Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: En sonunda oldu galiba Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2022 Saat 21:21
Evet tospik o kadının videosunu izlemiştim. Önerdiği probiyotiğin Türkiye’de satışı yok. Ben şöyle yaptım. O probiyotiğin içerdiği mikroorganizmaları tek tek çıkardım. Videoda önerdiği probiyotiğin içeriğini Türkiyede 2 ayrı probiyotik karşılıyor. İkisini sipariş ettim deniycem bakalım kısa süreli de geçici de olsa denemek istiyorum. Daha önce de kullanmıştım ben probiyotik ama kullandıklarımın içeriği genelde bağırsak içindi. Şimdi sipariş ettiğim ağız ve boğaz florasına uygun. Kullandıktan sonra Yazarım yine gruptan.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2022 Saat 21:28
Orjinalini yazan: Ethic1

Evet tospik o kadının videosunu izlemiştim. Önerdiği probiyotiğin Türkiye’de satışı yok. Ben şöyle yaptım. O probiyotiğin içerdiği mikroorganizmaları tek tek çıkardım. Videoda önerdiği probiyotiğin içeriğini Türkiyede 2 ayrı probiyotik karşılıyor. İkisini sipariş ettim deniycem bakalım kısa süreli de geçici de olsa denemek istiyorum. Daha önce de kullanmıştım ben probiyotik ama kullandıklarımın içeriği genelde bağırsak içindi. Şimdi sipariş ettiğim ağız ve boğaz florasına uygun. Kullandıktan sonra Yazarım yine gruptan.

Benim bağırsaklarımda sorun var, 3 yıldır sürekli sulu dışkılama var, Sibo diye bir hastalık var sanırım ondan olmuş olabilirim.

İnce bağırsaklardaki zararlı bakteri üremesiymiş, süt, peynir, karbonhidrat, ekmek, makarna falan hep yasak.

Teşhisi de nefes testiyle oluyormuş, ince bağırsaktaki bakteriler ürettikleri gazlar ile nefesten metan ve hidrojen mi ne salınımına sebep oluyormuş. Ne hastalıklar var yav, benim soeunum bence bağırsaklarla ilgili.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2022 Saat 09:54
Orjinalini yazan: Tospik

Benim bağırsaklarımda sorun var, 3 yıldır sürekli sulu dışkılama var, Sibo diye bir hastalık var sanırım ondan olmuş olabilirim.

İnce bağırsaklardaki zararlı bakteri üremesiymiş, süt, peynir, karbonhidrat, ekmek, makarna falan hep yasak.

Teşhisi de nefes testiyle oluyormuş, ince bağırsaktaki bakteriler ürettikleri gazlar ile nefesten metan ve hidrojen mi ne salınımına sebep oluyormuş. Ne hastalıklar var yav, benim soeunum bence bağırsaklarla ilgili.

Arkadaşlar, şişkinlik, hazımsızlık ve ağız kokusu olanlar bu videoyu kesinlikle izleyin. Prebiyotik probiyotik kafanıza göre kullanmayın, galiba sorunumuzu buldum. (En azından bir kısmımız için)

tıkla
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2022 Saat 10:21

Arkadaşlar, şişkinlik, hazımsızlık ve ağız kokusu olanlar bu videoyu kesinlikle izleyin. Prebiyotik probiyotik kafanıza göre kullanmayın, galiba sorunumuzu buldum. (En azından bir kısmımız için)

tıkla

Hidrojen, metan ve hidrojen sülfür gazı nefesinizde varsa (belli oranın üstünde) geçmiş olsun sibosunuz.

Hepsini izleminizi tavsiye ederim ama vaktim yok diyenlere özellikle 16:05 dakikadan itibaren 2-3 dakika izleyin bence.

tıkla
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2022 Saat 12:21
Tospik video önerileri için teşekkürler. Bende yakın zamanda bu durumu araştırmaya başlamıştım yalnız sibo konusunu bilmiyordum ben mide asidi azlığını araştırıyordum ve aslında hepsi birbiriyle bağlantılı imiş zaten. Araştırmalarım sonucu mide asidini arttırmak için yemeklerle birlikte veya önce limon suyu veya sirke tüketmeye başladım. Bende şiddetli ağız kuruluğu vardı o biraz olsun hafifledi bu uygulamlardan sonra koku durumundada değişiklik oldu tabiki mesela daha uzun süreler idare edebiliyorum ve dil pasi fircalayinca hemen gidiyor. Yalnız foruma yazmak için biraz bekledim çünkü birçok şey deneyip birkaç gün olumlu etki edip başa dondugumu bildiğim için bekledim. Bu arada yediklerini iyice çiğnemekte çok önemli. Çay kahve ve kafein içeren hiçbir gıda olmayacak tabi. Çay içtim bu arada ona çok dikkat etmemiştim ama iki gündür onuda bıraktım. Benim kokuda baya azalma oldu daha uzun süreler idare edebiliyorum bu konunun daha da üstüne gidip sibo hastalığını arastoaua baslicam ayrica
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2022 Saat 13:51
Orjinalini yazan: Melina

Tospik video önerileri için teşekkürler. Bende yakın zamanda bu durumu araştırmaya başlamıştım yalnız sibo konusunu bilmiyordum ben mide asidi azlığını araştırıyordum ve aslında hepsi birbiriyle bağlantılı imiş zaten. Araştırmalarım sonucu mide asidini arttırmak için yemeklerle birlikte veya önce limon suyu veya sirke tüketmeye başladım. Bende şiddetli ağız kuruluğu vardı o biraz olsun hafifledi bu uygulamlardan sonra koku durumundada değişiklik oldu tabiki mesela daha uzun süreler idare edebiliyorum ve dil pasi fircalayinca hemen gidiyor. Yalnız foruma yazmak için biraz bekledim çünkü birçok şey deneyip birkaç gün olumlu etki edip başa dondugumu bildiğim için bekledim. Bu arada yediklerini iyice çiğnemekte çok önemli. Çay kahve ve kafein içeren hiçbir gıda olmayacak tabi. Çay içtim bu arada ona çok dikkat etmemiştim ama iki gündür onuda bıraktım. Benim kokuda baya azalma oldu daha uzun süreler idare edebiliyorum bu konunun daha da üstüne gidip sibo hastalığını arastoaua baslicam ayrica

Melina senin adına çok sevindim, son yolladığım videodaki soru soran doktor "gelen bazı hastaların Ağzı kokuyor, dilleri paslı paslı, küflüymüş gibi kokuyor" dedi. Adam resmen bizleri tarif etti.

Sabah aç karnına bir çay bardağı suya yarım çay kaşığı karbonat atıp içince eğer geğirmexsen mide asidin azmış, brn yaptım geğirmedim, asit azlığı var. Ayrıca bir diğer yöntem de kırmızı pancar. Taze kırmızı pancar mevsiminde alıp bir kayısı kadar ye, idrarın kıpkırmızı, pembe çıkarsa yine mide asidin az demek. Ben bu yöntemi bilmeden 2 yıl önce hayatımda ilk defa pancar yemiştim idrarım kırmızı pembe çıkmıştı korkmuştum. Asit azsa o kırmızı maddeyi sindiremeden atıyormuşsun böbrekten.

Lütfen yukarıdaki videoları sıkılmadan izle, burdakilerin eminim en az %20-30 unda sibo var
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2022 Saat 10:28
Tospik videonun ilk videoyu tamamen izledim ikinci videonun bir kısmını izleyebildim bugün devam edicem. Yalnız ilk videoda su dikkatimi çekti orda anlatan doktor hanım ilk defa ağız kokusunu bir hastalık sonucu olarak ilk madde olarak söyledi. Normalde denir ya hani işte şu şu hastalıklar kokuya sebep olabilir diye kadın direk hastalığın yol açtığı şey olarak ağız kokusunu söyledi. Bu sibo ismi verilen hastalık sonucu oluşan şikayetler çoğumuz da var foruma yazilanlara bakılırsa detaylı araştırma gerekiyor umarım tedavisi zor degildir
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Temmuz-2022 Saat 13:05
Bana yukarıda yaptıklarım çok iyi gelmişti ama fakirin yüzü güler mi hesabı koku şiddetli yine geldi iki gündür. Cuma günü 2 tane 20 lik dişimi cektirmistim ondan sonra doktor antibiyotik filan da vermedi hiç ilaç filan kullanmadım yara yerlerde de enfeksiyon kapma filan yok ama ağzıma hala bike kan tadı geliyor. Kokunun artması bu kan kurulduğundan olabilirmi bilmiyorum. Yoksa gerçekten çok iyiydim birden koku şiddetlendi sebebi ne olabilir sizce?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Temmuz-2022 Saat 15:13

Bana yukarıda yaptıklarım çok iyi gelmişti ama fakirin yüzü güler mi hesabı koku şiddetli yine geldi iki gündür. Cuma günü 2 tane 20 lik dişimi cektirmistim ondan sonra doktor antibiyotik filan da vermedi hiç ilaç filan kullanmadım yara yerlerde de enfeksiyon kapma filan yok ama ağzıma hala bike kan tadı geliyor. Kokunun artması bu kan kurulduğundan olabilirmi bilmiyorum. Yoksa gerçekten çok iyiydim birden koku şiddetlendi sebebi ne olabilir sizce?

Murat hocamın yanında elbette bizlere söz düşmez ama mantıken düşününce eğer ağzına kan tadı geliyorsa sen fark etmesen de az da olsa kanama vardır muhtemelen ve kokuyu o yapıyordur. Belki de kanın içindeki gazların kokusunu alıyorsundur hemen ümitsizliğe düşme hele bi 7-8 gün geçsin iyice iyileşsin yaraların sonra değerlendirirsin. Bol su içmeyi unutma
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Temmuz-2022 Saat 16:04
Teşekkür ederim desteğiniz için umarım öyledir çok umutlanmistim bu sefer. Tamamamen geçmemişti tabi ama hem tükürük seviyesi hem koku seviyesi çok fazla rahatsız etmeyecek duruma gelmişti.Umarım geçer bu ağır hali.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2022 Saat 16:39
Tospik attığim videoları tamamen izledim gerçekten çok faydalı bilgiler var. Sibo hastalığını nasıl bu kadar geç öğrenebildim o kadar araştırmama rağmen anlamadım ama anlamadığım bir sürü soruya yanıt sanki. Yinede teshis olmadan erkek davranmamak gerekiyor. Videodaki hekim özgür bey kliniği İstanbul Şişli'de sanırım gidip test yaptırıp gorusucem büyük ihtimal ama uzun bir süreç olacağı için maddi koşullar da önemli olacak. Umarim astronomik rakamlar değildir muayene ücretleri henüz gorusemedim
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2022 Saat 18:18

Tospik attığim videoları tamamen izledim gerçekten çok faydalı bilgiler var. Sibo hastalığını nasıl bu kadar geç öğrenebildim o kadar araştırmama rağmen anlamadım ama anlamadığım bir sürü soruya yanıt sanki. Yinede teshis olmadan erkek davranmamak gerekiyor. Videodaki hekim özgür bey kliniği İstanbul Şişli'de sanırım gidip test yaptırıp gorusucem büyük ihtimal ama uzun bir süreç olacağı için maddi koşullar da önemli olacak. Umarim astronomik rakamlar değildir muayene ücretleri henüz gorusemedim

Ben sibo ile ilgili başka bir doktorun videosunu izlerken altraki yorumlara baktım. Bir kullanıcı bu doktoru siboda tek geçerim yazmış öyle araştırmaya başladım. Reklam da olabilir bilemem.

Bi telefon numarası veriyor video açıklamalarında, ona whatsaptan yazoyorsun ya da tel açıyorsun kit gönderiyorlarmış. Kite nefesşni ğfleyip geri yollıyorsun sanırım ona göre hangi hastalığın var anlaşılıyormuş.

Dediğim gibi muhtemelen pahalı bi doktordur. Tanımam etmem. Yalnız siboda karın yarım hamile şeklinde şişermiş. Eğer karnın kilon az, zayıf bile olsan yarım hamile şeklinde çıkıksa muhtemelen sibosun. Sibo göbeği denen bi.şey var çünkü burda şişen kalın nağırsağın değil şnce bağırsağın. Kalın bağırsak olsa gaz yaparsın geçer ama ince bağırsakta işler o kadar kolay olmuyormuş.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2022 Saat 22:32
Evet araştırıyorum bende sizden duyduğumdan beri malesef sebebini anlayamadigim birçok probleme cevap oluyor. Mecbur gidicem sanırım bu doktora en azından bir teşhis alayım.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2022 Saat 16:10

Evet araştırıyorum bende sizden duyduğumdan beri malesef sebebini anlayamadigim birçok probleme cevap oluyor. Mecbur gidicem sanırım bu doktora en azından bir teşhis alayım.

Melina size ağız kokusu teşhisi konulmuş muydu?
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2022 Saat 17:17
Ben doktora gidipte herhangi bir ölçüm yaptırmadım. Ama bu hastalığı yaşıyorum zaten tepkide aldım. Kendim de zaten tepki almadan biliyordum bu durumu hala dev ediyor
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2022 Saat 18:41
Arkadaşlar, daha önce de yazmıştım aklınızda bulunsun. Bademcik, ağızda aft çıkması vs gibi nedenlerle aile hekiminiz farhex, klorhex gibi antiseptik ağız gargarası verirse ve dil sırtından, ağız içi kaynaklı Tip1 kokuya sahipseniz bunu kullanınca kokuyu tamamen gideriyor bir kaç saatliğine. Reçetesiz de satılıyor bu tür gargaralar.

Ancak dili uyuşturuyor bir süre. Yani aklınızda bulunsun çok çok acil olarak ve de mecburen biriyle dip dibe konuşmak zorunda kalırsanız bunlardan kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ve de suyunu çıkartmayın, sürekli kullanmak kesinlikle zararlıdır.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2022 Saat 16:30
Kurtuldum 1903 durumunu günceller misin koku ne alemde??
IP
Brt16
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Brt16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2023 Saat 20:22
Nasıl bir diyete başladınız?
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu