Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Dis plagi temizlenerek iyileştim

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Ben iyileştim
Forum Tanımlaması: Ağız kokusundan kurtulup iyileştiyseniz bize anlatınız
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=2103
Tarih: 29-Mart-2024 Saat 09:56
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Dis plagi temizlenerek iyileştim
Mesajı Yazan: gececek
Konu: Dis plagi temizlenerek iyileştim
Mesaj Tarihi: 10-Haziran-2016 Saat 11:07
mrb arkadaslar gecen sene haziranda dis tasi temizligi yaptirdim inanin ve hergun dis ipi kullandim koku 0 a yakindi abartmiyorum ben inanmazdim dis taslarini temizletince koku gitcegini harbiden oyle oldu

ama bir ara derslerden dolayi dis ipini kullanamadim belkide bahaneydi bilmiyorum ama kullanmadim iste dis fircalamama ragmen dis tasi yavas yavas olusmaya basladi sonra biraktim tabi dis ipini sonra tamamen dis tasi yine olustu 1 senede oldu iste ilk 6-7 ay cok guzeldi hep kullanirdim dis ipi ama birikirse dis plaklari dis tasina donusur yani ipin ucunu kacirmamak lazim :)

simdi size bir kac bilgi vereyim dis plagi nedir dis tasi nedir disinizi kazidiginizda gordugunuz saydam sey dis plagidir bilmeyen arkadaslar icin soyluyorum... bu dis plaklari eger temizlenmezse dis tasina donusur... dis tasi dis ipiyle temizlenmez dis plagi dis ipiyle temizlenir fark budur dis plagi katilasirsa dis tasina donusur iste ve bi hekim tarafindan temizlenebilir evde dis tasi temizlenmez arkadaslar

diyecegim su bide bi ara kurdani aldim disimi 1-2 gun fircamalamamistim ve dis plagini alt disimde hissettim kurdanla zarar vermeden dis etlerime , dis plagini temizledim baya asagidaki dislerimde baya plak oldugunu gordum ve kurdandan cikan dis plagini bilerek elimin ustune biriktirdim 10 dk ugrastan sonra biriken dis plagini kokladim arkadslar inanmazsiniz les gibi kokuyor kafamin ustunde ampul yandi o zaman dis plaginin ne kadar kotu koktugunu ve dis taslarininda koku yapabildigini anladim o an iste....

google da arastirdim dis taslari ve dis plaklarinin ne kadar etkisi olduguna agiz kokusuna ve sonuc bu

Diş hekimi tarafından uygulanan diş taşı ve plak temizlemenin ağız kokusu üzerine engelleyici etkisi %26-36 arasındadır.

arkadslar belki sorununuz dis tasi yuzunden dicegim su kurtulmak istiyorsaniz dogru bi dis hekimine gidin ve bir adet dis ipi alin dis taslari temizlendiginde disleriniz daha iyi olcak dis ipiyle ilk temizleyin gece yatmadan sorna disinizi fircalayin hergun boyle yaparsaniz dis tasi olusmaz...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: bengeldim
Mesaj Tarihi: 11-Haziran-2016 Saat 22:49
burda çoğu kişi o meseleleri halletmiştir bence en az 2 3 defa dişçiye gitmişlerdir yani :D

-------------
asla pes etme

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2016 Saat 19:46
olsun ben yinede soylemek istedim cogu kisi alakasi olmadigini dusunuyor....

Mesaj Tarihi: 15-Haziran-2016 Saat 16:48
arkadaslar merhaba dis taslari konusunu acmistim 4-5 gun once dis taslarini bugun temizlettim 1 sene gecti ustunde dis taslari olustugu icin

ve dis doktorum dis etlerimin kotu gozuktugunu soyledi ilac verdi niadozol 500 mg burdaki arkadasin aynisi yani bunu kullan dedi ben ilk sprey gibi bisey sandim hapmis oysaki :)

bundan alcam bakalim nolcak agiz kokusunda...

Mesajı Yazan: BezginBetül
Mesaj Tarihi: 15-Haziran-2016 Saat 19:21
Gececek,
yazmis oldugu ilac Metronidazol maddeli bir Antibiyotik. Muhtemelen iyi gelir.
Bir de kürdan ve dis ipi kullandim demissin. Bu konuda önerebilecegim sey, kürdandan hepten uzak durmak. Dis etine cok zararliymis ve dis kaybina dahi yol acabilir zamanla.
Yemekten hemen sonra dis ipini de önermem şahsen, cünkü okudum bir arastirmada, dis arasinda biriken yemegin dis ipiyle asagiya dogru bastirildigi ve dis eti torbalarinin icindeki olasi anerob ve koku yapabilecek bakterileri tetikledigi yaziyordu. Yemekten hemen sonra dis araliginin büyüklügüne uygun olan (farkli kalinlik dereceleri var..acitiyorsa olmasi gereginden büyük oldugu anlamina gelir) dis arasi fircalari ve ONDAN SONRA dis ipi öneriliyordu yazida.
Ardindan su ile calkalama ve dis fircasi+macun ile dislerin fircalanmasi uygun bulunuyordu.
Yani önce dis arasi fircasiyla yemek artiklarini dis arasindan cikarip, sonra dis ipi ile temizlenmeli ve ardindan disler (ve dil) firca ile fircalanmaliymis. Ben de bilmiyordum bunu ve su an hep bu sekilde temizlemeye calisiyorum dislerimi. Ama dis ipini özellikle dislerin birbirine temas ettigi, yani dis etinin oldugu yerde degil, biraz daha yukarisinda kullanmak gerekliymis. Aksi taktirde dis etini zedeleyebilir ve gerilemesine yolacabilirmis. Dis plagini ve taslari ise en gec 6 ayda bir dis hekimi tarafindan temizletmek/kazitmak gerekiyormus.

Mesajı Yazan: Arayan
Mesaj Tarihi: 16-Haziran-2016 Saat 16:01
Ilguncdir bende dis taslarimi temizlettirdiqimde koku 1 saat kadar hic oluyor ama hic .Sizce neden olabilir bi fikriniz varmi?Sizin Murat Atdin hocam peki?

Mesaj Tarihi: 16-Haziran-2016 Saat 17:40
bezgin

sagol bilgiler icin kurdani bende tavsiye etmem ama o zman kurdanla cikarilcak cinsinden plak vardi:) kimseeye onermem tabiki

dis ipinide geceleri yapiyorum ve sbah kahvaltidan 2 saat sonra flan ondan sonrada dislerimi fircaliyorum

Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 16-Haziran-2016 Saat 23:27
Arayan, dis temizliginden sonra kokunun olmamasinin sebebi bence dis temizlerken dis etleri ve ozellikle dilin kökü rahatliyor ve agizdaki o pasi aliyor dis temizligi.gerek agiza verilen hava ve o puskurtulen seyden gerek agizda suyunbirikip beklemesinden folayi dil rahatliyor

Mesajı Yazan: bengeldim
Mesaj Tarihi: 21-Haziran-2016 Saat 03:57
koku o zaman ağız kokusunun genel kaynağı dil pası diyebiliriz ? bende öylede dil pası mantar gibi bi koku yapıyor temizlerken çok kötü kokuyor

-------------
asla pes etme

Mesajı Yazan: Arayan
Mesaj Tarihi: 21-Haziran-2016 Saat 17:03
Çinkolu ürünlerle çok rahatlıyorum .Ama diş taşı temizliqi kesinlikle ise yariyor.Oda geçici.Benim sorunum tip 1 ama çare yok daha şimdi bir hakaret yedim.Bu koku yapan bakterilerin kaynaqi ney yaaaaa.

Mesajı Yazan: CananYildiz
Mesaj Tarihi: 24-Nisan-2021 Saat 15:45
Diş tartarı konusunda korkmanızı gerektirecek bir şey yok. Diş eti ve diş sağlığı için oldukça gerekli bir işlemdir. Bu işlem sayesinde en ciddi ve etkili rahatsızlıklardan kolayca kurtulabilirsiniz. Ben geçen sene dişlerim konusunda oldukça rahatsızlık çekiyordum. Diş hekimi konusunda endişelerim mevcuttu. Konu hakkında araştırma yapınca korkulacak birşey olmadığını anladım. Diş tartarı temizleme konusunda korkularınız varsa şu linke göz atınız. %20 - https://www.periodent.net/dis-tartari-temizleme/ burada işlemin nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde anlatılmış.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat