Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Diş teli Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Konu: Diş teli
    Gönderim Zamanı: 29-Mart-2019 Saat 20:01
Hocam diş tellerinde şeffaf olan klasik olan tele göre daha mı yavaş düzelme sağlar? Benim üst ön dişim tavşan dişi ile köpek dişi arasındaki diş bayağı geride. Onun altındaki diş de ilerde. Dişçim üstteki dişi öne atlatmak için uğraşacakmış. Görünüm açısından şeffaf teli seçtim ama internette şeffaf braketin metal braket kadar baskı yapmadığı yazıyor. İkisi arasındaki düzeltme süresi göz ardı edilebilir mi? Ve daha önemlisi beş altı ayda biter mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 19:53
Dişe uyguladıkları kuvvet ve tedavi süresi aynidir.

Not: "Şeffaf tel" yerine "şeffaf plak" kast ettiyseniz cevabım değişir
-M
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2019 Saat 18:10
Şeffaf braketi kastettim hocam. İnvisalign dedikleri degil. Ama nasıl beş altı ayda biter? Üstelik benimki gibi çapraşık dişler. Daha önce birçok dişçiye, ortodontiste sormuştum, metal braket bile iki yılda biter dediler.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2019 Saat 21:25
Geç bitmesi daha iyidir.
şeffa dediğiniz braketleri bilmiyorum. Porselen olanı var, metal olanı var diye biliyorum.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2019 Saat 20:15
Selam hocam, diş telini taktırdım -Aynaya bakınca neden on yıl önce taktırmadım diyorum...- Beş altı ay sonra çıkacak. Bir iki şey aklıma takıldı: Bu diş telleri normalden biraz fazla ince değil mi, görünüş açısından çok iyi ama etkisi nasıl olur? Arada helezon yay gibi olan kısımlar var, onları da ilk defa gördüm, internette de hiç görmedim ne işe yarıyorlar?

Dişçiye ağız kokusunu sordum, dişlerin çarpık ondan olabilir dedi, üstelemedim. Merak eden arkadaşlar için fiyatı, üst ön sekiz dişime porselen braket takıldı beş ay sürecek 2500 lira. İnternetteki fotolar kadar şeffaf değil daha sarımtırak, zamanla çay sigara vs etkisi ile daha da sararıyormuş.

Hocam dişlerimin fotosu aşağıdaki adreste. Sayfada yayımlamayın. Görmek isteyen arkadaşlar özelden yazarsa yollayabilirim.

{fotoğraf silindi}

Düzenleyen aydinmur - 23-Mayıs-2019 Saat 20:18
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2019 Saat 20:58
Coil spring yaylar köpek dişlerinizi geri itmek içindir.
Tel kalınlığınız normaldir 0.12 mm
Ortodontistiniz gayet başarılı ve kaliteli bir çalışma yapmış
-M
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2019 Saat 13:34
Dişlerin çarpık olmasından koku oluşur mu?
Çok merak ettim!
Yoksa Dr, kafadan mı attı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2019 Saat 09:38
Çarpık dişlerin arasına yemeklerin dolması biraz daha kolay olabilir diye düşünerek bu şekilde söylenmiş olabilir
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2019 Saat 19:51
Hocam iki sorum var: Üst ön sekiz dişime tel takılmıştı. Diş telinin sonundaki birinci küçük azıdaki braket koptu diş hekiminin yardımcısı da o braketi kesti bir dahaki sefere takarız dedi. O braketin kesilmesi köpek dişinin ve diğer dişlerin yerine oturmasını geciktirmez mi? Kesilmese yapıştırılsa daha iyi olmaz mıydı?

2- Üstteki bir dişim bayağı içeride gerideydi ve alt dişin arkasında kalıyordu. Doktor üstteki dişi alttakine takılmadan öne atlatmak için, dişlerim kapanmasın diye üst yirmiliğe büsbüyük yeşil dolgu gibi bir şey yaptı. Ağzımı kapatsam bile alt ve üst çenem sürekli ayrık kalıyor. Yeşil dolgunun olduğu bölgede arada bir uyuşma gibi yorgunluk bir his oluyor. Bu geçici bir his midir, yeşil dolgu ileride çenede yapısal bir maraz yapar mı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2019 Saat 20:57
Yerinden çıkan braket lazım olduğunda, söz konusu dişe hareket verileceği zaman muhtemelen yapışıtırılacaktır

Evet oklüzyon atlatırken çenelerin kapatılmasına engel olan apareyler takılır. Çok normaldir.
-M
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2019 Saat 16:27
Ben de sondaki braketin diğer dişteki braketleri çekmeye yaradığını sanıyordum. Ama sonuçta lazım olmasa en başta o braketi neden taktı ki?

Diş teli taktıralı kırk günü ancak geçti. Tel taktırmayı düşünen ama çekinen utanan elalem ne der diyenler bir saniye bile durmasın. Ben orta yaş dönemindeyim, niye on beş yıl önce taktırmadım diyorum. Allah'a büyük gelmesin ilk kez geçmişteki
bir durum için bu kadar pişman oldum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2019 Saat 08:30
Ortodontik tel taktırmanın yaşı yoktur. Ne kadar önce takılırsa o kadar faydalıdır, kolaydır, hızlıdır.

Braketler 28 tane set halinde üretilir. Bir tanesini takmazsanız kaybolur ve yenisi aynisi olmaz. Bu sebeple hepsi yni anda takılır. Kullanılması gerekenler kullanılır. Kullanılmayanlar ya ertelenir veya boş bırakılır. Bu çok normal bir uygulamadır.
-M
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2019 Saat 15:56
Hocam tel ücretleri aşağı yukarı ne kadardır ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2019 Saat 15:24
Orjinalini yazan: mahoni

Hocam tel ücretleri aşağı yukarı ne kadardır ?

Bilmiyorum
Muhtemelen duruma göre değişiyor olabilir.

100 ortodontistten 99 tanesinin Muayenesi ücretsizdir. Telefon ile muayene olmak için ücret ödenmeyeceğini doğrulayıp daha sonra randevu alınız. Dişlerinizi gösterip tel tedavisi için fiyat alabilirsiniz.

İnternet bilgileri kirlidir. Doğrudan ortodontist(ler)den fiyat alınız
-M
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2019 Saat 23:59
Hocam, ortodontistler dışındaki diş doktorlarının tel tedavisi yapması yasak mı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2019 Saat 09:55
Orjinalini yazan: Kelime

Hocam, ortodontistler dışındaki diş doktorlarının tel tedavisi yapması yasak mı?

Yasak değil.
Serbest.
her diş hekimi ortodontist olmasa bile serbestçe ve başarılı bir şekilde ortodontik tedavi yapabilir ve yapıyor. Bunu destekliyorum.
-M
IP
plels
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı plels Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2020 Saat 16:33
Merhaba,

18 yaşından sonra çenem biraz öne geldi, neredeyse 22-23 yaşıma kadar sürdü. Üst ön dişlerim ile alt ön dişlerim aynı hizadaydı ama şimdi değil. Sizce bu normal mi? 18 yaşından sonra olduğu için çene ameliyatı olmadan da eski haline getirebilmek mümkün mü?

Diş doktoru çenemin biraz önde olduğunu söyledi. Gülerken çenem tam olması gerektiği yerde duruyor ama ağzımı kapattığımda nedense biraz öne geliyor. Çenesi önde olan kişilerin güldüğünde de çenesinin önde durması gerekmiyor mu? Benim gülerken çenem olması gerektiği yerde olduğu için çene ameliyatı olmadan da bu durumu düzeltme imkanım var mı?

Eskiden üst 4 dişimin diğer üsteki dişlerime göre daha aşağıda olduğunu görüyorum. Hatta en ortadaki üst 2 dişim yanındaki dişlerden daha aşağıda gözüküyor ama şimdi üst 4 dişim neredeyse aynı hizada. Burada sormak istediğim, tel takarak bunları tekrar aşağıya çekme imkanım var mı? Mesela yarım santim aşağıya çekilebilir mi tüm üst dişlerim? Çünkü benim alt dişlerimden 1 tanesi çekilmişti ve onunla aynı hizadaki üst dişim biraz aşağıya geldi. Eğer böyle oluyorsa, tel takılarak da yapamaz mıyız bunu?

Murat hocam cevap verirseniz çok sevinirim. :)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2020 Saat 20:40
Orjinalini yazan: plels

Benim gülerken çenem olması gerektiği yerde olduğu için çene ameliyatı olmadan da bu durumu düzeltme imkanım var mı?

net çekilmiş çoks ayıda fotografınızı görmek mümkün olsaydı Ortodontik problem olup olmadığı konusunda size belki fikir verebilirdim.
Asıl önemli mesajım şudur:
Ortodontik amaçlarda ameliyata sıcak bakmıyorum. tel takarak düzeltilemeyecek çene problemi bilmiyorum. Fikrimi soran dostlarıma ortodonik ameliyatı önermiyorum. Daima tel takılması yolunda seçim yaparım

IP
plels
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı plels Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2020 Saat 20:48
Orjinalini yazan: aydinmur

Benim gülerken çenem olması gerektiği yerde olduğu için çene ameliyatı olmadan da bu durumu düzeltme imkanım var mı?

net çekilmiş çoks ayıda fotografınızı görmek mümkün olsaydı Ortodontik problem olup olmadığı konusunda size belki fikir verebilirdim.
Asıl önemli mesajım şudur:
Ortodontik amaçlarda ameliyata sıcak bakmıyorum. tel takarak düzeltilemeyecek çene problemi bilmiyorum. Fikrimi soran dostlarıma ortodonik ameliyatı önermiyorum. Daima tel takılması yolunda seçim yaparım

Hocam ben de ameliyat + tel tedavisi uyguluyorlar ya, ondan bahsediyorum. Önce dişlere tel takılıyor, daha sonra ameliyat yapılıyor. Çenenin yan tarafından kesik alınıp geriye çekiliyor diye biliyorum.

Ama sizin tel takılarak düzelmeyecek çene problemi bilmiyorum derken ne demek istediğinizi anlamadım. Ben doktora muayene oldum ve 25 yaşında olduğum için çenemin tel takılarak filan geriye alınamayacağını söyledi. Ameliyat olabilirsin demedi ama yetişkinlerde tek çözüm ameliyat değil mi?
IP
plels
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı plels Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2020 Saat 21:19
Hocam size ayrıca 2 soru sormak istiyorum.

Birincisi ameliyatı neden önermiyorsunuz?

Ikincisi ise gülerken çenem doğru pozisyona geldiği için acaba çene kemiğinin bağlandığı yerde bir problem olabilir mi? Ameliyat olmak ben de istemiyorum ama çenenin biraz bile önde olması sürat ifadesini gerçekten çok bozuyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2020 Saat 09:33

Ikincisi ise gülerken çenem doğru pozisyona geldiği için acaba çene kemiğinin bağlandığı yerde bir problem olabilir mi? Ameliyat olmak ben de istemiyorum ama çenenin biraz bile önde olması sürat ifadesini gerçekten çok bozuyor.

Ortodontik tellerle dişe uygulanacak kuvvetler tamamen kontrolumuzdadır ve zaman içerisinde mucizevi diş ve kemik değişimleri yapılabilir. İşlemi hızlandırmak için, bir an önce sonuca ulaşmak için, hızlı tedavi yapmak için, kemiği testere ile kesmek yerine tellerle küçük kuvvetlerle kemiğe şekil vermek daha makuldur. Daha az travma yaratır, daha kontrolludur, daha az risklidir ve daha kansızdır. Kendim ve ailem için ortodontik cerrahi teklif edilse sıcak bakmam. Kendi kararınızı kendiniz veriniz. Doktorunuza danışınız.

Ortodontinin yaşı yoktur   <- iki defa okuyunuz

12 yaşında ortodonti yapmak daha kolay olur fakat sabır, incelik, zaman, ve emek verilince 60 yaşında da ortodonti çok başarılı bir şekilde yapılabilir.

IP
plels
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı plels Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2020 Saat 12:26

Ortodontik tellerle dişe uygulanacak kuvvetler tamamen kontrolumuzdadır ve zaman içerisinde mucizevi diş ve kemik değişimleri yapılabilir. İşlemi hızlandırmak için, bir an önce sonuca ulaşmak için, hızlı tedavi yapmak için, kemiği testere ile kesmek yerine tellerle küçük kuvvetlerle kemiğe şekil vermek daha makuldur. Daha az travma yaratır, daha kontrolludur, daha az risklidir ve daha kansızdır. Kendim ve ailem için ortodontik cerrahi teklif edilse sıcak bakmam. Kendi kararınızı kendiniz veriniz. Doktorunuza danışınız.

Ortodontinin yaşı yoktur   <- iki defa okuyunuz

12 yaşında ortodonti yapmak daha kolay olur fakat sabır, incelik, zaman, ve emek verilince 60 yaşında da ortodonti çok başarılı bir şekilde yapılabilir.

Yanlış anlayıp anlamadığımı öğrenmek için soruyorum. Benim ablam çenesi önde olduğu için aparat falan takmıştı küçükken. Yani siz şimdi ben de bu tarz aparatlar takıp emek verirsem, çenemin geri geleceğini mi söylüyorsunuz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2020 Saat 10:10

Yanlış anlayıp anlamadığımı öğrenmek için soruyorum. Benim ablam çenesi önde olduğu için aparat falan takmıştı küçükken. Yani siz şimdi ben de bu tarz aparatlar takıp emek verirsem, çenemin geri geleceğini mi söylüyorsunuz?

Evet
IP
plels
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı plels Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2020 Saat 13:10

Evet

Hocam Ankara'da böyle düşünen iyi bir doktor söyleyebilir misiniz özel mesaj ile? Adana bana çok uzak, size gelmem zor olur.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2020 Saat 19:36

Hocam Ankara'da böyle düşünen iyi bir doktor söyleyebilir misiniz özel mesaj ile? Adana bana çok uzak, size gelmem zor olur.

İsim vermem doğru olmaz. Zaten bilmiyorum.
istek ve beklentilerinizi açık , net ve temiz Türkçe ile söylerseniz değerli meslektaşlarım sizi kırmayacaktır. Yine son kararı hekiminiz verecektir.

IP
plels
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı plels Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2020 Saat 21:24

İsim vermem doğru olmaz. Zaten bilmiyorum.
istek ve beklentilerinizi açık , net ve temiz Türkçe ile söylerseniz değerli meslektaşlarım sizi kırmayacaktır. Yine son kararı hekiminiz verecektir.

Hocam iyi doktor bulmak zor. Bunu benden daha iyi biliyor olmalısınız. Ayrıca meslektaşlarınız tüccar olmuş durumda. İşini iyi yapan ve kazık atmayan doktor bulmak zorlaştı. Belki de eskiden de böyleydi, bilmiyorum. Mesela çene ameliyatını çok kolay ve risksiz bir ameliyat gibi gösteren youtube videoları izledim mesela. Çünkü ameliyat için 20 bin lira falan veriyorsunuz. Bana gelsin, ameliyat edeyim ve paramı alayım diye düşünüyorlar. Ayrıca başka durumlar yüzünden doktor doktor gezdiğim içinde bu durumu biliyorum. Mesela son gittiğim dişçi, çenemin geriye alınamayacağını söylüyordu ama şimdi siz alınabileceğini söylüyorsunuz. Yani iki tane doktor ama iki zıt cevap.

Ayrıca mewing diye bir şey duydum. Dili doğru pozisyona getirerek hafif kemik değişimleri yaşayan, fotoğraflarını atan kişiler var. Bu gerçekten doğru mu bilmiyorum.

Bu da doktorun youtube kanalı: https://www.youtube.com/watch?v=Hmf-pR7EryY

Bu tür şeyleri ancak araştırıp bulabiliyoruz malesef. Bu doktor da sizin gibi dil ve boyun duruşunu falan düzelterek kemiklerin yavaşça doğru pozisyonu alacağını söylüyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2020 Saat 21:40
Link yolladığınız videoda konuşan şahıs şiddetli diş gıcırdatıyor. Çenesinin dış arka kenarında kalınlaşan maseter kasından çok belli oluyor.
IP
plels
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı plels Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2020 Saat 22:27

Link yolladığınız videoda konuşan şahıs şiddetli diş gıcırdatıyor. Çenesinin dış arka kenarında kalınlaşan maseter kasından çok belli oluyor.

Adamı dikkatli bir şekilde dinledim. Diş gıcırtısı duyulmuyor. Hangi saniyede gıcırdatıyor?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ekim-2020 Saat 06:49
Ses ile duymaya gerek olmaz. Maseter kasının tutunduğu noktalarda meydana gelen kalınlaşma bireyin günlük yaşantısında diş gıcırdattığını veya sıktığını düşündürür/şüphelenmemizi sağlar.
IP
plels
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı plels Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ekim-2020 Saat 12:26

Ses ile duymaya gerek olmaz. Maseter kasının tutunduğu noktalarda meydana gelen kalınlaşma bireyin günlük yaşantısında diş gıcırdattığını veya sıktığını düşündürür/şüphelenmemizi sağlar.

Mewing yapanlarda o kas daha belirgin oluyor. Youtube'da mewing diye aratırsanız görürsünüz.
IP
kaptancansu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı kaptancansu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2021 Saat 15:33
merhaba benim de ön dişlerimin üzerinde diş döktüğüm zaman çıkan ve gülmemi engelleyen üstdişlerim var tel taktırmak için devlet çok ileri tarihlere atıyor. Özelde yaptırmak için biraz baktım fiyatlar buradaki gibiyse yaptırılabilir gibi geldi.Her yerde fiyat değişir mi emin olamadım https://www.periodent.net/dis-teli-fiyatlari/
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2021 Saat 16:13
Diş teli tedavisi görüyorum ben şuan sorusu olan varsa yazabilir
IP
kaptancansu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı kaptancansu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2021 Saat 20:54
kaç paraya taktırdınız diş teli fiyatları ne kadar tutuyor alt üst çene?
IP
vbdestabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı vbdestabe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2021 Saat 01:29
Hocam diş teli kullanan biriyim ve dün yemek yerken yanlışıkla sert bir madde yüzünden düştü diş telim. Normalde diş teli fiyatları oldukça pahalı. bu siteden araştırdım ve oldukça yararlı oldu . Sizler de bu sitedeki bilgileri teyit edebiliyor musunuz. https://www.periodent.net/dis-teli-fiyatlari/
abdullah çakmakk
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2021 Saat 21:17
Orjinalini yazan: vbdestabe

Hocam diş teli kullanan biriyim ve dün yemek yerken yanlışıkla sert bir madde yüzünden düştü diş telim. Normalde diş teli fiyatları oldukça pahalı. bu siteden araştırdım ve oldukça yararlı oldu . Sizler de bu sitedeki bilgileri teyit edebiliyor musunuz. https://www.periodent.net/dis-teli-fiyatlari/

Bu sitede kendim yazamdığım hiç bir şeyin kefili değilim. Forum içeriğinde sayılamayacak kadar fazla sayıda onaylamadığım bilgi bulunmaktadır

Diş teliniz dişinizden ayrıldıysa ççççok basit bir müdahale ile yerine yapışır. O teli oraya takan meslektaşıma gidiniz. Neden diş teli fiyatlarına bakıyorsunuz? Bütün telleri söküp en baştan tel tedavisine başlamaya gerek yoktur.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2021 Saat 21:41
Ben de diş teli kullanıyorum. Braketim kırıldı. Doktorum geri yerine yapıştırmadan devam ediyor. Tel tedavisine baştan başlamak gibi bi durum söz konusu değil
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu