Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Benimle aynı şeyleri yaşıyor musunuz?

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Merak ettiğiniz bir konuyu burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=3180
Tarih: 26-Ekim-2024 Saat 01:39
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Benimle aynı şeyleri yaşıyor musunuz?
Mesajı Yazan: BlackSea58
Konu: Benimle aynı şeyleri yaşıyor musunuz?
Mesaj Tarihi: 20-Ekim-2023 Saat 02:02
Arkadaşlar 7-8 senedir bu sorunla karşı karşıyayım en basit yaşadığım şeyleri yazacağım sizde olanlar varsa yorum atarsınız.
Bulunduğum ortamda sürekli koku oluşuyor etrafımdakiler gazmı çıkarttın diye soruyor, çok yakından konuştuğumda ailem bile ağzımın koktuğunu söylüyor.
Sürekli geniz akıntım oluyor ağızım yapış yapış oluyor. Dilimin üzeri harita gibi oluyor beyaz oluyor.
Karın gurultum oluyor örneğin yatağa uzanıyorum karnımda sürekli bir hareketlilik olacakmış gibi hissediyorum aynı şekilde boğazımda da oluyor bu durum ara ara.
Yaptığım şeyler ise şöyle; burun estetiği oldum sol tarafta eğrilik vardı ve burnum büyüktü estetikle burnumu düzeltti doktor sanıyorum soldaki eğriligi de düzeltmiştir :)
Dişlerime gelirsek en az iki tane dişim çürük ama kesinlikle eminim bu koku sorunu dişlerimle alakalı değil çünkü son zamanlarda oluştu bu çürük ama benim sorunum 7-8 senelik.
Ben geniz akıntısının koku yaptığını düşünüyorum yine aynı şekilde mide kaynaklı veya bağırsak kaynaklı olduğunu düşünüyorum sizce ne yapmalıyım? bu arada bademciklerime falan hiç baktırmadım.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: kaderarkadaşlar
Mesaj Tarihi: 20-Ekim-2023 Saat 11:46
Hepimizin semptomları aynı. Benim ilk halim gibisin. En başta parazit varmı diye doktora görün. Gastroentrolojiye git bence. Açık açık şikayetlerinden bahset. O süreçte bağırsaklarını da göster mesela yapabilirsen kolonoskopi yap. Endoskopi de yapabilirsen iyi olur. Zararlı değil zaten.
Candida dilde pas yapıyor. Ona yönel. Tedavilerini araştır.
Kbb ye tekrardan bir görün. Ama hekime şikayetlerini söyle utanma.
Bu süreçte sabahları dilini sıyırmanı öneririm baya azaltıyor. Ve doğal sirkeli su iç arada. Benim önericeklerim bunlar. İlk gastroentrolojiye görün dememin nedeni cidden bağırsaklarımız çok önemli. Ablam bir ara enfeksiyon geçirdi. Afedersin isal gbiydi fln. Hiç durmuyordu. Sonra bana ağzının koktuğunu ve dilinde pas oluştuğunu söyledi. Dr kolonoskopi yapmasını önerdi. Ama bağırsakları düzene girince yaptırmadı.

Mesajı Yazan: cinali
Mesaj Tarihi: 02-Kasım-2023 Saat 10:17
İyi günler.

Arkadaşlar ağzımın koktuğunu hissediyorum, çok önceden 2 farklı kişi söylemişti. Ama insanlara çok yaklaşınca sanki burun kıvırma yüz çevirme vb şeyler yaptıklarını hissediyorum (belkide kafada mı kuruyorum acaba, anneme soruyorum kokmuyor diyor, hohlayınca nefes verince e her insanın koktuğu gibi bir koku var öyle abartılı bir şey yok diyor)

Semptomlarım:
Dilin arka tarafında beyazlık.
Geçmeyen geniz akıntısı, balgam. (Sigara kullanmıyorum)
Tuvalette uzun sürede yapıyorum, ve kötü kokuyormuş.
Genelde kabız oluyorum.
Ağzımda bir ağırlık var gibi, ferah değil.
Karnım acıkınca o hissiyatın daha çok arttığını hissediyorum. Abur cubur yersem ağzımın ferahlığı iyi ce gidiyor ağırlaşıyor sanki, kirleniyor gibi. Dişlerimi fırçalayınca geri ferahlık geliyor.

2 Gün sabah akşam nidazol içtim ve ağzım ferahladı. Beyazlıkta %100 gitti diyemem ama bayaa azaldı.
Burnumun içindeki kemik hafif eğriymiş.

Fikir ve bilgilerinize açığım, ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum.

Mesajı Yazan: BlackSea58
Mesaj Tarihi: 03-Kasım-2023 Saat 02:05
Birebir aynı sıkıntılar bende de var.
Benimde burunda eğrilik vardı estetik oldum ama hala aynı sıkıntıları yaşıyorum. Ayrıca bende gaz çıkarmadığım halde bir anda gelen bir koku oluyor artık geniz akıntısınjn kokusumu dısarı gidiyor mideden koku dısarımı cıkıyor noluyor bilmşyorum

Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 07-Kasım-2023 Saat 11:39
Karın gurultusundan kurtulan çözüm bulabilen oldu mu arkadaşlar?

-------------
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      

Mesajı Yazan: Gececekinsl
Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2023 Saat 13:16
Merhaba bazenhissediyor ben kurtuldum Karin gurultusundan

Cok az var ama oda normal olan Karin gurultusu ..

Yüksek ihtimal sibodur sibo tedavisi olunca bende gitti
Siskinlik gurultu agri yok

Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2023 Saat 13:25
Arkadaslar aramizda candida pozitif olan ve tedavi olan kisiler varmi ?

Mesajı Yazan: xfurkanx
Mesaj Tarihi: 11-Kasım-2023 Saat 13:58
Merhaba. Ağzımdan ve burnumdan gelen bir gaz (koku) var ve her kliniğe gitmeme rağmen bir şey bulunamıyor. Bu koku inanılmaz bir şekilde baş ağrıtıyor ve yüz yüze temas kurarken veya kapalı bir ortamda çok daha kötü bir baş ağrısı yapıyor ve baş döndürüyor. Ayrıca kapalı ortamda benle bulunan kişilerde (ben dahil) ayağa kalkarken bayılacakmış gibi bir baş dönmesi de oluyor. Bu yüzden kapalı ortamlara dahi giremiyorum. Halitozis Uzmanından tutun tüm hastanedeki kliniklere kadar gittim ama bir şey çıkmıyor. Kendi kendime hava almayan bir ortamda dahi duramıyorum bu problemden dolayı. Lütfen bu problemin adını koyabilir misiniz?

Mesajı Yazan: Kelime
Mesaj Tarihi: 13-Kasım-2023 Saat 00:02
Orjinalini yazan: xfurkanx

Merhaba. Ağzımdan ve burnumdan gelen bir gaz (koku) var ve her kliniğe gitmeme rağmen bir şey bulunamıyor. Bu koku inanılmaz bir şekilde baş ağrıtıyor ve yüz yüze temas kurarken veya kapalı bir ortamda çok daha kötü bir baş ağrısı yapıyor ve baş döndürüyor. Ayrıca kapalı ortamda benle bulunan kişilerde (ben dahil) ayağa kalkarken bayılacakmış gibi bir baş dönmesi de oluyor. Bu yüzden kapalı ortamlara dahi giremiyorum. Halitozis Uzmanından tutun tüm hastanedeki kliniklere kadar gittim ama bir şey çıkmıyor. Kendi kendime hava almayan bir ortamda dahi duramıyorum bu problemden dolayı. Lütfen bu problemin adını koyabilir misiniz?

Sendeki baş dönmesi psikolojik olabilir. Herkesin birden başının dönmesi tuhaf. Kendileri mi söyledi?

Mesaj Tarihi: 19-Kasım-2023 Saat 22:04
Orjinalini yazan: Gececekinsl

Merhaba bazenhissediyor ben kurtuldum Karin gurultusundan

Cok az var ama oda normal olan Karin gurultusu ..

Yüksek ihtimal sibodur sibo tedavisi olunca bende gitti
Siskinlik gurultu agri yok

Üstad nasil teşhis aldın ve nasıl ne kadar surede tedavi edildin sureci detaylica anlatir misin sana zahmet

-------------
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2023 Saat 13:07
Merhaba atkadaslar slm bazenhisseden sibo tedavisi gördüm ..
Tehsis 3 Saat sürdü ayni laktos testi gibi ämve her 15 dk da bir siringaya üflüyorsun sonra her 30 dk da 4 Saat e kadar sürüyor testlerin sonuclarina Göre..

Ve sibo okdugum cikti yazdiklari haplari aldim yüzde 90 yok oldu suan bazen gurulduyor ama normal guruldamasi sanki ..
Önce bütün gün gurulduyordu He bide su var

Ben mide amaleyati olmayan önce hic yoktu mesela amaleyattan 2 hafta sonra cok guruldamaya basladi

Doktora sordum neden oluyor diye mide kapağından kapattik .ve agizdan gaz cikmadigi icin tüm yük bagirsaga yüklendi o yüzden dedi ..

Sobo testide pozitif cikmisti ..

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2023 Saat 13:22
Bir eklenmesi daha arkadaslar suan 2 bucuk ay gecti amaliyat olayi ve gercektende o ituci koku gitti ..
Mesela viseyler yedigimizde agzimizda bozulma gibi koku yok artik ..

Suan hissetiklerim su gögüs agrisi yok yanma yok itici koku yok ..
Mesela eskiden Cola icsem eksiyordu agzim cok kötü oluyordu ..suan o yok koku halen var ama o itici bakin bütün olayi bile kokudan koku yok çok az bisey kaldi oda bogazimdaki kirmizilik yüzünden oldufunu düsünüyorum bu cuma örnek icin Termini var ..

Daha demin berbere gittim normal konustum su bu hic bir tepki yokdu bi koku var ama etrafana yayilmiyor o baskin koku cok cok azaldi size tavsiyem Eger bogaziniz kizmizi ise ..Cola cikolata ne bilmiyorum cok fazla koku yapan ..
Veya colayi icince agziniz sekerleniyorsa ve o Seher böyle koku eksi bi tat birakiyorsa gidin ve barret ösophagus musunuz ona baktirin ..

Ben gün gectikce daha iyi oluyorum bu barret ösophagus
Doktorun söyledigine Göre bazilarinda 3 ay bazilarinda 6 bazilarindada 1 yil sürüyormus gecmesi ...

Gün gectikce iylesiyorum Eger bozimda giderse koku kalmiycak komplett gitcek

Ztn o asiri itici koku yok artik sükürler olsun gidin ve barret ösophagus varmi ona baktirin ...
Arkadaslar bu barret ösafagus tehsisi söyle bakin ..
Normal mide baktirma degil bu ben 4 defa normal baktirdim hic bisey cikmadi özel doktora gittim ve o Doktor tam o bölüme bakti ve kirmizi Doku degisikliligi oldugunu fotolarla bana gösterip amaleyat ol dedi 3 tane test yaptirdim iyi kadar verin tam tehsisi konulsun ..
Amaleyat icinde hepsi icinde 8 bin euro ödedim türkiyede fiyatlar nedir bilmiyorum ama imkani olan gidin baktirsin

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2023 Saat 18:40

Merhaba atkadaslar slm bazenhisseden sibo tedavisi gördüm ..
Tehsis 3 Saat sürdü ayni laktos testi gibi ämve her 15 dk da bir siringaya üflüyorsun sonra her 30 dk da 4 Saat e kadar sürüyor testlerin sonuclarina Göre..

Ve sibo okdugum cikti yazdiklari haplari aldim yüzde 90 yok oldu suan bazen gurulduyor ama normal guruldamasi sanki ..
Önce bütün gün gurulduyordu He bide su var

Ben mide amaleyati olmayan önce hic yoktu mesela amaleyattan 2 hafta sonra cok guruldamaya basladi

Doktora sordum neden oluyor diye mide kapağından kapattik .ve agizdan gaz cikmadigi icin tüm yük bagirsaga yüklendi o yüzden dedi ..

Sobo testide pozitif cikmisti ..

üstad kokuya alıştıma da bu guruldamalar beni mahvediyor. Ve karnıma ara ara giren düzensiz ağrılar şişkinlik meselesi çok yıpratıyor psikolojik olarak çok muzdaribim. Normal gurultulara eyvallah ama bazen 3-4 saat tık yok sonra yeniden başlıyor bıktım bıktım bıktım

-------------

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2023 Saat 18:43
Guruldama karnın sağ ve sol kısımlarında ve pelvik denilen karnın en alt sağ sol köşelerinde de gerçekleşiyor orta kısımda da gerçekleşiyor, bu bir hastalığın semptomu mu hastalık ne? sibo da bir semptom olarak görülüyor sanırım kendi başına bir hastalık olsa da siboyu başlatan sebebin altta yatan farklı bir hastalık olduğuna değinilmiş internet sitelerinde TIP bu kadar çaresiz ve kötü seviyede mi gerçekten? neden bizimle ilgilenen kimse yok

-------------

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2023 Saat 18:55
Evet ayni sekli bendede oldu siskinlik agri ...
Guruldama yemin ederimki hepsi gecti ..

Amaleyattan sonra tam olarak hissettim ben ..
Hatta benim esimin karni bazen bütün gün gurulduyordu
Ben onla dalga geciyordum mesela esimde ara sira oluyor bu guruldama oda yedigi bisey dokaniyor o yüzden galiba
Bendeki farkliydi bütün gün haftalarca guruldadi ..
Bi duruyor aksam sisiyor agri giriyor ve gurulduyor ..
Sibo tedavisi varsa git baksinlar yoksa ..

Bana yazilan ilaclar colidium sabah Aksam bir tane ve bu bittikten sonra onmibiotik aldim suan icin hic siskinlik guruldama veya agri yok ..

Bi bu colidium sadece bagirsaga yerlesiyormus vucutta kalici degilmis öyle demisti Doktor

Kendi bilecegin is sibo tedavisi ol derim ama
He Bide su var sibo tedavisi öncesi laktos varmi diye baktirman lazim önce laktos son sibo bende öyledi

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2023 Saat 19:17

Ben onla dalga geciyordum mesela esimde ara sira oluyor bu guruldama oda yedigi bisey dokaniyor o yüzden galiba

Bana yazilan ilaclar colidium sabah Aksam bir tane ve bu bittikten sonra onmibiotik aldim suan icin hic siskinlik guruldama veya agri yok ..

Bi bu colidium sadece bagirsaga yerlesiyormus vucutta kalici degilmis öyle demisti Doktor

He Bide su var sibo tedavisi öncesi laktos varmi diye baktirman lazim önce laktos son sibo bende öyledi

Anladım usta inşallah çözüm bulurum gastroentrolojiye gitmeliyim değil mi? kolonoskopi olmuş muydunuz?

-------------

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2023 Saat 20:36
Èvet Gastronomie ve Koloskopie yaptirdim ikisinden bisey bulamadi Doktor..

Özel e gittim barret ösophagus cikti yani gittiğini yere ..
Gittiğini yerde önemli sanki ..

Aekadas senin bogazin kirmizimi böyle apse gibi cikiklikda varmi duvar kisiminda aynada bogazinin tam duvarina bakinca biseyler cikikmi ve kirmizi bu probleminde varmi baksene bi dk aynanaya Eger flasch ile Foto cekersen daha iyi görünüyor cok merkt ediyorum hepimizde bu bogazdaki kirmizilik varmi diye

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2023 Saat 20:49
Eger varsa kokuyu yapan kesin o arkadaslar ..
Bakin mide amaleyati sonrasi o itici asiri koku gitti suan bogazim kokuyor hissediyordum cünkü icten gelen o asiri koku yok ..amaleyattan önce yediklerim 5 dk sonra sanki tarihi gecmis bozuk gibi agiz kokusu yapiordu .

Bu yok suan yiyorum iciyorum ve hatta Cola vesayre bunlar koku yapmiyor artkk yemekden sonra asiri balgam yok çok az geliyor ...
Onuda Doktor söyle aciklamisti barrett-ösophagus yüzünden mide borusunun tahris olmus senelerce ve iylesene kadar balgam sürer sonra gider diyor ..

Bunlarin hepsi birbirine bagli ..mide barrett-ösophagus
Mide borusunu ve bogazi tahris ediyor ve balgam olusuyor
Amaleyattan sonra mide asidi ve icerigi geri kacmadigindan balgam baya azaldi tahris etmiyor ..
Kokuda bayabi azaldi fazla rahatsiz etmiyor artik sanki zamanla gececek bakalim ..

Suan cuma örnek var yarin labor rendevum var sonuclar pazartesi gelirim ne Tür bir bakteri var görecegiz bakteri tehsisi yapilmisti fakat gecmemisti mide asidi yüzünden 3 kez önerilen Antibiotik aldim gecmedi ..i

bendeki umut tam bu arkadaslar ..son umudum bu baskada bisey yapmiycam ztn üsütmeseydim simdeye yapmistim ..

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2023 Saat 21:26
Bakin kücük bir özet ztn yazdim ama yinede yardimci olur diye yeniden yaziyorum arkadaslar ..

Ben tam genclik yilimda 20 yasinda bu hastaliga bulastim ..
Agir bir bogaz enfeksionu gecirmistim .. 3 4 hafta sonra ev doktorama gittim Antibiotik yazdi gecmedi ..

Sonra kulak burun a gittim ..
Ilk tehsisi koyan olan Adam schrökenfuchs a gittim ..
Ilk dedigi suydu 13 sene önce demisti bunu bana
Asiri mide asidi var sende oda bogazini yakiyor ve balgam olusuyor dedi o yüzdende bogazin ve balgam gecmiyor dedi ..
Beni cok yerlere yönlendirdi ich hastaliklar hepsine gittim son olarak akh ya gittim burnumdan mideme kadar bi alet taktilar asid ölcümü icindi ve asiri mide asidi reflü cikti yine akh ya viyananin en büyük hastanesine yolladi mide kanser bölümüne
Oraya gittim ve istemedigim seyler oldu ztn o aralarda bu kokuya alisamamistim cok utangac ve konusamiyordum cok kötüydü cok zoruma gidiyordu birden basima bela olmustu

Neyse akh ya gittim ve tam kagitlarimi sekretere uzattim oturcam kadin bir hekim geldi ..elimden kagidi Aldi burasi kanser olan insanlar icin kbbye gidin diye bana bagirdi ve azarladi beni resmen herkesin önünde rezil etti normal söylese bisey demiycektim ama öyle olmadi kadina hayati boyunca duymadigi küfürler ettim sonra kadinda türk cikti bide türkce basladim küfüre ..bayabi kimse durduramadi beni okadar sinirliydimki

o kadin yüzünden 7 8 sene bir daha bisey yapmadim okadar utanc verici bir durumdu benim icin .. bide görseniz kücük siyah basi kapali siyah cöp torbasi gibi biseydi ..o kadin olmasaydi belkide o gün bisey olcakti ve iylesecektim ..

Olmadi sonra biraktim hayat devam ediyor calis yardirmaya devam diyerek yasadik ..

Son girdigim is son noktaydi cok kötü olmustum nefes almam bile zorlasmisti ..sonra son 6 7 aydir yine basladim labot haric hep özel doktora gittim özele gitme sebebim bile o cirkef pis kadin en büyük kötülükler onun basina gelsin .. hala zoruma gidiyor arkadaslar sanki kendi cebinden ödüyor benim masraflarimi bohh hala sinirleniyorum
Burda ayliginin neredeyse 3 de 1 i sosyal devlete gidiyor 2 bin kazanmasam 600 eurosunu devlet benden aylik aliyor tabiki bakacak bana sanane yav ...

Mesajı Yazan: Tospik
Mesaj Tarihi: 21-Kasım-2023 Saat 05:04
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Anladım usta inşallah çözüm bulurum gastroentrolojiye gitmeliyim değil mi? kolonoskopi olmuş muydunuz?

Muhtemelen ülseratif kolit var bizde

https://www.anadolusaglik.org/saglik-rehberi/ulseratif-kolit-nedir-nedenleri-belirtileri-ve-tedavisi - tıkla

Belirtileri burda

Mesaj Tarihi: 21-Kasım-2023 Saat 11:22
Bilmiyorum burdaki ismi ( dünndarmfehlbesiedlung )
Ince bagirsak yanlis yerlesim gibi laf ..
Okudum baktimda böyle seylerin cok cesiti oluyor yav

Reflununde kac tane cesidi var ..
Koku gün gectikce azaliyor .. herseyin tetikcisi barrett-ösophagus arkadaslar ben söylemis oluyum bana öyle geliyor bide Video gördüm Youtube buna bakarken Kaliningrad biri misafirlige gidemiyordum cok iyi diyor bak Youtube ama kadinda hersey yapilmis barret yakilmis kelepce ve safra kesesini almislar bakin sene hersey dokaniyordu diyor felan ayni bu durumu anlatiyor kadin laz bir kadin galiba ..
Bende yakma olmadi zamanla gecer dedi yaptirmak istedim yok dedi daha cok gencsin bosver zamanla gececek gecmesse yakariz demisti

Mesajı Yazan: Atci
Mesaj Tarihi: 18-Temmuz-2024 Saat 22:51
Arkadaşlar ağız kokusu karşı tarafta burun akıntısına göz yaşına sebep olur mu bilen söylesin kimle konuşsam burnunu çekiyor ağlıyor resmen

Mesajı Yazan: Tospik
Mesaj Tarihi: 19-Temmuz-2024 Saat 05:17
Orjinalini yazan: Atci

Arkadaşlar ağız kokusu karşı tarafta burun akıntısına göz yaşına sebep olur mu bilen söylesin kimle konuşsam burnunu çekiyor ağlıyor resmen

Olabilir neden olmasın? Bildiğim kadarıyla soğanda sülfür var ve bu gaz gözyaşına ve burun akıntısına sebep oluyor. Senin nefesinde de yoğun bir sülfür gazı olabilir.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat