Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: geniz akıntısı olanlar buraya Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2015 Saat 10:04
Orjinalini yazan: blanche

effect kardesim sende otrivine kullandiktan sonra rahatlama hissediyomusun?yada hic kullandinmi?

bunları kullanmaya gerek duymadım pek, kullandığımda evet bir nebze fayda etti ama bir saat bile sürmemiştir.

geniz akıntısına zaten hiç faydası yok.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2015 Saat 10:14
Murat Hocam merhaba

pinnertest diye bişey çıkardılar şimdi. anlata anlata bitiremiyor kimse. fiyatı yaklaşık bin tl. ama önce prick testi yaptıracağım. korkumdan şu güne kadar erteledim ama kötü psikolojim bu korkunun çok ötesinde artık.
pinnertest konusunda ne düşünürsünüz. elbette iyileştirmicek bizi ama benim mide sorunlarım da var. onlara belki bi nebze iyi gelir.
kokuda hafifleme olur.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2015 Saat 11:28
Orjinalini yazan: effect

pinnertest diye bişey çıkardılar şimdi. ....

Besin alerjisi testi.
Tip 4 koku veya bende kokusu veya tok iken ortaya çıkan koku gibi şikayetler olduğıunda gerekli olabilir.

Foodprint, cambridge ve daha başka isimlerle anılıyor. Hangisi ucuz ise oraya gidin hepsi parmaktan veya damardan alınan kan üzerinde IgG inceliyor. 400-500 lira diye anımsıyorum.

Mıknatıs kullanarak, veya okuyup üfleyerek yapanlar da var, onlardan uzak durmanızı tavsiye ederim
-M
IP
blanche
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı blanche Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2015 Saat 12:45
Effect kardesim,seninle sorunumuz ayni gibi gorunuyodu,ilk defa bi konuda ayri dustuk :) ben sonuna kadar gidecegim bu isin,Allahin izniyle sifayi buluncaya kadar.bu arada hepimize hayirli kandiller diliyorum.
IP
aksan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı aksan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2015 Saat 11:18
Arkadaşlar bana da doktor alerji ilaçları verdi. İlaçları kullandım koku yok oldu, yalnız tekrar ağız kokum başlayacak diye paranoyak oldum!!
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2015 Saat 20:37
aksan,koku sende ne zamandan beri vardı?
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2015 Saat 21:42
Orjinalini yazan: aksan

Arkadaşlar bana da doktor alerji ilaçları verdi. İlaçları kullandım koku yok oldu, yalnız tekrar ağız kokum başlayacak diye paranoyak oldum!!

Hangi alerji ilaclarini kullaniyorsun?
Dozu ne kadar?
Ilaclari kullanmaya baslafiktan kac gun sonra gecti koku?
IP
aksan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aksan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2015 Saat 00:30
Koku bende 5-6 yıldır var, fakat son zamanlarda artık geçmeyen griplerim ve sabah uyandığımda inanılmaz burun akıntısı, kaşıntı oluyordu akşama doğru geçiyordu bu sırada ağız kokum çok artmıştı. Konuşurken 1 metreden alırdınız kokuyu özellikle de sabahları...Doktor bana alerji dedi ve zespira xyzal ve bı sprey verdı geniz akıntın var dedi. ilaçları kullandım 4 gün sora koku tamemen yok oldu sabahları olan travesti sesim de gitti. okadar rahat ettim ki ilaç kullandığım donemde, ilaçlar bıttıkten 20 25 gün sora tekrar koku olmaya başladı tekrar gttim doktora bana alerji testi yaptı,deri testi ama hiç bişeye alerjim çıkmadı. sora bana kan testi yapalım dedi ona da ayrı fiyat çıkınca sinirlendim yaptırmadım, resmen para tuzağı özel hastaneler, yarın fakülteye gidicem. Evet geniz akıntım var, evet alerji lçalları iyi geldi, fakat neye alerji olduğum çıkmadı ona çok canım sıkılıyor, sizin neye alerjiniz olduğu belli mi?
IP
aksan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aksan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2015 Saat 00:38
Birde ben kücükken kulaklarımdan cok sıkıntı çektim. Orta kulak iltihabı...hala ucaga bındıgım zamanlarda ağrıdan ölüyorum. Doktora bu durumu soyledım, fakat kulaklarıma bakmadan bunun da nedeninin geniz akıntısı oldugunu söyledi. Yani geniz akıntımdan dolayı ucakta kulagım agrıyormuş,sadece Geniz akıntısı tek basına bu kadar çok koku yapabilir mi?
Bu işi çözmeye çok odaklandım gerekirse burdaki butun kbb'cilere gidip sorunu çözücem inş :) alerji ilaçlarının iyi gelmesi de bir umut...
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2015 Saat 20:15
Arkadaslar öncelikle şöyle bi soru sormak istiyorum sizdede yutma güçlüğü varmı ? (Su içerken hızlıca içememek boğazda takılma hissi)
çoğumuzun sorununun aynı olduğunu düşünüyorum
Sorun boğazda ve bboğazda biriken bişey var (bademcikler hariç) geniz eti olabilir yemek borusu , yutak kısmında olabilir ben bugün bi an o kokuyu bogazimdan gelirken farkettim iğrenç bir kokusu var bilgi amaçlı soyliyim (bok kokusu) ve sırtüstü yattığınız zaman koku artıyo
Evet arkadaşlar dün de bi sitede doktorun ağız Kokusu ile ilgili yazdığı yazıyı okudum koku oksijen gitmeyen yerde oluyomus örn ( boğaz kısmı geniz eti bademcikler vs.) Böyle yazmıştı.
Ben şuan yazarken bile farkediyorum şükürler olsun ki. boğazımda biriken bişeyler var yemek yedikten sonra artıyo yemek borusu da olabilir tam bilmiyorum ama kokunun boğazdan geldiğine % 100 eminim nefes kokusuda yyapıyo ayrıca.
Önemli bi ayrıntıya geçiyorum Nemli ortamlara girdiğim zaman sırt üstü yattıgım zaman kokuda değişik bi etki oluyo hissediyorum
Boğazın ortasinda biraz gerisinde hissediyorum o iltihaplari biriken bişeyler var orda iğrenç koku yapıyor sorun bu
IP
Emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2016 Saat 01:06
Arkadaşlar lütfen yardım edin.Sin 1 aydır aşırı derecede ağız kokum var.İlk dişciye gittim ama geçmedi.Ağzında koku yapacak hişbir şey yok dedi.Başka bir dişçiye gittim.O da aynı şeyleri söyledi.Dahiliyeye gittim ilaç verdi etki etmedi.Yarın kulak burun boğaza gideceğim.Ciddi olarak kokunun boğazdan geldiğini anlıyorum.Büyük ihtimal geniz akıntısı var.Yarın gideceğim doktor hastaya önem veren biri değildir diye korkuyorum.Ağız bakımımı düzenli yapmama rağmen (aklınıza gelebilecek herşey) koku gitmiyor.Şu an üniversite 1'deyim.1 aydır okula gidemiyorum.İlk dönem notlarım yüksekti.2.dönem derse gidemedim doğru dürüst.Şu an derslerde umrumda değil.Yüksek notta istemiyorum.Vizelere 3 hafta var ve bu koku geçmezse korkarım vizelerede giremeyeceğim.İnsan içine çıkamıyorum. Yurtta tıkılı kaldım.Allah aşkına biri yardım etsin.Ne bok yiycem ben.Kendimi uzun zamandır bu kadar çaresiz hissetmedim.Ne yapmalıyım arkadaşlar lütfen yardım edin.
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2016 Saat 22:54
Emin bu kadar telas yapma kardeşim bi sakız at ağzına öyle git okula boğazdaki koku dersem nasıl bi koku acaba boğazda bademcik kaynaklı koku olabilir KBB ilgilenmesi lazım o konuyla çekinmeden derdini anlat
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2016 Saat 00:25
Emin kardesim senin son 1 aylik sorunun 5 yildir bendr var ben 19 yasinda universite 2. Sinifim yuzum kalmadi artik en yakin arkadaslarimla takilmaya okulu birakamam da napicmi bilmiom dislerde hic sikinti yok agizda curuk yoooook denecek kadar milletin agzinda 100 tane curuk var agzi kokmuo dahiliyeye gttimendoskopi sonucu midede asit fazlaligi var dedi ilac verdi kullaninca ii oluo ama gecmedi koku bence benim sorun bagirsak mantari veya bademcik HERGUN BIKTIM TUKENDIM DEMEKTEN SIKILDIM YAA     NIE BEN YAA SINIFIMDA 200 KISI VAR YA GELIP TA BENI BULUON ALLAH KAHRETSIN YAAA NE SIGARA NE ICKI KULLANIRIM KOTU BI ALISKANLIGIM YOK AGIZKOKUSU VAR AMA SIGARA ICENDE ALKOL KULLANANDA YOK    HANI ICKI HARAMDI SIGARA HARAMDI E O ZAMAN BUNLARIN GUNAHI OLARAK AGIZKOKUSU CEKMESI BENIM CEKMEMEM GEREKIRKEN NERDE ADALET ...OYLE BISI YOK   KAHRETSIN
IP
cmgard
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı cmgard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2016 Saat 22:23
geniz akıntısı sorunu olan arkadaşlara soruyorum merak ettim.Dilinizin arka kısmında beyazlık var mı geçmeyen?Benim dilin arkasında bi beyazlık var üstünde kırmızı noktalar var.Papilla bakterileriymiş sanırım onlar zararsız.Geniz akıntısı olmadığında nefesim ve ağzımı çok ferah hissediyorum.Yutkunma hissi geldiğinde başlıyor koku.Geniz akıntısına çözüm bulanınız var mı?Doktora gittiğimde alerji dedi.Burnum akıyordu sürekli geçti ama geniz akıntısı geçmedi.
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2016 Saat 22:36
Mmkk sende aşırı derece isyan ediyosun sözlerin Allahı inkara kadar gidiyo ama bu kadar zayıf olma lütfen burda herkez bu dertten muzdarip benimde uzun zamandır var geçmedi bazı zamanlar geçti ilaç kullandım veya anlamadığım şekilde falan ama bu ağız kokusu beni olumlu yönde ilerletti hiçbirşeyi umursamayan ben umursar oldum bu ağız kokusu olmasa şimdiye çok zina yapardım ama bu beni engelliyor işte belkide Allah beni böyle sınıyor bi düşün nice derdi olan insanlar var ama onlar bile senin gibi yapmıyo zaten en kolay iştir insanoğlu için başına güzel bişey gelse kendini başarılı görür kötü bişey olsa suçu Allah'a atar. Ama unutma biz şuan Allahın yarattığı düzeni bozan insanoğlunun kendi çıkarlarında kurduğu saçma düzende yaşıyoruz ve bizim moralimizi bozan O KİBİRLİ insanlar işte kendini üstün gören hatamızı yüzümüze vuran ağzımız koksa burnunu kıvıştıran insanlar ve Allahı inkar eden onlar basit bir dünya yaşantısına kanıpta sen Allah'ın adaletini inkar edersen sanan bişey demem saygı duyarım ama unutma 1 saat sonrasına garantimiz olmayan bir dünyada yaşıyoruz sana en son bir olayımı anlatıyım Bi cuma gününe gittim namaza namaz kılcam ağzı kokum var düşündüm acaba kokuyu farkediyolarmı diye büyük ihtimal farkettiler ama kimse oflamadı tıslamadı ama ben kendim aldım kokuyu moralim çok bozuldu dedim birdaha cumaya gelemiycem hayır Allah'a küstüğümden değil birileri rahatsız olmasın diye ondan sonra ilginç ertesi gün ağzımda koku yoktu 0 çok sevindim 4 gün sürdü sonra iğrenç hayatıma döndüm kızlarla fazla yakın arkadaş oldum sonra ne oldu tahmin et Ağız kokum geri geldi... Çok ilginç nasıl oldu bilmiyorum anlamadım belliki Allah bizi böyle sınıyor hayırlısı olsun ne diyim :)
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2016 Saat 23:41
Amazon kardesim bagirsak mantari bende %51 var %49 yok die dusunuorum ama arastiriorum bagirsak mantari nedri ne dieldir tedavisi felan .... 6 ay ilac kullanimi dio ya 6 ay ne ilaci ona sasirdim.
AYRICA EMIN KARDESIME DEMISSINKI SAKIZ AT OYLE GT OKULA BEN UNIVERSITE 2 YI BITIRICEM LISE BIRE GECTIGIMDEN BERI SAKIZ CIGNIORUM OKULDA 6 YILDIR SAKIZA VERDIGIM PARAYI TOPLASAM EN AZ 2 MILYAR PARA VERMISIMDIR HERALDE SAKIZA
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2016 Saat 14:58
mmkk kardeşim o bağırsak mantarı olayını ben çok düşündüm kafamda hatta diyet bile yaptım şekerli hamurlu yemedim her 10 diş sarımsak yuttum yok geçmedi ayrıca mantar öldüren ilaç kulandım ağzıma şurup aldım yuttum içdim geçmedi çünkü sorun mantar değil BAKTERİ kaynaklı burdakilerin çoğu aynı Biteral Flagly veya Nidazol alınca koku geçiyo ama sonra geri geliyo yani buda şuki biyerde Aktif bakteri florası var onlara müsait ortam var ölse geri geliyo ya hepsi ölmüyo ya da ortam müsait olduğu için yeniden oluşuyo ama benim ağız kokum şöyle boğazımda yapışkanlık doluluk varken koku çok oluyo boğaz temiz olunca koku 0 a iniyor nerdeyse senin ağız kokunda o saydığım antibiyotklerle geçiyosa sorun Bakteri kaynaklıdır bunu bil

Birde sabahları kalktığında ağzında iğrenç koku oluyosa şunu dene
Eczaneden Farhex gargara al sonra akşam dilini dişini damağını diş macunuyla iyice fırçala dil kökü özellikle fırçala daha sonra ağzına az bi gargara al onla fırçala en son biraz gargara yap sabah kalktığında koku olmaması lazım herkez denesin bunu yani ben böyle yaptığımda koku olmuyo yani bu durum bende şunu anlatıyo benim boğazımda veya dil kökünde baktreri oluşma sorunu var bunun kaynağı neresi bilmiyorum saydığım antinotikle geçen kişiler bunu yaptığında onlardada etki etceğini düşünüyorum etki ederse hep birlikte bunun üzerine yoğunlaşalım bu yönde gidelim Murat hocam tabi sizinde Bilginizden faydalanalım teşekkürler.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2016 Saat 00:04
Amazon kardesim bide bende burun tika ikligi oluo mesela sabah hep kalktigimda bi dekik tikali oluo burnumda dolayisiyla agizda cok kuruluk oluo ayrica eczaneden bi burum spreyi alsammi acaba ilac olarak tuzlu su spreyi deilde ilac olrak bi sprey alsammi sence ....kardesim ben yoruldum artik yani gelecege dair hicbir hedefim yok sadece suan okul okuyuom odaburakirmiyim deeam edermiyim bilmem ama kurtulmazsam bundan tek basima yalniz basima olucem heralde cunku evlenemicem evlenmeye hayali suya dusucek eger kurtulamazsam......adaletmi bu ..... hergun icinden kendini sika sika yasamak ...nefes aliorum ama sadece yasamak icin yani ...
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2016 Saat 20:11
Aynı durum bendede var burnum hep tıkalı sabahları ağzım kuru oluyo sakız bile fayda etmiyor bazen yutkunduğumda boğazda oluyo koku ama dediğim gibi o gargara olayını yap sabah ağzın ferah olcak bizim sorunumuz boğazda ben su içip yutkunduğumda boğazımdan koku geliyo yapışkanlık yokken olmuyo ilginç ama ben kurtulcağımıza inanıyorum birde sendede Halsizlik varmı?
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2016 Saat 13:12
Bende ole halsizlik fazla yok yani halsizlik bu agizkokusundn biktigim icin kafa yorgunligu yani yoksa ole yorgunluk yataga dar dusme felan yok
bogazdada olabikir sorun acaba kimyasal burun tikanikligi giderici ilac mi kullansak veya bogaz icin sprey mesela tanflex gibi cu ku bu forumdan birir disciye gidip derdini anlatmis ona tanflex falgyl yaz mis sonra gecmia
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2016 Saat 13:31
O kişinin Flagyl kullanınca geçmiştir diğerini sanmıyorum ama gene zararlı bişey değilse dene koku bi süre sonra geri gelmişte olabilir o kişide
IP
cleanbandit
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı cleanbandit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2016 Saat 23:53
arkadaşlar bende de geniz akıntısı var. sürekli yutkunma hissi var. bu ağız kokusu illetini 7yıldır çekiyorum yaşım 23. ilk başta bademciklerim yapıyor diye bundan 5 sene önce bademcıklerimi aldırdım.1 sene rahat ettim geçti sonra yine başladı. yemek borusunda birşey olabilir diye şüphelendiler özefagografi yani yemek borusunun filmini çektiler tertemiz hiçbirşey çıkmadı.fakat koku hala geçmedi ve gittikçe artmaya basladı.sonra mide doktoruna gittim bana 3lü antibiyotik kombini verdi (nidazol,largopen,rabelis) bunları kullandım ve 3 gün sonunda sonuç mükemmel 0 koku.ben tabi sevinçten havalara ucuyorum.üzerinden 1 sene geçti ve şuana geldik yaklasık 3 aydır özellikle sabahları odamda inanılmaz derecede kötü bir koku var ve gitmiyor odamdan.resmen yerlerşmiş her yere annem odama girdiğinde söylüyo sürekli bana caktırmıyo bazen gidiyo camı acıyo falan.bu aralar da sürekli zaten boğazımda yanma yutkunma acı halleri oluyor.doktruma gittim sinüs tomografisi istedi geçen gün çektirdim filme baktı ve dediki sol yanağındaki sinüs yolları daralmış kokuyu bu yapıyor olabilir ameliyat dedi.sizlerede sormak isterim bu sinüs yollarının tıkanması bu kadar nalet bir kokuya sebeb olabilir mi.birde elimi dilimin arkasına bastırıpı çektiğimde iğrenç bir koku var kendimden tiksindim evdekilerle bile konusamaz hale geldim pskolojim çok kötü.( bu arada ağız bakımım muhteşemdir dişçim artık benı kovuyo gelme diye.)
IP
Emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2016 Saat 00:53
Arkadaşlar geçen hafta kbbye gittim.Sinüs tomografisi cektirdim bende. Burun eğriliğinden sebep bir kanal tıkanmış.Nasıl olcak dedim , ameliyat dedi doktor. Çarşamba günü gitmiştim doktora cuma günü ameliyatları varmış istersen seni o güne alabilirim düşün dedi . Ben dedim düşünecek birşey yok tamam. Yani arkadaşlar malum artık bezdim bu kokudan .Düşünün aileme bile sormadım. Neyse. Ben şu an yurtta kalıyorum . Yurttan çıktım Cuma sabahı gittim ameliyatı oldum (geçen hafta).1 gün hastanede yattım. Sonra yurda geri döndük. Ama herşey düzeleceğine bo*a sardı. Ben 18 e yeni girdim kimlikte o yüzden SSK bitmiş. Senet imzaladım mecbur.Ameliyattan sonra doktor verdiği reçeteye kaşe basmayı unuttu ilaçları alamadım. Boğazlarım 2 gün sonra öyle bir ağırdı öyle bir iltihaplandıki yemek yiyemez duruma geldim.3.gün burun içindeki tamponları çıkartmak için aynı doktora gittim.Neyse çıkarttı tamponu.İlaçları tekrar yazdı.İlaçları aldım.SSK yok diye cebimden 100 lira verdim.Daha kötü olan şu ilaçları kullandım 2 gün ağrı geçmedi doktora tekrar gittim. Boğazı uyuşturup iltihapları kazıdımı ne. Az birşeyler etti.Şu an ilaçlar bitmek üzere ve boğazım doğru düzgün iyileşmedi bile.Tüm bunlar olurken çektiğim ağız kokusu rezilliğinden bahsetmiycem bile.Daha 5 saat önce yemekhaneye incektim.Dişlerimi fırçaldım ağız mis.Tabi ben öyle zannediyorum.İndim yemekhaneye.Millet kokudan ölecekti.Ben direkt odama çıktım yemeği alıp durum bu. Ayriyetten sakız çiğnemek diyen arkadaşlar bu bendeki öyle bir koku ki tuz ruhu döksem ağzıma fayda etmez.Dediğim gibi 2.dönem okula nerdeyse hiç gitmedim bu iğrenç kokudan sebep.Derse girmeyi geçin 9 nisanda vizeler başlıyor nasıl gitcem ( gidecek miyim ) diye kara kara düşünüyorum. Anlayacağınız şu an o kadar naçar bir durumdayımki ne edeceğim bilmiyorum. Cesaret toplamaktan korkuyorum intiharda edebilrim
shnn
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2016 Saat 16:01
Emin kardesim senin burun problemin varmis bende burun problemi olcani sanmiom ama bi doktorun dedigi biseyi hemen yapmasaydin ameliyat felan bende 19 yasindayim bu hafta vizeler var calisirom onlara ama kafamda ders haricinde yuztane soru var bu yaz tatailinde kurtkuamazsam seneye nasil okula gelecegimi dusunuom duruma bak bi sonraki seneyi dusunur duruma geldim banada doktor endoskopide bi polipoid lezyon cikmis doktor bu seni ilerki yaslarda kanser yapar gel ameliyatla alaim dedi ozel doktor bende agizkokusunu silicekmi dedim onunla alakasi yok drdi bende bosver gunu gunune yasiom zaten dedim her doktora kanma yani intihar kismina gelince oyle bisi yapma zaten savasmaya bak ....acikcasi bende bu durumdan dolayi cook kafa yorgunlugu oluo disarda cevreme baktigimda eli yuzu duzgun kimse yok millet her cesit kotu seyi yapio ama agiz kokusu yok ot gibi insanlarin agizkokusu yok bu HAYATIN ADALETI ISE BEN ALMIIM BOYLE ADALETI
IP
Emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2016 Saat 22:04
Kardeş sen nasıl dayanıyon buna anlamış değilim. La dişlerimi fırçalıyom yemekhaneye iniyom adam kokudan burnunu tutuyor.Böyle rezil bir durumda ben nasıl giderim okula.Sınava girsem sadece önümdeki arkamdaki değil daha çok kişi rahatsız olacak.Bendeki koku bir süre sonra ortama yayılıyor.Bu durumda sınava girsem o kişilerin hakkınada girmiş olmazmıyım hem.Şu an kafamda bi plan var onu uygulamaya koymaya çalışcam zaman kısıtlı. Ameliyat konusuna gelince , kardeş ben ömrümden ömür vermeye razıyım bundan kurtulmak için sizi bilmem.
shnn
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2016 Saat 22:19
Emin kardeşim söylediğine göre bu derece ileri bir koku normal olamaz sende vitamin eksikliği felan olabilir önce demir b12 felan ölçtür sonra şeker hastalığı varmı baktır ayrıca ileri derece sinüzit kötü koku yapar yani bi takım hastalıklar olabilir yılma sakın bide Dahiliye bölümüne gitti anlat derdini SSK olayına gelince git gelir tespiti yaptır veya öğrenci belgenle Sgk binasına git ver bana muayene olursun merak etme vazgeçme yeter bunları dene bi takım çözümleri buluruz merak etme en azından fazlasıyla azalır.
IP
Emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2016 Saat 17:30
Dediğin doğru olabilir bilmiyorum.Yarın ameliyat doktoruma randevum var.Adamdan rapor istiycem ayın 15ine kadar vizelere girmiycem.Raporu verirse yarın bileti alıyorum salı istanbula akrabaların yanına gidiyorum tedavi için (akraba dediğim ailemden daha yakın bana).Döndüğüm zaman vizeleri olurum artık şuanki A planım bu.
shnn
IP
metehan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı metehan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2016 Saat 11:22
Arkadaşlar selam. ben metehan. ben çocukluktan beri sinüzitle uğraşıyorum hemen konuya gireyim. sağa yattığımda sol burnum açılıyor sola yattığımda sağ burnum açılıyordu böyle keşfettim ben sinüziti daha sonra akıntılar oluyordu ve ağızda koku oluyordu lise yıllarmda bende sakıza abandım :). şimdi 27 yaşındayım bu hastalık hiç bir ilaç kullanmadığım halde çok nadir tekrarlıyordu taaki motor alana kadar motor kullanıyorum inanılmaz derecede yoğunlaştı bu hastalık şimdi ise küçük dilimin arkasındaki boşluktan diye düşündğüm bir koku var sol tarafta yine inanılmaz derece. ben bunu araştırdım arkadaşlar dişçim sol azı dişimin dibinde kiste rasladı diş kökü sinüse kadar ulaştığı için oraya bakteri taşımış şuan bununla mücadele ediyoruz bir çözüm bulursak yazacağım . kalın sağlıcakla. sorusu olan olursa metigo.1989@hotmail.com
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2016 Saat 17:18
Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. Burada çok okudum geniz akıntısı ve balgam gibi şıkayeti olanları. Hemen tarifi veriyorum.
1 çay kaşığı çörek otunu dövüyoruz(Tahta havanda olursa daha iyi)
Dövülen çörek otunu 5-6 çay kaşığı sirke ile karıştırın, akşam yaptığınız bu karışımın ağzını kapatın sabaha kadar beklesin. Sabah kalktığınızda 2 burun deliğine 2'şer damla damlatın suyundan. Çok yakıyor ama geniz akıntısı diye birşey bırakmıyor. Kesin çözüm arkadaşlar deneyin. Burundan kaynaklı kokuyada faydası var.

***Sirke organik yapım olmalı, bakkallardan marketlerden sirke alıp kullanmayın. Faydasından çok zararı olur. Ev yapımı organik sirke kullanın.
***Çörek otunuda bilirsiniz zaten siyah küçük tanecikler şeklinde olur.

Arkadaşlar buna ek olarak Tuzlu ve karbonatlı suyu burna çekmeyi sabah akşam ihmal etmeyin. Bu nefes kokusuna birebirdir.

*** Ek olarak sinüsleri açmak için okaliptus yağı alın. Önce bir buruna pamuğa 4-5 damla damlatıp katın. SOnra diğer buruna başka bir pamukla yapın. Sinüsleri açacatır. 20 dk kalması yeterli.

Ben nefes kokusundan çok çektim. Allaha şükür şifayı buldum. İsteyen arkadaşlar özelden mesaj atabilirler, sorularını cevaplarım. Herkese geçmiş olsun.

** Ek olarak bende konka hipertrofisi var.
IP
Worselife
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Worselife Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2016 Saat 11:53
Arkadaşlar ben de geniz akıntısı olanlardanım.ve gastro şu bu geçelim bence. Sizin de yutkununca iğrenç bir koku oluyorsa boğanızda sorun bence bu..oraya bir sürü anaerobik bakterinin birikmesi.Nazofarenks e yapışmış o sıvıdan kbbye gidip kültür aldırmanız ve orayı temizletip antibiyotik tedavi görmeniz lazım ben kendimi aspire edebilecek eğitim düzeyine sahibim.temizlemeye çalıştım ve iğrenç yeşil yapışkan bişi geldi.bu şikayetiniz varsa buna odaklanın ben bunu yapıcam.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2016 Saat 02:49
Hocam burun damlası hepimize ilaç olabilir. Hepimiz kafayı yemiş haldeyiz hayatimiz zindan oldu kokudan. ..bicogumuz zaman zaman ölmek bile istiyor o kadar illet bişey bu. .dusmanimin başına gelmesin. .bi çözüm bulalım bişey yapalım. .Bu burun damlasını bi deneyebilsek belki size yıllarca dua edecez. .icmedigimiz deneedigimiz ilaç kalmadı yöntem kalmadı..bari içeriğini söyleyin ne var içinde hocam lütfen elimden gelen budur demeyin kestirip atmayın nasıl çaresiz olduğumuzu tahmin bile edemezsiniz
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2016 Saat 21:35
Arkadaşlar kardeşler bakın daha 2 gün önce yazdım başka konuda benim gördüğüm düşündüğüm nedenlerden biride ağız ve boğaz bölgesindeki dokudaki pürüzlü yapının verdiği bakterilere yaşam ortamıdır eşittir kokudur
Diş fırçalamayan ama ağzı kokmayan insanlara. BAkın dili pespembe dişi sapsarı olsada
Dil kökü ve boğaz çevreside aynı yapıda ise bunu engellemek bayaa zor görünüyo ama imkansız değil
Zaten dilde pas olamazsa
Diştr plak olmaSsa
İşimiz daha kolay çoğu sinüzit hastasında koku yok
Barsak hastasında koku yok
Reflü hastasında koku yok
Ağzında 8 çürük olan adamda koku yok
Bayramdan bayrama diş fırççalayanda koku yok
İçki sigara kullananlarda koku yok

Bizde ise bişey ya eksik vücüt direnci anlamında yada ağız boğaz bölgesinde hem doku hemde bademcik kaynaklı sorun var başkada açıklama yok

Kestirip atmak başından savmak kolay bu derdi çekmeyene
Bizi anca biz anlarız
IP
metehan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı metehan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2016 Saat 19:20
arkadaşlar sinüzit probleminden bu yazıyı yazdıgım aydan berı kurtulmus durumdayım .. bir antibiyotik kullandım bu beni fena şekilde rahatlattı isteyenlere baylaşacağım
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2016 Saat 16:08
bir sorum var Soğukta üşümek sinüzit geniz akıntısı ve burun tıkanıklığı bu saydığım 3 faktör üzerinde olumsuz etkisi varmıdır? nekadar bi olumsuz etkisi vardır söylerseniz sevinirim
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2016 Saat 16:21
Murat hocama bi sorum var

Hocam sıcak nefes kokusu bana nefes olarak geliyor çünkü ağız içinde sıcak koku bulunmaz herhalde değilmi ağız ve nefes ayrımı yapabildiğimidi düşünüyorum az çok nefes olduğunu düşünüyorum evet

sorum sıcak nefes kokusu hakkında bi bilginiz veya fikriniz varmı bu normal birşeymidir
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2016 Saat 17:20
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat hocama bi sorum var

Hocam sıcak nefes kokusu bana nefes olarak geliyor çünkü ağız içinde sıcak koku bulunmaz herhalde değilmi ağız ve nefes ayrımı yapabildiğimidi düşünüyorum az çok nefes olduğunu düşünüyorum evet

sorum sıcak nefes kokusu hakkında bi bilginiz veya fikriniz varmı bu normal birşeymidir

hocam mümkün olduğu müsait olduğunuz zaman bunu bana söylüyebilirmisiniz ağzımda kötü koku olmadığını sıcak nefes kokusu geldiğini söylüyorlar sorduğumda
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2016 Saat 22:22

hocam mümkün olduğu müsait olduğunuz zaman bunu bana söylüyebilirmisiniz ağzımda kötü koku olmadığını sıcak nefes kokusu geldiğini söylüyorlar sorduğumda

Soru tutarlı olmadığı ve bireysel olduğu için yanıt vermedim. Yine ayni sebeple yanıt veremiyorum.

Diyorsunuz ki: Koku yok ama sıcak nefes kokusu var. Bu çoktutarlı bir tespit değil zannedersem. Hem yok hem var ?

Ayrıca sıcak nefes kokusu tanımlanmamış bir tasvirdir. Sıcaklık, koku ölçeği olarak sıfat gibi kullanılmış. Yani sıcak koku, soğuk koku, ne demektir ben bunu bilmiyorum, ilk defa duydum.
Bağışlayın, bilmiyorum
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2016 Saat 12:03
Orjinalini yazan: aydinmur

Soru tutarlı olmadığı ve bireysel olduğu için yanıt vermedim. Yine ayni sebeple yanıt veremiyorum.

Diyorsunuz ki: Koku yok ama sıcak nefes kokusu var. Bu çoktutarlı bir tespit değil zannedersem. Hem yok hem var ?

Ayrıca sıcak nefes kokusu tanımlanmamış bir tasvirdir. Sıcaklık, koku ölçeği olarak sıfat gibi kullanılmış. Yani sıcak koku, soğuk koku, ne demektir ben bunu bilmiyorum, ilk defa duydum.
Bağışlayın, bilmiyorum
-M

anladım hocam mesela demek istediğim şey şu normalde dışkı gibi denir aseton falan gibi ağız kokusu türleri vardır ben sorduğumda bunların olmadığını kokunun rahatsız ediciliğinin düşük olduğunu yada olmadığını söylüyorlar ve ağzımdan sıcak nefes kokumun olduğunu söylüyorlar oda şöyle çok yakından burnunun dibinden konuşarak test yapıyorum belli bi mesafeden hiç gelmediğini söylüyorlar durumum böyle yani hocam saygılar
IP
cihat1762
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı cihat1762 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2017 Saat 00:09
uzun zamandır bu problemi yaşıyorum. 3 gün önce doktora gittigimde kronik farenjit teşhisi konuldu. eğer şu belirtiler varsa sizinde sorununuz budur demektir;

Ses tonunun sürekli değişmesi bazen yüksek bazen alçak bazen tizli

Burun ve ağız arasındaki boşluğun sürekli sızlaması

Aşırı soğuk veya aşırı sıcak bişey yiyip içince kokunun tavan yapması

Boğazda sürekli bir balgam olması (temizlesenizde yine geçmez)

bazen ufak bir boğaz ağrısı

Ayriyetten; dilde sarı-beyaz bir pas (belki)

eğer bu belirtileri yaşıyorsanız sizde bu sorundan muzdaripsiniz.

asıl sormak istediğim şu: bu problemin net bir tedavisi varmıdır? haftaya iyi bir hastaneye gidecegim o zamana kadar tartışabiliriz. belki bazılarınıza yardımcı olurum diye bu konuyu açıyorum.
Görüş ve tecrübelerinizi bildirebilirsiniz
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2017 Saat 22:57
Orjinalini yazan: cihat1762

uzun zamandır bu problemi yaşıyorum. 3 gün önce doktora gittigimde kronik farenjit teşhisi konuldu. eğer şu belirtiler varsa sizinde sorununuz budur demektir;

Ses tonunun sürekli değişmesi bazen yüksek bazen alçak bazen tizli

Burun ve ağız arasındaki boşluğun sürekli sızlaması

Aşırı soğuk veya aşırı sıcak bişey yiyip içince kokunun tavan yapması

Boğazda sürekli bir balgam olması (temizlesenizde yine geçmez)

bazen ufak bir boğaz ağrısı

Ayriyetten; dilde sarı-beyaz bir pas (belki)

eğer bu belirtileri yaşıyorsanız sizde bu sorundan muzdaripsiniz.

asıl sormak istediğim şu: bu problemin net bir tedavisi varmıdır? haftaya iyi bir hastaneye gidecegim o zamana kadar tartışabiliriz. belki bazılarınıza yardımcı olurum diye bu konuyu açıyorum.
Görüş ve tecrübelerinizi bildirebilirsiniz

kronik farenjit bir nedeni vardır. ben 2 hafta önce oldum. hala burun şiş filan kabuklanma var. burun eğriliği deviasyon oldum. burun eti yoktu.

yani kronik farenjit burun kaynaklıdır. et vardır deviasyon vardır. bulunduğun oda nem oranı azdır. hiç bir hastalık öyle kronik olarak devam etmez. kaynağını bulun çözün .
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu