Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: agyzdaki kötu tat Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: agyzdaki kötu tat
    Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2013 Saat 11:39
elime ufledigimde agzym kokmasa bile kotu bi tat olusuyo bunun nasyl onune gecebilirim
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2013 Saat 03:20
sanyrym sorunun dilinden kaynaklanyyor, dilini fyrçalady?yynda geçiyorsa bi zaman sonra tekrar geliyorsa dilinden dlayy oluyordur
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2021 Saat 09:48
Aynı problem bende de var dil arkasında ekşi koku ve tat. Fırçaladıgımda sadece anlık geçiyor yani ya da geçmiyor ama macunun tadından o an hissetmiyorum 10 dk sonra tekrarlıyor. Aynı sorunu yaşayanlar varsa yazsın nolur
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 00:21
Nicksiz4 ağzımın kokusunu kendim de aldığım zamanlar dilimin arkasına dokunup kokladığımda çok ekşi bir koku oluyor, ter gibi ekşi ekşi kokuyor, bazı insanlar bunu çöp kokusuna da benzetebilir, diş ipi+diş dil fırçalamayla bile koku tam olarak gitmiyor, macunun kokusuyla karışık başka bir koku ortaya çıkıyor, arada sırada ne oluyorsa birkaç günlüğüne geçiyor, kokuyu bende almıyorum ve dilimin arkasına dokunup kokladığımda hiç koku olmuyor, ne yazıkki böyle kokusuz günler nadiren oluyor, değişik ilaç içmediğim beslenmemde değişiklik yapmadığım halde neye göre kokusuz olduğunu anlayamadım.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 07:41
Nisaluce aynısını yaşıyorum birebir aynısı. Neden böyle oluyor sebebini bulamadım ve hiçbir şey geçirmiyor. Bademcik taşım oluyor belki ondan kaynaklı olabilir diye düsünüyorum dil kökü bademciğe değdiği için koku belki ordan oluyordur diye düsünüyorum kendimce. Yani Baska aklıma bir sebep gelmiyor. Okadar güzel ifade etmişsin ki ben bu kadar açıklayamamıstım ama tıpkı aynısı seninle durumum
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 13:26
Biliyorsun bademcik taşı çok kötü kokar, eğer bademciklerin şişik ve cepli ise sürekli taş oluşmaya çok müsait yapıları var demektir, dil pasında olmadığı için sendeki koku taşlarla alakalı olabilir, eğer bademciklerini aldırırsan kokuda nasıl bir iyileşme olduğunu bizimle paylaş durumunu güncelle lütfen.
Benim bademciklerim neredeyse dümdüz ve cepsiz, sadece sol bademciğimde derinin altında içinde sarı renkli mercimek tanesi kadar bi kistik yapı var, doktorların boğazımıza bakmak için kullandıkları tahta çubukla ittirdim, cepli bir yapı olmadığı için kıpırdamıyor bile, iğnesi olmayan boş bir şırıngayı tam o kistik yapının üstüne getirip şırıngayı çekerek yani vakumlayarak çekmeyi denedim yine kıpırdamadı, KBB doktoru bademciklerimin sığ cepsiz olduğunu sağlıklı göründüğünü sırf sol bademciğimdeki kistik yapıdan dolayı alınmasını tavsiye etmedi, zaten sürekli şişme kızarma gibi hastalıklar çıkarmadığı için bende aldırmayı düşünmüyorum, bademciklerimiz birbirinden farklı, benim dilimde buraya fotoğraflarını da eklemiştim çok yoğun beyaz pas oluyor, sende pasta yok ancak dil kökü kokularımız aynı.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 13:41
Pas görüntüsünü tekrar atabilir misin buraya, ben de bir baksam. Dilimde bariz bi beyazlık yok yani arka taraflar bazen oluyo ama öyle bembeyaz değil. Tabiki ameliyattan sonra durumumu sürekli güncellerim burda yanıt bekleyen bir çok insan var keske herkes durum güncellemesi yapsa.. Bademcik taşına gelince de. Ben ilk olarak ağız kokusu sebeplerine bakarken internette gördüm kendi Bademciğime baktım ve taş yoktu. Sonra kbb uzmanına gittim bademcik taşım var mı diye baktırdım o da bademciklerinde delik veya yarık yok taş da görünmüyor dedi benim de içim rahatlamıştı açıkçası. Burdan sonuç çıkmayınca mide endoskopi yaptırıp reflü ve helicobakteri tedavisi gördüm yine koku gitmedi. Bu kez bademciklerime ışık tutup bir de kürdan ile biraz bademciklerimle oynayınca inanamadım beyaz beyaz taşlar çıktı içlerinden. Dışarıdan tamamen pürüzsüz gözüküyordu taşlar içeri girmiş ve taşların çıktığı yerler şuan delik delik oldu derin çukurlar var ve sürekli taş oluşuyor. Bu deliklerin koku yapacağını düşünüyorum ve bayramdan sonraya doktorumla anlaştık ameliyat olacağım özel bir hastanede. Zorlu bi süreç fakat katlanırım çünkü bıktım. Bir de benim boğazımda sanki balgam gibi ama atılmayan tükürük gibi köpüklü bi sıvı geniz temizleme hareketi yaptıgım da atmaya calısıyorum bi miktar atıyorum fakat bitmiyor yani yapışkan tarzı bi sıvı var. Diş fırçalarken ağzım uzun süre açık kalırsa ağzıma geliyor mesela ya da macunun tadı bile kötüleşiyor ağzımda. Bu fa belki bakterilerden dolayı oluşan bi mukustur diyorum. Bu mukus öğürme refleksi yaparsam burnuma da çıkıyor ve burnumu da tıkıyor. Burnum da temizlenmiyor hiç içi mukuslu. Biraz tıkanık burnum ve bu sıvı burnumda da bazen koku yapıyor. Biraz uzun yazdım ama kokunun kaynağı genizden bu Sıvı dan geliyor dil kökünde de bu sıvı birikiyor. Sıvının kaynağını da bakteriler diye düşünüyorum. Sizinle durumumuz cok benzer iletişim halinde olabiliriz
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 15:52
nicksiz dilini fırçalamadan dilinin görüntüsünü at benimkine benziyor mu diye kontrol edeyim
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 17:28
Denedim ama yükleyemedim eğer siz yükleyebilirseniz siz yükleyin ben bakayım
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 18:17
Bende pas yok gri oluyor genelde orta ve arka kısımda düzenli diş dil temizlediğim için pas olmuyor
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 18:21
Hah evet grimsi oluyor benim de yani çok hafif. Dilde bi tabaka şeklinde değil yani. Her diş fırçaladıgımda dilimi de fırçalıyorum ama dil kökündeki o koku gitmiyor
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 21:52
Nicksiz4 pas görüntüsünü sildiğim için tekrar yükleyemiyorum, profilimden eski mesajlarımdan görebilirsin, Ekim kasım 2020 de yüklemiş olmam lazım, burnumdan boğazıma balgam gibi birşey akıyor, şeffaf renkli koyu kıvamlı, lavaboya tükürdüğümde tükürük akışkan değil tükürüğüm bile koyu kıvamlı, arada sırada içme suyuna yarım çay kaşığı kaya tuzu ve yarım çay kaşığı karbonat koyup bu suyu avucuma döküp burnumdan çekip genzime almasını sağlıyorum sonrada tükürüyorum, beyaz parçalar çıkıyor en iyi öyle temizleniyor, buda hergün çok yoğun olmuyor ancak yoğunlaştığında koku artıyor, ağzımdaki tükürüğün kıvamı koyulaştığında ne kadar su içersem içeyim susuz hissediyorum, ağzımın içindeki ağırlık koku artıyor, o sırada üzüm sirkeli salata yemek tüm ağırlığı kokuyu alıyor çok fresh oluyor.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2021 Saat 22:05
Anladım. Ya bende dil pası yok dilim pembe sadece en arkası bazen hafif grimsi oluyor tükürük ve balgamdan dolayı. Bu sıvı burnumdan mı akıyor bilmiyorum bi akış hissetmiyorum ama genzimde duruyo sanki rahatsız ediyo beni. Birşey yerken yada yedikten sonra geçmiyor benim. Yemek yerken bile etrafıma koku yaydıgımı düşünüyorum ailemle bile yemek masasına zor oturuyorum annem benimle konusurken eliyle ağzını kapatıyor sürekli ama diğer aile üyelerimden bi tepki almadım belki de kırmamak için belli etmiyorlar
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2021 Saat 22:23
Murat hocamm. Bir yorumda yazınızı okudum. Ağız kokusunu kimseye sormayınız.Sorarsanız ve bu alışkanlığa dönüşürse :
- Olfaktör obsesyon adı verilen psikolojik problem başlamış olabilir veya başlamasına kapı açtınız demektir.

- Sorduğunuz şahısa karşı zayıflamaya başlarsınız. Bunu şimdi veya gelecekte size silah olarak kullanabilir.

- Sordukça olmayan kokuyu zihninizde geliştirirsiniz. Koku halüsinasyonlarını hazırlayıp davet edersiniz.

- Koku varlığını sık sormanın kendisi ayrı bir hastalıktır.

Yazmışsınız. Ben yakın bir arkadaşıma sürekli soruyorum çünkü emin olmak istiyorum. Ben kokunun zaten farkındayım ben kokuyu alıyorum ama arkadaşıma maskenin dışından kokuyu duyuyor mu diye sürekli soruyorum. Çünkü toplu bir ortamda çalışıyorum ve emin olmam gerekiyor. O koku yok dediğinde rahatlıyorum az da olsa. Ama sürekli sorma gereği duyuyorum ne yapmam lazım olur
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2021 Saat 18:27
MURAT BEY MESAJ KUTUNUZ DOLU O YÜZDEN YAZDIKLARIM GİTMİYOR SİZE BİKAÇ GÜNDÜR
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2021 Saat 21:00
Orjinalini yazan: nicksizz4

....... arkadaşıma maskenin dışından kokuyu duyuyor mu diye sürekli soruyorum. Çünkü toplu bir ortamda çalışıyorum ve emin olmam gerekiyor. O koku yok dediğinde rahatlıyorum az da olsa. Ama sürekli sorma gereği duyuyorum ne yapmam lazım olur

Forum sitemizin kapağında slogan şeklinde sğ üst tarafta ne yazıyor? Hep birlikte okuyalım:

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2021 Saat 21:31
Ben farkındayım hocam.. Sağolun.. Benimki hastalık
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2021 Saat 01:54
Murat880 mesaj kutun dolmuş, buraya yazmak zorunda kaldım mesaj kutuna bakar mısın
IP
Aziz.88
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı Aziz.88 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2021 Saat 07:58
Merhaba,

Ben bir konu açtım. Başlığı “dil yapısı” fotoğraf paylaştım. Acaba dil altındaki çıkıntılar normal mi bakabilir misiniz.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2021 Saat 10:30
Temizledim. Murat hocama soru bölümü var forumda ordan sor Murat hoca bazen forum yazılarını kacırabılıyor
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu