Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Benim hikayem yada sızlanışım gibi bişi ! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
xauke7
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 46
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Konu: Benim hikayem yada sızlanışım gibi bişi !
    Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2015 Saat 02:29
Ben Ali 23 yaşındayım ve yurt dışında yaşıyorum şu an size kısaca hikayemi yada uzun uzun içimi dökücem buna yazmaya devam ederken karar vericem

çok baştan başlamak istemiyorum 2008 temmuz ayında dünyanın öbür ucu dedikleri avustralyaya yerleştim ve zaten bütün talihsizliklerim bu tarihten sonra başladı

ilk iş ingilizce öğrenmek için okula yazdırıldım
başlarda hiç bi sorun yok gibiydi
ve sonra birden bire çevremdeki insanlardan ve abimden ağzın kokuyor dişlerini fırçala gibi şeyler duymaya başladım tabi ilk başlarda hiç bi fikrim yoktu belki aç kaldığım için genelde sabahları herkeste olan ağız kokusu gibi düşündüm sonra nerden aklıma geldi hatırlamıyorum parmağımı dilimin arkasına sürüp koklamıştım ve işte o an yıkıldığım andı affedersiniz dışkı gibi bi koku ve işte kabuslarım o zaman başladı dildeki paslanma beyazlık sarılık artık herneyse buda çoğalmıştı sonra ağızda kuruluk gibi şeylerle başladı ve ardından çığ gibi büyüyen problemler başladı zaten çok sosyal değildim iyice asosyal oldum evden çıkmaz oldum okul gelecek planları herşeyi bi kenara bırakmıştım sanki tek derdim bu gibi ve başladım araştırmaya zaten elimin altında olan tek şey bu internet bir çok farklı diş dil fırçaları macunları ve bitmek bilmeyen bir ton şey ve en son breathcolics diye bi sadece ağız kokusu üzerine kurulmuş klinik ve sattıkları ilaç setleri ve bunlarda aşırı pahalı kokuyu sadece geçici olarak 6 7 saat azaltıyor farkedilmeyecek seviyede bi süre böyle devam etti tabi sonra buda işe yaramayınca hep ingilizce araştırıyorum bide türkçe araştırıyim dedim ve başladım aramaya ve hep doğal yönden karanfil vs gibi kaynatın için gibi şeyler tabi ben artık bunların kalıcı çözüm olmadığını kalıcı çözümünde tıptan geliceğini bekliyorum felan bi yandanda sürekli araştırıyorum tabi hatta ben 2 3 bardak çay veya sıvı tükettiğimde 30 dk aralıkla 30 40 kere wcye gidiyorum bir günde belki bunu bile araştırdım acaba alakası olabilirmi diye aklıma 1000 türlü şey takılıyor acaba sebebi nedir diye hatta yabancı bir adam halitometre yada bu ağız kokusu olçen makina neyse hatırlıyamadım şimdi youtubeda bi video paylaşmış insanlara test yapıyor ve aradan 2 dk sonra onlara 1 domates yedirtip bi daha test yapıyor daha fazla çıkıyor hop vuruldum can damarımdan ben kendimi bildim bileli menemen ekmek arası domates soğan yada sürekli kahvaltıda domatessiz kahvaltı etmiyen birisiyim acaba dedim omu bi müddet komple bıraktım 6 7 ay hiç yemeden durdum ve bi fark olmadı sonra bu forumu ve murat aydın hocamızın bazı videolarını ve en çokta bi videoda eğer ağız kokusunun kaynağı bulunursa kurtulunabilir bir hastalıktır lafını duyduğumda bana bi ışık oldu bu sefer dedim artık bu işe bi son vermek lazım elbette bi yolu vardır kurtulmanın dedim peşine düştüm muayene kontroller felan derken bişi çıkmadı istanbulda bulunduğum bir zamanda beşiktaşta bi diş hastanesine gittim iyide bi miktar bayıldım özel olduğu için doktar geldi tutuşturdu elime 1 kağıt 1 kalem dedi doldur doldurdum felan filan yazdı bi klorhex adlı gargara 1 dil fırçası hop hadi görüşürüz neyse burdan sonrası zaten daha berbat döndüm yine internete bu foruma acaba insanlar ne yapıyor ne ediyor hangi adımları uyguluyor baktım onlarda bitap çaresiz herkesin bi ton problemi var ve ne zaman farkına vardım bilmiyorum artık vücudum iyice halsiz ve güçsüz kaldı deli gibi futbol oyniyan ben daha ilk 10 dkda çok fazla zorladığım yada artık alışkın olmadığım için gözlerim kararmaya başlıyor ve midem bulanıyor bi anda kusuyordum ve bunun sebebini hala bulamadım ve hala öyle vücut çalışırken yada kendimi yorduğumda gözlerim kararıyor ve mide bulanıyor neyse bunuda attım bi kenara zaten herşey üst üste biniyor çok lazımmış gibi bide aşık oldummu aldım başıma en büyük belayı ama yılmadım tabi sakız ilaç gargara 1 sene idare ettim ayıptır söylemesi hop kızda bastı tekmeyi ayrılma sebebinide bi sebebi yok artık sevmiyorum dedi bi anda ayrıldık ve bu olay tabi üzerinden 2 sene geçti ben hala etkisindeyim belkide ağız kokusunun verdiği hassasiyetten dolayı artık bilemiyorum intihar etmeyi bile düşünmüştüm hatta eşiğinden döndüm hap vs bu kadarına girmek istemiyorum zaten pişmanım bu yazımı okuyan ardaşlarada tavsiyem kaçmak kurtulmak çözüm değil asıl çözüm savaşmak herşeye rağmen savaşın pes etmeyin !

ve en son mide yanması şikayetinden doktora gittim ve midemde mikrop helikobacteri varmış ilaç seti 1 hafta kullandım hem sabah hem akşam 3 farklı hap 1 hafta koku 0 sadece bu haplarla dedim demekki midedeymiş sonra tabi koku geri geldi tekrar doktora gittim test yapıldı temiz çıktı sonra mide yanmaları tekrar başladı bende böyle kaldım ama pes etmicem ya bu hastalık beni yada ben bu hastalığı yok etmeden rahat yok bana !
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2015 Saat 18:58
Tıpın gereksizligi o kadar teknoloji var her seyi arastırıp yaparsın yararlı seyleri bulmazsın.Mesela bademcik taşı oldumu çukurlar geçmez tek yol ameliyattır yada yine burunda bir eğrlik oldumu . ameliyatsızta tedavi etmek mümkün yapacak olan tıptır ama nerede ..
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2015 Saat 22:18
Kabonatlı su kürünü denedin mi? Denediysen sonuçlar nasıl? Denemediysen niye denemedin?:)
IP
Dertbuyuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Dertbuyuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2015 Saat 00:31
Sendeki umuttan istiyorum.. artik o kadar bunaldim ki..dinim izin verseydi suan muhtemelen yasiyor olmazdim.. Allah hepimizin yardimcisi olsun.
IP
xauke7
Üye
Üye

Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2015 Saat 03:09
Orjinalini yazan: Mehmet

Kabonatlı su kürünü denedin mi? Denediysen sonuçlar nasıl? Denemediysen niye denemedin?:)

bildiğim kadarıyla o yöntem geçici çözüm bana kalıcı çözüm lazım maalesef
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2015 Saat 09:11
Onu sormuyorum ben sana. Denedin mi denemedin mi onu soruyorum. Kalıcı çözüm gelene kadar hep geçici çözümlerin sayısı artmıştır bunu da unutma.

Son olarak bazı arkadaşlara gerçekten anlam veremiyorum. Sadece kendi ağız kokumun neden kaynaklandığını anlamak için, bin türlü zararı olan antibiyotik kullandım düzensiz bir şekilde. Onu geçtim, hazırlaması bin bir zahmet isteyen sarımsak limon kürü hazırladım, oksijenli su aldım kullandım, pharmol zn aldım yani sayamam ki gittiğim hastaneleri denediğim şeyleri.

Bizim milletin en büyük problemi okumaktır! Okumayı sevmez araştırmayı sevmez. Armut pişsin ağzıma düşsün der. Bizim millete kalıcı çözüm; bir tane hap olacak, onu bir hafta kullanacak ve geçecek tamamen.

Konu sahibi arkadaşa hitaben yazılmış bir şey kesinlikle değildir. Genel ahvali gözler önüne serer. Allah şifa versin cümlemize.
IP
Sude
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı Sude Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2015 Saat 14:17
Merhaba ali kurtarıcı meleğin geldi.Bende senin gibi uğraştım bu durumla hayattan soğudum ben bir anneyim ama ölmek istedim ölsem kurtulsam diyordum.Ta ki internette baktığım tek konu ağız kokusu olduğu için VE TRANSFORMAL NEFESLE tanıştım günlerce izleyerek araştırarak nefes tekniğini öğrendim ve günde 3 defa yapıyorum JUDİTH CRAVİTZ YARATICISI iyice araştır öğren ve uygula ağız kokusunun geçmesi bir yana daha sağlıklı daha mutlu daha enerjiliyim.Para olsa terapisine gitmek isterdim ama hayatımı zindana çeviren bu durumdan allahın izniyle kurtuldum ve hala devam ediyorum kurtulursam bende böyle yazıp birisinin derdine derman olmayı çok istedim kısmet sanaymış Alicim umarım canım şifa bulursun temiz hava girişiyle vücuda ağızdan bütün bakteriler sorunlar düzeliyor zaten sana garanti veriyorum mutlaka yap zaten bir haftada etkisini görüp şoka gireceksin Allaha emanet ol ablan sude

IP
xauke7
Üye
Üye

Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2015 Saat 00:47
yazdıklarınıza çok değer veriyorum negatif yada pozitif mehmet senin önerdiğini denicem sude abla senin dediğin konu biraz karmaşık gibi duruyor onada bakıcam inşallah çok teşekkür ederim ikinizede ve dertbuyuk isimli arkadaş ismini bilmiyorum kusura bakma ama şöyle düşün ağzın kokuyor diye bu imtihandan vazmıgeçiceksin dediğin gibi dinde yeri yok derdi veren allah dermanıda verir ben her zaman şu açıdan baktım dedimki hayatım zor olabilir problemler olabilir ama düşünsene ya kör olsak ya sağır olsak ya sakat olsak onların yaşadığı sorunları düşünsene 100 tane engelli insana sorsan ağzım koksada görebilsem duyabilsem yürüyüp koşabilsem diyecek insanlar var onlara haksızlık olur bide bu açıdan bak :)
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2015 Saat 22:52
sude troll olma ihtimalin olmama ihtimalinden fazla olsa da... bu konuyu yıllar önce duymuştum.

Vücuttaki oksijen seviyesini artırmak ile ilgili her şey. Belki basit bir nefes tekniği sorunları çözebilir. Tabi mide, diş, vs. bir sorundan kaynaklanmıyorsa.
IP
Dertbuyuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Dertbuyuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2015 Saat 00:26
Suna ablacim cok tatlisin cok guzel anlattin da ben agzimdan nefes veremiyorum :( evde tek bile olsam artik nasil bi fobi olusmussa :(
IP
xauke7
Üye
Üye

Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2015 Saat 21:14
1 seneyi daha ağız kokusuyla problemler içinde yaşayarak bitirdik bu 1 yıl içinde başına iyi kötü başından geçen olayları anlatmak isteyen varmı açıkcası merak ediyorum ağız kokusu olupta hayatında hala güzel şeyler oluyormu gibisinden ben şahsen her sene 1 adım daha içime kapanır oldum önceden bana çenesi düşük diyen arkadaşlarım artık konuşmuyorum diye laf atar oldu ne yapsak yaranılmıyor :)
IP
Alisamiyen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Alisamiyen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2017 Saat 19:44
Merhaba arkadaslar.Ben 16 yaşında liseli bi kardesinizim.Ağzım 4-5 yıldır günün 20 saati kokar.Çözüm bulamıyorum artık insanlardan utanıyorum ölmek istiyorum.Kokulara karşı hassas birisiyim.Artık kendimden nefret ediyorum.Dişlerimi sabah kahvaltıdan sonra hemen fırçalıyorum ama bişeye yaramıyor 20 dakika sonra gene pis kokuyor.Hadi açlıktan kokarda,yemek yiyorum yediğim yemek kokusuyla karışık pis bir koku geliyor.Bi türlü geçmiyor.Doktora gitmekten utanıyordum ama birgün utancımı yenip gittim.dişlerim sarı sayılır.30 saniye dişlerime bakıp çürük yok hatta dişlerin benden bile sağlıklı koku başka birseyden kanaklı dedi.Sadece 30 saniyede nasıl bu kadar emin konustu bilmiyorum.

Lütfen bana bir yol bir çare gösterin.Bir gencin hayatını kurtarın hayatım bitik durumda.

IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2017 Saat 11:59
Orjinalini yazan: Alisamiyen

Merhaba arkadaslar.Ben 16 yaşında liseli bi kardesinizim.Ağzım 4-5 yıldır günün 20 saati kokar.Çözüm bulamıyorum artık insanlardan utanıyorum ölmek istiyorum.Kokulara karşı hassas birisiyim.Artık kendimden nefret ediyorum.Dişlerimi sabah kahvaltıdan sonra hemen fırçalıyorum ama bişeye yaramıyor 20 dakika sonra gene pis kokuyor.Hadi açlıktan kokarda,yemek yiyorum yediğim yemek kokusuyla karışık pis bir koku geliyor.Bi türlü geçmiyor.Doktora gitmekten utanıyordum ama birgün utancımı yenip gittim.dişlerim sarı sayılır.30 saniye dişlerime bakıp çürük yok hatta dişlerin benden bile sağlıklı koku başka birseyden kanaklı dedi.Sadece 30 saniyede nasıl bu kadar emin konustu bilmiyorum.

Lütfen bana bir yol bir çare gösterin.Bir gencin hayatını kurtarın hayatım bitik durumda.

bu adama çare bulan banada bulsun lütfen çünkü anlattıklarının aynısını yaşadım yaşıyorum
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2017 Saat 10:35

eğer diş fırçalama ve dil arkası temizleme ile geçiyorsa sinüzit kaynaklı yada diş kaynaklıdır büyük ihtimal. özele git devlete gitti isen ve özeldeki bir doktor baksın mutlaka vardır çürük eğer hiç dolgu yaptırmadısan    . Sonra kbb git sinüzit burunda et filan varmı diye
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2017 Saat 17:10
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

eğer diş fırçalama ve dil arkası temizleme ile geçiyorsa sinüzit kaynaklı yada diş kaynaklıdır büyük ihtimal. özele git devlete gitti isen ve özeldeki bir doktor baksın mutlaka vardır çürük eğer hiç dolgu yaptırmadısan    . Sonra kbb git sinüzit burunda et filan varmı diye

reis aklımız var diş fırçalama dil arkası ile geçiyor olsa biz niye bunu dert edinelim bunun için uğraşırız , eğer adamda kbb problemi nüksetmiyosa belirtisi yoksa ağzı kokuyo diye oraya gitmesininde bi mantığı yok gidip ne öğrenicek sürpriz yumurtadan 1000 oyuncak arasından sevdiğin oyuncağı dileyip onun çıkmasını beklemek gibi bişey bu!
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2017 Saat 17:14
hem okumuyormusun reis doktora gitmiş ondan önce hep dişini fırçalarmış doktor iyi demiş güzel demiş anlaşılıyorki dişlerinde problem yok !

benim sinir olduğum nokta bu sitede diş temizliğinden bahsedilmesidir arkadaşlar buraya gelen herkes inanıyorumki her yolu denemiş ve artık Level atlamış insanlardır yani artık bu ağız kokusunun nasıl oluştuğuna neyden kaynaklandığına insan biraz bilir değilmi eğer dişini fırçalamayla geçse veya dişinde problem olsa bu foruma gelme ihtiyacı duyarmı yada böyle zihniyette biri doktora gidip veya kendi uğraşarak dişini temizleyip onarıp tedavisini yapmak yerine bu forumda niye gezer? demek istediğim şu Ağız kokusunun en basit ve temel sebebi var sayılan diş problemini çoğumuz aştık bizim nedenlerimiz farklı artık bu diş muhabbeti saçma geliyor her insan ağzına baksın dişi kötümü doktora görünsün doktor ne diyor ona göre davransın :D yani Bu forum biraz daha gelişmiş Ağız kokusunun temel ve diğer gizli açığa çıkmamış veya yaygın nedenleri üzerine tartışılan fikir üreten ve sonuca varan bi forum olmasını isterdim. ama ne yazıkki anca su iç geçer bilmem diş fırçala geçer :D yahu geçse 10 yıl önce geçerdi 10 yıldır yaptığımız şey diş fırçalamak gece gündüz su içmek ....
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2017 Saat 22:10
bazenhissediyor :
Bu gün bir hanımefendi geldi. 30 lu yaşlarda kültürlü bir anne. 27 seneden beri ağız kokusu şikayeti varmış.

Diş fırçalama sıklığınız nedir dedim haftada 1 defa dedi.

Siz bu amaçla bu güne kadar hangi hekimlere gittiniz neler söylendi diye sordum. Bu amaçla hiç hekime gitmemiş. Diş hekimine bile gitmemiş.

Diş fırçalamazsanız ağzınızın kokabileceğini söyleyen olmadı mı? dedim. Hayır dedi. Tip 1+5 idi.

-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2017 Saat 18:08
enteresan bir hasta imiş hocam , 27 sene boyunca ağız kokusu problem olmamış demekki 27. senesi dolunca bence artık çözmeliyim demiş :D çünkü bunca yıl insan dişlerin temizliği falan filan bilir diye düşünüyorum ya gerçekten yorum fazlada yapamıcam enteresan ilginç bir ülkeyiz :D
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2017 Saat 21:28
Bu durumda bir de doktor hanım vardı, hatırlıyorum.
Nasıl olsa geçmiyor o halde neden fırçalayım demişti.
Ankara'lı bir anestezi uzmanıydı.

Bu düşünce yaygındır. Nasıl olsa geçmiyorsa o halde dişlerimi ve dilimi fırçalamayayım diyorlar.

Halbuki tam tersine.
Daha fazla temizlik yapılması gerekir.
-M
IP
İlyaha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı İlyaha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2017 Saat 23:00
Aslinda bir sure daha yazmayip bekleyecektim ama artik paylasmak istedim. Oncelikle bazenhissediyor arkadasim seni ve psikolojini cok iyi anliyorum ama sen de insanlara karsi biraz daha anlayisli olabilirsin. Burada herkes denize dusen yilana sarilir misali bir sekilde herkes sifa ariyor. Fikirlerini tabiki belirtirsin ama alayci tavrina uzuldum.

Soyledigin gibi buraya gelen insanlar cok yollar denemis, belli yollar katetmis insanlar. Ben bu sorunla cocuklugumdan beri uğraşıyorum. Defalarca doktora gittim vs cozum olmadi. En son gittigim kbb doktoru gargara vermisti. Gargara kullandigim sure boyunca iyilesmistim. Hayatimda ilk defa bu kadar ozgurdum, benim icin inanilmaz bir deneyimdi. Gargaradan sonra tekrar sorunum devam etti. Sonra yine bu forumda dil pasi olayini ogrendim. Ben dislerimi cok dikkatli fircalasam da dis ipi yapsam da ustelik her fircalamada damak ve dilimi fircalasam da 5dk sonra yine kokuyu hissediyordum. Burada dil pasini ogrendikten sonra dil arkasini fircalamadigimi, sadece dilimin on kismini fircaladigimi farkettim. Yine cozum olmayacagina inanarak denemeye karar verdim. Bu benim icin zor bir islem oldu. Cunku surekli kusma refleksi veriyordum. Ama dilimin ustu ve arka kısımları tamamen pastan arinana kadar fircaladim dilimi. Dilime zarar vermeden yapiyorum bu islemi. Ve bunu ilk uyguladigimda inanamadim. 5dk sonra koku yoktu, yarim saat sonra yine yoktu. Hatta hicbir sey yemeden bir kac saat daha gecirdim hala kokuyu almiyordum. Gunde iki kere dislerimi fircalarken bu islemi uyguluyorum ve uyguladigim sure boyunca hissetmiyorum. Bir gun aksatirsam yine hissediyorun kokuyu. Murat hocam tip1 olabilecegini soylemisti zaten gargara deneyimimi anlatinca. Gercekten oyleymis. Agiz ve dis bakimini tam olarak yaptigimda sorunum kalmiyor. İyilesme hikayem bu sekilde benim. Belki benim gibi olan arkadaslar vardir, deneyimlerimi aktarmak istedim. Herkese acil sifalar dilerim. Basta Murat hocam olmak üzere herkese katkilarindan dolayi tesekkur ederim...
IP
Kerem94
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Kerem94 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2017 Saat 20:30
Selam arkadaşlar koku sorunu bende de var.Benim sorunum şu şekilde bundan 6 yıl kadar önce başladı
kapalı ortamlarda insanlar kokudan rahatsız oluyorlardı örneğin otobüs yolculuğunda yanımda oturan rahatsız oluyordu öflüyor, püflüyor bir garip o zamanlardan anlamaya başladım bende bir şeyler var daha sonra iyice kötüleşti ev ortamında okulda aynı şekilde insanlar rahatsız oluyorlardı ayıptır söylemesi gaz kokusu, lağım kokusu gibi bir koku geldiğini söylüyorlar ve camları açıyorlardı ve bu beni tabii ki de çok etkiliyordu dişlerimi fırçalayınca koku daha da artıyor sanki neyse bundan 2 sene evvel ben bir anüs rahatsızlığı geçirdim en sonunda doktor bana 2 tane antibiyotik vermişti ve dilimin üzerindeki beyaz tüyler parça parça yok olmuşlardı koku da mucizevi şekilde gitmişti tabi psikolojim bozuldu panik atak oldum bunun sonunda doktor antidepresanlar verdi baya kilo aldım.Kilo aldığım için mi antibiyotiklerin sayesinde mi bilmiyorum ama koku gitmişti ta ki 4 ay önce annem vefat edene kadar ben yemekten kesildim zayıfladım ve bu illet koku geri geldi ve çok daha fazla bir şekilde şuan dilim bembeyaz ve kök tarafında iri iri tüyler var bence bunu yapan bağırsaktaki bakteriler ve kan gazları çünkü çok araştırdım bu arada Nidazol kullandım geçmedi Flagly de deneyeceğim bu gün İngiliz karbonatı na başladım iyi geleceğini sanmıyorum ama deneyeceğim bir de kudret narı-poripolis kapsül sipariş verdim oda gelecek şuan cipro 500mg içiyorum 2 sene önceki doktorun verdiği antibiyotiğin biri oydu diğerini de yarın öğreneceğim arayıp. Size acayip bir şey de söyleyeceğim bu koku 20 m uzaklığa bile ulaşıyor belki inanmayacaksınız ama hangi mahalleye gidersem gideyim gittiğim an insanlarda bir öksürme, hapşırma oluyor karşı binadaki insanlar boğulurcasına öksürüyor ailemde öyle nedenini sorunca gıcık geliyor diyorlar belediye otobüslerine binemiyorum millet sanki boğulacak gibi öksürüyor, hapşırıyor sizde de böyle bir sorun var mı? Acaba diyorum ciğerlerimden gelen bir asidik hava,gaz falan olabilir mi yada kokudan insanların midesi bulanıyor ve öksürüyorlar bir de bende de boş boş öksürme var Murat hocam bununla ilgili bir fikriniz ola bilir mi acaba? Ten,ayak kokusu da yok ve bademciklerimi küçükken aldırmıştım burnumda da sorun yok yalnızca bazen alerji oluyor gibi burun kaşıntısı aşırı şekilde akıntı oluyor ama 10 dk ya geçiyor Yani bu çok ilginç bakalım kudret narı işe yarayacak mı psikolojim çok berbat zaten şuan. Allah hepimizin yardımcısı olsun bundan sonra hep bu sitede olacağım bir gelişme yakalarsam size de bildireceğim iyi bayramlar.Geçmiş olsun.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2017 Saat 21:25
Orjinalini yazan: Kerem94

Selam arkadaşlar koku sorunu bende de var.Benim sorunum şu şekilde bundan 6 yıl kadar önce .....makas.....

Bu vaka sanki delusyonel ağız kokusunun bulunabileceğini telkin ediyor. Psikiyatrik amaçlarla ilaç kullandığınız dönemde problem neydi ? Antidepresanı neden verdiler? OCD var mıydı? Hangi antidepresanı ne kadar süre kulandınız. Doktorunuz mu bırak dedi yoksa siz mi ilacı terk ettiniz?
-M
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2017 Saat 22:31
Beyaz tüyler demissin, Kerem94.
Biraz mantar fikrini aklima getirdi. Sistemik Mikoz yazarak google'da biraz arastir. Bence bir burun bogaz doktorunda dil ve bogaz kismindan örnek alarak (pamuklu bie cubugun o kisimlara sürülmesi) incelemeye gönder.
Bana pek psikolojik gelmedi, her ne kadar kolay bir cözüm gibi gözükse de. Bence buradaki insanlarin cok azimda psikolojik/nörojenik agiz kokusu var.
Ama bu nacizane kendi fikrim.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2017 Saat 08:36
Orjinalini yazan: İlyaha

Aslinda bir sure daha yazmayip bekleyecektim ama artik paylasmak istedim. Oncelikle bazenhissediyor arkadasim seni ve psikolojini cok iyi anliyorum ama sen de insanlara karsi biraz daha anlayisli olabilirsin. Burada herkes denize dusen yilana sarilir misali bir sekilde herkes sifa ariyor. Fikirlerini tabiki belirtirsin ama alayci tavrina uzuldum.

Soyledigin gibi buraya gelen insanlar cok yollar denemis, belli yollar katetmis insanlar. Ben bu sorunla cocuklugumdan beri uğraşıyorum. Defalarca doktora gittim vs cozum olmadi. En son gittigim kbb doktoru gargara vermisti. Gargara kullandigim sure boyunca iyilesmistim. Hayatimda ilk defa bu kadar ozgurdum, benim icin inanilmaz bir deneyimdi. Gargaradan sonra tekrar sorunum devam etti. Sonra yine bu forumda dil pasi olayini ogrendim. Ben dislerimi cok dikkatli fircalasam da dis ipi yapsam da ustelik her fircalamada damak ve dilimi fircalasam da 5dk sonra yine kokuyu hissediyordum. Burada dil pasini ogrendikten sonra dil arkasini fircalamadigimi, sadece dilimin on kismini fircaladigimi farkettim. Yine cozum olmayacagina inanarak denemeye karar verdim. Bu benim icin zor bir islem oldu. Cunku surekli kusma refleksi veriyordum. Ama dilimin ustu ve arka kısımları tamamen pastan arinana kadar fircaladim dilimi. Dilime zarar vermeden yapiyorum bu islemi. Ve bunu ilk uyguladigimda inanamadim. 5dk sonra koku yoktu, yarim saat sonra yine yoktu. Hatta hicbir sey yemeden bir kac saat daha gecirdim hala kokuyu almiyordum. Gunde iki kere dislerimi fircalarken bu islemi uyguluyorum ve uyguladigim sure boyunca hissetmiyorum. Bir gun aksatirsam yine hissediyorun kokuyu. Murat hocam tip1 olabilecegini soylemisti zaten gargara deneyimimi anlatinca. Gercekten oyleymis. Agiz ve dis bakimini tam olarak yaptigimda sorunum kalmiyor. İyilesme hikayem bu sekilde benim. Belki benim gibi olan arkadaslar vardir, deneyimlerimi aktarmak istedim. Herkese acil sifalar dilerim. Basta Murat hocam olmak üzere herkese katkilarindan dolayi tesekkur ederim...

yazın için teşekkür ederim ilyaha , diş sağlığı her insan için önemlidir haklısın fakat ben bu dil olayını anlıyamadım , dildeki pas genizden gelen bir akıntıdanmı oluşur yoksa bağırsakların kötü çalışması kabızlık sıkıntısı çeken bireylerdemi oluşur veya midemi , şimdi kendime bakıyorum midemde doktora gidilcek bi problem yok Allaha şükür , geniz akıntım oluyor ama doktora gidiyorum göğüs hastalıklarına falan akciğerlerim arada bir bronşit olduğunu söylüyüpp ilaç veriyolar sonra birşeyimin olmadığını söylüyorlar çoğu zaman geriye tek bağırsak problemi kalıyo geç lavaboya çıkan biriyim stresten yada az yemekten bünyemden olabilir bu dil pası galiba bu 3 şeyden birinden kaynaklanıyo ama hangisi bilmiyorum belkide diş sağlığımız kötü olduğu içinde dil pası oluyo olabilir dişlerim bembeyaz değil benim sarı , sizinki nasıl?

birde yazınızda en dikkatimi çeken kısım kbb doktoru size gargara verince kokunun gitmiş olması bence sizde bademcik problemi olabilir , bakın ben bademciklerimden sürekli beyaz nokta ve kötü kokulu sıvı çıkartıyorum bunu nekadar çıkartırsam koku o derece azaldığını söylüyorlar bana bu ne anlama gelir ozaman sanırım bademcik bendei problem hala ameliyat olmadım ama inşAllah olacağım yalnız bu hastalıktan herkes gibi bende kurtulmak istiyorum tabiki köklüce ama insana travma yaratıyor kokmadığı halde kokuyormu acaba diye düşündürüyor bide ailenden olmuyan insanların yanında istediğin gibi rahat konuşmanı engelliyor kötü birşey.
IP
Kerem94
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kerem94 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2017 Saat 14:33
Hocam benim anüs rahatsızlığım olduğu için çok acı çekmiştim o sebepten Panik atak olmuştum Xanax ve paxil kullandım iki sene Çok şükür psikolojim düzeldi ama bu koku yine geldi dün Antibiyotikleri veren doktoru aradım biri cipro 500mg diğeri flagyl 500mg bunları o zaman kullanmıştım(kutu bitene kadar) dilimdeki tüylenme yok oldu ve koku iki sene boyunca bir daha gelmedi ama şuan ani zayıflama yaşadım tüyler ve koku yine geldi OCD demedi psikiyatri sadece Panik atak olduğunu söyledi. acaba bu tüylenmeler ve koku sıkıtı dan ola bilir mi bir de Hocam ben de B12 ve D vitamini eksikliği çıktı 2 hafta önce test yaptırmıştım şunu anlamıyorum insanlar neden yanımda sürekli öksürüyor,hapşırıyor onları etkileyen ne olabilir kan gazları olabilir mi? Kokunun veya ne ise gerçek olduğuna eminim psikolojik olduğunu sanmıyorum tabi siz daha iyi bilirsiniz.Yarın antibiyotiklere başlıyorum bakalım ne olacak.Hocam iki Antibiyotiği 6 saat ara ile içsem olur mu çünkü ikisini aynı anda içsem ağır gelir gibi?
IP
Kerem94
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kerem94 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2017 Saat 14:35
Psikiyatrik ilaçları doktorum bıraka bilirsin dedi o şekilde bıraktım Hocam.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2017 Saat 17:02

....

Mahalleyi kaplayan 20 metre uzağa ulaşan koku beyanı sizin psikolojik bir problem yaşıyor olabileceğinizi düşündürüyor. Olfaktör referans sendrom şüphesi ile bir psikiaytriste gidiniz. Vitaminle, otlar ile vakit kaybetmeyiniz.
-M
IP
Kerem94
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kerem94 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2017 Saat 17:36
Bende psikolojik olduğunu sanmıyorum çünkü insanların rahatsız oldukları çok belli bu durumdan. Dediğimizi araştıracağım teşekkür ederim.
IP
Kerem94
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Kerem94 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2017 Saat 17:39
Cevabınızı dikkate alacağım Hocam teşekkür ederim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2017 Saat 11:29

Cevabınızı dikkate alacağım Hocam teşekkür ederim.

Bu yaklaşımınız için kutlarım.

Genel olarak bunu duyunca red ederler. İsyan, infial, hatta aşağılayıp hakaret ederler. Antidepresan kullanmaya başladığının ikinci ayından sonra teşekkür etmek için telefon bana açarlar veya ben kendilerini nasılsınız diye aradığımda minnetlerini beyan ederler.

Fakat siz şimdiden iyi yoldasınız.
-M
IP
İlyaha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İlyaha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2017 Saat 21:53
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

yazın için teşekkür ederim ilyaha , diş sağlığı her insan için önemlidir haklısın fakat ben bu dil olayını anlıyamadım , dildeki pas genizden gelen bir akıntıdanmı oluşur yoksa bağırsakların kötü çalışması kabızlık sıkıntısı çeken bireylerdemi oluşur veya midemi , şimdi kendime bakıyorum midemde doktora gidilcek bi problem yok Allaha şükür , geniz akıntım oluyor ama doktora gidiyorum göğüs hastalıklarına falan akciğerlerim arada bir bronşit olduğunu söylüyüpp ilaç veriyolar sonra birşeyimin olmadığını söylüyorlar çoğu zaman geriye tek bağırsak problemi kalıyo geç lavaboya çıkan biriyim stresten yada az yemekten bünyemden olabilir bu dil pası galiba bu 3 şeyden birinden kaynaklanıyo ama hangisi bilmiyorum belkide diş sağlığımız kötü olduğu içinde dil pası oluyo olabilir dişlerim bembeyaz değil benim sarı , sizinki nasıl?

birde yazınızda en dikkatimi çeken kısım kbb doktoru size gargara verince kokunun gitmiş olması bence sizde bademcik problemi olabilir , bakın ben bademciklerimden sürekli beyaz nokta ve kötü kokulu sıvı çıkartıyorum bunu nekadar çıkartırsam koku o derece azaldığını söylüyorlar bana bu ne anlama gelir ozaman sanırım bademcik bendei problem hala ameliyat olmadım ama inşAllah olacağım yalnız bu hastalıktan herkes gibi bende kurtulmak istiyorum tabiki köklüce ama insana travma yaratıyor kokmadığı halde kokuyormu acaba diye düşündürüyor bide ailenden olmuyan insanların yanında istediğin gibi rahat konuşmanı engelliyor kötü birşey.

Dislerim oldukca beyazdir. Dis sagligimda bir sorun yokmus aslinda, su uc aylik surecte farkettim ki sorun sadece dil pasi. Dil pasindan arinirsam sorun ortadan kalkiyor.
Kbb doktoru bademciklerimde de bir sorun olmadigini soylemisti. Bademcik tasi da cikmaz pek, ayda yilda bir, cok nadirdir yani. Geniz akintim cok benim, dil pasina geniz akintisinin sebep oldugunu düşünüyorum. Bunun icin doktora gidecegim.
IP
Deli_poyraz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Deli_poyraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2017 Saat 06:24
Murat hocam neden agiz kokusu hastanesi gibi birsey kurulmuyor.Boyle bir yer kurulsa 3~4 tane alaninda gayet bilgili dis doktoru,kbb,dahiliye gibi agiz kokusunu ilgilendiren doktorlar bir araya gelse daha faydali olmaz mi.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2017 Saat 12:50
Orjinalini yazan: İlyaha

Dislerim oldukca beyazdir. Dis sagligimda bir sorun yokmus aslinda, su uc aylik surecte farkettim ki sorun sadece dil pasi. Dil pasindan arinirsam sorun ortadan kalkiyor.
Kbb doktoru bademciklerimde de bir sorun olmadigini soylemisti. Bademcik tasi da cikmaz pek, ayda yilda bir, cok nadirdir yani. Geniz akintim cok benim, dil pasina geniz akintisinin sebep oldugunu düşünüyorum. Bunun icin doktora gidecegim.

peki kbb nin size verdiği gargaranın reçetesi duruyormu neyle ilgili bir gargara hangi hastalığa karşılık
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2017 Saat 21:19
Orjinalini yazan: Deli_poyraz

Murat hocam neden agiz kokusu hastanesi gibi birsey kurulmuyor.Boyle bir yer kurulsa 3~4 tane alaninda gayet bilgili dis doktoru,kbb,dahiliye gibi agiz kokusunu ilgilendiren doktorlar bir araya gelse daha faydali olmaz mi.

Bir ara denedim. Yasal olarak mümkün olmadığını gördüm. Bu forum içinde bir kaç sene önce bu konuda yaşadığım olayları detaylı olarak paylaşmıştım
-M
IP
Deli_poyraz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Deli_poyraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2017 Saat 00:21
Benim anladigim kadariyla iyi olan kisi sayisi az..cogumuz omur boyu cekecegiz gibi gozukuyor...gitmedigimiz doktor kalmadi(dis,kbb,dahiliye)ama bir cozum yolu bulamadik..bu konunun uzerine dusen bizim ulkemizde bi kac dr.var herhalde...bu konuyu genis kapsamli doktorlara duyurmanin bir yolu yok mu..kendini bu alanda gelistiren prof.yok mu..internetten arastiriyoruz agiz kokusu olcum istasyonlari bi kac yerde var..her ilde bile yok..
IP
İlyaha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İlyaha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2017 Saat 15:56

peki kbb nin size verdiği gargaranın reçetesi duruyormu neyle ilgili bir gargara hangi hastalığa karşılık

Kbb nin verdigi gargaranin ismi kloroben. Agiz hijyeni icin vermisti doktor.
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2017 Saat 15:34
Sızlanmak anlamsız belki ama içimi dökmek istiyorum...
22 yasindayim 10 yıldır bu derdi cekiyorum çok yoruldum aşagılanmalar,zorluklar yaşadım lise hayatim hayalet universite de öyle gidiyor.. Sürekli yasadigim asagilanmalar,cektigim dertler gözyaşlarım aklıma geliyor zihnim bulanık ne yapacağım bilemiyorum yorulmaya da mecalim kalmadı artık yıllarımı sevgilerimi sevdigim kızı aldı bu dert fiziksel gorununum begenilse de hep uzak durmaya calistim icime kapandim.. Eziklik degil ama artik anlamsizlasiyor her sey kılımı kıpırtadasım gelmiyor çok yoruldum cok yiprandim cunku umudum da tükendi nerdeyse artık sabretmekten de yoruldum bilemiyorum.. Kanser olsam 1yılda ölüp olmeyecegim belli olsa daha mi iyi olurdu diye böyle sürünmektense... En hayırlısini Allah bilir diye susturuyorum nefsimi kibrimi kinimi.. Ama gercekten cok yoruldum.. icimi dokmek istedim .. Allah yardimcimiz olsun
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
Burazin
Üye
Üye

Gönderilenler: 61
Alıntı Burazin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2017 Saat 03:29
Selam arkadaslar bunlari bu gece yasadim size anlatmak istedim
Okuyacak arkadaslar icin simdiden soyliyim tedavi veya doktorla alakali bir sey degil o sebeple okumayi burada kesebilirsiniz
Bu gece arkadaslarla eglenmek icin disariya ciktik kizli erkekli grup olarak 6 kisiydik 2 erkek 4 kiz
Ickili bir yere gittik hepsi alkollu icecekler soyledi gayet guzel keyiflilerdi
Bende alkol agiz kokusunu arttirir dusuncesiyle adini bilmedigim alkolsuz sacma sapan bi sey soyledim
Neyse gece boyu millet yedi icti eglendi bende sessiz sakin sekilde insanlarin mutlulugunu izledim
Bana ilgisi oldugunu bildigim bi kiz geldi dansa falan kaldirmaya calisti yok dedim ama icime dogru agliyorum bi bilseniz icimde firtinalar koptu
Evlere dagilma zamani geldi kiz beni evine davet etti ev arkadaslari yokmus korkuyormus falan filan dedi kibarca reddettim
Bunlari anlatmamin sebebi sizleri ailem olarak gormemdir yanlis anlasilma olmasin
Tanriya Allaha artik her kim bizi izliyorsa ona soruyorum
Ne sucumuz vardi da bunlari yasiyoruz?
Ben kisisel ihtiyaclarimi bile karsilayamayacak duruma geldiysem ne yapmaliyim dua mua bunlarla olacak isler degil biliyorum
Engelli arkadaslari asla yadirgamam hepsinin basimin uzerinde yeri var ama bizim durumumuz da onlardan farksiz
Sinmis kusmus sekilde yasayip ölecegiz gibi gorunuyor
Ben genc bir erkegim yasadigim durumu cogu erkek forumdasim anlayacaktir
Allah var ise eger hepinize hepimize saglik sihhat versin
Bizleri yapmamiz gereken seylerden veya ihtiyaclarimizdan alikoyacak kusurlar vermesin
Kimseyi doktor doktor gezecek durumlara dusurmesin
Ben cok yoruldum salonda ev arkadasim uyuyor ve ben bunlari aglayarak yaziyorum
Adalet mi bu?
Okurken uzdugum arkadaslar varsa beni affetsinler
Saglicakla...
IP
bas belasi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı bas belasi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2017 Saat 12:36
Orjinalini yazan: bedbahtadam2

Sızlanmak anlamsız belki ama içimi dökmek istiyorum...
22 yasindayim 10 yıldır bu derdi cekiyorum çok yoruldum aşagılanmalar,zorluklar yaşadım lise hayatim hayalet universite de öyle gidiyor.. Sürekli yasadigim asagilanmalar,cektigim dertler gözyaşlarım aklıma geliyor zihnim bulanık ne yapacağım bilemiyorum yorulmaya da mecalim kalmadı artık yıllarımı sevgilerimi sevdigim kızı aldı bu dert fiziksel gorununum begenilse de hep uzak durmaya calistim icime kapandim.. Eziklik degil ama artik anlamsizlasiyor her sey kılımı kıpırtadasım gelmiyor çok yoruldum cok yiprandim cunku umudum da tükendi nerdeyse artık sabretmekten de yoruldum bilemiyorum.. Kanser olsam 1yılda ölüp olmeyecegim belli olsa daha mi iyi olurdu diye böyle sürünmektense... En hayırlısini Allah bilir diye susturuyorum nefsimi kibrimi kinimi.. Ama gercekten cok yoruldum.. icimi dokmek istedim .. Allah yardimcimiz olsun

al benden de o kadar dostum.
IP
omerkya4
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı omerkya4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2018 Saat 20:04
Öncelikle selam arkadaşlar. Ben 17 yaşinda lise ögrencisi bi kardeşinizim. Benim agiz kokum yaklaşik 2.5 sene önce başladı. Başlarda kokuyu almıyordum. Sonra ablamin falan söylemesiyle bi doktora görüneyim dedim. İlk olarak diş doktoruna gittim dişlerimde herhangi bi problem olmadigini söyledi, kbb'ye gitmemi önerdi. O gün bu gündür belki 10-15 defa gittim kulak burun bogaza. Tüm doktorlar farkli şeyler söyledi. Biri geniz akintisindan dolayi, diğeri dilimi firçalamadigimdan bir başkasi ise burnumda hafif egrilik oldugundan dolayi kaynaklandigini söyledi. Ben ise geniz akintisindan süpheleniyorum çünkü sürekli balgam çikartma istegi var agzim surekli yapiş yapiş ve sanki sürekli bogazimda bişey takilmiş hissi oluşuyor.
Dedigim gibi ben geniz akintisindan supheleniyorum cunku tam geniz kisminda yapişkan bryaz bi sivi var ve kötü kokuyor.En son 1 hafta önce gittigim kbb doktoru burun kemiginden kaynaklandigini söyledi ve 1 sene sonra gelip ameliyat olabilecegimi ifade etti. Ben zaten 2.5 seneyi sakizla, naneli şekerlerle zar zor atlattim. Arkadaşlarimla yüzyüze konuşamiyorum, hiçbir kizin yüzüne dahi bakamiyorum sosyal hayatim kalmadi ve artik intihar edecek duruma geldim. Allah için biri yardim etsin çok zor durumdayim..
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu