Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Diş İltihabı

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Ağızınız ve dişleriniz ile ilgili sorularınızı burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1468
Tarih: 19-Nisan-2024 Saat 21:04
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Diş İltihabı
Mesajı Yazan: BurakAnk
Konu: Diş İltihabı
Mesaj Tarihi: 01-Temmuz-2014 Saat 23:20
Merhabalar ben 17 yaşımdayım. Dişimin yani dolgumun altında şişlik var galiba iltihap bunun için ne yapabilirim bir düşüncesi veya fikri olan var mı? Altta kırmızı şerit içindeki yer dolgumun hemen yanında

Cevaplar:
Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 02-Temmuz-2014 Saat 12:56
İki çözüm :
1- 46 numaralı problemli dişteki amalgam dolgu sökülür, kanal tedavisi yapılır.
2- O diş (46) çekilir, çıkmakta olan 20 yaş dişi ortodontist tarafından tel takılarak öne kaydırılır. Arkadaki 47 ve 48 öne kayınca çekim boşluğu kapatılmış olur.

Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 03-Temmuz-2014 Saat 01:19
Dişlerin ne kadar güzel ve bembeyaz. Çürük dişini çok geç kaplatmışsın heralde, sadece dolgu var gibi görünüyor. Arkasındaki diş de çürümeye başlamış, onu da tedavi ettir. Mümkünse kompozit dolgu yaptır, amalgam dolgu kötü görünüyor. Zamanla simsiyah olur daha da kötü görünür.

Devlette yapmayabilirler özelde fiyat araştır. Dişçine de helâl olsun bu dişi çekip atmak yerine dolguyla uğraşmış.

-------------

Mesaj Tarihi: 03-Temmuz-2014 Saat 07:51
Amalgam dolgular yapısındaki metal bileşikler (mesela çinko) sebebi ile ağız kokusunu giderme konusunda olumlu etkiye sahiptir.

Kompozit dolgular azılar grubuna yapıldığında sızıntı ve kırılma riski taşırlar.
-M

Mesajı Yazan: BurakAnk
Mesaj Tarihi: 03-Temmuz-2014 Saat 13:11
Teşekkür ederim yardımlarınız ve bilgileriniz için diş çektirmekten nefret ediyorum ama yinede yapacağız malesef :D tel taktirmaktan nefret ederim. Bu arada serdar abi dişlerim için yaptığın yorumada teşekkür ederim iyi günler :)

Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 03-Temmuz-2014 Saat 22:26
rica ederim. Murat Hoca'nın açıklama ve uyarılarına rağmen ben iki dolguyu da kullanan biri olarak kompozit dolguyu öneriyorum. Benim ağzımda 2 - 6 yıldır duran kompozit dolgular var. Bir sıkıntı yaratmadı, hafif sarardılar sadece. Amalgam dolgular resmen çürük diş gibi duruyor, simsiyah. Özellikle ayakta konuşurken , oturarak dinleyen kişiler " dişleriniz çürümüş" diyor.

-------------

Mesajı Yazan: ayten
Mesaj Tarihi: 09-Kasım-2014 Saat 15:54
Benim sürekli diş köklerim iltihaplanıyor. biri bitiyor yanındaki oluyor. tedavi olarak kanala girip apseyi boşaltıyorlar. ama artık bıktım. üst cenede kanal tedavisi yapılmayan azı dişim kalmadı tesadüfen aktinomikoz diye bir hastalığa denk geldim. aynı benim yaşadığım durumu anlatıyor. sayısız diş hekimine gittim. devlet özel hiç biri böyle bir şeyden bahsetmedi. son olarak kurtaramadığımız bir azı dişimi çektirmek zorunda kaldım. bu gidişle ağzımda diş kalmayacak. daha kırk yaşıma bile gelmedim. çocuklarıma bulaştırır mıyım? ne önerirsiniz. teşekkür ederim. saygılarımla

Mesaj Tarihi: 09-Kasım-2014 Saat 20:49
röntgeninizi gösterebilirmisiniz lütfen

Mesaj Tarihi: 10-Kasım-2014 Saat 10:06
uploads/20141110_110640_AYTEN1460880-10.jpg - 20141110_110640_AYTEN1460880-10.jpg

Mesaj Tarihi: 10-Kasım-2014 Saat 10:18
panoramik de var ama buradan gönderemedim mailinize atmayı deneyeceğim
ilginiz için teşekkür ederim

Mesaj Tarihi: 10-Kasım-2014 Saat 15:05
eposta ile anlattığınız şeyler çok karışık ve en az bir düzine hastalık akıla getiriyor. Dokunarak, görerek muayene etmek lazım. Uzaktan fikir vermek size zarar verebilir.

Mesajı Yazan: GizemErdem
Mesaj Tarihi: 27-Nisan-2021 Saat 10:37
Benim diş köklerinde iltihap problemim var. Bu sorunu nasıl atlatabilirim? Aynı zamanda kırık olan dişlerimin diş kompozit dolgu işlemi ile onarılması gerekiyormuş, bu acılı bir işlem mi? https://www.periodent.net/kompozit-dolgu/ - .

Mesajı Yazan: nicksizz4
Mesaj Tarihi: 27-Nisan-2021 Saat 13:28
Dolgu acılı bir işlem değil sadece iğne ile uyuşturuluyor iğne hafif canını acıtabilir o da cok az bi acı

Mesajı Yazan: Xx1xX
Mesaj Tarihi: 26-Mart-2023 Saat 00:50
Murat hocam bir soru sormak istiyorum siz ve aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim,
Benim sağ üst dişlerimden gelen akıntı var gözle görülür bişey yok. Bir çok doktora gittim ufak tefek çürükleri yaptırdım ama başka sonuç yok. Doktorlar bir teşhis koyamadı bende anlamadım ne olduğunu. Dişlerimi sizin tarif ettiğiniz şekilde fırçalıyorum diş ipi kullanıyorum dilimi fırçalıyorum yıllardır bu böyle. Fakat neden oluyor veya ne yapmam lazım bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim

Mesajı Yazan: Engin Aslan
Mesaj Tarihi: 27-Mart-2023 Saat 21:01
Akıntı dan kastınız nedir kardeşim kan sızıntısı mı? Bende de kan sızıntısı var doktor 1 ay sonra bakalım kesileceğini umuyorum dedi. Diş kökü deki erime sebebiyle kökü kesilip alındı o yara kapanmamış bir türlü 3 hafta oldu hala kanıyor ve ağız kokum var. Murat hocam acaba kist filan mı var diye düşünmeye başladım.

Mesaj Tarihi: 29-Mart-2023 Saat 20:38
Orjinalini yazan: Xx1xX

Murat hocam bir soru sormak istiyorum siz ve aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim,
Benim sağ üst dişlerimden gelen akıntı var gözle görülür bişey yok. Bir çok doktora gittim ufak tefek çürükleri yaptırdım ama başka sonuç yok. Doktorlar bir teşhis koyamadı bende anlamadım ne olduğunu. Dişlerimi sizin tarif ettiğiniz şekilde fırçalıyorum diş ipi kullanıyorum dilimi fırçalıyorum yıllardır bu böyle. Fakat neden oluyor veya ne yapmam lazım bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim

Röntgen görmek lazım

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat