Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: En sonunda oldu galiba Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Konu: En sonunda oldu galiba
    Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2022 Saat 21:54
Yaklaşık 25 yıl çektim arkadaşlar yaşadımmı öldümmü ne siz sorun ne ben söyleyeyim koskoca ömür heba oldu gitti en sonunda denedim oldu yaklaşık 1,5 aydır ne diş fırçalıyorum ne başka bir şey çok şükür yaşadığımı hissettim belki bu konu başlığı burada paylaşıldı bilemedim ben şifasını gördüm sizlerle de paylaşmak istedim belki faydam olur
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2022 Saat 21:57
ne evliliğimden bişey anladım eşimi çocuğumu doyasıya öptüm ne yaklaşabildim akrabalarım dahil tüm arakadaşlarım hepsi köşe bucak kaçtılar hep yalnız kaldım esnafı komşusu tanıdığı tanımadığı iananılmaz aşağıladılar pencere kapı açmalar aralarında konuşup ağız burun tutmalar yerin dibine girdim çıktım günlerce aylarca yıllarca
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2022 Saat 22:02
Eee nasıl kurtuldunuz?
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2022 Saat 22:06
Arkadaşlar iki aşamalı 1 hafta ara vererek 10 ar günlük su diyeti ile kurtuldum aç susuz kaldım ve başardım bedenime reset attım çok şükür bugün mucizesini yaşıyorum tekrar abuk subuk beslenip bu sistemi yine bozarmıyım onu zaman gösterecek mümkün olduğunca peynir işlenmiş et ürünleri yemiyorum çok şükür
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2022 Saat 22:18
İşin en güzel yanı ne biliyormusunuz artık yıllarca senin bu halini kanıksamış dost düşman bu duruma inanamayıp nerdeyse dudaklarının dibine kadar gelip o koku nasıl gitmiş ya hallerine giriyorlar adeta şaşkına dönüyorlar yıllarca aşağılayanların bu halini görmek çıldırtıyor insanı inanılmaz bir duygu
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2022 Saat 22:36
Merhaba, peki su diyetiniz ne zaman bitti. Ve nasıl bir şey tarif edebilir misiniz??
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2022 Saat 22:46
Yaklaşık 1,5 ay önce bitti iyice emin olmak için bekledim Su diyeti çok zor ama kabus gibi yaşamaktansa son bir şans olarak karşıma çıktı kanserli hastaları bile şifasının olduğunu duydum vücut resetleme olayı cazip geldi karaciğer in temizlenmesi de çok önemli faktör benim olayımda koku kana karışıp vucüt kokusuna kadar ulaşmıştı bunun için ölesiye sıkıntıya katlanarak başardığımı düşünüyorum
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2022 Saat 22:58
Su diyetini şöyle yaptım ;

Bir kaç gün önceden salata çorba tarzı hafif şeylerle diyete hazırlandım diyete başlayacağım günün öncesinde akşamdan eczaneden bildiğiniz kolonoskopi için hekimlerin verdiği ishal edici sodayı hafif meyve suyuyla karıştırarak tamamını içtim sabah etkisini gösterdi tamamen bağırsaklarımı boşalttım 3 yada 4 kez WC ye gittim sadece sabah limonlu soğuk su ve günde 3 litreden az olmamak üzere su içtim 3 günde bir lavman ile temizlemeye destek verdim sekizinci gün kıvırcık salata ve son gün yeşil elma ile 10 günü tamamladım ikinci periyodda tamamen su ile geçirdim sadece bitki çayları ile takviye aldım zor ama imkansız değil başka şansım yoktu başarılı benim benzerim hikayesi olan kişilerin yaşadıklarını okumuştum forumlardan
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2022 Saat 23:18
Bu siteyi yıllarca takip edip bir çare arıyordum hep diyordum en ufak bir çare umut görürsem bunu en acı yaşayan kişilerden birisi olarak paylaşıp derdi olanlara paylaşmak ahdım olmuştu o yüzden belli bir süre bekleyip yanlışlık olmaması adına değerlendirip akabinde birkaç kişiye dahi olsa faydam olması harika olacak amacım o yalnız hocam beni destekler sanırım bu diyet faydalı ama bir o kadar da tehlikeli 10 ar günlük sürelerde sadece su ile geçirmek her bünyenin kaldırabileceği bir durum değil komplikasyonları yan etkileri olabilir kimsenin vebalını de almak istemem mümkünse hekim onaylı yaparsanız sevinirim ben hekimden onay aldımmı hayır bünyem sağlam dı birazda tehlikeye attım kendimi ama değdi çok şükür
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 07:10
Söylediklerini doğru kabul edelim, bünyen o kadar kuvvetli ki 10 gün hemen hemen sadece su içerek yaşadın, protein, karbonhidrat vs yeterli miktarda almadın. Bu süreçte kasların yıkıma uğramaya başlar ve kas kayıpları yaşarsın. Kendini aşırı yorgun da hissetmen lazım çünkü normal oruçta bile 9-10 saat aç kalınca fenalaşıyoruz bunda ise çok daha kötü olmamız gerekir.

Kısacası eğer koku bu işlemle gittiyse sebebini bulmak lazım böylece 10 gün bunları yapmaya gerek kalmaz, neden sadece su içince koku gitti sence?

Bir de 1.5 aydır diş fırçalamıyorum koku falan yok demişsin de bana bu biraz tuhaf geldi. Hayatında hiç koku sorunu yaşamamış bir insan bile olsan bırak 1,5 ayı 3 gün dişlerini fırçalamasa ağzı kokar. Emin misin kokunun kesildiğine? Belki de senin kokuyu algılama eşiğinin altına inmistir de sen almıyorsundur kokuyu ama muhtemelen hala koku vardır.
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 07:17
@kurtuldum1903 iyi niyetle önerdiğini farz ediyorum fakat hiç ama hiç sağlıklı bir yöntem değil gibi geldi bana. Murat hocanın yorumunu merak ettim açıkçası. Yine de geçmiş olsun. Umarım ebediyen kurtulmuşsundur.
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 08:00
Değerli kardeşim söylediklerimi farklı yorumlamışsın hayal satmıyorum denedim farklılığı yaşayınca da paylaştım diyorum bunu farklı bir psikoloji ile yazmadım yani yapılamaz diye birşey yok forumları iyi araştır su diyeti çok ağır bir diyet doğru ben ilk altı gün baş ağrısından kafamı kaldıramadım zaten berbat olan ağız kokusu çok da kötü oldu kat kat arttı elini kaldıracak namaza gidecek gücü zor buluyorsun açlık krizlerinle mücadele ediyorsun ama ölmüyorsun bunlar oluyor altıncı günün sonunda vücut bu durumu kabullenmeye başlıyor açlık çekmiyorsun vücut zehirini atmaya başlıyor amaç o zaten bizim gibi sıkıntı çekenlerin kanına intikal eden bir durum olduğunu düşünüyorum mide ve bağırsak da zararlı ve koku yapan bakterilerinde beslenecek bişey bulamamaları neticesinde bu zaman içinde akciğer ve karaciğerde temizleniyor ben 20 günde 8 kg verdim aile içinde ve yaşadığım çevrede aldığım reaksiyonları burada ifade bile edemiyorum çok bariz fark olduğu belli ben kendi kokumu alıyordum şimdi o yok içtiğim su bile farklı geliyor sadece şunu düzelteyim ben kokuyu baskılamak adına 2-3 saatte bir dişini fırçalayan bir kişi olarak artık çıldırmış gibi diş fırçalamıyorum sabah fırçalamak yetiyor onu düzelteyim hee buna inanmak istemeyen varsa kendi bilir saygı duyarım yada bunu uygular geçmez sorunun kökeni bambaşkadır bunun tıbbi açıklamasını yapmak bana düşmez sorunun kökeni konusunda açıkcası bende çok meraktayım ama buraya linçlenmeye bişeyler uydurmak içinde yazmadım burayı yıllarca takip eden birisi olarak 5 günde sonucu yazmadım bekledim aldığım reaksiyonlar neticesinde paylaştım herkesin keyfi bilir diyetın zor ve tehlikeli bir süreç olduğunu da özellikle belirttim zaten
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 10:16
Kurtuldum1903 merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum umarım ebediyen kurtulmussunuzdur:) Bende sizin gibi ve diğer arkadaşlar gibi tabiki durumun kontrolden çıkması durumunda vücutta kalıcı hasar birakabilecegini düşünüyorum özellikle benim gibi zayıf bunyeniz varsa. Yalnız yinede araştırmak için bu su diyeti olayını nerden araştırdiniz çok fazla bilgi var internette ama hepsi birbirinden farklı bunu söyleyen kimdir bazı doktorlarda gördüm ama emin olamadım. Belki sizin kadar uzun sürelerde yapmak gerekmiyordur hatta bazı su diyeti örneklerinde çorbalar ve salatalar da gördüm yalnız içecek yada su zorunlu demiyordu haşlanmış yumurtayı bile serbest bırakan su diyeti örnekleri gördüm. Bilgi karmaşası var biraz. Siz nereyi referans aldiniz
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 10:48
Kurtuldum1903 deneyimini paylaştığın için çok teşekkür ederiz. Umarım geçici değildir. Ara ara koku durumunu güncelleyebilirsen sevinirim.
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 11:11
Su diyetini tabiiki araştırdım dediğiniz gibi 40 türlü değişik alternatifleri var ama en doğru olanı yalnızca su ile yapılanı olduğu kanısına vardığım için uyguladım ben dahada etkili olması için 10 günlük yaptım tabiiki kıvırcık salatası yumurtalısı sebzelisi çorbalısı şeklinde var normalı önce 1-2 yada 3 günlük alıştırma seansları ile başlamak gerekiyor normal su diyeti 7 gün olmalıda deniyor çünkü sonrasında 3-5 gün arası salata çorba şeklinde normal yemeye hemen geçilmiyor forumlarda ve youtube üzerinden geniş bilgi almak mümkün gerçi okuyunca kıyamet alametleri yapılıyor ama ben başağrısı ve halsizlik dışında sıkıntı yaşamadım hem kilo verip hemde sağlıklı olduğumu düşünüyorum
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 11:17
sucuk salam pastırma kavurma sosis tarzı işlenmiş etler ile şimdilik peynirden uzak duruyorum ama bunun dışından yediğim herşeyden de aman tekrar edecekmi diyerek korkarak yiyorum ancak çok şükür tekerrür etmedi eşim benim teyit uzmanım gelişmeleri peyderpey paylaşacam ama yinede hekim tavsiyesi ile gidilmeli
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 11:29
Şunuda kesinlikle ekleyeyim ben bunları yaptım artık tamam istersem hiç birşey yapmayayım ağız bakımıma yediğime içtiğime dikkat etmeyeyim zihniyeti çok yalnış tabbiki bunlara dikkat etmek zorundayız sonuçta lavaboya yada çöpe bişeyler atsak ve temizlemesek zaman içinde illa koku yapar bu felsefeye göre hareket etmek zorundayız
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 11:50
Lütfen forumda elinizden geldiğince aktif olun arkadaşlarımızın soracağı ve paylaşacağı şeyler olacaktır sizden ricam arada buraya uğrayıp sorulanlari cevaplamaniz
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 13:40
Orjinalini yazan: Kurtuldum1903

sucuk salam pastırma kavurma sosis tarzı işlenmiş etler ile şimdilik peynirden uzak duruyorum ama bunun dışından yediğim herşeyden de aman tekrar edecekmi diyerek korkarak yiyorum ancak çok şükür tekerrür etmedi eşim benim teyit uzmanım gelişmeleri peyderpey paylaşacam ama yinede hekim tavsiyesi ile gidilmeli

Bunlardan uzak durduğun için koku gitmiş olabilir mi? Su perhizi yapmadan önce de hiç denedin mi peynir ve işlenmiş etleri yememeyi? Belki de onları yemediğin için olabilir mi koku kesilmesi?
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 16:04
Orjinalini yazan: Tospik

Bunlardan uzak durduğun için koku gitmiş olabilir mi? Su perhizi yapmadan önce de hiç denedin mi peynir ve işlenmiş etleri yememeyi? Belki de onları yemediğin için olabilir mi koku kesilmesi?
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 16:11
Yaşınız kaç bilemedim ama ben bu çileyi 25 yıldır çekiyorum sanki yeni yaş almış ergen gençlerle kariştırdın sanırım beni gitmediğim doktor olmadığım ameliyat kalmadı bademcikten tut mide kapağına kadar 1 ay süt ürünleri et tavuk balık yemediğim haftalık diyetlerimde oldu dirhem düzelme olmadı bu diyetin faydalı olduğunu iddia ediyorum siz başka şeylerden dem vuruyorsunuz denedim kardeşim denedim diyetin de haplarında doktorlarında alasını denedim hatırı sayılır paralar harcadım vücudun detoks etkisini kabul edip etmemek sizin tercihiniz
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 16:38
Ben birşey soracaktim size öncelikle ağız kokusuna yol açtığini düşündüğünüz sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşündüğünüz problemleriniz varmiydi (örn. Geniz akıntısı, ağız kuruluğu vb.) Varsa ayrıntılı şekilde yapabilirmisiniz hepsini. Birde bu diyeti yaptıktan sonra bunlarda da iyileşme oldu mu
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 17:43
Şeker hastalığım sebebiyle ağız kuruluğum vardı geniz akıntım hep var ancak inanın bunlarda dahi azalmalar oldu zaten diyet esnasında almakta olduğum ilaçlarımıda o ara kullanmamıştım yalnız ağız kokumun agız kuruluğu ve geniz akıntısından ziyade mide bağırsak kaynaklı olduğu düşüncesindeydim vücudu 20 gün dinlendirmek bu bağlamda nokta atışı etkisi yaptı kanımca
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 17:54

Şeker hastalığım sebebiyle ağız kuruluğum vardı geniz akıntım hep var ancak inanın bunlarda dahi azalmalar oldu zaten diyet esnasında almakta olduğum ilaçlarımıda o ara kullanmamıştım yalnız ağız kokumun agız kuruluğu ve geniz akıntısından ziyade mide bağırsak kaynaklı olduğu düşüncesindeydim vücudu 20 gün dinlendirmek bu bağlamda nokta atışı etkisi yaptı kanımca

Peki su perhizine başladıktan kaçıncı gün sonra koku azalmaya başladı? Etkisini ilk ne zaman farkettin?
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 19:01
ilk 10 günlük bitiminde bir azalma oldu ancak kötü reaksiyonları almaya devam ettiğini görünce 1 hafta aranın ardından ikinci 10 günlük diyete başladım bitiminden 5-6 sonra azaldı sonra jilet gibi kesildi dediğim gibi 1,5 aydır dünyaya yeniden gelmiş gibiyim kendimce sorunun çözümü olarak görüyorum yine koku başlarsa tekrar diyete başlyacam alıştım artık kökünü kazıyana kadar devam edecem şu an yaşadıklarımı 25 yıl sonra yaşamak bile harika bir duygu çünkü
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 20:07
Bende araştırıyorum hala benim bünyem çok zayıf zaten sadece suyla yapamam ama bu corbayla, kuruyemisle, salatayla filan da yapılabileceği söyleniyor sizinki kadar etkili olmaz belki ama vücuda biraz daha az yük bindirmek iyi gelebilir
IP
Lavi
Üye
Üye

Gönderilenler: 53
Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 21:51
Uzun süredir bunu çektiğinizi söylemişsiniz bişey merak ettim evlimiydiniz eşiniz destek oldu mu birde şeker hastalığı belirtileriniz neydi
IP
Lavi
Üye
Üye

Gönderilenler: 53
Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2022 Saat 21:54
Birde arkadaşlar hiç bu problemi yaşayıpta evlilik yaşı gelen yokmu ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ailem sürekli artık seni mutlu görmek istiyoruz evlen diyorlar ben bu halde biriyle aynı hayatı paylaşabilirmiyim bilmiyorum açık açıkta anlatamıyorum ki derdimi sıkışmış durumdayım bu süreçte siz nasıl davranıyorsunuz yada ne tavsiye edersiniz
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2022 Saat 07:26
Suyun diyeti olmaz.
Su diyeti göz yumulan bir aldatmacadır.

Para ve sükse elde etmek için bir grup şarlatan bu terimi kullanarak bilim dışı bir uygulama başlatıp cahil, mağdur ve masum bireylerin cebindeki parayı avlamaktadır.

Sınırlı bir kaç besin ve su ile beslenmek, organizmayı metabolik strese sokmak, hayati tehlike oluşturabilir.

Su diyeti vücudun kas ve su kaybına sebep olur Sağlıksız olarak kilo kaybedilir, hiç bir hastalığa iyi gelmez. Ağız kokusunu da artırması beklenir. Kalbin ritmi bozulabilir, bozulan iyon dengesi böbrekte protein dahil bir çok maddenin klirensini bozar.

Bilmeden yanlışlıkla böyle tuhaf hurafelere sapanlar varsa kendisini uyarınız, ayıktırınız, aydınlatınız, uyandırınız. Sahtekarlıklara kapılmasına engel olunuz. Parası cebinde kalsın, sağlığı bedeninde kalsın.

Benim yeni kitabımın birinci bölümünü ücretsiz indirebiliyorsunuz. Orda diğer şarlatanlıkları bulacaksınız

https://kitabin.org/agiz-kokusu/agiz-kokusu-kitap-1/agiz-ve-nefes-kokusu-kitabi-icindekiler.html
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2022 Saat 09:23
Hocam açlık ile Nobel alan bilim adamı var, sürecin tüm bilimsel açıklaması ile ilgili çok sayıda yayın var. Ben başladım 2. Günündeyim ve ücret ödemiyorum bu süreç için.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2022 Saat 21:31
Orjinalini yazan: Ethic1

Hocam açlık ile Nobel alan bilim adamı var, sürecin tüm bilimsel açıklaması ile ilgili çok sayıda yayın var. Ben başladım 2. Günündeyim ve ücret ödemiyorum bu süreç için.

Bu nobel çalışmasını eksiksiz düzgün bir şekilde yazınız bir kontrol edeyim

Su diyeti ile zayıflatan ayda 7-10 bin TL alan kalp doktoru biliyorum.

Düzenleyen aydinmur - 09-Temmuz-2022 Saat 21:51
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2022 Saat 04:20
Ben bıraktım arkadaşlar 2,5 gün dayanabildim, 2. Gün kokuda biraz azalma oldu doğal olarak karbonhidrat alımı olmadığından diye düşünüyorum.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2022 Saat 04:53
Orjinalini yazan: aydinmur

Bu nobel çalışmasını eksiksiz düzgün bir şekilde yazınız bir kontrol edeyim

Su diyeti ile zayıflatan ayda 7-10 bin TL alan kalp doktoru biliyorum.

Hocam, dr olduğunu iddia eden bu adamın bir youtube kanalı var orda detaylı anlatıyor, yorumlara bakınca türlü hastalıklara karşı epey fayda sağlayan olmuş.

tıkla
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2022 Saat 11:03
Bunların çoğu doktordur. Tıp fakültesinden mezun olmuştur. Hatta bir kısmı akademik dereceli olabilir. doçent profesör falan.

Burada problem 2 tanedir. Biğrisi rant elde ediliyor olmasıdır.
Bir kardiyolog yeteri kadar para kazanamazsa su diyetine başlıyor. Başka bir kardiyolog ise (Canan Karatay)ot yersen koyun gibi yağlanırsın diyor. Bunlar pirim yapıyor, her söyledikleri halkın kılcallarına ulaşıyor. Yıllardır ağız kokusundan kurtulmak için yumuşak fırça toplatılmalıdır diyorum, sadece dilini temizlese 100 ağız kokusu hastasının yarıdan fazlası iyileşecek diyorum sizden başka kimseye duyuramıyorum.

İkinci problem eksik ve yanlış eğitimdir. Bu doktorlar mezun olduktan sonra dr gogıl'dan eğitim alıp piyasaya çıkıyor, mevcut hurafeleri yaymaya devam ediyorlar. Halkımız bunların diploma veya ünvanlarına güvenip yaydıkları hurafeye inanıyor deve idrarı bile içiyor. Eksik ve yanlış eğitim giderek artıyor. Yüzlerde tıp ve diş hekimliği fakültesi açıldı. Her emzun olanın doktor olacağını zannediyorlar. Ama mezun olanlar diploması olan yetersiz hekimler oluyor ve dr gogıl'a bakarak hasta tedavi ediyor. Gerçek doktorlar hocalar ve bilim adamları ülkeden kaçıyor. Yeni mezun hekimler giderek zayıflıyor, hastabakıcılar doktora eğitim verecek kadar bilgili duruma geldiler.
Kitabımın birinci bölümde tıp fakültesi dekanı olan bir profesörün ağız kokusu hastasına yazdığı reçeteyi yayınladım. Gördünüz mü?

Doktor eksik eğitilmeye başlayınca Allah adıyla kupa çekenler, ağız kokusuna ayet okuyan doktorlar, hastaya jilet atanlar (hajamat) deve idrarı tavsiye edenler, muska yazanlar, hastanın diline sülük yapıştıranlar, su diyeti alkali diyet, kandida diyeti şifadır diyenler, karaciğer detoksu, bağırsak ile beyini birbirine karıştıranlar, birinin dışkısını diğerinin anüsüne sokanlar, fitoterapi, biyorezonans, ve sayısız okus pokus

Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete

IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2022 Saat 15:52
Hocam ben size 2015 yılında gelmiştim ve o zamandan buyana söylediğiniz gibi orta sertlikte diş fırçası kullanıyorum. Ve diş etlerim hala kanıyor fırçalarken. Bir çok diş hekimine gittim ve derin diş temizliği ile kloreben gargara kullanımı önerilmişti 1 hafta, ancak hala diş etlerim kanar, bir öneriniz olabilir mi peki bunun için??
IP
Kurtuldum1903
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kurtuldum1903 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2022 Saat 17:25
Ben sonuca bakarım 25 yıllık sıkıntılı hayatımın sonunda ilk defa bir bayram çevremde aksırıp öksürmeyen burnunu tutmayan kaçmayan insanlarla resmen hasret giderdim su diyeti ile vücudumu temizlediğime inanıyorum şekerim tansiyonum normale döndü vücut toksinlerden arınarak feraha erdi he hiçmi koku yok sabahları çok hafif alıyorum oluyor ama oda normal gün içinde kayboluyor peynir kullanmaya başladım bu arada bunun etkisi ile olabilir
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2022 Saat 23:32
Arkadaşlar tekrar merhaba,
Tip 1,2,3 farketmez, birinde ağız florası diğerinde sinüs boğaz bir diğerinde mide florasında ötekinde barsak florasında bozukluk mevcut, florayı düzeltebilenler iyileşiyor. Kiminin sadece temizlemesi (dil diş fırçalama-tip1) kiminin de açlık orucu (tip3-4’de etkili diye düşünüyorum) hepsinde denklem belli iyi bakteri sayın fazla ise koku olmaz. YouTube a “how ı successfully cured my 20 years halitosis” yazıp çıkan videoyu izleyin. Hem nedenini güzelce anlatıyor hem de çözümünü. Çözüm ne mi pre+probiyotik kullanımı. Önerdiği ürün Türkiye’de yok, ancak önerdiği üründeki içerikler 2 ayrı ğrobiyotikte var. Ben az önce sipariş verdi 2 sini de aynı anda kullanıp size yazıcam. Ürünleri Amazon’da bulamadım. Stokta yok ancak yorumları hep olumlu, kadının diğer videolarında da yorumlar olumlu. Sizler de bakın. Benim gözden kaçırdığım bir şey olursa yine paylaşalım.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2022 Saat 05:32

Arkadaşlar tekrar merhaba,
Tip 1,2,3 farketmez, birinde ağız florası diğerinde sinüs boğaz bir diğerinde mide florasında ötekinde barsak florasında bozukluk mevcut, florayı düzeltebilenler iyileşiyor. Kiminin sadece temizlemesi (dil diş fırçalama-tip1) kiminin de açlık orucu (tip3-4’de etkili diye düşünüyorum) hepsinde denklem belli iyi bakteri sayın fazla ise koku olmaz. YouTube a “how ı successfully cured my 20 years halitosis” yazıp çıkan videoyu izleyin. Hem nedenini güzelce anlatıyor hem de çözümünü. Çözüm ne mi pre+probiyotik kullanımı. Önerdiği ürün Türkiye’de yok, ancak önerdiği üründeki içerikler 2 ayrı ğrobiyotikte var. Ben az önce sipariş verdi 2 sini de aynı anda kullanıp size yazıcam. Ürünleri Amazon’da bulamadım. Stokta yok ancak yorumları hep olumlu, kadının diğer videolarında da yorumlar olumlu. Sizler de bakın. Benim gözden kaçırdığım bir şey olursa yine paylaşalım.

Bu çekikgözlü kadının videosundan bahsediyorsun sanırım : tıkla

Reklam amaçlı yapıldığı zaten videodan anlaşılıyor ama eğer ürünler işe yarayorsa yapsın reklamını elbette. Videonun altındaki yorumlara şöyle bir baktım geneli deneyeceğim, sağ olun, umarım denediğimde koku gitmesi kalıcı olur vb tarzında. Kullandım iyileştim diyen pek göremedim ben. Neyse belki de vardır ben görememişimdir. Senin geri bildirimini heyecanla bekliyoruz, umarım işe yarar.

Şimdi bu kadının dedikleriyle alakalı bir olaydan bahsedeceğim, bunu da dün akşam gördüm. Bu tür ürünlerin vücutta tutunma yapabilmesi lazım yoksa yine işe yaramıyor. Aşağıdaki bağlantıya tıklayınca sayfanın altına doğru inin güzelce anlatmış. Konu ağız kokusu değil huzursuz bağırsak sendromu ama videodaki olayla da ilgili, ağız kokusuyla da.

Hani bazılarımız diyoruz ya peynir, süt yiyip içince koku artıyor falan işte bunun sebebi de bu yazıda.

tıkla
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2022 Saat 20:54

Hocam ben size 2015 yılında gelmiştim ve o zamandan buyana söylediğiniz gibi orta sertlikte diş fırçası kullanıyorum. Ve diş etlerim hala kanıyor fırçalarken. Bir çok diş hekimine gittim ve derin diş temizliği ile kloreben gargara kullanımı önerilmişti 1 hafta, ancak hala diş etlerim kanar, bir öneriniz olabilir mi peki bunun için??

Kişiye özel şeyleri forumda konuşmayı doğru bulmam.
Bir soru varsa eposta adresimi biliyor olmalısınız
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2022 Saat 21:17
Esasen bireysel sormak istemedim. Orta sertlikte fırça kullanılsa bile diş eti kanaması olan birey ne yapabilir diye sormak istedim.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu