Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Bir umut ışığı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Lavi
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 53
Alıntı Lavi Cevaplabullet Konu: Bir umut ışığı
    Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2022 Saat 22:52
Arkadaşlar öncelikle buraya bunları yazıp sizinde moralinizi bozmak ve üzmek istemem ama bildiğiniz gibi içimizi kimse açamıyoruz...
Yine çok yorulduğum bir gün gerçekten artık gelecek kaygısı yaşıyorum hergün böyle böyle nereye kadar gider bilemiyorum geçenlerde gitti gibi geldi o kadar mutlu olmuştum ki Allahım çok şükür artık benimde bir hayatım olacak diye ne hayaller kurdum bilseniz yok ne yapsak ne etsek yok şu illet kokuyu kendim de duymayı o kadar çok isterdim ki anlatamam..
Psikolojik mi diye yazanları okuyorum ya nasıl olur da bir aile de yada arkadaş ortamında herkes birbiriyle konuşurken gayet normal ama ben konuşmaya başlayınca insalar ellerini burnuna yüzüne getiriyorlar bunu da beyin gücüyle yapıyor olamam herhalde bu arada murat hocaya muaneye olmadım burdaki bazı konulardan yola çıkarak bazen psikolojik mi diye soranlara ve benim de bri ara düşünmeme sebep olanlara istinaden söylüyorum çevremde binlerce ağzı çürüklerle dolgularla sinüzit faranjit mide problemleri bağırsak problemleriyle yaşayanlar var peki bu forumda forumdaki insalar da ekstra ne var da bu koku var arkadaşlar ben ciddi anlamda tükendim kimseye belli etmeden mücadele etmekten yoruldum pumut ışığı varmı bilmiyorum hayatım nereye doğru gidiyor bilmiyorum en güzel yaşlarımın boşa gidişi çok üzüyor beni herşeyden çok eksiğim işten ayrıldım bütün arkadaş çevremden uzaklaştım sosyal aktivitem yok ailemle mesafeli olarak idare ediyorum yazacak o kadar çok şey var kii daha fazla uzatmayayım umarım birgün biter
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 06:37
Lavi bazen hepimiz altından kalkalamayacak duygular hissediyoruzdur mutlaka ama toparlanıyor iz tekrar mücadele ediyoruz. Evet çoğu kişide yok kendimizi bu sebeple neden ben neden ben diye sorgulayabiliz ama ben yıllarca bu hatayı yaptım hatta bazen hala bu cümleyi kurmaya yelteniyirum. Ama iyileşmenin ilk aşaması her zaman hastalığı samimiyetle kabul etmektir bence diğer türlü zaman kaybı ve konsantrasyon kaybı oluyor. iyileşecek miyiz onu bilemiyorum emin değilim dediğin gibi hayatta bu durumu göz ardı edip yaşamak istediklerini yaşamaya kalksan bile oldukça engel bir durum. O sebeple hayatı bir anlamda kaçırıyor olabiliriz ama kazandırdığı çok şey olduğuna da eminim kendi adıma en azından. Allah hepimize kısa zamanda şifa versin.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 09:20
Lavi, ağız kokun psikolojik olmayabilir ama sonuçları psikolojik sorunlar yaratabilir. Sosyal çevren yoksa iş okul hayatın zor geçiyorsa uzun süredir güçsüz, üzgün, umutsuz hissediyorsan bir psikiyatrist ile görüş mutlaka. Ağız kokusunu söylemeye çekinme. Ben çekinmiştim sadece duygularımı anlatmıştım "Canım sıkılıyor, ağlama hissi geliyor, hayattan zevk almıyorum vs."

Ağız kokusu geçmese de üç dört hafta sonra çok olumlu bir değişim yaşayacaksın.
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 10:32
Teşekkür ederim fakat bu koku problemi ortadan kalkmazsa emin ol psikolojik tedavi olsamda tekrar psikolojim bozulacak ve başa saracağım çünkü ana sebebin ortadan kalkması gerekiyor
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 10:55
Lavi ne zamandır koku var ve şüphelendiğin koku kaynağı nedir
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 15:43
Sevgili melina yaklaşık 5 yıldır olduğunu düşünüyorum benim tahminim ne zamanki sabahları uyandığımda burnum dolu uyanmaya başladım böyle jel kıvamında şeffaf kokusuz bir sıvı oluşmaya başladı (sümkürmeyle çıkmıyor yapışkan peçete ile çıkıyor) o zamanlar sanki tepki almaya başladım bununla birlikte bazı sabahlar nohut tanesi büyüklüğünde sarı balgam çıkıyor boğazımdan yemek sırasında diş fırçalarkende aynı sıvı oluşuyor burnumda kendimi düşününce vucudumda olan tek değişiklik buydu bağdemcik ve burun kemik eğriliği ameliyatı oldum düzelme yok ama şu fark var bademcik ameliyatından önce kokuyu bazen kendimde alabiliyordum tatlı ve metalik bir tat geliyordu bademcik taşından muhtemelen ama artık kokuyu kendim hiç almıyorum ama ne zamanki birinin yüzüne doğru konuşmaya başlıyım biraz sonra burunlarını kapatmaya başlıyorlar yediğim yiyeceklerin tadı ve kokusu uzun süre hissediyorum ama kötü koku alamıyorum ya ameliyatlardan sonra koku almada bir problem oluştu ama sanmıyorum diğer kokuları alabiliyorum yada alışınca alamıyoruz böyle...
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 16:27
Kokuya alışınca alamama durumu olduğunu sanmıyorum bende kendimi bildim bileli var kendim bile alışamadım alıyorum kokuyu. Geniz akıntısı burundan geriye doğru olan akıntı alerjik oluyormuş genelde ordan ileri gidersek bağırsak sağlığına geliyor iş uzun süreli antibiyotik kullanmismiyidniz 5 yıl önce belki onunla ilgilidir mutlaka bir çıkış noktası olmalı diye düşünüyorum sonradan başlamış çünkü önceden yokmus
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 17:01
Bilemiyorum ben hiç almıyorum ama sabah olan kokuyu alıyorum murat hoca uzun süre aynı kokuya maruz kalınınca kokuyu alamayabilirsiniz demişti antibiyotik konusunda da kullandım fakat yani abartılacak derecede değildir diye düşünüyorum birde bir kuzenim fazla antibiyotik kullanımından kalbi bile zarar görmüştü baya tedavi gördü gram ağız kokusu yoktu ama bağırsaklara da yoğunlaşmayı düşünüyorum alerjide sadece toz akar polen alerjisi var düzenli alarji ilacı kullanmadım kullanıp alerjisi geçen duymayınca evet bu arada bunun bir çıkış noktası oldu ama ne bilmiyorum lise yıllarımda yoktu çok eminim lise sonda yavaş yavaş kendini göstermeye başladı sonra üniversite hayatım boyunca da olduğunu düşünüyorum emin olmamakla birlikte ve şuan da durum bu konuşmaya başlayınca karşı taraf çok rahatsız oluyor hissediyorum
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 17:05
5 yıl demişim şöyle düşününce daha fazla bile hep karşı tarafın kendini koruma çabasını görüyorum çok üzücü
IP
Ben ❤
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Ben ❤ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 17:09
Beni yazmışsın ayni :(
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 17:14
Kusura bakmayın yarım yarım oldu ama şuan aklıma geldi ağız içi bir problem olunca kokuyu kendinde alabiliyorsun çünkü bademcik taşı durumunda bende alıyordum
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 20:45
Lavi kokuyu kendin alma durumunun sadece ağız içi kaynaklı olduğunu düşünmüyorum senin kokuyu almama durumun acaba yalnızca nefes kokusu olması ve akciğerden gelmesi olabilirmi?
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2022 Saat 22:40
Bilmiyorum akciğerlerime baktırmadım ama bildiğim herhangi bir problemim yok bilemedim şimdi
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2022 Saat 08:28
Orjinalini yazan: Lavi

Teşekkür ederim fakat bu koku problemi ortadan kalkmazsa emin ol psikolojik tedavi olsamda tekrar psikolojim bozulacak ve başa saracağım çünkü ana sebebin ortadan kalkması gerekiyor

Kokunun psikolojik olduğunu söylemiyorum. Ben 10 yıldır uğraşıyorum. Antidepresan kullandıktan sonra iki üç hafta içinde bir rahatlama ve enerji geliyor. Bu sahte bir mutluluk değil, zihnindeki kaygılar azalınca hayatın diğer yönlerini görmeye ve onlarla mutlu olmaya başlıyorsun.

Bende konuşmadan da olan bir koku var. Nefes kokusu sanıyordum ama bu on yıl içinde Murat Aydın, Aytuğ Altundag, Fatih Vural gibi ağız kokusu teşhisi yapan doktorlara gittim, hepsi tip-1 teşhisi koydu o yüzden nefes kokusunu artık düşünmüyorum. Ayak veya vücut kokusu olabilir. Öyle bir koku ki girdiğim odada, arabada, ofiste hemen pencere açılıyor. Böyle söyleyince tip-5 gibi görünüyor ama kışın karlı havada bile arabada pencere açık gidip geliyoruz.

Tip1 ama ne Halitosil ne dil fırçalama ne başka ürünler işe yaramıyor.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif
Gönderilenler: 365
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2022 Saat 08:38
Orjinalini yazan: Kelime

[QUOTE=Lavi]Tip1 ama ne Halitosil ne dil fırçalama ne başka ürünler işe yaramıyor.

Farhex, klorhex gibi ağız hijyeni sağlayan tıbbi gargara kullandınız mı hiç? Tip1 teşhisi kesinse arabada, odada kapı pencere açtıracak kadar ya da vücut kokusu yapacak kadar koku oluşmamalı bence.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2022 Saat 09:38
Andorex'i boğaz için kullanmıştım. Sürekli kullanılmaz diye biliyorum. Ağız kokusu için yeni gördüğüm, dentasave'in klorhex diye bir ağız çalkalama suyu var. 0.05 klorheksidin içeriyormuş ve günlük kullanılıyormuş. Ben de ona bakıyorum ama her gün kullanılır mı bilmiyorum.

Koku konusundaki meselem biraz uzun. Özetleyip başka bir başlıkta yazacağım
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2022 Saat 16:03
Kelime nacizane sana tavsiye vermek istiyorum kesin teşhis için bu forumdan bir arkadaşla görüş mutlaka seninle aynı şehirde yaşayan vardır rüm gün boyunca seni izlesin konuşurken mi koku geliyor hareket edince mi vucut mu ağız net bir sonuca varırsınız hem çekinme durumu olmaz birbirinizden bu arada bana yazdıkların için de teşekkürler bir dahileye daha gitcem bakalım sonra olmazsa yönelirim diye düşünüyorum
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2022 Saat 17:33
Forumdan buluşmayı ben de düşündüm ama ya mesafe ya işler engel oldu. Şimdi mesafe ve işler engel değil. Ben erkeğim, erkek arkadaşlarla buluşabiliriz. Ben gelirim veya orta bir yerde buluşuruz sorun yok.

Buluşma işini genellikle kızlar kızlarla daha çabuk organize ediyor. Erkekler ya iş ya para ya utanma belası buluşmada sorun yaşıyor.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2022 Saat 18:09
Arkadaşlar benim anlamadığım şey en yakın ana babanız, kardeşleriniz, arkadaşlarınıza Ağzım kokuyor mu, kokuyorsa ne gibi bir koku diye sormak varken bundan utanıp da neden illa ki forumdan birileriyle buluşup kokuyu bu insanlara sormak istiyorsunuz?
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2022 Saat 22:45
Çünkü en yakınlarımız aile üyeleri yani bizim kırmamak üzmemek için yada hastalık hastası olucak düşüncesiyle objektif olamıyor ama seninle aynı durumdaki biri seni anladığı için kesinlikle net ve doğru konuşur
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2022 Saat 22:46
Kelime haklısın erkekler biraz daha bu duruma çekingen bakıyor umarım görüp yazan birileri olur ve yardımcı olurlar sana
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2022 Saat 14:52
Lavi, bir iki arkadaşla konuştuk. Uygun zamanda buluşacağız. Forumdaki erkek arkadaşlardan buluşmak isteyenler özelden veya buradan yazabilir. Belki aynı şehirde olduğumuz birine rastlarız. Bir ürün kullanırken, Doktora giderken birbirimize moral destek veririz.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2022 Saat 15:50
Arkadaşlar az önce yutupta bir videoda bir kadın dildeki pas tabakası için başka bir hastalık için yediği propolisin dildeki tabakayı tamamen yok ettiğini fsrk ettiğini yazmış. Evinde propolis olan varsa deneyip sonucunu yazabilir mi lütfen. Arı polenlerinden oluşan bir şeydi sanırım bu. Sanırım yarım çay kaşığı kadarını ağzında iyice çiğneyerek yutacaksınız.
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2022 Saat 22:37
Kelime İstanbuldansın sanırım o yüzden şanslısın sitede İstanbuldan arkadaş fazla
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2022 Saat 22:39
Tospik propolisin mucize bir ürün olduğunu duymuştum aslında denemekte fayda var ama miktar olarak az fiyat olarak çok pahalı satılıyor bakalım evde olanlar bi denesin
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu