Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Diş macunu kullanmanın yan etkileri üzerine Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
birdenbasladi
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 77
Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Konu: Diş macunu kullanmanın yan etkileri üzerine
    Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2021 Saat 01:24
Hocam, merhabalar. 5 gündür opelescence marka dış macunu kullanıyorum. Biliyorum, siz 10 dış hekiminden 9unun tavsiye ettiği hiçbir şeyi tavsiye etmeyen bir bildiği olan gerçekten kıymetli bir bilim adamısınız ve fakat gelin görün ki ben bu dış macununu kullandım. 3 gündür zaman zaman yutkunmada bademcik bölgesinde hafif sızı hissettim ve bunun üzerine bademcik bölgesini kulak pamuğuyla çıplak gözle tarayınca sağ bademciğimde daha önce olmayan toplu iğne topu kadar bir boşluk/cep açıldığını gördüm.

Daha sonra dış macunları ve boğaz yutkunma sorunu arasında anlamlı şikayetler var mı diye bakarken aşağıdaki sitede vatandaş isyanını gördüm. Herkes macununun yan etkilerinden bahsetmiş. Fotoğraf çektim ama ne yaptımsa yükleyemedim hata verdi. Bu bademcikte oluşan boşluk geçici midir?

https://www.sikayetvar.com/sensodyne/bogaz

Boşluk dedim ama bildiğimiz bir delil oluşmuş durumda. Toplu iğne topu kadar derinliğini bilemeyeceğim ama flaş ile 4-5 mm en az görüyorum. Arkası karanlık.

Düzenleme yapamıyoruz sanırım.

* bademcikte en az 4 5 mm DELİK oluşmuş durumda.

Düzenleyen aydinmur - 03-Aralık-2021 Saat 20:34
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2021 Saat 12:02
bademcikteki boşluklar, bademcik taşının oluşturduğu boşluklar olabilir. diş macunu asit değil sonuçta o kadar delecek kadar.
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2021 Saat 15:37
İlk mesajımda verdiğim linkte sensodyn marka dış macununda benim yaşadığına benzer birçok kişi sorun yaşamış.link yukarıda
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu