Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Kristal kaya tuzu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Konu: Kristal kaya tuzu
    Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2022 Saat 10:54
Arkadaşlar merhaba ben bugün canan karatayin katıldığı bir programı izledim. O programda doğal kristal kaya tuzu hakkında birkaç birşey birşey söyledi ve bende yer etti paylaşmak istedim. Farelerle bir deney yapılmis farenin derisinde oluşan iltihaplı/ mikroplu yaralar farenin sistemine kaya tuzu verilmesi ile iyileşmiş hatta bu derideki bu alan üzerinde deneyler yapılarak vücudun oraya tuz gobderdigi anlaşılmış. Kaya tuzu kullanan ve sadece bu tuzla beslenen varmı aslında çok geniş spektrumlu bir antiseptikmis bakteri,virüs mantarlara karsi
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 366
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2022 Saat 13:56
Orjinalini yazan: Melina

Arkadaşlar merhaba ben bugün canan karatayin katıldığı bir programı izledim. O programda doğal kristal kaya tuzu hakkında birkaç birşey birşey söyledi ve bende yer etti paylaşmak istedim. Farelerle bir deney yapılmis farenin derisinde oluşan iltihaplı/ mikroplu yaralar farenin sistemine kaya tuzu verilmesi ile iyileşmiş hatta bu derideki bu alan üzerinde deneyler yapılarak vücudun oraya tuz gobderdigi anlaşılmış. Kaya tuzu kullanan ve sadece bu tuzla beslenen varmı aslında çok geniş spektrumlu bir antiseptikmis bakteri,virüs mantarlara karsi

Ben geçen ay bahsetmiştim bundan, hem dili temizliyor hem de ağzınız saatlerce tertemiz ve ferah kalıyor. Kokuyu da önlüyor eğer bakteri kaynaklıysa.

Orjinalini yazan: Tospik

Bu arada yukarıdaki gönderiye ek olarak kendim uyguladığım bir dil temizleme yöntemini sizlerle de paylaşmak isterim. Ama bunun için kesinlikle yüksek tansiyon ve böbrek hastası olmamanız gerekir diye düşünüyorum.

Deniz ya da kaya tuzu alacağız marketten. Hani kendinden değirmenli olan var ya, böyle kıçından ters çevirip cırt cırt çevirdikçe ufalanıp dökülenlerden bahsediyorum.

Hah işte o tuzdan çay kaşığının ucu kadar miktarını ağzıma atıp önce emiylrum, yavaş yavaş dişlerimle kıtır kıtır çiğneyip tamamen erimesini sağlıyorum ağzımda. Yutmak yasak.

Kıtırlık tamamen gidip iyice eriyince diş fırçamı iyice sertleşsin diye muslukta soğuk suya tutuyorum ve macun sürmeden ağzımdaki tuzlu tükürükle beraber dişlerimi fırçalıyorum. Tuzlu tükürük ağzınızın her yanına yayılıyor, fırçalama bitince tükürün ve fırçayı muslukta ıslatmadan ağzınızı suyla çalkalamadan hemen dilinizi fırçalamaya başlayın.

İşte o tuzla temas eden pas kolayca çıkıyor ve yeterince temizlerseniz diliniz kıpkırmızı şekilde ortaya çıkıyor.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2022 Saat 14:34
A evet tekrar yazınca gördum. Peki etkili mi sizce kullaniyormusunuz hala kokuyu büyük ölçüde azaltabiliyormu
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2022 Saat 14:41
Orjinalini yazan: Melina

A evet tekrar yazınca gördum. Peki etkili mi sizce kullaniyormusunuz hala kokuyu büyük ölçüde azaltabiliyormu

Evet kesinlikle etkili ama billur tuz tarzı tuzdan olmayacak kaya veya deniz tuzu olacak. Ben bunu ilk önce 4 yıl önce tatile gidince denizde burnumdan giren tuzlu suların genzime akıp boğazımı yakmasından sonra ağzımın ferahlamasıyla anlamıştım.

Avucuna bi tutam dök, ağzına at, tükürüğünle iyice erit ki dişlerinşn mine tabakasına zarar vermesin.

Dişlerinle tükürüğünü çiğne, kıtır kıtır tuz gelmiyorsa iyice erimişse ağzındaki o tuzlu tükürüğü yutmadan, tükğrmeden hemen macunsuz boş fırçayla dişlerini fırçalamaya başla.

Fırçaya bulaşan tuzlu tükürük fırçada macun görevi görüp hem dişleri temizliyor hem de dili.

Herkes kendi yöntemini geliştirebilir. Sizlere belki çay bardağına 2 parmak su içinde bu tuzu eritip, fırçaya döküp döküp fırçalamak daha kolay gelebilir.

Arzu edenlere dişe sürmeden sadece bu tuzlu suyla denemelik dillerini fırçalayabilir.

Farkı kesinlikle göreceksiniz.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2022 Saat 14:43
Bu arada haricen uygulamak yeterli değil vücuda almak lazimmis mineraller hastalık oluşmaması ve oluşan hastalıklardan kurtulmak için önemliymiş anlatılana göre. Dediğim örnekteki gibi fare deneyinde hayvanın enfeksiyon kapan bölgesine vücut tuz göndermiş. Yapılan deney sofra tuzuyla yada diğer tuzlsrla değil bahsettiğim kaya tuzuyla yapılmış sofra tuzu yarardan çok zarar zaten
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2022 Saat 14:45
Ya evet araştırdım bir çok sorun için çok etkili diyen var hemen sipariş verdim zaten hemen hem tüketmeye hem haricen kullanmaya baslicam
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2022 Saat 19:14
Migroslarda falan satılıyor zaten kaya tuzu. Ayrıca o tuzu ağzına attığın anda dilin tarafından emiliyor hemen. Yüksek tansiyonu çıkan hastalara dil altı hapı vermeleri de bu sebepten. Hapı ağzına atar atmaz dilin altındaki bölgeden emilip anında kana karışıyor.

Yani vücuduma alacağım diye tuzu yutmak tehlikeli hele bunu sürekli hale getirirsen daha da tehlikeli.

Mideni mahveder, tansiyon yüksekliği sorunlarına sebep olur, böbreklere zararlı, bir de vücut su toplar ödem yapar. Amatörce bildiklerim bunlar, mutlaka başka zararları da vardır.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2022 Saat 20:51
Dogru haklısınız yemeklerde o tuzu kullandiracam anneme diğer türlü de gargara yada dediğiniz yöntem gibi uygulamaya baslicam umarım iyi gelir
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2022 Saat 18:09
buruna sinüs kitle cekmedigin surece bı ıse yarayacagını zannetmıyorum
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2022 Saat 19:17
burun sinüs bölgeleri, açık çeşme olarak düşünün, oradan akıyor musluk aşağı doğru. aşağı tuzlu su yapsan da, çeşme açık hala. sinüs boşluklarını kapamadan işe yaramaz, muratın dediği gibi bende öyle düşünüyorum.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2022 Saat 20:05
Bende geniz akıntısı var ama sinüs kaynaklı değilmiş yani sinuslerim boş alerjik rinit yada deviasyon nedeniyle sanırım oluyor bendeki. Burna da çekmekte yarar var tabiki haklısınız tamamen bir temizlik için önemli
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2022 Saat 20:06
Beyler, kesin %100 çözümdür demiyoruz zaten. Yukardan akan salgılar dilin arkası, boğazda birikiyor. Tuzlu su en azından aşağıdakilerin bir kısmını gideriyor ve bu da kokuyu azaltıyor.

Sinüs rinse kullanıp koku gitmeyen de var. Herkesin durumu kendine özel valla. Birinde işe yarayan diğerinde yaramıyor.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu