Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Burundan gelen koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Konu: Burundan gelen koku
    Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2021 Saat 22:02
Burundan gelen koku ve ağiz dan gelen koku arasinda baglanti varmi yokmu acaba benim burnumdan da koku gelio ve bu ağiz kokumdan cok sonra oldu burun tikaniklığiyla başlamıstı
IP
Evin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Evin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2021 Saat 22:36
Burundan koku şikayetiyle kbb gittim açıkça söyledim burnumdan koku geldiğini ve bana bi fıs fıs yazdı iltihap vardır demişti. Hatırladığım kadarıyla antibiyotik içerikli bi fıs fıstı ve gitti kullandıktan sonra şimdi ara ara yine oluyor ilacın ismini hatırlamıyorum aradan uzun zaman geçti öğrenirsem yazarım buraya
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2021 Saat 22:59
@Evin
Şuan ara ara oluyor demişsiniz. Peki o spreyi kullanmadan önce sürekli mi oluyordu? Aklınıza gelirse ismini yazın lütfen belki iyi gelir bize de. Teşekkür ederim şimdiden..
IP
Evin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Evin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2021 Saat 23:08
Tabi yazarım .E devlete girip ilaç geçmişimden baktım fakat 2016 öncesi görüntülenmiyormuş.Evet ilaçtan önce sürekli olarak vardı ilaçtan sonra tamamen gitti şimdi ara ara
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2021 Saat 01:12
evet belında bazen o koku tamamen gıdıyor bende nedenini anlamay calısıyorum galiba cözdum nedeni mide asidi anlamama neden olan sebeplerı soylıyım karbonhıdrat ıle proteın yedıgımde koku tavan yapıyor ornek verım baklagıl+ekmek veya et + patetes yada et+ ekmek
nedenını arastırdım megerse karbonhıdratlar mıde asıdını baskılıyormus proteınle beraber yenırse proteın sındırımı cok vasat oluyormuş asıl neden bu da degıl mıdede olan enflamasyon gastrıt vesaıre ıle alakasıda yok mıdede bır problem oluyor ve bu zamanla kronıklesıyor mıde asıdı azlıgı oluyor sonucunda zırıd 50 mg kullandıgımdada koku azalıyordu ama oglenleyın bı keresınde kullanıyım dedım baklagıl+ekmek yedım yıne aynı sey oldu engelleyemıyorsun yanı mıdeyı cok doldurmakta kokuyu arttırdıgı bır gercek onun dısında kıpkırmızı ekşi tatlı nar yedıgımde ozellıkle olgun nar olması lazım yemekten 3 saat sonra felan yedıgımde koku 0 oluyor tabı ben duzenlı dıl dıs temızlıgı yapıyorum neye faydası oldugunu az cok kestırdım bu nedenle kesınlıkle mıde asıdı ve mıde cıkısındakı flora nasıl tedavı olunura gelırsek proteınle beraber saglıklıklı yaglar ve yesılık sebze yenılebılır bu sındırımı arttırır ozellıkel proteın ve saglıklı yaglar (ekstra vırgın yanı asıtsız zeytın yagı ve soguk sıkım hındıstan cevızı yagı ) bunlar mıdeye ıyı gelır cunku mıdede cok durmazlar hızlı sındırılen yag turlerındendırler. karbonhıdratlar tek ogunde yenmelı
konu ekmek noktasına gelıyor cunku hepımız karbonhıdrat olarak onu kullanıyoruz lanet sey ya ben eskıden cok ıyı beslenmezdım ama abur cubur kolada yemezdım tek yedıgım sey ekmektı karbonhıdrat olarak arkadaslar bıraz malıyetlı olucak ama makbul tarzı kuruyemıscıler var oralardan ucuza kuruyemıs alıp asıtsız zeytınyagıyla bekletılmıs kudret narıyla bı dıyet yapıcam ıns ıse yarar ıyıleşırsemde buraya yazarım sınava hazırlanıyorum bu yuzden aklımdakılerı bır turlu gerceklestıredım zamanım yok para bırıktıdım bu ay yapıcam ıns ıse yarar
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2021 Saat 11:56
Murat880 bana daha cok üst solunum yoluyla ilgili bi sorun gibi geldi enfeksiyon yada iltihabi bi durum olabilir ama şunu ogrenmk istiodm agzi kokan herkesn burnndanda koku geliomu yada burnundan koku gelen herkesin agzi kokusudami var
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2021 Saat 01:03
bende oyle sanıyordum fakat yardımcı etmenlerde varmış bende mısal mide kudret narı ve beslenmeyı yaptıktan sonra kokuda cıddı azalma oldu bugun sınus kıt kullandım koku kesıldı bakalım kac saat etkı edıcek
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu