Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Sorunum ne? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
MMMM
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 20
Alıntı MMMM Cevaplabullet Konu: Sorunum ne?
    Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2013 Saat 18:12
Dondurma, asitli içecekler, buz ağız kokumu %90 azaltıyor.
Geniz akıntım yok.
Dilimin arka bölgesinin bir kısmı beyaz ve oraya parmağımı değdirip kokladığımda koku var.
Burnumun içinde koku artarsa ağız kokum da artıyor, azalırsa ağız kokumda azalıyor.

Kemik ameliyatı olmamı tavsiye eder misiniz Murat bey?
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2013 Saat 12:05
Kokunun burnunuzla eş zamanlı olarak azalması veya artması sorunun kemik eğriliği veyahut burun iç bölgesiyle alakalı olduğunu gösterebilir ancak buna doktorlar bile kesin bu şekildedir gözüyle bakamaz bakmıyor da zaten. Onlar sadece sorun bundan kaynaklı olabilir derler eğer sizinde cesaretiniz ve gücünüz varsa bu riski göze alırsınız. Velhasıl bu kararı verecek olan sizsiniz. Ama koku dışında burun tıkanıklığı, nefes alma güçlüğü gibi problemler çekiyorsanız deviasyon ameliyatı olmanız için birden fazla sebep var demektir. Ha sadece koku içinse yine bir şey kaybetmezsiniz bence. Sadece zaman, para, sonunda olmazsa hayal kırıklığı ve tekrar başa dönüş gibi psikolojik sorunlar yaşayabilirsiniz ama bunları her zaman yaşayacağız zaten. Kaldı ki bunları göze almadan bu yola çıkmakta pek akıl karı olmaz.
IP
MMMM
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı MMMM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2013 Saat 13:32
Dişimi fırçalayıp yakın arkadaşıma zar zor da olsa sordum. Diş macunu kokuyor dedi :) Benim problemim ağızda. Ama kendi kokumu aldığım zaman dilimin arkası da öyle kokuyor. Yani galiba bende diş taşlarından kaynaklı bir koku var bir de dilimin arkasındaki beyazlık sebebiyle bir koku var değil mi? Çünkü Listerine kokuyu sıfırlıyor, mis gibi kokuyor ağzım :)

Dişler kolay halledilir de bu dilimin arkasındaki beyazlık burundan mı başka birşeyden mi tam emin olamıyorum.
IP
aslan49
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı aslan49 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2013 Saat 00:15
Kemik ameliyatını ben oldum ve konkaları yaktım...Sorun aynen devam...Bana sadece yararı gözlerim acıyorr ve yanıyordu şimdi yanmıyor daha rahat nefes alıyorum...
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2013 Saat 21:19
ben de konkaları yaktırdım ve kışa doğru ameliyat düşüyordum ki aslan49' un yazdıklarını görünce; yine mi başa döneceğiz diye düşündüm. aslan bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsun?
IP
rıfkı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rıfkı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2013 Saat 11:48
bende de kemik eğriliği vardı ve konkalar büyümüştü ameliyat oldum her ikisi içinde burnum düzeldi fakat nefes alışverişim de fark edilebilir bir değişiklik olmadı , sorun aynen devam ediyor. ameliyat sonrasında 1-1.5 ay arası koku olmuyor ama sonra tekrar yerleşiyor , ve şunu da belirtmek istiyorum ben burnuma çok darbe aldım burnuma aldığım darbeler sonrasında 1 hafta süreyle koku yine kayboluyor fakat sonrasında geri geliyordu anlayabilmiş değilim.
IP
Peri
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı Peri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2017 Saat 22:56
Benim dilimin arkasında beyazlik var ve bu diski gibi kokuyor. Ama Colgate agiz calkalama suyu kullandim ve baska birine test ettirdigimde agzimin kokmadigini soyledi. Bu ne anlama geliyor? Diger agiz calkalama sulari da kokuyu kesiyor.
IP
Peri
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Peri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2017 Saat 18:46
Colgate agiz calkalama suyunda cinko var ve alkol yok. Dr. Aydin'in gargarasi ile esdeger anlamina gelir mi?
IP
hamza171
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 45
Alıntı hamza171 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2017 Saat 19:52
Orjinalini yazan: Peri

Benim dilimin arkasında beyazlik var ve bu diski gibi kokuyor. Ama Colgate agiz calkalama suyu kullandim ve baska birine test ettirdigimde agzimin kokmadigini soyledi. Bu ne anlama geliyor? Diger agiz calkalama sulari da kokuyu kesiyor.

Murat hocaya sorduğumda bunun tip1 kaynaklı olduğunu söylemişti aynı durum bende de söz konusu.Pharmol zn ve listerine uzun süreli kesiyor listerine bir zaman sonra koku yapıyor lakin pharmolu doğal olduğu tadından tuzundan belli ağzı baya temizliyor.
He tip1 konusuna ben çok sıcak bakmıyorum buradaki herkesin diş ve dil temizliği az çok iyi lakin cevabı hocadan duymak istersen sana söyleyeceği bu olur.
IP
north
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 12
Alıntı north Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2017 Saat 18:50
Kendimi bildim bileli ağız kokum var. Hep bir şekilde geçiştirdim ama daha fazla bu şekilde yaşamak istemiyorum. Çoğu zaman gün içinde azalıyor ama hep var. Yediğim şeyin kokusunu hissediyorum hep ağzımda. Ve yutkunduğumda boğazımda iğrenç bir tat hissediyorum bazı sabahlar uyandığımda sanki boğazımda bir şeyler varmış gibi oluyor. Benimle aynı durumu yaşayan var mı? Mesela su içtiğimde falan net bir şekilde boğazımdaki iğrenç tadı hissediyorum. Tüm dolgularımı yaptırdım, diş eti tedavisi oldum. Bildiğim kadarıyla herhangi bir mide rahatsızlığım falan da yok. Zaten gün içinde koku zaman zaman azalıyor ama elinde sonunda geri geliyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Lütfen yardıma ihtiyacım var
IP
north
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı north Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2017 Saat 19:02
Ayrıca dilimin üstünde iğrenç bir koku var onu da fark ettim şu an. Zaten çoğu zaman dilimi fırçaladığımda ferahliyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2017 Saat 09:53

Colgate agiz calkalama suyunda cinko var ve alkol yok. Dr. Aydin'in gargarasi ile esdeger anlamina gelir mi?

Colgate agiz calkalama suyunda alkol vardır

Zaten şişenin üzerinde "Etanol (Etil Alkol) içermez" yazar. Diğer alkollerden mevcuttur.

Biliyorsunuz alkoller etanoldan ibaret değildir. sonunda -ol eki bulunan bütün kimyasallar birer alkoldür. Metanol, etanol, butanol, pentanol, propanol, sorbitol, mentol, ökaliptol, glycol, benzol, timol...

Alkollerin hepsi koku yapıcıdır, ağızı kurutur, bakterilerin pek azını öldürüp geride kalanları korur, besler, büyütür. Koku yapar. Alkolün kanser yapıcı olduğu gösterilmiştir. CB12'de ve listerin'in bütün modellerinde alkol bulunduğunu söylemek yanlış olmaz.

Benim bildiğim kadarıyla ülkemizde 3 tane ağız kokusu gargarası mevcuttur:

Oderol
Oxyfresh
Pharmolzn

-M

IP
north
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı north Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2017 Saat 21:17
Arkadaşlar merhaba.forumu yeni keşfettim. Bakın kendi sıkıntılarımı paylaşayım benimle aynı durumda olan ya da bir fikri olan yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.

-kendimi bildim bileli yani küçüklüğümden beri ağız kokum var.
-eskiden beri hep yutkunurken, su içerken boğazımda iğrenç bir tat hissederdim. Burayı okumaya başladığımdan beri bu durumu ciddiye almaya başladım.
-dişlerimi fırçaladığımda-ki kokunun kaynağı kesinlikle dişler değil çünkü tüm dolgularım kanal tedavilerim yapıldı hatta diş taşı bile temizlendi- ve dilimin ustunu pamukla temizlediğimde koku azalıyor hatta yok denecek kadar az alıyor. Fakat sabah kalktığımda yine aynı leş koku.
-ağzım koktuğunda dilimde de aynı koku mevcut fakat diş yüzeylerimden bu koku gelmiyor.
-nefes kokum yok. Öyle yazılanlar gibi bir ortama girdiğimde o ortamı rahatsız edecek bir koku da yok. Koku kesinlikle boğazımdan yukarı doğru yükseliyor.
- ağzık kuruluğu yapıyor dilimin ustu hafiften beyaz.
-şimdi bu boğazımdaki iğrenç tadın nedeni ne olabilir? Bademciklerim delikli mi, bademcik taşı mı var yoksa yemek borumda cepler olabilir mi?

Henüz doktora gidecek medeni cesareti kendimde bulamadım. Bildiğim kadarıyla herhangi bir sindirim yolu rahatsızlığım yok. Sizden yardım istiyorum. Ayrıca murat hoca'nın tavsiye ettiği gargaraya alıp kullanacağım en yakın zamanda.

Ve sabah kalktığımda bazen boğazımda sanki bir şeyler varmış gibi oluyor. Ayrıca boğazımda bir kuruluk ve hafif bir acı oluyor sanki hastaymışım gibi.

Deneyimli arkadaşlar lütfen sadece okumayın...gerçekten yardıma ihtiyacım var...
IP
pharmacy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 25
Alıntı pharmacy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2017 Saat 22:51
Merhabalar.Kokunun asıl boğazdan geldiğini hissettiğinizi yazmışınız bunu varsayarak sorununuz büyük ihtimal sindirimle alakalı ve yüksek ihtimalle de bağırsak.Yani benimde sindirimle alakalı teşhisi koyulmuş bir hastalığım yok ama sindirimden kaynaklı olduğuna emin gibiyim,beslenmeme dikkat ettiğim zamanlarda koku da farkedilir derece de azalma oluyor çünkü.Sizde beslenmenize bir süre dikkat ederek kokuda değişiklik olup olmadığına bakmanızı tavsiye ederim.Birkaç gün sadece meyve-sebze hatta zorlanmazsanız sadece meyve-sebze suyu içerek beslenin ve koku üzerindeki etkisine bakın, eğerki azalma hissederseniz koku yüksek ihtimal sindirimle alakalı.
Hocam bi konuda da size danısmak istiyorum.Ben belli bir zamandır özellikle bağırsaklardaki etkisini gözeterekten sarımsak yutuyorum ve bu koku üzerinde inanılmaz derecede azalma yapıyor.Sarımsağı ezmeden, çiğnemeden sadece kürdanla birkaç noktasından delerek yutuyorum ve kokunun yoğunluğunu farkedilir derece azaltıyor, yutmadığım zamanlarda yine o yogunluk hissedilir düzeyde artıyor.Bu konuyla ilgili bir bilginiz var mı?
IP
Peri
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Peri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2017 Saat 23:58
Orjinalini yazan: aydinmur

Colgate agiz calkalama suyunda alkol vardır

Zaten şişenin üzerinde "Etanol (Etil Alkol) içermez" yazar. Diğer alkollerden mevcuttur.

Biliyorsunuz alkoller etanoldan ibaret değildir. sonunda -ol eki bulunan bütün kimyasallar birer alkoldür. Metanol, etanol, butanol, pentanol, propanol, sorbitol, mentol, ökaliptol, glycol, benzol, timol...

Alkollerin hepsi koku yapıcıdır, ağızı kurutur, bakterilerin pek azını öldürüp geride kalanları korur, besler, büyütür. Koku yapar. Alkolün kanser yapıcı olduğu gösterilmiştir. CB12'de ve listerin'in bütün modellerinde alkol bulunduğunu söylemek yanlış olmaz.

Benim bildiğim kadarıyla ülkemizde 3 tane ağız kokusu gargarası mevcuttur:

Oderol
Oxyfresh
Pharmolzn

-M

Pharmolzn beni kesinlikle iyilestirir o zaman. Daha dogrusu kokuyu maskeler. Peki pharmolzn agzimizdaki agirligi gideriyor mu? Agiz kokusu olmayinca agzimi hafif hissediyorum. Colgate agiz kokumu maskeledi ama agzimi hafifletmedi.
IP
north
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı north Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2017 Saat 15:46
Mesela bugün nerdeyse hiç yoktu koku. Çünkü sabah güzelce dilimi sildim dün akşam da silmiştim. Ama boğazımda zaman zaman yutkunurken hissediyorum o iğrenç tadı. Bu durumun geniz akıntısından bademcik taşından ya da yemek borusundaki ceplerden kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Hocamızın tavsiye ettiği gargarayı aldıktan sonra bence sorunum kesinleşecek. Belki de dilden kaynaklanıyor ve çok dikkat etmemiz gerekli. Deneyimlerimi paylaşacağım. Bu arada nefes kokum yok. Ağız kokum var. Geniz akıntım da yok galiba..
IP
north
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı north Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2017 Saat 15:54
Belki de dediğiniz gibi bağırsak kaynaklı ama. Ondan kay naklanan kokunun belirtilerini okumuştum hiçbiri ben de yok. Ayrıca narlı propolisin iyi geldiğini okumuştum bir yerde. Denediniz mi? Benim sorunum zaman zaman yutkunduğumda hissettiğim o iğrenç tat. Belki bu hepimizde var? Yutkunduğunda bazen kötü bir tat hissedenler oluyor mu?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2017 Saat 16:46
Bilgisiz kardeşlerim türkiyemizde okadar burnu eğri kemiği eğri laz tipi burunlu kanca burunlu ağzına giricek burunlu insanlar mevcut ve sınıfımdada birçok var hiçbirini ağzı kokmuyor abuk subuk yerlerde problem aramayın , sizin yaptığınız şuna benziyor mideniz bulanıyor mide ilacı almak yerine gözlük takıyorsunuz belki midem düzelir diye .
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2017 Saat 16:48
tamam bende cahilim bu konudada bukadarda değil ya , şu forumu taratın edin 1000000 defa bu burun eğriliği kemik erğirli geniz akıntısı cart curt görüyoruz hiçbiri geçmiyor geçmiyor çünkü onların sorunla bağlantısı olduğunu düşünmüyorum çünkü bu rahatsızlığı olan herkes bunları engellediği halde geçmiyorsa demekki geçmiyecek demekki bunla bağlantısı yok ha geçenleri varsa ne mutlu onlara harika bi haber
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Berta
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Berta Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2022 Saat 19:35
Murat hocam merhaba, benim ağız kokumun kaynaginin boğazdan geldigini dusunuyorum, kardesim kokunun boğaz iltihabı gibi koktuğunu söyledi, ben cok kolay üşütüyorum ve zaten normalde de cok üşüyen biriyim ve hemen boğazlarım ağrımasa bile iltihapli bi tat alıyorum, ve koku oluyor hatta sırf bu yüzden kışları camlarımı bile acmiyorum. KBB'ye gittim belki kokunun kaynagi bademciklerdir diye doktor bademciklerimin saglikli oldugunu söyledi kokuya sebep olacak bi durum olmadigini söyledi, universite hastanesine gittim onlarda saglikli oldugunu ama yinede istersem ameliyatla alabileceklerini ama kokunun yinede gecmeyebilecegini söylediler. Koku her zaman olmuyor yemek yiyince azalıyor, aç olunca artıyor, ağzım hep kuru, sabah burunlarim hep tıkanık ve özellikle sabahlari agiz kokum oluyor fircalayinca koku daha da yogunlasiyor gibi gargara kullaninca icindeki alkolden sanirim agzim daha da kurudugundan daha da kuruyor ve koku daha da artıyor. Mideden kaynakli olabilecegini dusundum doktora gittim, doktor midemde sorun olabilecegini söyledi, endoskopi yapilacak daha randevuyu bekliyorum. Genetik olarak gastrit var bizde, bende teşhisi konulmadi daha endoskopiyi bekliyorum ama kokunun sebebi mide degil de boğaz gibi hissediyorum cunku dedigim gibi o iltihapli tatı hissediyorum yutkundugumda. Ailemde de gastriti olan kardeslerim var onlarda hic koku sorunu yok yani bence mideden degil. Forumda acilan bi baslikta okudum kronik faranjit belirtisine cok benzettim, orada da reflü veya sinüzitin faranjiti tetikledigi yaziyordu ne kadar dogru bilmiyorum fakat reflüm de olma ihtimali var cunku cok sık mide yanmasi oluyor ve mide suyum agzima kadar geliyor bazen. Bu belirtilere bakarak sizin yorumunuz ne olur hocam?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2022 Saat 21:30
Berta hanım/bey
Genellikle mideden ağız kokusu gelmez
Gastritin genetiği olmaz
Reflü'nin faranjiti tetikledigi ispatlanmamış bir iddiadır. Daha doğrusu hipotezdir.
Diğer sorularınız için Kişinin şikayetlerine özel bir yorum yapmak zor olabilir. Bilmiyorum

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu