Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

geniz akıntısı sinüzit için öneri

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Söyleyeceklerim var
Forum Tanımlaması: ağız kokusu hakkında anlatacaklarınızı dinliyoruz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=2883
Tarih: 28-Mart-2024 Saat 13:01
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: geniz akıntısı sinüzit için öneri
Mesajı Yazan: Murat880
Konu: geniz akıntısı sinüzit için öneri
Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2021 Saat 00:18
arkadaşlar sinüzit ve sinüslerde birikip bir türlü akmayan akıntılar ıcın bi ürün verıyım bu gercekten ıse yarıyor bunun benzerını yurt dısı forumlarında okumustum agız kokusu ıcın degılde sınuzıt ı olanlar bu formule benzer bı spreyı kullanıyorlardı turkıyedede varmıs

https://www.trendyol.com/zade-vital/nigefix-nazal-sprey-15-ml-p-6476469

lınkı bu zadevıtal burun spreyı sabah yarım su bardagı kaynar suya 1 cay kasıgı ıyotsuz tuzu atın erıtın usstune ılık su koyup sınus rınse ıle cekın temızledıkten sonra oturun parmak uclarınızla denge saglarken kafanızı one egın ayakkabı baglamak ıcın egılmek gıbı sınuslere basınc uygulanıcak sınus rınse ıle kalan suda bosalsın sınuslerden bunu 30 dk ara ara yapın sonra bu spreyı kullanın her burna 2 3 kere gunde sabah ogle aksam veya gunde 4 5 ogun yapın bunu her burun delıgıne 2 3 kez olucak sekılde duzenlı kullanın 1 aya ıns en kötu sınuzıtınız ve burnunuz acılmış olucak paranız varsa

https://ozaromatherapy.com/kekik-yagi

bu kekık yagını alın bu orıganum vulgare turu bı kekık sınuzıt ıcın can cıftcı dıye bı doktor onermıstı kaynar suya 1 kac damla atıp havluyla burnunuza cekın bunu 1 ay yapın her gun bunları devam lı yaparsanız yedıklerınıze dıkkat edersenız hayvansal urunerı şekerı hamuru kesersenız ıns ıyıleşıceksınız

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Ethic1
Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2021 Saat 11:31
Bunların uzun süre kullanımı tam tersi etki yapıyor bilginiz olsun.

Mesajı Yazan: nicksizz4
Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2021 Saat 12:28
Hangileri ethic. Rinse kit ters etki yapar mı mesela. Veya ne gibi etkiler yapıyorlar

Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2021 Saat 13:19
Bunlar uzun süre kullanımı zararlı olsaydı günde 4 5 kez kullanın demezlerdi Ethic ilk zamanlar böyle kullanın sonra ıstersenız 2 günde 1 uygularsınız aynı şey bitkisel beslenin son öğünü yatmadan olanı hafif yiyin

Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2021 Saat 13:20
Burun tıkanıklığınız varsa beslenmeyede dikkat ederseniz bu süreçte en az. 2 litre su içerseniz atlatırsınız kazasız belasiz

Mesaj Tarihi: 18-Mayıs-2021 Saat 10:25
ARKADAŞLAR RİNSE KİT. ALIN KULLANIN LÜTFEN. HER GÜN CANIMA TAK EDEN İĞRENÇ BİR KOKUM VARDI. 1 HAFTADIR SABAH UYANINCA VE GECE YATMADAN RİNSE KİT KULLANIYORUM KOKU XİDDİ ORANDA AZALDI. YANİ İNSANLARA YAKLAŞABİLİYORUM. İKİ KEZ PİKNİĞE GİTTİM MESELA NORMALDE EVDEN ÇIKAMAZDIM. ÖZELLİKLE BİŞEY YERKEN KOKU HİÇ OLMUYOR. SABAH UYANINCA KOKU YOĞUN OLUYOR AMA RİNS KİT KULLANIP DİŞ FIRÇALAYINCA GEÇİYOR. ECZANEDEN 29 TLYE ALDIM

Mesajı Yazan: Şifa arıyorum
Mesaj Tarihi: 19-Mayıs-2021 Saat 18:43
İçindeki şaseyi kullandınız mi.. Gerçekten tek sorun geniz akıntısı miydi sizin yoksa midede de sorun var mıydı

Mesaj Tarihi: 19-Mayıs-2021 Saat 22:32
Midede helicobakteri vardı tedavi gördüm bakteri gitti koku gitmedi. Sebep mide değil yani. Hemde bi yazı okudum, reflü gastrit vs 24 saat kesintisiz koku yapmaz sadece yemek yedikten sonra koku olur diyordu. Hem de reflü gastrit her insanda var şiddetli ağız kokusu sebebi oldugunu düşünmüyorum. Rinse kit in içindeki hazır tuzları kullandım her kullanışımda bir paket tuz kullandım sabah akşam. Hala da devam ediyorum. Hohladıgımda iğrenç bir koku oluyordu bikaç gündür hissetmiyorum. Bileğimi yalayınca oluşan o keskin ekşi kokunun da şiddeti azaldı. Bana özelden de mesaj atabilirsiniz istediğiniz zaman

Mesaj Tarihi: 21-Mayıs-2021 Saat 07:31
KOKU GERİ GELDİ.. NEDEN BİLMİYORUM.. SEBEBİNİ ANLAMIYORUM

Mesajı Yazan: elbetbirgün
Mesaj Tarihi: 21-Mayıs-2021 Saat 16:08
merhaba, sinüs kit kullanmayı bıraktıktan sonra mı koku geri geldi yoksa hala kullanmaya devam ederken mi? Bir de dilinde grimsi-sarımsı pas var mıydı kullandığın bu süreçte bu grimsi-sarımsı pasın yok olmuş muydu?

Mesajı Yazan: İnception
Mesaj Tarihi: 30-Mayıs-2021 Saat 10:01
Allerji kaynaklı geniz akıntısıyla uğraşan varmı arkadaşlar. Histamin artışı özellikle geniz akıntısını artıyor bunu biliyoruz artık.Bununla ilgili doktora görünenen varmı veya ilaç kullanan. Benim küçük yaşlardan beri var geniz akıntısı var. Ayrıca histamin harici geniz akıntısını artıran bi sorun varmı bilgilendirse sevinirim. Sinus rinse kit kullanıyorum ancak geniz akıntısı bitmiyor sürekli devam ediyor.

Mesaj Tarihi: 30-Mayıs-2021 Saat 19:29
Ben geniz akıntımı hissetmiyorum ama sirkeli bir balgam hissi oluyor. Rinse kit kokuyu 3 günlüğüne azalttı nasıl azalttı bilmiyorum sonra geri geldi. Antihstaminik kullanıyorum suan doktorum yazdı ama kokuyu geçirmedi tabiki

Mesaj Tarihi: 30-Mayıs-2021 Saat 21:37
Hangisini yazdı ilacın ismi nedir kullanalı ne kadar oldu bende yoğun şekilde geniz akıntısı var sinus rinse bile çıkaramıyor.

Mesaj Tarihi: 31-Mayıs-2021 Saat 07:31
Aircomb 5/10 yazdı 4 gündür kullanıyorum. Burda murat diye bir arkadaş antihstaminik kullan diyordu doktorum da yazdı bakalım bitene kadar fayda edicek mi şuan faydası cok yok

Mesaj Tarihi: 31-Mayıs-2021 Saat 08:52
İlacın içeriğine baktım şimdi. Antihistaminik olduğu yazmıyor ve dozajı düşük 5/10 mg belkide etkisi bu yüzden zayıftır.

Mesaj Tarihi: 31-Mayıs-2021 Saat 11:32
Yanlıs yazmısım airpass 5/10. Prospektüsünde antihstaminik yazıyor

Mesaj Tarihi: 31-Mayıs-2021 Saat 16:56
Evet yazıyor doğrudur. Antihistaminik ilaçları reçetesiz alabiliyormuyuz

Mesaj Tarihi: 31-Mayıs-2021 Saat 22:10
her ıntıhıstamınık ıse yaramaz bı ara xyzal dıye bı tane vardı forumda kullanan vardı ve ıse yaramıstı mesela allegra var 180 mg 14 gun kullanımdan sonra genız akıntısını kesmıstı forumda 2 kışının deneyın sorun aynı seye gelıyor hıstamın hıstamın demek genız akıntısı demek hıstamın ınteloransı yapan yıyeceklerı arastırın

Mesaj Tarihi: 31-Mayıs-2021 Saat 22:11
arifoglu veya soguk sıkım olan aktardan almayın ama ınternetten corek otu yagı alın mutlaka soguk sıkım olmalı arıfoglu zadevıtal alabılırsınınz gunluk 1 cay kasıgı veya 2 cay kasıgı kullanın buda hıstamını dusuruyor

Mesaj Tarihi: 31-Mayıs-2021 Saat 22:13
burnunuzu devamlı nemlendırın eskıden fark etmezdım sımdı fark edıyorum genız akıntısı azalınca benım burnum cok kuruymus kuru burun bakterı sayısını arttırıyor burunda kokuyuda arttıyıor

Mesaj Tarihi: 31-Mayıs-2021 Saat 23:03
Tekrardan kbb doktoruna gidicem bakalıl bu sefer ne diyecek hangi ilacı önericek tavsiyen içinde çok sağol.
Pandemi biraz rahatlasın ilk fırsatta da murat hocamın yanına muayene olmaya gideceğim inşallah.

Mesajı Yazan: Ethic1
Mesaj Tarihi: 12-Haziran-2021 Saat 13:24
Şu spreylerden bahsediyorum uzun süre kullanımı uygun değil bunu hekimler anlatıyor zaten. Sinüs rinse KİT bir iki gün ilk kez kullananlarda iyi geliyor ancak flora bozuk istediğin kadar yıka etki etmez, tıpkı dişini fırçaladığında ağzının kokması gibi. Arkadaşlar bunun tedavisi yok maalesef (kronik devam edenlerin özellikle tip 2 lerin) belki azaltabilirsiniz bir sağlık çalışanı olarak 15 yıldır uğraşıyorum, bununla yaşamaya öğrenmek zorundayız.

Mesaj Tarihi: 12-Haziran-2021 Saat 19:23
Lütfen böyle söyleyip umutsuzluğa kapılmamıza izin vermeyin. İnsanı yaşama tutan umuttur. Hele ki böyle bi hastalıkta. Her sabah belki bugün kokmaz diye uyanıyorum, bazı günler azalıyor gerçekten. Azalması için herhangi birşey uygulamıyorum. 1 aydır saldım yani. Kendi kendine azalıyor artıyor. Başka bir sayfada 10larca kişinin bademcik ameliyatı ile kurtulduğunu okudum. Onlarca insan, az değil. Benim de umudum bu. Dua edin. Hepimize dua ediyorum.

Mesaj Tarihi: 13-Haziran-2021 Saat 00:46
Hiçbir hastalık yok ki çaresi olmasın.Dünya da ki tüm hastalıkların çaresi var arayıp bulmak lazım. Ben bi kaç gündür kloroben isimli gargarayı kullanıyorum geniz akıntımı ve ağız kokumu büyük oranda azalttı ancak gargrayı 1 haftadan uzun kullanılması zararlı.Sinüs rinse kit kullanıyorum geniz akıntımı azaltmadı ancak bu gargara ilginç bi şekilde büyük oranda azalttı.

Mesaj Tarihi: 13-Haziran-2021 Saat 00:49
Kloroben i 1 haftadan uzun kullanmayın.

Mesaj Tarihi: 13-Haziran-2021 Saat 09:26
Benim ağız kokuma kloroben hiçbir etki yapmamıştı. Koku sebeplerimiz farklı sanırım. Hiçbir gargara etki etmiyor. Bir de size bir şey danışacağım bu yeni başladı 2 gündür. Sol alttaki sondan 3üncü azı dişimin, Diş etiyle birleştiği kısıma dokununca ve fırçalarken fırça değince acayip sızlıyor. Ama çürük yok suan. Yani vardı ama derin bir çürük değildi ve dolgu yaptırmıştım. Dişime elimi sürünce ordan koku gelmiyor ama sızlıyor ne yapmam lazım

Mesaj Tarihi: 13-Haziran-2021 Saat 11:24
Dişini dilini manuel fırçayla fırçala daha sonra klorobeni boğazında ağzında gargara yap özellikle boğazında veya halitosil zn gargarasıyla.Bunları yaptıktan sonra koku geçmiyormu veya en ufak bi azalma olmuyormu. Soruna gelince diş etini incitmiş olabilirsn bi süre orayı fırça değmesin geçebilir dene geçmezse en doğru teşhis için diş hekimine görün.

Mesaj Tarihi: 13-Haziran-2021 Saat 11:57
Malesef.. Dişimi düzgünce fırçalıyorum diş ipi de kullansam dilimi de fırçalasam gargara da kullansam geçirmiyor :/

Mesaj Tarihi: 13-Haziran-2021 Saat 14:21
Normalde bende 30-40 dkka sürerdi fırçalama gargara etkisi sonra eski koku yeniden başlardı şimdi klorobeni 1 hafta kullandım 3-4 saate çıktı bıraktım şimdi klorobeni bakalım ne olucak

Mesaj Tarihi: 13-Haziran-2021 Saat 16:21
Kokuya ek olarak başka şikayetlerin var mı. Mesela benim bademcik taşım var. Bazı günler boğazımda aşırı ekşilik oluyor. Ağzımın tadı aşırı berbat oluyor. Lapa lapa sanki. Kendi kendine bazen azalıyor.

Mesaj Tarihi: 13-Haziran-2021 Saat 16:52
Geniz akıntısı var,bademcik taşı yok bende çıkmıyor belkide yoktur dr yok demişti ama kulap çöpüyle bademciklerin yüzeyine dokunup koklayınca kötü kokuyor girintli yerlere kulap çöpü girerse kokar zaten ama yüzeyi neden kokar anlamadım

Mesaj Tarihi: 13-Haziran-2021 Saat 19:30
İçerisinde gömülü olarak bademcik taşın var büyük ihtimalle. İç tarafta göremediğin yerlerde.

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2021 Saat 03:06
Olabilir ama ana sebep bu olamaz diye düşünüyorum geniz akıntısı bence ana sebep çünkü kloroben kullanıp bıraktıktan sonra koku büyük ölçüde azaldı geniz akıntım çok kesildi. Klorobenin sende işe yaramadığını söyledin ama yinede bademciklere tekrardan bakıcam sıfıra indirmek lazım kokuyu.

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2021 Saat 07:55
Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Boğazıma doğru akan bir şey çok hissetmiyorum ama balgam hissi oluyor geniz akıntım var yani ama sanırım çok şiddetli değil. Dişlerimde gizli çürük mü var acaba bilmiyorum o sızlayan dişim sanırım çürüdü. 2 hafta sonra Bi diş röntgeni çektireceğim çürük varsa göreyim diye. Onun dışında midemde bazen reflü oluyor evet ama bu herkeste var nasıl bu kadar şiddetli koku yapar bilmiyorum bu ihtimali elemek istiyorum. Barsaklarda sorun yok. Geriye bademcik taşı kalıyor. Benim bir de diş eti çekilmelerim var dişlerim arası hafif boşluk var ama diş ipi kullanıyorum yani yemek artığı bırakmıyorum oralarda. Bazen o boşluklar cidden kötü kokuyor ama diş ipiyle temizleyince o koku geçiyor ama ağız kokum geçmiyor. Burnum da çoğu zaman tıkalı bu arada

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2021 Saat 11:24
Kbb doktoruna görün şikayetlerini anlat çekinmeden bende geniz akıntısı hep var dr görünücem . Sende olsaydı hissederdin ya vardır ya yok. Varmı yokmu diye tereddütte kalmazsın yani .Burnun tıkalıysa sinüs rinse kit kullan içine birazda tuz at öyle yap.

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2021 Saat 12:10
4 farklı doktora gittim ocak ayından ve doktor doktor geziyorum çare bulamadım. Sinüzit için, alerji için, geniz akıntısı için aylarca antibiyotik kullandım fakat geçmedi. Midem için, reflü için, helicobakteri için yine aylarca antibiyotik kullandım hatta aynı anda 4 tane antibiyotik kullandım fakat geçmedi. Yoruldum artık ve son çarem bademcik ameliyatı olacağım. Tek umudum bu kaldı. Her insanın bedavadan sahip oldugu şeye biz paramızla bile sahip olamıyoruz. Kokmayan bir ağız ya cok mu şey istiyoruz

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2021 Saat 13:30
Ameliyattan sonra inşallah geçer hayırlısı ne diyelim haklısın ama çaresi mutlaka var umutsuz olmayın.

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2021 Saat 13:40
Umarım buluruz çaresini hepimiz kurtuluruz

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2021 Saat 15:14
Bende bir de şöyle bi durum var. Tek bence oluyor sanırım. Dilimi sonuna kadar dışarı çıkarıp ağzımı kapatıyorum dilim dışarıdayken, sonra burnumdan nefes veriyorum dilimin üzerine. Ve kötü bir tat hissediyorum o an dilimde. Bu nedendir ya

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2021 Saat 16:43
Herkeste farklı bişeyler oluyor takma kafana

Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2021 Saat 16:48
Ama dışkı gibi yani tat mı koku mu anlayamıyorum

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat