bilgi var mıdır diye sormak istedim çok teşekkür ederim
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2021 Saat 19:30
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat hocam bademcikleri ameliyatla alınmış kişinin bademciklerinin bulunduğu yerde rengi beyaz büyük ihtimalle de sıvı bir tabakanın varlığı normal midir, internette bununla ilgili bir veri bulamadım ağız kokusuyla ilişkili olabilir düşüncesiyle belki ağız kokusuyla ilgili toplanan geniş veri havuzunda bununla ilgili bir bilgi var mıdır diye sormak istedim çok teşekkür ederim

bilmiyorum
Bu konu hakkında bir fikrim yok

IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2021 Saat 23:20
Evet alındıktan sonra 2 3 haftalık bir süreç oluyor. Beyaz yumuşak bir tabaka. İltihap gibi bembeyaz kalın bi tabaka oluyor 3 hafta sonra dökülüyor kendi kendine. Bende de olmuştu normaldir. O tabaka koku yapıyor bulunduğu sürece
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu