Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Reflü ağız kokusu nasıl geçer Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2021 Saat 15:39
Dün şok bi olay yaşadım ve tip 5 ile alakam olmadığı kesinleşti.

Dün akşam 11den itibaren içki içmeye başladım koku hiç yoktu sabah 6ya kadar sohbet muhabbet neyse sonra bi tartışma yaşandı gittim odaya 10 dk boyunca ağladım erkek arkadaşım odaya girdi yanıma oturdu bi irkildi :) telaşla hohlasana bi dedi hohladım tüyleri diken diken oldu ve far görmüş tavşan ifadesiyle şunu dedi "aşkım çok fazla var" şoktan şoka girdi girdi 15 dk öncesine kadar hiç koku yoktu birden ağzımdan burnumdan koku gelmeye başladı haklıymışsın sen dedi çünkü o da iyileştiğimi ama psikolojik taktığımı düşünüyordu. Aldığın tepkiler kesinlikle doğru çöp suyu gibi bi koku ve şuan baya yayılıyor falan dedi.

Uyanınca tekrar tekrar kontrol ettik dünden kalmalık alkol ağzı kokusu vardı.

Alkolden koktum diye düşünmeyin ilk defa içmiyoruz. Şimdi ne düşünmeliyim bilmiyorum..
IP
Kepli
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı Kepli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2021 Saat 18:23
Murat hocam ne diyorsunuz bu konuya böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2021 Saat 20:31
Çok ilginç.. Çok garip
IP
Efem
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
Alıntı Efem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2021 Saat 20:40
Diloy sen aģladin ya geniz akti diye koku olmustur belki
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2021 Saat 20:52
Yahu onca zamandır beraberiz neredeyse beraber yaşıyoruz ilk defa ağlamadım yanında. Kokmuyordum ben onun yanında o yüzden bana psikolojik sorunum var muamelesi yapıyordu sonunda aldı kokuyu şoka girdi bu derece kokuyu görünce. Daha önce onun yanında koktuğum dönem sinüsümde anaerob bakteri enfeksiyonu olmuştu onun kokusunu alıyordu o enfeksiyonun kokusunu bende alıyordum. Ameliyat oldum geçti o durum. Ama bu çok başka bir şey enfeksiyon falan değil bence. Aşırı kokmasına rağmen naparsam yapayım alamadım o kokuyu çünkü nefes kokusuydu ciğerlerimden geliyordu.
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 13:44
O kadar benzer ki belirtiler ve durumlar..Birden ortama yayılan bir koku ve kişinin kendisi bu kokuyu almıyor.. çıldırıcam..İş yerimde yaşıyorum bu durumu ben de..
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 13:50
Orjinalini yazan: Marsss

O kadar benzer ki belirtiler ve durumlar..Birden ortama yayılan bir koku ve kişinin kendisi bu kokuyu almıyor.. çıldırıcam..İş yerimde yaşıyorum bu durumu ben de..

Nasil ya konuşmadığıniz takdirde vücudunuzdan kokumu yayılıyor. Ya da burundan hocam çok ilginç. Bende unuveristeye gitmekten vazgeçtim bu sene dondurdum bu konudan dolayı ama yani ne kadar çabalasakta geçmiyor ya kendilinden duracak ya hic durmayacak ailemde onceden benle aynı sorunu yasayanlar olmuş 30 lu yaşlarda koku gitmiş. Umarim hepimizi en kısa zamanda iylesirix
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 14:11
Ben burundan yayıldığını düşünüyorum. Çünkü sinüs ve geniz akıntısı problemim var. Diloyla bir çok belirtimiz aynı. Bende de sürekli kesintisiz bir koku yok birden yayılan bir koku var ortama. Ve ben alamıyorum bu kokuyu. Daha doğrusu sinüs rinse kit kullanmadığım zamanlarda alıyordum bende. Son iki senedir onunla idare ediyorum rahatlatıyor. Burnumda kuruluk da oluyor benim. Daha önce de sormuştum fakat görmemiş olabilir. Diloy herhangi bir ürün kullanıyor musun? Burnun için rinse kit vs gibi?
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 15:55
Orjinalini yazan: Marsss

Ben burundan yayıldığını düşünüyorum. Çünkü sinüs ve geniz akıntısı problemim var. Diloyla bir çok belirtimiz aynı. Bende de sürekli kesintisiz bir koku yok birden yayılan bir koku var ortama. Ve ben alamıyorum bu kokuyu. Daha doğrusu sinüs rinse kit kullanmadığım zamanlarda alıyordum bende. Son iki senedir onunla idare ediyorum rahatlatıyor. Burnumda kuruluk da oluyor benim. Daha önce de sormuştum fakat görmemiş olabilir. Diloy herhangi bir ürün kullanıyor musun? Burnun için rinse kit vs gibi?

Bendede geniz akıntısı ve sunuzit (vardi ama gecti) fakat burnumdan kotu bir koku yayılmıyor sadece ağızdan bence sorununuz akciger kaynakli .
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 16:02
Bence senin sinüsünde anaerob bakteri enfeksiyonu var. Test etmek için derince sümkür önce sağı kapat sonra sol deliği kapatarak. İçeride bi koku hissedersen dediğim bakteri. Bu şöyle de anlaşılıyor grip olunca o bakteri çok daha belli ediyor kendini iltihap tadı ağıza geliyor. İlk ameliyattan sonra benim sinüsümde de olmuştu dr yüzünden oradan biliyorum. Benim şuanki durumumda durduk yere bi koku yayılmıyor. Bi duygu var onu yaşayınca nefes kokusu oluşuyor burnumdan çıkan hava da kokulu oluyor yani. O duygunun ne olduğunu çözdüm ama benim karakterim gereği bunu yaşamamam mümkün değil maalesef.. O duyguyu bir kere yaşadım erkek arkadaşımın yanında onda da koktum...

Anaerobik bakteri enfeksiyonu olduğu dönem burnuma vicksin first defence diye bi ürününü sıkmıştım iğrenç kokulu bi parça çıkmıştı böyle de deneyebilirsin.
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 18:37
Yakın zamanda hasta oldum bronşlarım tıkanmış geçici astım teşhisi koyuldu. Röntgen çekildi sadece antibiyotik kullandım farklı bir kaç hap ve ventolin kullandım. Kokuda bir fark olmadı
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 18:41
Ameliyat düşünüyorum sinüslerimden. Daha önce tomografi çekindim ama tekrar çekicek doktor eski bayağı. Ocak sonrası için ameliyat tarihi almayı düşünüyorum bakalım
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 18:52
Nasıl bir duygu o biraz tarif eder misin?
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 21:48
Orjinalini yazan: Diloy

Bence senin sinüsünde anaerob bakteri enfeksiyonu var. Test etmek için derince sümkür önce sağı kapat sonra sol deliği kapatarak. İçeride bi koku hissedersen dediğim bakteri. Bu şöyle de anlaşılıyor grip olunca o bakteri çok daha belli ediyor kendini iltihap tadı ağıza geliyor. İlk ameliyattan sonra benim sinüsümde de olmuştu dr yüzünden oradan biliyorum. Benim şuanki durumumda durduk yere bi koku yayılmıyor. Bi duygu var onu yaşayınca nefes kokusu oluşuyor burnumdan çıkan hava da kokulu oluyor yani. O duygunun ne olduğunu çözdüm ama benim karakterim gereği bunu yaşamamam mümkün değil maalesef.. O duyguyu bir kere yaşadım erkek arkadaşımın yanında onda da koktum...

Anaerobik bakteri enfeksiyonu olduğu dönem burnuma vicksin first defence diye bi ürününü sıkmıştım iğrenç kokulu bi parça çıkmıştı böyle de deneyebilirsin.

Diloy bu bakteri olayida ne oluyor benim sinüs tomografisinde yalnizca deviasyon ve konka çıktı ameliyatta oldum. Fakat koku geçmedi sebebi alerjik rinit o bakterinin bende olup olmadığı nasil anlayacağım? Teşekkür ederim
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 21:52
Utangaçlık rezil olmak değersizlik onun gibi bi duygu karışım bir şey :)

Sinüslerimde enfeksiyon varken croxilex albitrol ve zyrtec sıfırlamıştı kokumu benim. İlaçlar bitmeden ameliyat oldum bidaha da geri gelmedi ama şu bilim kurgu filmi gibi kokudan kurtulamıyorum.

Bir yazı okumuştum kısaca şöyle diyordu vücut bütün bi mekanizma bi bölgede olan sıkıntı çok başka bölgede bi probleme yol açabilir. Hani suda bi dalga oluşturursun o dalga karşıya kadar gider bi etki gösterir vücutta böyle. Yani kokunun kaynağı her yerde olabilir. Ben duygu durumumla alakalı olduğunu biliyorum beynimde kimyasal bi bozukluk bence ama bozuk sindirim sisteminin de bu kimyasal bozukluğa katkısı var diye düşünüyorum. Enzim takviyesine başladım bu da olmazsa psikiyatrik ilaç son çare.

Hep düşünüyorum zaten bir şey olduğu yok 😔
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 22:00

Utangaçlık rezil olmak değersizlik onun gibi bi duygu karışım bir şey :)

Sinüslerimde enfeksiyon varken croxilex albitrol ve zyrtec sıfırlamıştı kokumu benim. İlaçlar bitmeden ameliyat oldum bidaha da geri gelmedi ama şu bilim kurgu filmi gibi kokudan kurtulamıyorum.

Bir yazı okumuştum kısaca şöyle diyordu vücut bütün bi mekanizma bi bölgede olan sıkıntı çok başka bölgede bi probleme yol açabilir. Hani suda bi dalga oluşturursun o dalga karşıya kadar gider bi etki gösterir vücutta böyle. Yani kokunun kaynağı her yerde olabilir. Ben duygu durumumla alakalı olduğunu biliyorum beynimde kimyasal bi bozukluk bence ama bozuk sindirim sisteminin de bu kimyasal bozukluğa katkısı var diye düşünüyorum. Enzim takviyesine başladım bu da olmazsa psikiyatrik ilaç son çare.

Hep düşünüyorum zaten bir şey olduğu yok 😔

croxilex albitrol (antibiyotik)ve zyrtec alerji ilacı antibiyotikten kaynakli kokun gecmis olabilir mi? Ben bir burnumdan sumkurdugum evet 1 2dk burnumdan koku geliyor ama mukustan kaynakli diye düşünüyorum sonra geçiyor fakat odaya koku fln bulasmiyor yakinlarimada koklatim agizdan gelen bir koku olduğu söyleniyor. Böyle bir bakteri tomografide veya ameliyat anında görülme ihtimali yok mu + olrak burun endoskopiside yaptırdım bunlarda gorunme ihtimali varmıdir?
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 22:14
@Isimsizdunya o bakteri varken sağ tarafımdan derin sümkürdüğümde solu kapatıp, içeride bi koku hissediyordum arada konuşurken genzimde gaz bulutu gibi hissediyordudum kokuyu. Genzimde hissettiğimde tadını da alıyordum sonra dediğim ürününü kullandım vicksin yattım uyudum 2 saat sonra burnumdan iğrenç kokulu büyük bi parça çıkmıştı.

Sonra aşırı ağırlaştı bu koku midem bulanıyordu iltihaptan felaketti. Hafta sonuydu ağlayarak acile gittim dedim hasta oldum kokuyorum falan diye anlattım. Halbuki bilmiyodum ameliyattan sonra oldu bu koku dr öyle bi ameliyat etmişki konka sinüsümü kapamış ama tam aksine ben iyileştim sanıyordum böyle koku olunca mahvoldum. Dr genç bir şeydi direk dedi anaerobik bakteri yapar böyle. Dedim flagyl kullanıyım yok o bağırsaklar için augmentin geçirir bu enfeksiyonu burnundaki dedi. Ben çok bilmiş dinlemedim flagyl kullandım bi de macrol vardı evde 2 sini birden kullandım macrol hafifletmiş kokuyu meğer ben flagyl etki etti sanıyorum. Neyse en son croxilex kullandım bu augmentinin muadili etken madde aynı amoksisilin klavulanik asit gerçekten de sıfırlandı koku sonra ameliyat oldum işte tekrar geçti o durum.
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 22:32

@Isimsizdunya o bakteri varken sağ tarafımdan derin sümkürdüğümde solu kapatıp, içeride bi koku hissediyordum arada konuşurken genzimde gaz bulutu gibi hissediyordudum kokuyu. Genzimde hissettiğimde tadını da alıyordum sonra dediğim ürününü kullandım vicksin yattım uyudum 2 saat sonra burnumdan iğrenç kokulu büyük bi parça çıkmıştı.

Sonra aşırı ağırlaştı bu koku midem bulanıyordu iltihaptan felaketti. Hafta sonuydu ağlayarak acile gittim dedim hasta oldum kokuyorum falan diye anlattım. Halbuki bilmiyodum ameliyattan sonra oldu bu koku dr öyle bi ameliyat etmişki konka sinüsümü kapamış ama tam aksine ben iyileştim sanıyordum böyle koku olunca mahvoldum. Dr genç bir şeydi direk dedi anaerobik bakteri yapar böyle. Dedim flagyl kullanıyım yok o bağırsaklar için augmentin geçirir bu enfeksiyonu burnundaki dedi. Ben çok bilmiş dinlemedim flagyl kullandım bi de macrol vardı evde 2 sini birden kullandım macrol hafifletmiş kokuyu meğer ben flagyl etki etti sanıyorum. Neyse en son croxilex kullandım bu augmentinin muadili etken madde aynı amoksisilin klavulanik asit gerçekten de sıfırlandı koku sonra ameliyat oldum işte tekrar geçti o durum.

Yani croxilex kokunu geçirdi. Önceden ameliyat oldugunuda okumuştum doktor isi berbat etmiş anlasilan. Croxilex denemelimiyim sence? Kac gunde etkisini gösterdi?
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 23:25
2. Günde geçmişti. Geçmiş mesajlarımdan bakarsan kokumu sıfırlayan ilaçları yazmıştım. Dene bir şey kaybetmezsin. İlaçtan ölünmüyor 5 aydır kullandığım ilacın sayısını unuttum boş beklemekten iyidir yapıştır gitsin :)
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2021 Saat 23:51

2. Günde geçmişti. Geçmiş mesajlarımdan bakarsan kokumu sıfırlayan ilaçları yazmıştım. Dene bir şey kaybetmezsin. İlaçtan ölünmüyor 5 aydır kullandığım ilacın sayısını unuttum boş beklemekten iyidir yapıştır gitsin :)

Kaybedecek çok bir şey yok aslında bi alerji tedavisi görüyorum o da bir halta yaramıyor her hafta ilaclara 200 ödüyorum her hafta ilac degistiyor doktorum biri tedaviye onay verck fln dio . Senin su ilaçlar mesajını bulamadım aratigimda + olarak aile hekimlerinden mi yazdiriuordun ne diyordun doktorlara yazmaları icin cunku antibiyotikler reçetesiz satılmıyor.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2021 Saat 03:08
İlk ameliyatı olduğum dra gittim beni anlamıyorsunuz kokuyorum ne kadar az hava girişi olursa burnumun sağ tarafına o kadar kokuyorum falan diye ağladım. Dr anlamıyordu beni ameliyat yarasından koku hissediyorsun falan diyordu ağlanıp sızladım erkek arkadaşım da yanımdaydı o da anlattı kokunun nasıl ciddi olduğunu. Dr da bana croxliex, albitrol, zyrtec, actifed yazdı. İçtim geçti koku. Sonra baktım bu drdan hayır yok başka dra gittim tomografilere baktı öncesi sonrası dedi ameliyat yaparak daha kötü hale getirmiş drun şunu yapıcaz bunu yapıcaz ameliyatta vs anlattı iyiki olmuşum 2. ameliyatı sağ tarafım çok rahatladı ameliyattan sonra bi daha o koku olmadı.
Albitrol ve croxliex 12 saate bir, zyrtec günde 1, actifed günde 2 kullandım.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2021 Saat 12:27
Bu arada forumdan buluştuğumuz, bu problemi 15 yıldır çeken arkadaşım artık neredeyse tepki almadığını söylüyor. Geçmişte somut bir kokusu varmış dişini çektirmiş bademciklerini aldırmış bunlardan önce bileğimi yaladığımda leş gibi kokardı ama bu operasyonlardan sonra o koku olmuyordu bilek testi yapınca demişti fakat hala aşırı tepkiler almış bu zamana kadar. Buluşunca kokmadığını söyledim 2 saat falan oturduk dip dibe konuştuk beynimize kokuyu bizim telkin ettiğimizden falan konuştuk ona da çok mantıklı geldi geçmişe dönüp bakınca. Şimdi diyor hiçbir şey yapmadım ama senden sonra tepkiler çok çok azaldı çünkü yıllardır sadece senin koku yok demene inandım. Sonuç olarak kokarca sendromu doğru :D
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2021 Saat 14:10

Bu arada forumdan buluştuğumuz, bu problemi 15 yıldır çeken arkadaşım artık neredeyse tepki almadığını söylüyor. Geçmişte somut bir kokusu varmış dişini çektirmiş bademciklerini aldırmış bunlardan önce bileğimi yaladığımda leş gibi kokardı ama bu operasyonlardan sonra o koku olmuyordu bilek testi yapınca demişti fakat hala aşırı tepkiler almış bu zamana kadar. Buluşunca kokmadığını söyledim 2 saat falan oturduk dip dibe konuştuk beynimize kokuyu bizim telkin ettiğimizden falan konuştuk ona da çok mantıklı geldi geçmişe dönüp bakınca. Şimdi diyor hiçbir şey yapmadım ama senden sonra tepkiler çok çok azaldı çünkü yıllardır sadece senin koku yok demene inandım. Sonuç olarak kokarca sendromu doğru :D
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2021 Saat 14:13
Bileğini yalayınca ama az ama çok herkesinki kokarmış, Murat bey demişti. Ben KBB doktoruna gidip açıkça durumu söylemiştim, bademcik taşından olabilir demiştim bu koku. Alalım badolarımı.

Adam anlayışlı çıktı, dikkatle dinledi beni, muayene etti. Dedi ki senin badolarını almaya gerek yok çünkü zaten olması gerektiğinden daha küçükler. İkincisi de ağzını açtın, sana yaklaştım, badolarını muayene ettim ama hiç bir kötü koku falan almadım???

Ben şok ben iptal.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2021 Saat 14:50
Tabii tükürük kokusu olur o normal ama önceden gerçekten çok kötü kokuyormuş o bilek testini yapınca benim midem bulanıyordu falan dedi. Diş ve bademciği halledince o iğrenç kokuyu almamış bir daha hiç ama tepkiler gırla.

Dr senden koku almamış bence şundan rezil olucam korkusu yaşamadığın için ama sosyal hayatta bu duyguyu hep yaşıyoruz beynimize sürekli ağzımızın koktuğunu söylüyoruz ve somut koku ortadan kalkmış olsa bile vücut kokuyor. Bu kokarca sendromunu yaşamadan iyileşen birçok insan var ama bizim karakterimizden kaynaklı bunu aşamıyoruz kendimizi kokuya hapsediyoruz. Bize gamsızlık ve öz güven skilli lazım 😑
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2021 Saat 20:13
Orjinalini yazan: Kepli

Murat hocam ne diyorsunuz bu konuya böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?

Olaylar uzun ve karışık. Takip edemedim.
IP
ali1111
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2022 Saat 06:59
Arkadaşlar özellikle açken (gece yatarken ve sabah kalkınca) mide ve bağırsaklarımdan gaz sesleri geliyor ve en önemlisi açken yutkunduğumda yani tükürüğümü yuttuğum anda midemde hemen bi gaz sesi oluşuyor bunun sebebi bakteriyel bi geniz akıntısı olabilir mi?
IP
ali1111
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2022 Saat 07:00
Mesela su da içerken su mideme girince midemde bi sesler bi gaz sıkışmaları oluyor
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2022 Saat 06:52
Orjinalini yazan: ali1111

Mesela su da içerken su mideme girince midemde bi sesler bi gaz sıkışmaları oluyor

Tıpa tıp aynısı olmasa da bende de her yeme içmeden sonra guruldama bazen hiçbir şey yokken de guruldama oluyor bununla birlikte şişkinlık darlık karın çevresinde ağrı gibi belirtileride oluyor vallahi çözersen sebebini bulursan paylaş, gastroentroloji hekimine gitmiştim reflu ilaclari verdi tetkik yapmaadan kullaniyorum ama fayda rtmiyor belki tekrar gider fayda etmedigini anlatirim
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2022 Saat 21:42
Orjinalini yazan: ali1111

Ali abicim; bu olayda hastalık, bunu hastalık zannetmektir.
herkesin midesine su girince bi ses gelebilir.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2022 Saat 05:20

Reflü, kabızlık, ağız/nefes kokusu üzerine :

tıkla
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2022 Saat 20:06

Bizde hem mide asit azlığı var hem de sindirim fonksiyon bozukluğu yani gastroperazi. Bu gastroperazinin sebebi burun deviasyon yani vücuda yeterli oksijen gitmemesi ve bakterili sinüs akıntılarının mideyi zamanla tahrip etmesi. O yüzden koku sıkıntısı çekiyoruz. Yoksa bir çok kişide reflü var ama kokmuyor üstüne mide sindirim yavaşlığı eklenince koku yapıyor. Sadece mide asidini arttırmak yetmez fonksiyonu da düzenlemek lazım. Bunların ikisi birleşince kötü gaz mideden yükseliyor sürekli o yapış akıntıyı oluşturuyor geniz gazlara karşılık ve dilde de pas oluşuyor. O sindirilmemiş, asitsizlikten yeterince temizlenememiş gıdalar da bağırsaktan kana geçip nefes kokusu oluşturuyor. Stresten bu yüzden etkileniyor koku stres mideden en çok etkilenen organ. Stres direk sindirim sisteminin fonksiyonlarını etkiliyor.

Bana kızıp forumu terk eden @diloy'un haklı olduğunu düşünmeye başladım.

Bugün ayıptır söylemesi mantı yedim, saatlerdir sindiremedi midem, ağzıma acı sular geliyor hala. Mide asidi azlığı var çoğumuzda arkadaşlar. B12 eksikliği de yaparmış bu, bende de var B12 eksikliği.

Yeteri kadar sindirilemeyen karbonhidratlar ve proteinler duodenum, ince bağırsaklar ve kalın bağırsaklarda kokuşmaya devam eder. Kokuşma sonucunda açığa çıkan hidrojen gazı bağırsaklarda gurultu, şişkinlik ve gerginlik yapar ve karın içi basıncının artmasına neden olur. Bağırsakların içindeki basıncın artması da aşağıdan yukarıya doğru mideyi sıkıştırarak reflünün artması için ikinci bir sebep olur. Bağırsaklardaki yetersiz sindirimden dolayı ortaya çıkan hidrojen gazı emildikten sonra akciğerler yoluyla vücuttan atıldığı için ağız kokusuna da sebep olur. Yapılan araştırmaların sonucunda sindirilemediği için emilemeyen 30 gr karbonhidratın kokuşması sonucunda bir gün içinde 10 litre hidrojen gazı ortaya çıkabileceği belirtilmektedir. Sindirim sisteminin hacmini düşündüğünüzde bu büyük bir miktardır.

Üşenmeyin okuyun lütfen :
tıkla
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2022 Saat 14:21
Tospik paylaşım için teşekkürler bütün bölümleri okudum. Çok mantıklı şeyler yazıyor aslında kokuyla birlikte vücudumuzda görülen diğer semptomları da aynı sebebe bağlaması çok inandırıcı ve açıklamasi çok mantıklı geldi. Burda olan çoğu arkadaşımızda karım gurultusu, sindirim bozukluğu, alerjiler, vücut kokusu vb. Şikayetlerde koku beraberinde var. Paylaştığın yazida bunlarda mide asidi azligina bağlanmış yani bir taşra birkaç kuş. Diloy sanırım bunun için sindirim enzimi kullanıyordu başka bir şey kullaniyormuydu hatırlayamıyorum hatta bende ondan sonra sindirim enzimi ne başlamistim ama ise yaramamisti bende ben mide asidini doğal olarak arttırmak için neler yapılmalı gibi araştırmalar yapıyorum. Umarım faydalı olur
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2022 Saat 23:22
Orjinalini yazan: Melina

Tospik paylaşım için teşekkürler bütün bölümleri okudum. Çok mantıklı şeyler yazıyor aslında kokuyla birlikte vücudumuzda görülen diğer semptomları da aynı sebebe bağlaması çok inandırıcı ve açıklamasi çok mantıklı geldi. Burda olan çoğu arkadaşımızda karım gurultusu, sindirim bozukluğu, alerjiler, vücut kokusu vb. Şikayetlerde koku beraberinde var. Paylaştığın yazida bunlarda mide asidi azligina bağlanmış yani bir taşra birkaç kuş. Diloy sanırım bunun için sindirim enzimi kullanıyordu başka bir şey kullaniyormuydu hatırlayamıyorum hatta bende ondan sonra sindirim enzimi ne başlamistim ama ise yaramamisti bende ben mide asidini doğal olarak arttırmak için neler yapılmalı gibi araştırmalar yapıyorum. Umarım faydalı olur

Yazıda ve başka yazılardan okuduğum kadarıyla mide asidi azlığının en büyük sebebi stresmiş. Vücut sürekli stres altındaysa kendisini savaş durumuna alıp sindirim şu an aciliyeti yok diye onu ikinci plana atıp asit üretimini yavaşlatıyormuş.

Asit artırımı için her yemekten önce sirke içmek, limon suyu içmek vs öneriliyor ama stresle başa çıkmak öğrenilirse sorun zaten ortadan kalkacak büyük ölçüde.

Mide asidi azlığını basitçe öğrenmek için sabah aç karnına bir çay kaşığının yarısı kadar karbonatı 1 çay bardağı suda karıştırıp içiyormuşuz, 5 dk içinde geğirirsek asit yeterlidir geğirmezsek asit azdır deniyor.

Bir diğer yöntem de pazardan pancar alıp yemek. Ben ilk kez geçen yıl yemiştim ve o kadar kırmızı bir suyu var ki ellerine değdiği an elini de kırmızıya boyuyor. Yedikten sonra idrarın da kırmızı oluyorsa mide asidin az demekmiş.

Mide asidi midedeki ve bağırsaktaki mikropları öldürüyormuş, KBB sorunu, sinüzit, diş çürükleri olmadığı halde kokusu olanların da muhtemelen boğaz boşluğuna reflüye mideden gelen ve tam sindirilemeyen içi mikrop dolu yemek artıklardan şüphelenmesi gerekirmiş.

IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2022 Saat 10:10
Yani şöyle aslında çocukken çok stresli bir çocuktum zaten çocukluktan başladı ama şuan gerçekten herşeyi kafaya takan biri değilim stres yapıyorum elbette bazen ama her zaman değil. Şu durum olabilirmi acaba bu hastalık sürekli devam ettiği için ister istemez bizi gün içerisinde farklı düşüncelere strese istiyor bundan dolayı geçmeyen bir durum olabilirmi yoksa diğer konularda stres filan yaptığım yok sürekli bu hastalığı düşünüyorum o kadar.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu