Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Bademcik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: Bademcik
    Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2012 Saat 20:08
Murat Bey şu soruları sırayla cevaplarsanız sevinirim:

1)Bademciklerinde magma olan insanların ameliyat olupta yüzde kaçı ağız kokusundan kurtulmuştur?
2)Bu dilde pas yapar mı?
3)Bu durum bir insanda hiç durmadan 12 sene boyunca ağız kokusu yaparmı? Bu arada Nidazol kokuyu kesti.
4)10-15 yaşına kadar hiç ağız kokusu problemi yaşamayan bir insanın 15 yaşındayken aniden hiç geçmeyen bir ağız kokusu yaşamasının sebebi sizce bademciklermidir yoksa dilin yapısının bozulmasımıdır?
5)Dilin yapısının bozulması diye bir şey var ise bunun nedenleri nedir? Cevaplarınız tedavimin şekillenmesinde çok yardımcı olacak. Teşekkür ederim...
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2012 Saat 12:56
Orjinalini yazan:

Murat Bey şu soruları sırayla cevaplarsanız sevinirim:

1- Magma dediğinizde ben bademcik taşını anlıyorum

Eğer bu fotoğraftakilerden bahsediyorsak ameliyat sonrası büyük ölçüde düzelme oluyor. Eğer basit kronik hipertrofik tonsillitlerden bahsediyorsak en çok 2-3 ay düzelme oluyor.

2- pas ve tonsillit muhtemelen ilişkilidir. İlişki tek yöne olmayabilir. Birbirlerine doğru çift yönlü olabilir.

3- Bilmiyorum.

5- Dil yüzeyinde ilerleyen yaş ile düzleşmeler olur. Gövdeyi oluşturan kasta atrofik küçülmeler belki olabilir. Bunlar orta yaştan sonra beklenir. Koku oluşmasının aleyhine olan senil değişmelerdir.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2012 Saat 14:45
Orjinalini yazan:

3)Bu durum bir insanda hiç durmadan 12 sene boyunca ağız kokusu yaparmı? Bu arada Nidazol kokuyu kesti.

İşte bende bunun cevabını bulmaya çalışıyorum. Hiç durmaksızın, aralıksız bir şekilde, 10 senedir olan bir kokunun mutlak surette bir kaynağı olmak zorunda. Yani, bazı kimseleri duyuyorum aralıklı zamanlarda geçtiğini söylüyorlar. Kafayı yiyeceğim ya! Madem herkeste bakteri var bizde ki bakterileri azdıran şey nedir? Dilin arka kısmında geçmeyen o koku nedir? Mesela Faranjit hastalığı, sürekli bir geniz akıntısı vs. nin buna katkıları nelerdir gibi :( Çok sınırlı kaynak var maalesef.

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2012 Saat 16:22
Doktor olmak gerçekten zor iş. Ben resimlere bakarken bile midem bulandı.Adamlar bunu her gün görüyor.Alışmak diye bir şey var ama nereye kadar acaba...

Hocam böyle rahatsız edici bir alanda uzmanlaşmış olmanız gerçekten çok idealistçe bir hareket. Allah yardımcınız olsun.

Daha önce de yazmıştım ama yine yazayım: Bademcik aldırınca koku geçecek diye kesin bir şey yok. Bademciğin alındığı bölgede kalan çukurlarda tekrar magma oluşabiliyor.

Burada mı başka bir forumda mı okudum hatırlamıyorum bazı kişiler kulak çöpüyle o magmaları temizliyorlarmış. Bu da bir yöntem olabilir.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2012 Saat 16:30
Ben küçükken ağzıma o magmalardan arada sırada gelirdi ama yılardır hiç gelmedi. Magma oluşumu kendi kendine durmuş oalbilir mi acaba?

Magmalar hakkında ayrıntılı bilgi için şu linke tıklayabilirsiniz:

http://www.seciltotan.com/2010/06/bademcik-tasi-nedir/
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2021 Saat 13:27
Bu ilk görüntü bende mevcut. Bademcik ameliyatı olacağım. Dil kökümde koku yapıyor. Aldırınca kurtulacağımı düşünüyorum yani öyle umut ediyorum..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu