Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: EVREKA !!! (bir öneri daha) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Josephine
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Konu: EVREKA !!! (bir öneri daha)
    Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2014 Saat 23:37
Arkadaşlar çözdüm. Yani daha dogrusu kendim kafamı patlata patlata bir çözüm buldum.... Denemekten zarar çıkmaz dedim denedim. Tahminlerim beni yanıltmadı.

Tip 2 kaynaklı ağız kokusu var. Tip 1 olarak da sirayet ediyor bazı bazı. Çünkü biriken geniz akıntısı vb. ağız boşlugunda ve en çok da dilde bakteri ve koku kalmasına neden oluyor. İki şeyin işe yaradıgını keşfetmiştim. Birincisi, dilimi acıta acıta, iyice bastırarak dil kazıyıcıyla kazıyordum diş macunuyla ve bir miktar diş macununu da bilerek yutuyorum. Çok iyi bir antiseptik oluyor, farenksteki mikroplarınızı dezenfekte ediyor diş macunu.

İkincisi de probiyotikli yogurt ve keffir içince , içer içmez boğazımdaki kokunun kısa süreliğine geçtigini farkettim. Oradan jeton düştü. Ben bağışıklığı zayıf bir insanımdır arkadaşlar, bu nedenle malesef vücudum ağzımdaki mikropları yenemiyor.(bademcigimde yok) Biliyorsunuz vücudumuzun yararlı bakterileri var, zararlı bakterileri öldüren. Bu yararlılar en çok bağırsak florasında ve ağız florasında bulunur. İnternetten araştırıyorken bir gün, antibiyotiği bir nedenden ötürü uzun süre kullanan kişilerin, vucudundaki yararlı bakteriler de öldüğü için, probiyotikli şeyler yemeleri veya haplar almalarını önerdigini gördüm bir hekimin.

Sonra (firma ismi vermiyeyim) bu vitamin ve besin destekleri hapları var ya malum, meşhur bir markanın bir ürününü ararştrıp aldım. Ürün 5 milyar canlı mikroorganizmadan oluşuyor. Yani hapın içinde yararlı bakteriler var, acidophillus, dophilus, bacilus vb...
Hapın tesir etmesi için bağırsağa kapsülün parçalanmadan ulaşması lazım falan yazıyor. İçiyorum içiyorum. Bağırsak düzeldi. Sistemik olarak. Ama lokal bir sorunum var, o geçmiyor ? Peki dedim Joseph, sen bu kapsülü açsan, içindeki tozun azıcığını yutsan, boğazından geçse o eksilen yararlı bakteriler, ne olur ?

Bismillah dedim kapsülden bi çimdik yuttum. 5 dakika sonra ağız kokusu falan kalmadı. Etkisi ne kadar sürecek bilmiyorum. Heyecanla hemen foruma girdim yaziim dedim.

Zararı olacağını sanmıyorum. Ama yarar sağlanırsa neden olmasın?
IP
uzgun
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı uzgun Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2014 Saat 12:45
kardesim dil uzerinde sari pass varmi
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2014 Saat 19:23
Josephine çok sevindim işe yaramasına, içtiğin probiyotiği mesaj atarsan çok memnun olurum.
IP
Josephine
Üye
Üye

Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2014 Saat 01:03
Orjinalini yazan: uzgun

kardesim dil uzerinde sari pass varmi

yani öyle belirgin bir pas yok. ama sık sık kazıyorum tabii oluşanı, bu işe yarıyor.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2014 Saat 08:47
Kardeşim etkisi ne kadar sürdü? Sonu hüsran mı oldu? Birde özelden o tamin ilacının ismini atar mısın?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2014 Saat 21:54
Josephine bende yazını okudum ve merak ettım sonucu?
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2020 Saat 02:34
(advanced multi-billion dophilus )sanırım ilacın ismi doktora cıkmadan kullanmak sıkıntı olur mu ya da kullanıp güzel sonuc alan var mı
Belki birgün
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2020 Saat 16:57
"farenksteki mikroplarınızı dezenfekte ediyor diş macunu", arkadaş ilk mesajda böyle yazmış. Diş macununun böyle bir özelliği olduğunu sanmıyorum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu