Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Tip 5 iyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Orhan96413411
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 9
Alıntı Orhan96413411 Cevaplabullet Konu: Tip 5 iyileştim
    Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2022 Saat 20:15
Merabalar yaklaşık 1.5 2 sene olsu bu formu takip edeli hiç bir sey yazmamıştım ve sadece şunu söylemek istiyorum ben nefesimi koklarken koku alıyodum ve kesin emindim ama etrafımda yanyana karşı karşıya sohbet ettiğim hiç bir insan bu kokuyu almiyodu biraz zor oldu ama anladım piskolojik ağız kokusu çok yaygın ben 6 7 senedir agzimin kokdugunu zannediyodum sigara kullanan biriyim ve nefesimi yakından koklayınca sigaradan dolayı ağız düzenimin bozulduğunu farkettim ama bunu kimse almıyordu yani arkadaşlar piskolojik ağız kokusu çok yaygın ben zorda olsa buna inandım herkezin tip 5 olma ihtimali yuksek bu formda inşallah tez tamanda kurtulursunuz
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 366
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2022 Saat 22:41
Orjinalini yazan: Orhan96413411

Merabalar yaklaşık 1.5 2 sene olsu bu formu takip edeli hiç bir sey yazmamıştım ve sadece şunu söylemek istiyorum ben nefesimi koklarken koku alıyodum ve kesin emindim ama etrafımda yanyana karşı karşıya sohbet ettiğim hiç bir insan bu kokuyu almiyodu biraz zor oldu ama anladım piskolojik ağız kokusu çok yaygın ben 6 7 senedir agzimin kokdugunu zannediyodum sigara kullanan biriyim ve nefesimi yakından koklayınca sigaradan dolayı ağız düzenimin bozulduğunu farkettim ama bunu kimse almıyordu yani arkadaşlar piskolojik ağız kokusu çok yaygın ben zorda olsa buna inandım herkezin tip 5 olma ihtimali yuksek bu formda inşallah tez tamanda kurtulursunuz

Dilini dişini fırçala, bi şey yiyip içme, 2 saat sonra bi peçeteyle dilinin sırtını sıyır ve 1 dakika bekleyip kokla, kötü kokuyorsa nefesin de öyle kokuyordur. Bileğini yalayarak da doğrulayabilirsin. Ağzı kokmayanların genelde bileğini yalayınca da kokmuyor.

Psikolojik koku nasıl olur aklım almıyor benim. Ben kendi ter kokumu aldıpım zaman diğer insanlar da ter kokuyorsun derken ağız kokumu aldığımda nasıl olur da onlar almazlar? Burda bir yanlışlık olmalı.
IP
Orhan96413411
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Orhan96413411 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2022 Saat 14:32
Benim aldığım Etrafımdakilerin almadığı koku bana piskolojik bir şekilde yansıyor
IP
Sabreyle
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Sabreyle Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2022 Saat 23:40
Orjinalini yazan: Orhan96413411

Benim aldığım Etrafımdakilerin almadığı koku bana piskolojik bir şekilde yansıyor

Kesinlikle bu durum gözardı edilmemeli forumdakilerin çoğu ağız hijyenine önem veren ve bunu çok önemseyen kişiler, sürekli gündemimizde aklımızda bu var gerçekten var olmayan kokuyu duyabiliyoruz ya da şiddeti konusunda yanılabiliyoruz. emin olun bu durum azımsanmayacak kadar çok kişide mevcut. Ağız kokumu 1 metre uzaktaki birinin duyabileceği bir şiddette olduğunu düşündüğüm haldeyken ,doğru söylediğine emin olduğum 5 kişiye çok yakından (5-10cm kadar) sıcak nefesimi verdim, yüksek sesle konuştum ve üfledim hepsi de zerre miktarda koku olmadığını söylediler. Halbuki ben o anda ağzımdan dışkı kokuları alıyor idim. İnanamadım ama cesaret edip daha çok kişiye test ettim ve sonuç yine aynıydı. Herkeste böyle olacak diye birsey yok tabi ki ama birçok kişi 5 metre çapında herkesin duyabildiği, girdiği odada en uzaktaki kişinin bile kokuyu anında fark ettiğinden bahsediyor ve bu kişiler günde 5 kez dil diş fırçalayan kişiler. Bu kesinlikle tip5 belirtisi bunu mutlaka yakınlarınızla test edin arkadaşlar. Unutmayın Beyniniz sizi istediğiniz herseye inandırabilir.
IP
Orhan96413411
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Orhan96413411 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2022 Saat 14:03
Sabreyle çok güzel yazmışsın zaten tip5 olan çoğu insan bende kesinlikle ağız kokusu var derler tip 5 olma ihtimali vermezler kendilerine ve en önemlisi kimseye soramazlar koku varmı diye çekingen kırılgan insanlardırlar ben ağız kokumu hissediyorum hatta bazen kokunun şiddetinin arttığını veya azaldığını hissediyorum ama normal bi mesafeden 5 10 cm den konuştuğum insanlardan koku alan yok yada bazen çok yaklaştığımda yüzüne üflediğimde çok hafif diyolar yani normal olan olmadı gereken bir şeyi bild çok kafaya takıyoruz.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Kasım-2022 Saat 22:11
Selam sabreyle, ağız kokun yok mu yani?
IP
Sabreyle
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sabreyle Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2022 Saat 20:53
Selamlar. Ben etrafımdakilere sorma cesaretini buldum ve test ettikçe benim duyduğum koku da azaldı. Hatta sorduğum ilk kişiye yakından üfleyip koku yok dediğinde benim duyduğum koku da bir anda geçiverdi psikolojik olduğunu o an fark ettim. Ama hala insanların yüzüne karşı konuşmaktan çekiniyorum uzun yıllar korkuyla yaşayınca travma haline geliyor artık
IP
Sabreyle
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sabreyle Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2022 Saat 21:13
Ben yaptığım bazı hataları söylemek istiyorum. Bunlar benim gibi olanların psikolojisini bozan şeyler:
1. Sabah uyanır uyanmaz ağız kokumu test etmek( herkeste olan birsey)
2. Diş ipi kullandıktan sonra ipi koklamak bu da aynı şekilde herkeste olur
3. Sürekli ağzımdan nefes verip burnumdan çekmek( snif snif şeklinde) Bu da insanı yanıltan bir yöntem ağzımız burnumuza çok yakın :) ve zaten kötü koku arıyoruz diş macunu kokusu bile kötü geliyor ayrıca sürekli yapınca ağız kuruluğu oluyor bir süre sonra koku yoksa bile olacak hale geliyor
4. Bilek yalama testi yapmak. Çoğu kişide koku oluyor.

Bunlar beni hep yanılttı
diş ipini koklayıp ağzım öyle kokuyor zannedenler
Bademcik taşını çıkarıp ağzı öyle kokuyor zannedenler
Bunları yapmayın psikolojinizi alt üst etmeyin
Bu işin çaresi birini karşınıza alıp denemek ya da profesyonel yardim almak gerisi adamı hasta eder
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2022 Saat 18:09
Orjinalini yazan: Sabreyle

Ben yaptığım bazı hataları söylemek istiyorum. Bunlar benim gibi olanların psikolojisini bozan şeyler:
3. Sürekli ağzımdan nefes verip burnumdan çekmek( snif snif şeklinde) Bu da insanı yanıltan bir yöntem ağzımız burnumuza çok yakın :) ve zaten kötü koku arıyoruz diş macunu kokusu bile kötü geliyor ayrıca sürekli yapınca ağız kuruluğu oluyor bir süre sonra koku yoksa bile olacak hale geliyor

Bunlar beni hep yanılttı
Bu işin çaresi birini karşınıza alıp denemek ya da profesyonel yardim almak gerisi adamı hasta eder

sabreyle hanım/bey
çok doğru şeyler yazdınız. teşekkür ederim.
keşke forumdaki diğer arkadaşlarım bunları okusa ve uygulayıp içselleştirse.
IP
marquex
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı marquex Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2023 Saat 19:14
Orjinalini yazan: Sabreyle

Bunlar beni hep yanılttı

Uzun bir süredir ağız kokusu, ağız kuruluğu problemini yaşıyorum.Bu bahsettiğiniz hataların çoğunu ben de yapıyorum aslında ama sorun sadece o değil.İstanbul'da Fatih Vural'ın ağız kokusu testleri yaptığını forumdan görmüştüm.Ona gitmeye karar verdim.Sabahlari aç şekilde test yapılıyor ben de sabahları haliyle normalden çok çok daha fazla ağzımın koktuğunu bildigim için kesin bir sonuç çıkar diye bekliyordum.Ama tip5 tanısı konuldu ve testlerin hepsinin doğru yapıldığını kesin bir şekilde tip5 olduğumu vurguladı ama aynı gun kahvaltımı yaptiktan sonra 2-3 saat sonra küçük kardeşime yaklaşıp sorduğumda yine ağzımın kötü koktuğunu söyledi.Kafam çok karıştı eğer ben tip5 isem başkalarının koku almaması gerek miyor muydu?Eğer gerçekten ağzım kokmasa bile okadar fazla ağız kuruluğu yaşıyorum ki o bile tek başına yetiyor rahatsız olmama(ki muhtemelen ağız kuruluğu çok yaşadığım için koku problemini yaşıyorum.)Yok mudur bunun bir çaresi acaba
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu