Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Bagirsaktan kaynaklaniyorsa eger.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 52
Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Konu: Bagirsaktan kaynaklaniyorsa eger..
    Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2013 Saat 23:47
Hocam benim sorum size olacakti birincisi; bagirsaklardaki herhangi bir bakteri,gaz vs koku yapar mi ikinciside eger yaparsa yani bagirsaktan kaynakli bir koku varda kolonoskopiden baska bagirsaklara baktirma yonetemi var mi ?
Simdiden tesekkurler..
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2013 Saat 17:08
sorunuzla ilgili olarak, bu konu daha önce gündeme gelmişti. arama seçeneklerini kullanarak bulabilrsiniz.
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 52
Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2013 Saat 18:18
Bir cok konu var ama mobilden takip etmem cok zor oluyor..
IP
delux
Üye
Üye

Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 13:14
%90 nimizin agizinin diski gibi kokmasinin sebebi bagirsaklar arkadaslar bunun farkinda bile degil cogumuz malesef :( hepimizin doktora gidip ayri ayri bilgiler elde etmesi gerekiyor,sali gunu randevu aldim tek tek dolasicam doktorlari cozene kadar bu olayi, bugune kadar hep mide veyahut kbb uzerine odaklandim ama deyil hic biri deyil 3 senedir burada uygulamadigimiz yontem kalmadi bircogumuzda yorulduk artik farkindayim ama pes etmek yok!!! bagirsaklara odaklanmamiz gerekiyor,en basitinden birkac gun hayatinizdan sekeri,hamur islerini,gazli icecekleri cikartin gunde 2 litre su icmeye calisin haftada 3 gun gun yuruyus yapin, , kokunun azaldigini goruceksiniz gecmesede,arkadasimiz aclik yontemiyle kurtulmus onun adina cok sevindim saygi duyuyorum,ama bu isin ilimi yontemi tedavisi mutlak olmali,ulkemizdeki doktorlarin bircogunun bilgisiz oldugunu bilsemde pes etmicem,olayi cozersem bu forumdaki bir cok arkdasimizin yuzunu guldurucem insallah pes etmeyin arkadaslar.
bazilarimizin kokusu 1 metreden hissedilir,bazilarimizinki 20 30 cm mesafeden,kokunun 1 2 metreye ulasdigini soyleyen arkadaslar sigara cay,kahve,nescafe kunefe baklava yogun serbetli tatlilar beyaz ekmek,hamur isi seyleri surekli yiyerek var olan kokularini getirebilecekleri en son noktaya ulastiriyor ve malesef bunun farkinda bile deyil bir cogumuz,kafanizi cok yormayin arkadaslar ozellikle !!!!!!!! agizinin diski gibi!!!! koktugunu size soyleyen varsa lutfen bir araya gelelim ve bilgilerimizi paylasalim burada kimsenin masal dinlemeye gucu kalmadi...
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 18:51
Siz diyet yapmaya devam edin arkadaşlar. Şekeri hamuru çıkardık, ot mu yiyeceğiz ömrümüzün sonuna kadar?
IP
delux
Üye
Üye

Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 00:27
biz aclik diyeti yapmiyoruz :) seker olsun hamur olsun bunlar zaten zararli seyler,diyet i en azindan deneyin birkac gunden birsey kaybetmessiniz diyeti yapinca hersey super olucak diyende yok zaten size sadece bir azalma goruceksiniz bundan sonrasi bagirsaklarizdaki yararli bakterleri zararlari bakterilerin sayisindan cogaltmak bunu da probiyotik takviyesi ve dengeli diyet ile yapicaz ingilizceniz var ise youtube da bir cok video var izleyin derim,3 senedir bu forumdayim denemedigim yontem kalmadi limon sarimsak kurunden tutunda akliniza ne geliyorsa,ama bu sefer yuzduk yuzduk kuyruguna geldik az kaldi ve kim nederse desin umrumda degil ama bu forumdakierin %80 %90 bagirsak kaynakli ve bundan haberleri bile yok malasef...az kaldi yakin zamanda buradaki bir cok kisiye guzel haberler vericez
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2017 Saat 17:23
bu diyetçiler organize galiba yıllar önceden üyelik alıp bu günü beklemişler foruma darbe girişimi gibi birşey bu Bilimi reddediyorlar ilk çağ insanları gibi birşeyleri savunuyorlar yani mesela benim düşünceme görede 60 kere tükürmek ağız kokusunu yok ediyor hadi yapın bakalım
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2017 Saat 11:33
Tükürme oruçlarını başlatıyorum arkadaşlar günlük süt içeceksiniz 100ml geçmiyecek akşamları 60 kez tüküreceksiniz 1 hafta bunu tekrarlayın sonra 2 gün dinlenin ardından güneş gözlüğü takın ve bir plaja gidin sahilde yürüyün bakın görüceksiniz ağzınızdaki sulanmanın artışı okadar artıcakki doğal yöntemlerle ağız kokunuz yok olacak ben denedim oldu sizde deneyin hadi yapın :D
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2017 Saat 11:34
bide Arkadaşlar Arkadaşlar okadar türk sitesi gezdim bu konu hakkında pek bilgi edinemedim , gördüğüm bi amerikan sitesinde dişlerinizi fırçalarsanız ağız kokunuz gider yazıyodu bende fırçaladım gitti bence sizde dişinizi fırçalayın ben yaptım denedim oldu :D
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2017 Saat 11:35
hocam gizemmmm adlı arkadaşın sorusuna veya benzerine muhtemelen yüzlerce defa cevap vermişsinizdir ama bu konuyu yeni gördüğüm için ve kritik önemli olan verebilceğiniz cevabı verebilirseniz bizde faydalanmak isteriz sağolun
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2017 Saat 13:32
Orjinalini yazan: gizemmmm

Hocam benim sorum size olacakti birincisi; bagirsaklardaki herhangi bir bakteri,gaz vs koku yapar mi ikinciside eger yaparsa yani bagirsaktan kaynakli bir koku varda kolonoskopiden baska bagirsaklara baktirma yonetemi var mi ?
Simdiden tesekkurler..

Bğırsaklarda 1 cm küpte 100000 taen bakteri normal ve sağlıklı brietlerde zaten mecburen vardır. 240 tan fazla bakteri ailesi burada yaşar. Bu sebeple sorduğunuz soruya yanıt vermekte zorlanıyorum.

Souyu şöyle değiştirebilirsek cevaplamak mümkün olabilir:

Sindirim kanalının her hangi bir bölgesinde beklenenden fazla bakteri faaliyeti bulunursa biz bunu koonoskoi dışında başka yöntemlerle anlayabilir miyiz?

Evet anlayabilir.
Nefeste hidrojen testi bu iş içindir. Nefeste normal olarak <10 ppm H2 gazı bulunur. <20 ppm seviyesine kadar bulunması tolere edilir.

Açlık nefes gazlarında >20 ppm H2 gazı bağırsakta bakteri yükünün arttığını veya bir şeylerin sindirilemediğini veya emilemediğini veya kalın bağırsaktan ince bağırsağa kaçak olduğunu veya Celiac hastalığını veya disakkarit intoleransını veya bağırsakta aşırı bakteri üremesi bulunduğunu veya pankreas enzim eksikliğini gösterebilir.

H2 gaz ölçümü yukarıda belirttiğim şekilde statik koşullarda yapılabileceği gibi meydan okuma testi olarak da yapılabilir. Bireyin <10 ppm H2 gazı bulunduğu ölçüldükten sonra 1 bardak disakkarit içirilir 15 dakika aralıklarla nefeste H2 gazı yoklanır, izlenir, değerlendirilir.
-M

IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2017 Saat 14:15
UZUN ZAMANDIR GRUBA GİRMİYORDUM BİR BAKAYIM DEDİM AMA GÖRDÜĞÜM KADARIYLA HALA KISIR DÖNGÜ DEVAM EDİYOR. BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN ARKADAŞLAR.. ÖMÜR BOYU OTLA MI BESLENECEĞİM DİYECEK KADAR CAHİL OLMAYIN.. BEN ŞU AN DİYET YAPIYORUM TABİ BUNUN YANINDA TAKVİYE DE ALIYORUM.. SÜREÇ TAM BİTMEDİĞİ İÇİN AYRINTILARI YAZMIYORUM. ŞU AN KOKU ÇOK AZALDI.. HERKESİN SORUNU FARKLIDIR AMA ASIL PROBLEM SİNDİRİM YAPAMIYORUZ EĞER SİNDİRİMİNİZİ DÜZELTİRSENİZ BU İŞ OLUYOR.. YEMEKLERDEN YARIM SAAT ÖNCE SU İÇMEK VE YEMEKTEN 2,5 SAAT SONRA SU İÇMEK SİNDİRİME ÇOK İYİ GELİYOR.. NEYSE BEN BURAYA ADANALI İÇİN GELMİŞTİM ONUNLA İLGİLİ BİRŞEYLER BULDUM ESKİ NİCKİ BUYDU YENİ NİCKİ NE BİLMİYORUM. GÖRÜRSE BANA ULAŞSIN..
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2017 Saat 14:29
BİR DE ŞU VAR SAKIN MUCİZE BEKLEMEYİN.. ŞU ÜRÜNÜ KULLANDIM GEÇTİ BU ÜRÜNÜ KULLANDIM DİYENLERE İTİBAR ETMEYİN. TEK BİR ÜRÜNLE GEÇSEYDİ EĞER HERKES İYİLEŞİRDİ.. BU ÇOK BİLİNMEYENLİ BİR DENKLEM.. ÇOK FAZLA ŞEYİ DÜZELTMENİZ LAZIM.. HERKESİN SORUNUN KAYNAĞI FARKLIDIR AMA ARTIK BEN SADECE KOKU OLARAK BAKMIYORUM. BUNUN DIŞINDA DA BİR ÇOK RAHATSIZLIĞIM VARMIŞ MEĞER DE BEN HASTALIK OLARAK GÖRMEMİŞİM.. BU ARADA DİYETTE SADECE OT YOK.. ASLINDA SAĞLIKLI BESLENME VAR.. ŞEKER VE UNU TAMAMEN HAYATINIZDAN ÇIKARIYORSUNUZ GERİ KALAN YİYECEKLERDE KİŞİYE GÖR DEĞİŞİYOR BUNU KENDİNİZ KEŞFETMELİSİNİZ.. MESELA BROKOLİ SAĞLIKLI BİR YİYECEK AMA BENDE HASHİMATO VAR BANA DOKUNUYOR.. EV YAPIMI YOĞURT SAĞLIKLI AMA BANA DOKUNUYOR SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ.. ISPANAK SAĞLIKLI AMA HİSTAMİN İNTOLERANSIM VAR DOKUNUYOR VS VS.. KENDİ BAŞINA BU İŞİ YÜRÜTMEK ÇOK ZOR.. DİE OFFLAR AĞIR GEÇİYOR ÇÜNKÜ İYİLEŞME KRİZLERİ YANİ.. AMA ŞU AN BİR ÇOK ARKADAŞTAN YARDIM ALIYORUM.. SİZE BİR ŞEY DAHA SÖYLEYEYİM.. BENİM GİBİ UZUN YILLARDIR EN AZ 10 SENE.. KOKUSU OLAN İKİ ARKADAŞ BU DİYETLE KOKUDAN TAMAMAEN KURTULDU.. AMA UZUN BİR SÜREÇ.. BAĞIRSAĞIN KENDİNİ ONARMASI 2 SENE SÜRÜYOR.. AMA BU DİYET KİŞİYE GÖRE 7-8 AYDA BİTİYOR 3 AYDA BİTEN DE VAR.. SONRA YASAK OLAN GIDALARI VÜCUDA YAVAŞ YAVAŞ TANITIYORSUNUZ DOKUNUYOR MU DİYE.. ŞU AN İKİ ARKADAŞTA İSTEDİĞİ HER ŞEYİ YİYEBİLİR AMA YEMİYOR TEKRAR BAĞIRSAK FLORASINI BOZMAMAK İÇİN SADECE DAHA SAĞLIKLI BESLENİYOR.. MESELA BEYAZ EKMEK YERİNE EKŞİ MAYALI SİYEZ UNUNDAN YAPILMIŞ EKMEK YİYOR GİBİ.. SİZDEKİ SORUN MİDE YADA BAĞIRSAK OLMAYABİLİR AMA BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN LÜTFEN ÇOK YÖNLÜ BAKIN OLAYA.. VE ASLA MUCİZE BEKLEMEYİN.. BİR DE EVİAN VARDI GRUPTA ESKİ ARKADAŞLARDAN O İYİLEŞTİ Mİ? ÇOK MERAK EDİYORUM..
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mart-2017 Saat 21:58
bahse girerim , ( Hobi = Diyet hacamat cart curt hokus pkus ) ' unu bozmak istemem ama Hobi sonuçta bi uğraşı bunla uğraşarak mutlu olabilirsin bende mesela ağız kokum var insanlarla iletişim kuramıyorum bilgisayar oyunlarıyla geçiriyorum vaktimi buda benim hobim Hobine çomak sokmakistemem Ahbap ama bahse girerim 2 yıl değil 5 yıl da yapsan diyeti birşey olmuyacak ben çünkü :D Diyet yaparak ağız kokusundan kurtulan görmedim Diyet yaparak zayıflıyan gördüm.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2017 Saat 12:57
Tamam sen ağız kokunla insanlardan uzak kalmaya ve anti sosyal olmaya devam et. Benim kokum çok azaldı şu an rahatsız edici düzeyde değil bu bir gercek şu an ben bu gerçeği yaşıyorum. Ayrıca bu diyetin sadece zayıflama bazlı olduğunu düşünmekte senin ne kadar cehalet içerisinde old gösteriyor. Sen bilirsin bununla yaşamaya tabiki devam edebilirsin. Ben senin dışındakilere sesleniyorum. Lütfen bakış acınızı değiştirin. Bu konuyla ilgili yabancı makaleler türkçe makaleler okuyun. Depresyon okb hastalarınin bile tedavisi bagirsakta.. hipokrat " tüm hastalıklar bagirsaktan başlar " demiştir. Bu arada sindirim sorununu düzeltmek için mide asidinizi artirmaniz lazım bunun için pepsin +betain hcl ihtiyacınız var. Ben pepzan kullandım ve koku sıfırlandı anladım ki sindirimde sıkıntı varmış elbette pepzanla yaşamayacağım bunun için sağlıklı besleniyorum ve bağırsak enflamasyonunu bitirmeye çalışıyorum. Geçirgen bir bagirsaginiz varsa otoimmun hastaliklariniz çoğalır bende ki gibi.. o yüzden vizyonunuzu genisletin diyorum.. mesela bende var olan hastalıklar ve rahatsizlari yazayım
- şişkinlik hazimsizlik
- aşırı gaz
- aşırı usume
- raynaud fenomeni
- skleroderma
- sedef
- seboreik dermatit
- hashimoto tiroidi
- geniz akıntısı
- burun akıntısı (sürekli )
- alerjik rinit
- aşırı saç dökülmesi
- ayaklar damantar
- vücutta kaşıntı
- uykusuzluk
- gece kabuslari, endişe,kaygı
- halsizlik yorgunluk
- kabızlık
Daha aklima gelmeyen bir sürü rahatsız edici ama öldürmeyen hastalık mevcut.. bunların hepsiyle tek tek baş etmeye çalışamiyorsunuz ve aklınıza bir soru geliyor.. bunların tek bir nedeni olmalı ? Ve ben onu buldum.. Geçirgen bağırsak sendromu.. Lütfen bunu araştırın.. Bu konuda öncü doktorlar da var gitmedim ama giden duzelen insanlar da biliyorum. Tek başınıza çok kompleks bir tedavi ama biraz araştırmacı olursanız durumu cozerseniz.. önce bağırsak temizlenir vücut toksimlerden arindirilir ki bu çok onemli takviye kullanmanız şart yoksa vücuda yayılan toksinler siz de baş agrisi mide bulantısı gibi semptomlar oluşturur.. Ben bunu yaşadım en zor die offlarimdan biriydi.. o zaman takviye kullanmiyordum tamamen beslenmeyle olacağını düşünüyordum ama yanılmışım brisey daha öğrendim tajviyesiz olmaz.. b12 1000 d vit 100 olmalı.. neyse sonra vücuttan zararlı bakteriler mantarlar gittikten sonra bağırsağı faydalı bakterilerle doldurmalisinjz o da probiyptik ve prebiyptik desteğiyle olacak.. ve bu sırada geçirgen kısımları kapatmak için de bol bol kollajen yuketmeniz lazım o da kemik suyunda var.. kemik suyu kelle paça çok çok icmeniz lazım hatta her gün bir bardak icmelisiniz.. aklkma geldikçe yazıyorum asla antibiyotik kullanmayın burda nidazol vs bahsedilmisti kullanmıştık zamaninda bilincsizken çok zarar vermişim bunyeme daha da kötü oldu.. olayi anlamak zeki ve vizyonu geniş insanlar için çok basit uygulaması zor sadece.. Ama iyilesmek için insan herşeyi yapmalı.. oturup insanlar dan uzaklaşmak yerine düşünmeli arastirmali.. BU arada Murat Hocam adanali size gelmişti muayene olmak için telefonu falan sizde varmi yada hala iletişim kuruyorsaniz ben iletisim bilgilerini alabilirsem çok memnun olurum. Onun durumuna kendimden daha çok uzuluyordum ne yaptı iyilesebildi mi bilemiyorum.. Ama onunla konuşmam lazimmm..
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2017 Saat 15:33
Bu mu yani hepimiz geçirgen bağırsak sendromu yaşıyoruz. Bunlar neden kaynaklanıyor açıklayayım. Burun etlerimin büyüdüğünü, burun tıkanıklığı sebebinin bu olduğunu söyleyip tedavi edemeyen, alerjim olduğunu çözüm olmadığını söyleyen bazen başka şehir havası iyi geliyor diyen doktorlar yüzünden bu arkadaşlar farklı çözümler arıyor.
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2017 Saat 10:53

Yazdiklarin mantikli sifa..Ama o yazdigin hastaliklar (Sedef, Skleroderma, Raynaud Sendromu) sende var mi gercekten? Yani hekimler tarafindan teshis konuldu mu?  
Hashimoto bende de var.
Ayrica gecirgen Bagirsak da var 99%. Daha önce bu konuyla alakali yazmistim.  
"b12 1000 d vit 100 olmalı" diye yazmissin. Bunu anlamadim.
Yani 100'lük Vit D3 mü alinmali? Ben 10 günde bir 20.000 aliyorum. Ama okudugum makalekerde VitD'yi dogal besin yoluyla almanin daha verimli olacagini yazmisti bir hekim. Mesela balik yagiyla.  
Yazdigin takviyelere VitC ve Magnezyumu da eklemek mantikli.  
Et suyu (Kolajen) konusunu bilmiyordum, yeni bir sey ögrenmis oldum.  
Pre ve probiyotik döneminde Ozovit isimli ilacin da faydasi var. Bagirsakta oksijen salgiliyor ve anaerob bakterileri öldürüyor.  
Toplamda yazdiklarin mantikli. Benden taraf kocaman bir tesekkür bu bilgiler icin.  
Arada bir durum güncellemesi icin giris yaparsan sevinirim. 
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2017 Saat 11:09
Not: özel mesaj yazdim ama gitmiyor. Sayfada problem varmis.
Rica etsem, incelikli olarak kronolojik bilgi verir misin sifa?
Ne ile basladin, ne yaptin, ne aldin, hangi süre ile?
Zahmet olacak, ama cok yardimci olursun inan.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2017 Saat 18:38
D vit değerinden bahsetmek istemiştim. Yani kan testi sonucunda d vit değerin 100, B12 değerin 1000 olmalı.. Evet magnezyum ve c vit de alıyorum ama yazmamışım. VE b6 da alıyorum.. b6 ve c vit almam lazım tiroid den dolayı bu değerlerin yüksek olması gerekiyor.. Evet yazdığım hastalıkların hepsi bende var ve doktor tarafından teşhis konuldu ama zaten iyileşmedi hiçbiri. Bunlar dönemsel hastalıklar mesela raynaud fenomeni çok üşüdüğümde ve stres altında kaldığımda beliriyor ellerim ayaklarım kasılıyor ve hissetmiyorum.. Ve ayrıca çok üşüdüğümü yazmayı da unutmuşum.. şu an havalar çok iyi ama ben donuyorum.. işte o kadar çok ki aslında bunlar ama malesef biz ilerleyince görüyoruz.. üşüme demir eksikliğinden bu arada mineral eksikliği de var ben de.. bunun için doğal tahin tüketiyorum ama doğal olacak yerli susam tohumundan vs.. ekstra takviye de zamanla artık.. sana özel den mesaj attım diğer ayrıntıları oradan konuşuruz.
IP
pardon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı pardon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2017 Saat 21:12
bağırsak kurdu testlerde görülmeyebiliyormuş bi vidyoda izledim tesadüfen aşağıdaki beslenme konulu linkten bakabilirsiniz.d vitamini ve demir eksikliği depresyon görülebiliyormuş. bu sindirim sistemiyle ilgili ağız kokusuyla da ilgili olabilir.internette bununla ilgili ketrax diye bi ilaç buldum alıp deniycem sanırım.çünkü belirtiler bende var.
https://www.youtube.com/watch?v=Vdl2xFjvsXA
IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mart-2018 Saat 01:49
herkese sağlıklı günler dilerim. bende forumdaki birçok muzdarip üyeden biriyim. en son çare olarak internetten bağırsak parazit temizleyici bir ürünü denemek istedim. işe de yaradı. yaptığım tüm başvurular ve araştırmalar bağırsaktan kaynaklanan bir ağız kokusuna sahip olduğumu gösteriyordum. arkadaşlar bağırsak bakterilerine yada bağırsak mantarına iyi gelen ne varsa kullandım. elma sirkesi lahana turşusu, gaz sökücü ilaçlar, bağırsak boşaltıcı ilaçlar, dişçi, genel cerrah, gastroenteroloji uzmanı, özel doktorlar vs vs vs... bendeki durumun açılımı şudur : kahve, çay, asitli içecekler, tatlı gibi gıdalar kokuyu tetikliyordu. burdan yola çıkarak ağız kokusu değilde nefes kokusu olduğunu her zaman düşünmüştüm...

yaptığım araştırma ve testlerden sonra anladım ki bağırsak mantar üretiyor ve bunu vücuda yayıyor. ne yaparsanız yapın bunu basit bir yöntemle ekarte etme şansına sahip değilsiniz. istikrarlı ve sağlıklı bir diyet. iyi bir gastroenteroloji uzmanı eşliğinde hassas testler ve ilaç tedavisi kesin gerekli.

okuduğum makaleler ve konuştuğum doktorlardan elde ettiğim çıkarımlar, forumumuzdan okuduğum paylaşımlar ile kendi çabalarımla ulaştığım sonuç bende bağırsak mantarı var ve bunu en kısa zamanda tedavi ettirmem gerekiyor. internetten satın aldığım bir parazit temizleyici işe yaradı. demek ki benim güvenilir bir tıp uzmanı eşliğinde kendimi tedavi ettirmem gerekiyor.

yaşadığım sorun sadece ağız kokusu değil. vücutta ve saçta aşırı yağlanma, halsizlik, uyku düzensizliği, odaklanamama, huzursuz bacak sendromu, kasıklarda kaşıntı, mevsim değişikliklerinde vücutta enteresan reaksiyonlar, ereksiyon sorunu, vücut ısı dengesizliği vs. okuduğum makalelerde bağırsak mantarının belirtileri tamamen bunlardan ibaret. benim forum sakinlerine tavsiyem bağırsak mantarını kulak arkası etmeyin derim. ben birçok yöntem denedim. hepsi geçici çözümdü. eminim ki bağırsaklarımla alakalı bir problem var ve bunun üstüne gitmem gerekiyor... sağlıklı günler arkadaşlar. umarım bir gün bundan tamamen kurtuluruz... saygılar.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2018 Saat 10:45
Kesinlikle katılıyorum. Şikayetlerimiz yüzde 90 aynı bende bağırsak kaynaklı olduğuna eminim. Bağırsak parazitleri için kullandığım. Ok şey işe yaradı ama kısa sürdü. Doktora gittiğimde tahlil yapılıyor ve bir şey çıkmıyor. Hal böyle olunca drlarda yardımcı olmuyor ya da olamıyor. Siz tıbbi açıdan nasıl üzerine gitmeyi düşünüyorsunuz. Bir de kullandınız ürün hangisiydi sadece fikir olsun diye soruyorum. Çünkü benim de kullanmışlığım oldu
IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2018 Saat 11:03
bağırsak mantarına odaklanın arkadaşlar. antibiyotik kullandığından geçiyorsa, ilacı bıraktığında koku geri geliyorsa. büyük ihtimal bağırsağın üretip vücuda yaydığı mantarlardan muzdaripsin.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2018 Saat 22:46
Ya doktora gidip ben bağırsak mantarından şüpheleniyorum deyince bir çözümü olabilecek mi acaba inanın umutsuz bir merak içindeyim. Lütfen gelişmeleri bizimle paylaşın. Please
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2018 Saat 16:47
Geçenler eski komşumuzun bağırsak delinmesı sonucu zehirlendigini duydum bunu duyunca adamında nefesinin koktugunu hatırladım tip4 ile bağırsaklar arasında bir ilişki var kaynak orası gibi bizimde sıkıntımiz büyük ihtimalle bağırsaklar Murat hocam nasıl bir hastalık bağırsak kaynaklı tip4 kokusu yapar acaba bilginiz varmi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2018 Saat 17:02
Orjinalini yazan: mehmet27

nasıl bir hastalık bağırsak kaynaklı tip4 kokusu yapar acaba bilginiz varmi

Soru için teşekkür ederim
Bu makalenin 12 inci sayfasında hastalıkların tablosunu verdim:

http://www.drmurataydin.com/agiz-kokusunu-anlamak-siniflamak.pdf
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2018 Saat 10:54
Hocam teşekkürler çok faydalı bir Makale bir sorum daha olacak ordaki gazlarin kokusunu bilmediğim için dışkı kokusu hangi gaz sınıfına giriyor
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2018 Saat 12:21
Orjinalini yazan: mehmet27

Hocam teşekkürler çok faydalı bir Makale bir sorum daha olacak ordaki gazlarin kokusunu bilmediğim için dışkı kokusu hangi gaz sınıfına giriyor

Bireyin kokunun neye benzettiği teşhise götürmez.
mesela siz bir kokuya dışkı kokusu dersiniz. Ben çöplük kokusu derim. Ahmet bey idrar kokusuna benzetir. Ayşe hanım fare ölüsü kokusuna benzetir.

Koku algısı bireyseldir. Tamamen kişiye özeldir. Bu sebeple kokunun neye benzediğinin sıfır önemi vardır.
-M

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2018 Saat 15:51
Arkadaşlar bir tavsiyem olacak ben çok faydasını gördüm iki hafta oldu her şey süper inşallah uzun vadede sonuç alırım. Bağırsak kaynaklı olduğuna inananlar unlu ve şekerli mamüllerden uzak dursun. Ben ekmek bile yemiyorum sanırım candida mantarı yapıyor kokuyu
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2018 Saat 16:26
Orjinalini yazan: mscn

Arkadaşlar bir tavsiyem olacak ben çok faydasını gördüm iki hafta oldu her şey süper inşallah uzun vadede sonuç alırım. Bağırsak kaynaklı olduğuna inananlar unlu ve şekerli mamüllerden uzak dursun. Ben ekmek bile yemiyorum sanırım candida mantarı yapıyor kokuyu

Murat hocam bu konuda fikriniz önemli? Candida mantarı varmıdır varsa nedir? benimde anlam veremediğim şekilde karnımda şişkinlik var daha yaşım genç geneldede o şişkinlik varken ağzımda kötü bir koku hissediyorum ama nefes kokusu gibi sanki ağız değilde? ne yapacağız artk bıktık
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2018 Saat 11:38
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat hocam bu konuda fikriniz önemli? Candida mantarı varmıdır varsa nedir?

bu konuda çok sayıda başlık açılıdı forumda arama yapınız.
Kandida mantarı ile ağız kokusu arasında hiç bir ilişki bulunmamaktadır. Hiç bir diyet yapmayınız.
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2018 Saat 14:22
Orjinalini yazan: aydinmur

Kandida mantarı ile ağız kokusu arasında hiç bir ilişki bulunmamaktadır. Hiç bir diyet yapmayınız.
-M

Ah Murat hocam ah nedeni bilsek de önlemeye çalışsak keşke genelde Murat hocam şöyle bi durum yaşıyorum sizin çalışma ve araştırmalarınızda böyle birşeye rastladınızmı veya bu neye işaret olabilir bir fikriniz varmı çok merak ediyorum , Ağzım kapalı bir şekilde burnumdan nefes alıp burnumdan geri nefesimi verirken kötü koku hissediyorum yani o hissettiğim koku sanırım benim karşıya verdiğim koku buradan ne anlamalıyım?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2018 Saat 16:07

Ağzım kapalı bir şekilde burnumdan nefes alıp burnumdan geri nefesimi verirken kötü koku hissediyorum yani o hissettiğim koku sanırım benim karşıya verdiğim koku buradan ne anlamalıyım?

Koku adacıkları.

Ben bunlara Koku adacıkları (izohal) adını verdim. Yeni ağız kokusu kitabımda yayınlayacağım.

Kokulu hava kütlesi adacık şeklinde dışarı atılır. Yoğun ise aşağı, hafif ise yukarı doğru devinerek bozunur ve kaybolur. Bu süre uzun (saniyeler) olabilir. Eğer birey verdiği nefesi yeniden koklarsa bu sırada önceki nefesi ile dışarı verdiği koku adacğını yakalayıp onu koklayabilir ve koku duyabilir.

Namaz kılan bireyler bazen bu şekilde yakınıyorlar. Rükudan kalkıp yeniden eğildiğimde kendi ağız kokumu duyarım diyorlar. Haklılar. Başı aşağıda verdiği nefeste koku adacıkları asılı kalır. Kısa süre sonra ayni noktaya eğildiğinde koklamış olur.

Bu olay hiç bir hastalığı işaret etmez. Ağız kokusu modellemesidir. İzohal adacıkları.

IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2018 Saat 17:47

Ağzım kapalı bir şekilde burnumdan nefes alıp burnumdan geri nefesimi verirken kötü koku hissediyorum yani o hissettiğim koku sanırım benim karşıya verdiğim koku buradan ne anlamalıyım?

Koku adacıkları.

Ben bunlara Koku adacıkları (izohal) adını verdim. Yeni ağız kokusu kitabımda yayınlayacağım.

Kokulu hava kütlesi adacık şeklinde dışarı atılır. Yoğun ise aşağı, hafif ise yukarı doğru devinerek bozunur ve kaybolur. Bu süre uzun (saniyeler) olabilir. Eğer birey verdiği nefesi yeniden koklarsa bu sırada önceki nefesi ile dışarı verdiği koku adacğını yakalayıp onu koklayabilir ve koku duyabilir.

Namaz kılan bireyler bazen bu şekilde yakınıyorlar. Rükudan kalkıp yeniden eğildiğimde kendi ağız kokumu duyarım diyorlar. Haklılar. Başı aşağıda verdiği nefeste koku adacıkları asılı kalır. Kısa süre sonra ayni noktaya eğildiğinde koklamış olur.

Bu olay hiç bir hastalığı işaret etmez. Ağız kokusu modellemesidir. İzohal adacıkları.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için Murat hocam , peki hocam ben genelde kabızlık problemi yaşıyan biriyim ve lavabo ihtiyacımı ortalama olarak 4 5 günde iyi zamanlarımda 1 2 3 günde daha kötüz amanlarda 6 gün ve 1 haftayı bulduğu oluyor dışkı testi veremiyorum çünkü dediğim gibi genelde kabız gibiyim ne yapmalıyım ne önerirsiniz bu testi yapmam çok önemlimidir mesela 3 gün art arda verin diyorsunu siz ama günlük yapamıyorum o halde ne yapabilirim bu konuda çok konuştuk ama hem yeni gelenler vardır biraz aydınlatabilirseniz sevinirim ,saygılar.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2018 Saat 13:02

-M

Tekrar merhaba hocam. Evet şeker ve unlu mamülleri bıraktıktan sonra ağız kokum geçti çok şükür. Belki tespitim hatalı olabilir. Candida mantarı değildir sebebi. Ama ne olabilir bu şartlarda sebep sizce murat hocam. Bu arada dün akşam çok az bir çatal dolusu tatlı yedim beni aldı bir kaşıntı kolum karnım bacağım heryerim kaşındı. Ne yapmalıyım sorunumun ne olduğunu bulmak için.
Dipnot:çölyak değilim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2018 Saat 21:21

ben genelde kabızlık problemi yaşıyan biriyim ve lavabo ihtiyacımı ortalama olarak 4 5 günde iyi zamanlarımda 1 2 3 günde daha kötüz amanlarda 6 gün ve 1 haftayı bulduğu oluyor dışkı testi veremiyorum çünkü dediğim gibi genelde kabız gibiyim ne yapmalıyım

Kabızlık tek başına Tip 4 ağız kokusu sebebi olabiliyor. Başka bir sebebe ihtiyacınız yok. Neden doktora gidip kabızlığı tedavi ettirmiyorsunuz.
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2018 Saat 21:23

şeker ve unlu mamülleri bıraktıktan sonra ağız kokum geçti çok şükür. Belki tespitim hatalı olabilir. Candida mantarı değildir sebebi. Ama ne olabilir bu şartlarda sebep sizce murat hocam. Bu arada dün akşam çok az bir çatal dolusu tatlı yedim beni aldı bir kaşıntı kolum karnım bacağım heryerim kaşındı. Ne yapmalıyım sorunumun ne olduğunu bulmak için.

Çok açık bir şekilde bir şeylere alerjiniz olduğu belli. Yanılmıyorsam bu işlere dahiliye-immünoloji bölümü bakıyor. Veya gastroenteroloji.

Antigliadin antikor baktırdınız mı ki Çölyak değilim dediniz. Kaç çıktı?
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2018 Saat 21:30

Koku adacıkları.
Ben bunlara Koku adacıkları (izohal) adını verdim.

izohal adacıklarının çizimi
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2018 Saat 22:21

şeker ve unlu mamülleri bıraktıktan sonra ağız kokum geçti çok şükür. Belki tespitim hatalı olabilir. Candida mantarı değildir sebebi. Ama ne olabilir bu şartlarda sebep sizce murat hocam. Bu arada dün akşam çok az bir çatal dolusu tatlı yedim beni aldı bir kaşıntı kolum karnım bacağım heryerim kaşındı. Ne yapmalıyım sorunumun ne olduğunu bulmak için.

Çok açık bir şekilde bir şeylere alerjiniz olduğu belli. Yanılmıyorsam bu işlere dahiliye-immünoloji bölümü bakıyor. Veya gastroenteroloji.

Antigliadin antikor baktırdınız mı ki Çölyak değilim dediniz. Kaç çıktı?
-M

Bundan 4 yıl önce yapılmıştı test bana o zaman çölyak olmadığımı söylemişti doktor. Dahiliye doktoruydu. Değerini hatırlamıyorum. Tekrar test yaptırmak gerekir mi
IP
Chiko
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Chiko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2018 Saat 08:33
Arkadaşlar oncelikle burunda kemik egriligi,reflü,geniz akıntısı,sindirim sistemimde sorun ve bagirsakta sorunlarim vardi. Ben sırf bu bilgiyi paylaşmak için üye oldum eger kokunun icerden geldigine inaniyorsaniz dediklerimi uygulayin oncelikle olay gokcek iksir zencefil may,kordisep,mms plus ve sinirli ot diye bi set vardı cok araştirdim bu ibrahim gokcek denen adamı gercekten bana guven vermiyordu ya denemekten ne kaybederim dedim ve inanin hayatimin en mukemmel günlerini yaşiyorum insallah sonuc basarili oluxak yaklasik 2 gündür kullaniyorum bu urünleri vallada billada agiz kokusunun %90 gitmiş durumda hiç gelmiyo inanamiyorum dilimdeki o sarı tabaka yok olmuş durumda kullandigim vakitleride bagirsagim ve midem fena halde agriyordu lakin zafer kacinilmazsa cekilen cile kutsaldir sonuc olarak arkadaşlar ben şuna inaniyorum bagirsak mantari yada herneyse artik onun oluşturdugu koku şu anda yok ve hicte geri gelicek gibi durmuyo yaklasik 7 yildir agiz kokusu vardi hala inanamiyorum gittigine nidazol felan kullandigimde gecici gidiyordu geri geliyordu lakin bu ürünü herhalde en az garanti olsun diye bi kac ay kullanicam size tavsiyem bişey kaybetmezsiniz arastirin ve başarın arkadaslar ben pazarlamaci degil reklamci hic degil sizin gibi siradan bi magdurum allah yardimxiniz olsun
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu