Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Sonunda İyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
elbetbirgün
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 6
Alıntı elbetbirgün Cevaplabullet Konu: Sonunda İyileştim
    Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 15:50
tamamen geçti mi? dilinde grimsi-sarımsı pas var mıydı? bir süre daha bekleyip koku gelmezse foruma yaz lüften.
IP
mümkansız
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı mümkansız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2021 Saat 11:12
Arkadaşlar 5. sınıfta başlayan bu kokuyu tam 17 sene çektim. En az 30 doktora gitmişimdir hiç bir fayda göremedim. Bademciklerimi dahi aldırdım. daha sonra bu forumda colidur ve flagyl ilaçlarını aynı anda kullanan birisinin başlığını gördüm ilaçları bende kullandım ve geçti. Tam 6 ay oldu ve koku yok.

Daha önce;
-Pastil verdiler işe yaramadı.
-Midede patlayan ilaç verdiler temiz koku verecek diye işe yaramadı.
-Bademciklerimi aldırdım işe yaramadı.
-Dil fırçası ile dilimi fırçaladım işe yaramadı.
-Dişimi günde en az 3 kere fırçaladım işe yaramadı(koku 2 saat sonra tekrar başlıyordu)
-Helipak tedavi pakatini denedim ilaç kullanırken geçmişti ancak bırakınca tekrar başladı.
-Zeytinyağı içmeyi denedim işe yaramadı.
-Diş ipi kullandım işe yaramadı.
-Elma sirkesi içtim işe yaramadı.
-Kudretnarı kullandım işe yaramadı.
-2 defa endoskopi yaptırdım parça aldırlar bir problem çıkmadı.
-Reflün olabilir dediler ilaç verdiler(gaviscon) işe yaramadı.
-Gizli reflü olabilir dediler(nasıl gizli oluyor bilmiyorum artık) ilaçlı tomografi çektiler bir şey göremediler.
-Kan testimde bir şey göremediler
-İdrar testimde bir şey göremediler.
-Gaita testinde bir şey göremediler.
-Burunda eğrilik falan olabilir dediler bir şey göremediler.

Umarım siz de çaresini bulursunuz. Gerçekten çok zor bir durum bunu sadece çeken bilir.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 114
Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2021 Saat 13:38
İyileşen birini görünce gerçekten çok mutlu oluyorum. Tebrik ederim.. Ömür boyu tertemiz bir kokuyla yaşarsınız inşaallah
IP
Melike
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 31
Alıntı Melike Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2021 Saat 15:42
Kim verdi bu ilaçları peki sana ne doktoru birde ne için verdi ne teşhis koyarak verdi?
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2021 Saat 17:04
Evet nasıl aldınız bu ilaçları? Bende kullanmak istiyorum ama hangi doktordan ne şekilde isteyeceğimi bilmiyorum
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2021 Saat 17:14
Antibiyotik bu bahsettiği ilaç. Ibs hastalarına veriliyormuş ince bağırsaktaki artmış bakteriler için bi tedavi. Sık gaz çıkarma şişkinlik ishal gibi ibs semptomlarını tedavi ediyormuş. Aynı durum bende var sık gaz çıkarma şişkinlik ve ishal. Bağırsak için probiyotik kullanıyorum ama bunu kesinlikle deniycem çünkü ne zaman bağırsak floram bozuldu koku aşırı arttı.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2021 Saat 20:05
Antibiyotikler zaten bağırsak florasıni bozmuyor mu
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2021 Saat 20:16
Geçmiş gitmiş olsun inşallah. Bu antibiyotikleri gidip eczaneden direkt alamıyoruz bildiğiniz gibi ben daha önce flagy tek başına kullandım ama colidur kullanmadım doktora hangi şikayetlerle gittiniz de bu antibiyotikleri yazdi
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2021 Saat 21:13
Antibiyotikler vücuttaki her yere etki eder sadece bağırsak değil
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2021 Saat 14:25
Öncelikle geçmiş olsun, lütfen bize ilaçları günde kaç kez ve ne kadar süre ile kullandığından bahşeder misin??
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2021 Saat 17:00
Orjinalini yazan: SİFAARIYORUM

Antibiyotik zararlı bakterileri öldürürken yararlıları da öldürüyor o yüzden flora bozuluyor. Bağırsakta hali hazırda kötü bakteri kolonileri aşırı artmışsa antibiyotik kullanmadan iyileşmesi uzun süre alır belki iyileşmez bile. O yüzden önce zararlı bakterilerden kurtulmak için antibiyotik kullanmak lazım bi yandan da probiyotiklerle yararlı bakterileri arttırmak lazım. Antibiyotiği tek başına kullan bırak flora bozulunca kalan 1 zararlı bakteri bile olsa tekrar ürüyor hop dön en başa.
O yüzden probiyotikle desteklemek lazım antibiyotik tedavisini.
Duobalance mood kullanıyorum ben 1 haftadır kullanan herkes çok memnun beni de bi nebze rahatlattı ama şişkinliğim sık gaz çıkarma ve arada olan ishal durumum tam anlamıyla düzelmiş değil. O yüzden bu antibiyotiğin bana yarayacağını düşünüyorum. Şuan bademcik, septum deviasyonu, konka ve sinüzit ameliyatlıyım 2 antibiyotik kullanıyorum bir tanesi flagyl pazartesi kontrolüm var bu antibiyotiği talep edicem bakalım şifa olucak mı bana.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2021 Saat 18:02
Diloy antibiyotik kullanırken probiyotik kullanımı pek tavsiye edilmiyor genelde tedavi bitince kullanılmasi öneriliyor bağırsak gazları şişkinlik gibi problemler ivin sana birşey onericem bir hafta deneyebilirsin. Karışık yemek yeme yemeklerden yarım saat önce su iç yemekten en az 2 saat sonra başka birşey yiyip icebikirsin ve 2 saat sonra uzanabilirsin. Süt ürünlerini minimuma indir. Bunları denemek istersen deneyebilirsin. Benim yıllardır midem ve bağırsaklarım rahatsız di ben böyle şuan çok iyiyim. Ama tavsiyem antibiyotik tedavisi bitince dene çünkü antibiyotik zaten mahvediyo mide ve bağırsakları yararı olurmu anlayamazsin o yuzden
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2021 Saat 19:34
Karışık yemek nasıl oluyor onu biraz açar mısın? Probiyotik ve antibiyotik olayını ilk defa duyuyorum araştırıcam
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2021 Saat 20:22
Karışık yemek derken mesela yemek yerken tatlı ve tuzluyu aynı anda yeme kesinliklikle 2 saat olsun aralarında aynı şekilde meyveyi de yemeklerden 2 saat önce yada sonra ye katı yiyeceklerle birlikte sıvı tuketme bu sindirimi bozuyor yemek yerken tek çeşit yemeye özen gosterirsen sindirimin rahatlar iki çeşitte çok rahatsız etmez acı ve çok baharatlı yememeye çalış bana güven iyi gelicek
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2021 Saat 22:17
Tatlıyla hiç aram yoktur zaten. Çok nadir canım çeker. Yemek yerken bir şey içmeye alışmışız ama dikkat edicem bundan sonra. Peki kahvaltıda çay da mı içilmeyecek?
Şu sıralar yemek düzenim çok bozuk ameliyattan kaynaklı pek yiyemiyorum ama su olayına da dikkat edicem.
Bizim bağırsağımız doğuştan bozuk sanırım. İnsanlar neler yiyor neler içiyor sindirimleri cillop.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2021 Saat 08:09
Aynen çayı bile çok nadir içiyorum ben sadece bir dene bakalım sana iyi gelicekmi ben böyle iyileştim şuan cillop gibi sistem😂 en azından o rahatsızlıktan kurtulursun
IP
mümkansız
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mümkansız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2021 Saat 11:16
Orjinalini yazan: elbetbirgün

tamamen geçti mi? dilinde grimsi-sarımsı pas var mıydı? bir süre daha bekleyip koku gelmezse foruma yaz lüften.

Evet vardı ve %80-90 oranında geçti.
IP
mümkansız
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mümkansız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2021 Saat 11:18
Orjinalini yazan: Melike

Kim verdi bu ilaçları peki sana ne doktoru birde ne için verdi ne teşhis koyarak verdi?

Dahiliye bölümünden veya aile hekiminden yazdırabilirsiniz. Tabi dahiliye bölümünden yazdırmanızda fayda var. Teşhis falan yok. Ben senelerdir süren durumumu anlattım. Bu forumdan bahsettim. İlacı kullanıp kurtulanlardan bahsettim. Denememizde fayda var diye konuştum ve yazdırdım.
IP
mümkansız
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mümkansız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2021 Saat 11:21
Orjinalini yazan: Diloy

Antibiyotik bu bahsettiği ilaç. Ibs hastalarına veriliyormuş ince bağırsaktaki artmış bakteriler için bi tedavi. Sık gaz çıkarma şişkinlik ishal gibi ibs semptomlarını tedavi ediyormuş. Aynı durum bende var sık gaz çıkarma şişkinlik ve ishal. Bağırsak için probiyotik kullanıyorum ama bunu kesinlikle deniycem çünkü ne zaman bağırsak floram bozuldu koku aşırı arttı.

Bende gaz çıkarma ishal gibi hiç bir belirti yoktu ancak tedavisi iyi geldi.
IP
mümkansız
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mümkansız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2021 Saat 11:23
Orjinalini yazan: SİFAARIYORUM

Kesinlikle bozuyor ancak istenmeyen bakterileri yok etmenin başka bir yolunu bulamadım ben. Bağırsak florasını toparlamak için kefir tüketiyorum.
IP
mümkansız
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mümkansız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2021 Saat 11:26
Orjinalini yazan: Melina

Geçmiş gitmiş olsun inşallah. Bu antibiyotikleri gidip eczaneden direkt alamıyoruz bildiğiniz gibi ben daha önce flagy tek başına kullandım ama colidur kullanmadım doktora hangi şikayetlerle gittiniz de bu antibiyotikleri yazdi

Senelerdir nefes kokusu problemi çektiğimi söyledim. kullanıdığım ilaçları ve denediğim yöntemleri hepsini anlattım. Bu ilaçları kullanmak istediğimi söyledim. Bu kadar. Eğer 2 antibiyotiği aynı anda yazmazlar ise diğerini aile hekiminden yazdırabilirsiniz.
IP
mümkansız
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mümkansız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2021 Saat 11:27
Orjinalini yazan: Ethic1

Öncelikle geçmiş olsun, lütfen bize ilaçları günde kaç kez ve ne kadar süre ile kullandığından bahşeder misin??

teşekkürler kardeşim. dahiliyeye gidip konuştum başımdan geçen serüvenleri anlattım. dahiliye bölümü sadece colidur ilacını yazdı. aile hekimime gittim ona da mide koruyucu ve flagly yazdırdım. Sen aile hekimine gidip anlatırsan bütün ilaçlarını ona yazdırabilirsin. colidur ilacını 12 saatte 2 doz. flagy ilacını 8 saatte 1 doz şeklinde kullandım. Mide koruyucuyu da sabahları ilaçları içmeden 1 saat önce alıyordum.

Antibiyotiklerden biri 10 gün sonra diğeri 2 hafta sonra bitiyor ama hangisi önce bitiyor hatırlamıyorum. Bunu doktora danışabilirsin.

İlaçları kullanırken kokunu arttıracak şeyler yememeye özen göster. Bana salata biber iyi geliyordu bol bol onları yedim. Bende kokuyu arttıran süt, tavuk, kahve, çikolata, ekmek ve tatlı olan hiç birşey yemedim ilaçları kullanırken.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2021 Saat 11:53
Orjinalini yazan: mümkansız

Orjinalini yazan: Ethic1

teşekkürler kardeşim. dahiliyeye gidip konuştum başımdan geçen serüvenleri anlattım. dahiliye bölümü sadece colidur ilacını yazdı. aile hekimime gittim ona da mide koruyucu ve flagly yazdırdım. Sen aile hekimine gidip anlatırsan bütün ilaçlarını ona yazdırabilirsin. colidur ilacını 12 saatte 2 doz. flagy ilacını 8 saatte 1 doz şeklinde kullandım. Mide koruyucuyu da sabahları ilaçları içmeden 1 saat önce alıyordum.

Antibiyotiklerden biri 10 gün sonra diğeri 2 hafta sonra bitiyor ama hangisi önce bitiyor hatırlamıyorum. Bunu doktora danışabilirsin.

İlaçları kullanırken kokunu arttıracak şeyler yememeye özen göster. Bana salata biber iyi geliyordu bol bol onları yedim. Bende kokuyu arttıran süt, tavuk, kahve, çikolata, ekmek ve tatlı olan hiç birşey yemedim ilaçları kullanırken.

Merhaba öncelikle.

Ben flagyl kullanıyorum endoskopi olduğumda doktor yazmıştı. Bugün gittim colidur aldım reçetesiz satışı varmış şaşırdım. 12 tane var içinde sadece. Günde 4 kere kullanıcam ben de senin gibi fakat 10 gün mü kullanmalıyım 14 gün mü iyice bi düşünüp hatırlar mısın? Ona göre bir kaç kutu daha alıcam.
IP
Holmes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 57
Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2021 Saat 11:47
Mide koruyucu olarak ne kullandık ? İlaçların çok yan etkisi oldu mu
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2021 Saat 23:40
Benim bugün hiçç ağzım kokmadıııı :)) neden bilmiyorum ek olarak hiçbir şey yapmadım yediğime içtiğime dikkat etmedim ilaç da kullanmadımm akşama kadar arkadaşlarımla beraberdim o kadar özlemişim ki konuşabilmeyi. Tek yaptıgım adaçayı içmek ve günlük sakızı yutmak. İnşallah bunlar etkili olmuştur inşallah her günüm böyle geçer yarın hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2021 Saat 08:35
Nicksiz super bu
Çok mutluyum
Devam et 40 gün en azından
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2021 Saat 11:07
Uyanalı 3 saat oldu koku hissetmiyorum Allahım çok şükür nolur böyle devam etsinnn. Çok teşekkür ederim lütfen siz de deneyin günlük sakızı ve adaçayı nolur deneyin ya hepimiz iyileşelim
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2021 Saat 12:04
Nicksizz4 murat hoca sana tip 1 farenjit teşhisi koymuştu sanırsam öyle söylemiştin. Günlük sakızı neden kullandın onu anlamadım farenjite ne etkisi var bilmiyorum.
Adaçayı ise ağız ve boğaz hastalıklarına iyi geliyor internette de yazıyor, farenjitine iyi gelmiş olabilir muhtemelen. İnşallah daha da gelmez kokun.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2021 Saat 12:29
Günlük sakızınım faydalarını Araştırmanı tavsiye ederim. Ağız boğaz enfeksiyonları mide enfeksiyonları reflü gastrit ülser her seye faydası varmıs. Ben de yeni öğrendim. Adaçayı boğaz için iyi geliyor evet. Hangisi etki ediyor bilmiyorum ben ikisini de kullanıyorum ve cidden dünden beri rahatım çok şükür inşallah tekrar kötü olmam. Lütfen deneyin zaten maddi olarak pahalı şeyler değiller
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2021 Saat 13:05
Sakızı ne miktar ne sıklıkta nasıl kullandın.
Devam et bırakma ama.
Vücudundaki enfeksiyon bitmeden bırakma
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2021 Saat 15:24
Sabah kalkınca bir de gece yatarken kullandım
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2021 Saat 23:48
Adaçayı günde iki bardak/fincan olmalı. Daha fazlası erkeklerde bir sorun yaratıyordu.

Murat Bey'e gitmiştin, ağız kokun farenjitten dolayıydı. KBB uzmanları ile görüşmedin mi?
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2021 Saat 00:09
Görüştüm. Baktı kamerayla da baktı inceledi bu herkeste oluyor dedi çok sıcak baharatlı vs yeme dedi bu kadar koku yapmaz herkeste var dedi. Adaçayı günde 1 yada 2 bardak içiyorum erkek değilim
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2021 Saat 16:43
Arkadaşlar ben de genel cerrahiye gittim anlattım durumu colidur motilium verdi 3 hafta kullandım ilk hafta colidur sıfırladı kokuyu ama şimdi üçüncü haftamdayım koku geri geldi ve geniz akıntım yoğun bir şekilde devam ediyor.
IP
Dilek
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Dilek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2021 Saat 21:03
Merhaba herkese, umarım en yakın zamanda iyileşirsiniz. Ben iyileştim sonunda yaklaşık 8 yıldır ağızkokusu problemini yaşıyordum. Mesela uyuduğum odaya kimse giremiyirdu kokudan. Gelen hemen pencereyi açıyordu. Arabada yolculuk yaparken hep cam açılırdı. Ben konuşurken birilerinin elleri hep burrunlarindaydi. Ben kokuyu alamiyordum ama bir süre sonra insanların benden rahatsiz olduklarını anladım. Arkadaşlarima sorunca yok diyorlardı. Ama tabii ablam kokunun olduğunu söylüyordu. Bir sürü doktor gezdim. Burun spreyi mide ilaçları diyetler falan. Çok az etkisi oluyor. En son agizkokusu testi yaptım. Doktor bana geniz akintim olduğunu ve bu akıntının arkada birikip yemek kalintilariyla birleşince koku yaptığını söyledi. Ben bir süre genizakintisini kesen ilaç kullandım. Sinüs rinse kit ile günde 2 kez burnumu temizledim yine çok az azalma var. Sınıfta yanimda oturan arkadaşım burnunu tutuyordu, sürekli pencere açma ihtiyaci oluyordu. Bir gün hocam ya bu sınıf ne kokuyor diye söylenmişti. Tabii artık sadece ağzından değil burnumdan da koku geldiğini anlamıştım. Çözüm ararken bu forumda benimle sinifta benzer sorunlar yaşayan birisinin yazısına denk geldim. Çocuk en son tesadüf eseri bademciklerini aldırıyor ve koku bitiyor. Bu yazıyı okuyunca bir bademciklerime bakayim dedim. Ufak tefek sağlıklı duruyorlardı. Parmagımla basınca sarı iğrenç kokulu şeyler çıktı. Zaten bademciklerim o kadar normal duruyorlardi ki hiçbir doktor bugüne kadar onlardan şüphelenmemişti. Dil fırçam vardı, dilimin arkasını temizlerken tam kusacak gibi olduğumda arkadan sarı taşlar geliyordu. Artık badrmcikleri aldırmayı kafama koymuştum. 1 ay önce ameliyat oldum. Gerçekten koku bitti. Yıllarca hastane hastane gezdim meğer sebebi bademciklermiş. Gerçekten kabus bitti ama yaşadığım psikolojik ve duygusal tramvayı bir ben bilirim bir de siz kader ortaklarim. Çok korkardım hiç geçmeyecek diye. Çok şükür geçti. Inşallah sizler de kurtulursunuz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
IP
Uğur
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Uğur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2021 Saat 21:01
Orjinalini yazan: Dilek

Merhaba herkese, umarım en yakın zamanda iyileşirsiniz. Ben iyileştim sonunda yaklaşık 8 yıldır ağızkokusu problemini yaşıyordum. Mesela uyuduğum odaya kimse giremiyirdu kokudan. Gelen hemen pencereyi açıyordu. Arabada yolculuk yaparken hep cam açılırdı. Ben konuşurken birilerinin elleri hep burrunlarindaydi. Ben kokuyu alamiyordum ama bir süre sonra insanların benden rahatsiz olduklarını anladım. Arkadaşlarima sorunca yok diyorlardı. Ama tabii ablam kokunun olduğunu söylüyordu. Bir sürü doktor gezdim. Burun spreyi mide ilaçları diyetler falan. Çok az etkisi oluyor. En son agizkokusu testi yaptım. Doktor bana geniz akintim olduğunu ve bu akıntının arkada birikip yemek kalintilariyla birleşince koku yaptığını söyledi. Ben bir süre genizakintisini kesen ilaç kullandım. Sinüs rinse kit ile günde 2 kez burnumu temizledim yine çok az azalma var. Sınıfta yanimda oturan arkadaşım burnunu tutuyordu, sürekli pencere açma ihtiyaci oluyordu. Bir gün hocam ya bu sınıf ne kokuyor diye söylenmişti. Tabii artık sadece ağzından değil burnumdan da koku geldiğini anlamıştım. Çözüm ararken bu forumda benimle sinifta benzer sorunlar yaşayan birisinin yazısına denk geldim. Çocuk en son tesadüf eseri bademciklerini aldırıyor ve koku bitiyor. Bu yazıyı okuyunca bir bademciklerime bakayim dedim. Ufak tefek sağlıklı duruyorlardı. Parmagımla basınca sarı iğrenç kokulu şeyler çıktı. Zaten bademciklerim o kadar normal duruyorlardi ki hiçbir doktor bugüne kadar onlardan şüphelenmemişti. Dil fırçam vardı, dilimin arkasını temizlerken tam kusacak gibi olduğumda arkadan sarı taşlar geliyordu. Artık badrmcikleri aldırmayı kafama koymuştum. 1 ay önce ameliyat oldum. Gerçekten koku bitti. Yıllarca hastane hastane gezdim meğer sebebi bademciklermiş. Gerçekten kabus bitti ama yaşadığım psikolojik ve duygusal tramvayı bir ben bilirim bir de siz kader ortaklarim. Çok korkardım hiç geçmeyecek diye. Çok şükür geçti. Inşallah sizler de kurtulursunuz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Acaba tamamen kurtuldun mu 1 ay önce yazmışsın da keşke biraz daha bekleseydin
IP
tasteof
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı tasteof Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2021 Saat 12:52
ben de bu arlkadaş gibi çok şey denedim geçmemişti ama yıllar süren ağız kokumu Flagyl sayesinde çözdüm. şu an da kefir içiyorum ve probiyotik tüketiyorum.

gastroentroloji doktoru yazmıştı bunu bana.
12 saatte 1 olmak üzere günde 2 defa kullandım. tek kutu bitirdim ve koku geçti.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2021 Saat 17:20
Herkesin devası başka şeyde. Flagyl içip de iyileşmeyenler de var. Kimi bademcik, kimi mide, kimi de bilmem ne. Zor durum. Bir de iyileşenler forumu bırakıp gidiyor, 2-3 ay sonra soru sormak istesek ulaşamıyoruz kendilerine. Keşke e-posta atabilsek burdan herkese.
IP
mümkansız
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mümkansız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2022 Saat 14:11
Arkadaşlar 11 ay olmak üzere ve kokudan eser yok. Artık bu illetten kurtuldum. Darısı sizlere. Tekrardan gelirse(umarım gelmez) buraya yazacağım. Özelden mesaj atan arkadaşlar olmuş hepsine dönüş yaptım. Sormak istediğiniz şeyler varsa cevaplayabilirim. Ayrica arkadaşlar ben bu çözümü bulmak için bütün forumu okudum not aldım ve denedim(karaciğer detoksu gibi birsey de vardı o tamamen saçmalık olduğu için denemedim). Size de tavsiyem forumdaki iyilesenlerin nasil iyileştiğini not alın ve deneyin. Çözümü 17 yıl sonra buldum 17 yıl uğraştım lütfen çözümü yok diye düşünmeyin neler hissettiğinizi çok iyi biliyorum.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2022 Saat 18:13
Orjinalini yazan: mümkansız

Arkadaşlar 11 ay olmak üzere ve kokudan eser yok. Artık bu illetten kurtuldum. Darısı sizlere. Tekrardan gelirse(umarım gelmez) buraya yazacağım. Özelden mesaj atan arkadaşlar olmuş hepsine dönüş yaptım. Sormak istediğiniz şeyler varsa cevaplayabilirim. Ayrica arkadaşlar ben bu çözümü bulmak için bütün forumu okudum not aldım ve denedim(karaciğer detoksu gibi birsey de vardı o tamamen saçmalık olduğu için denemedim). Size de tavsiyem forumdaki iyilesenlerin nasil iyileştiğini not alın ve deneyin. Çözümü 17 yıl sonra buldum 17 yıl uğraştım lütfen çözümü yok diye düşünmeyin neler hissettiğinizi çok iyi biliyorum.

Özele gerek yok ki burdan yazsanıza lütfen.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu