Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Tip5 olabilir mi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 27
Alıntı lulupi Cevaplabullet Konu: Tip5 olabilir mi?
    Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2019 Saat 02:53
merhaba, yaklaşık 12 13 yaşımdan beri topluma yabancılaştım buna neden olan şey bir zamanlar yaşadığım olaylar. Okulda her zaman dışlanıyordum ve nedenini anlayamıyordum, yanına gidip konuştuğum arkadaşlarım benimle konuşmak istemiyordu daha sonra bunu ağız kokusuna yordum. Ortaokula geçtiğimde diş çürüklerim vardı ve sıra arkadaşım bana başkasının ağzı kokuyormuş gibi mesaj vermeye çalıştı. Bende olabilir sabahları herkesin ağzı kokar demiştim ve o yok hayır "ben bu sabah senden koku almadım" dedi. Yani diğer zamanlar aldığını ortaya koydu. Bir diğer yaşadığım olay annemin sorduğu soruya cevap verdiğimde "Iyy ağzın leş gibi kokuyor." demesiydi. Bu bende ciddi bir travma oluşturdu diyebilirim, bütün çürüklerimi aldırdım. Ağız sağlığımla ilgili problemim yok fakat kronik faranjit, tonsilit ve geniz akıntım var. Tonsilit için güç bela bademcik ameliyatına yanaşan bir doktor buldum ve şansımı denemek istiyorum belki kurtulurum dedim. Ben koku almıyorum yalnızca bazı insanlarla yakın mesafede konuşmak zorunda kaldığımda zaman zaman bir koku alıyorum. Bazen birine gidip bir şey sormak zorunda kaldığımda karşımdaki kişi direkt ağzıma bakıyor ve suratında garip bir ifade beliriyor. Tüm bunlara rağmen tip 5 konusunu konuşabilir miyiz hala? Öyle olmasını çok istiyorum...
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2019 Saat 21:04
Orjinalini yazan: lulupi

merhaba, yaklaşık 12 13 yaşımdan beri topluma yabancılaştım buna neden olan şey bir zamanlar yaşadığım olaylar. Okulda her zaman dışlanıyordum ve nedenini anlayamıyordum, yanına gidip konuştuğum arkadaşlarım benimle konuşmak istemiyordu daha sonra bunu ağız kokusuna yordum. Ortaokula geçtiğimde diş çürüklerim vardı ve sıra arkadaşım bana başkasının ağzı kokuyormuş gibi mesaj vermeye çalıştı. Bende olabilir sabahları herkesin ağzı kokar demiştim ve o yok hayır "ben bu sabah senden koku almadım" dedi. Yani diğer zamanlar aldığını ortaya koydu. Bir diğer yaşadığım olay annemin sorduğu soruya cevap verdiğimde "Iyy ağzın leş gibi kokuyor." demesiydi. Bu bende ciddi bir travma oluşturdu diyebilirim, bütün çürüklerimi aldırdım. Ağız sağlığımla ilgili problemim yok fakat kronik faranjit, tonsilit ve geniz akıntım var. Tonsilit için güç bela bademcik ameliyatına yanaşan bir doktor buldum ve şansımı denemek istiyorum belki kurtulurum dedim. Ben koku almıyorum yalnızca bazı insanlarla yakın mesafede konuşmak zorunda kaldığımda zaman zaman bir koku alıyorum. Bazen birine gidip bir şey sormak zorunda kaldığımda karşımdaki kişi direkt ağzıma bakıyor ve suratında garip bir ifade beliriyor. Tüm bunlara rağmen tip 5 konusunu konuşabilir miyiz hala? Öyle olmasını çok istiyorum...

kronik farenjit niye var onun üstünden yürü. kbb ye git. tonsilit varsa eğer derin ise, buda ağız kokusu yapar. doktor eğer devlette ise zar zor yapmaz, özel ise sorun etmeden yapar.
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2019 Saat 23:04
Güzel kardesim..Bende burdaki herkesin tip5 olmasını çok isterdim buna sende bende dahil fakat saydığın 3 hastalık da ağız kokusu için yeterli sebepler.. Bi yerden tedaviye başla.. Ben başta anneme sormaya cesaret edemiyodum ama şimdi gün içinde sormaya başladım..Annemize de güvenmeyip destek alamayacaksak kimden alalım..Ya da kendine yakın gördügün birini bul cekinmeyecegin birisi onunla tedavine basladıktan sonra süreci birlikte takip edin..Allah buradaki ve yeryüzünde bu sıkıntıyı çeken tüm kardeşlerime Şafi ismiyle şifa versin inşallah..Allah büyük..Dermansız dert vermesin..
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ağustos-2019 Saat 00:59
Kbb gitmekten çok yoruldum. En son gittiğim doktor üniversitede opr. dr. bademcikleri aldiracagim ama geniz akingisi ile ne yapacagim bilmiyorum.. @ahmetmehmet1
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ağustos-2019 Saat 01:02
Maalesef daha önce yakındığım halde yakın çevrem bile anlamıyor. Insanlara da hak veriyorum böyle bir şeye maruz kalmak kolay değil. Sürekli naneli şekerlerle hayatıma devam etmeye çalışıyorum. Bıktım artık cidden, devası bulunmayan bir hastalıga yakalansam da ölüp gitsem diye bakıyorum... Cok zor,umarim iyi dilekleriniz gerceklesir ve sizde bu azaptan kurtulursunuz.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2019 Saat 00:35
geniz akıntısı için sinüs rinse yap
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2019 Saat 07:53
Bu forumda bir kaç arkadaşımı muayene ettim ya tip 5 (subjektif) ağız kokusu veya tip 1+5 olduğunu gördüm.

Suvjektif ağız kokusuna rastlama sıklığım bu forum için epey yüksek. Belki tesadüfen öyle oldu , bilemiyorum.

Şu kuralı da hatırlamak lazım:
Sebebi ne olursa olsun, her ağız kokusu yeteri kadar beklerse üzerine Tip 5 ağız kokusu ilave olur

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2019 Saat 21:37
Teşekkür ederiz hocam. Var olun
IP
Birisi1
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Birisi1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2019 Saat 14:26
Çoğu yazılanları okudum, kendi şikayetimi anlatmak istiyorum. Ağız kokusu problemim gözlemlerime göre akşama doğru midemin üstünde bir hafif bi sızı geldiginde anlıyorumki suan nefesim kokmaya basladı.(açken gözlemlemedim ama yemek yedikten sonra olabliyor. son 5gündür yoktu ara sıra bu koku geliyor) Diş ipi ve fırcalamayı yapıyorum. ama ben hiçbir koku almıyorum.ailem söyledi.çürük dişim olsa çürük kokusunu bende alırdım. birde geniz akıntısı var hep yutkundugumda hafif acımsı bişey yutuyorum gibi hissediyorum.reflü mide agrısı hiçbir şikayetim yok. benim hiçbirşekilde almadıgım ve etraftakilerin aldıgı bu koku ne olabilir? buna benzer bi durum yaşayan var mı?
All we need is health
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2019 Saat 15:37
Aynı şeyi bende hissediyorum kardeşim.. Açken artıyor benimki.. Tam tarif ettiğin gibi mideyle ilgili bir sıkıntım yok ağrı sızı yanma ama tarif ettiğin bu yükselme olayını bende yaşıyorum..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2019 Saat 08:04
Bakın size bir Tip 5 ağız kokusu vakası tanıtayım :
--

On Wednesday, 4 September 2019, 5:32:50 PM GMT+3, xxxxx chavan <xxxchavan@gmail.com> wrote:

Hello sir
     My halitosis condition is very extreme and so much progressive now gases coming out of my nose/ mouth causing cough to the people around me
   I want to ask some questions to you regarding this can I have any kind of video chat with you I can pay for this
Initially I was going to meet you personally but my Visa process is taking time so it is causing delay
Please help me
Thank you

On Saturday, 17 August 2019, 12:03:13 pm GMT+3, chavan <xxxxchavan@gmail.com> wrote:

Hello sir
My halitosis increasing very rapidly now person from 50 mtr distancd can smell it. Why it increasing so rapidly? Do you came across such kind of cases
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2019 Saat 17:19
Gerçekten de çok ilginç geldi bana bu kişinin kokusunun
bu kadar hızlı artmaya başlaması!
Yani 50 metre uzun bir mesafe ve 50 mt den de kokunun insanlar
tarafından duyulması fena bir durum!
Bu insanın bu probleminin bir araştırma kurulu tarafından ele alınması lazım diye düşünüyorum.
Beterin daha beteri varmış arkadaşlar!
Ben de naçizane soruyorum hocam; böyle bir vaka ile karşılaştınız mı?
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2019 Saat 12:07
Hocam,bu arkadaşın tip 5 olduğu belli.ya da ter kokusu var ve onu ağız kokusuyla karıştırıyor çünkü ben kaldığımda yurtta böyle bi vakaya rastladım.cocugun birinin ter kokusu butun kat koridorunu kokutmaya yetiyordu ki koridorda aşağı yukarı 40-50 m idi.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2019 Saat 13:33
Orjinalini yazan: ismimnefarkeder

Hocam,bu arkadaşın tip 5 olduğu belli.

Evet bu hasta psikojenik ağız kokusu sahibidir. Muhtemelen ya "olfaktör obsesyon" veya "Delüsyonel halitosis" olabilir. Fakat olfaktör referans sendrom olmayabilir. İncelemeden bilmek zordur.

Bunların tedavisi en erken 7-8 ay da sonuç verir. Bazen 2-3 sene bile sürebiliyor. Psikiyatri tedavi edebilir.
-M
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2019 Saat 14:42
Hmmm bakın bu, hiç aklıma gelmedi!
Tebrik ederim tespitleriniz için.
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2019 Saat 03:45
Orjinalini yazan: Birisi1

Çoğu yazılanları okudum, kendi şikayetimi anlatmak istiyorum. Ağız kokusu problemim gözlemlerime göre akşama doğru midemin üstünde bir hafif bi sızı geldiginde anlıyorumki suan nefesim kokmaya basladı.(açken gözlemlemedim ama yemek yedikten sonra olabliyor. son 5gündür yoktu ara sıra bu koku geliyor) Diş ipi ve fırcalamayı yapıyorum. ama ben hiçbir koku almıyorum.ailem söyledi.çürük dişim olsa çürük kokusunu bende alırdım. birde geniz akıntısı var hep yutkundugumda hafif acımsı bişey yutuyorum gibi hissediyorum.reflü mide agrısı hiçbir şikayetim yok. benim hiçbirşekilde almadıgım ve etraftakilerin aldıgı bu koku ne olabilir? buna benzer bi durum yaşayan var mı?

Benim her zaman düşündüğüm şeydir bu, ben çook nadir ve belli bir kişiyle konuşurken alıyorum kokuyu. Onun dışında asla koku almıyorum. Yıllarca devam ettiği için duyarsızlaştığımı düşünüyorum. Ama o belirli kişi ile konuşurken neden hissediyorum bilemiyorum.
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2019 Saat 03:52
Forumda dikkatimi çeken bu tür başlıklar beni hep düşündürüyor. Özellikle şu cümleler aynı paragraf içerisinde olunca, "yıllardır hiç geçmeyen ağız kokum mevcut ancak şu ilacı kullandım bir süreliğine geçti." Yıllardır süregelen bu kokuya duyarsızlaşmaz mı insan, ben kendi ağız kokumu asla almıyorum, çok nadir belli biriyle konuşurken,herkese bulunduğum mesafeden hemde.. Onun dışında hiçbir zaman almıyorum. Murat hocama ve değerli arkadaşlarıma bu soruyu sormak istedim fikirleriniz benim için çok önemli...

Küçük bir ekleme olarak; çay , kahve gibi içecekler tükettiğimde kokuyu almasam bile inanılmaz koktuğunu düşünüyorum, dişlerime ve dilime boğazıma değdikleri anda,böyle hisseden birileri var mı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2019 Saat 07:27
Orjinalini yazan: lulupi

......belli bir kişiyle konuşurken alıyorum kokuyu. Onun dışında asla koku almıyorum. Yıllarca devam ettiği için duyarsızlaştığımı düşünüyorum. Ama o belirli kişi ile konuşurken neden hissediyorum bilemiyorum.

Ağız kokunuzun Tip 5 olabileceği önemsenecek bir ihtimaldir. Konuyu psikiyatrist veya psikolog ile görüşmenizde sayısız fayda vardır.
IP
Biçare2
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Biçare2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2022 Saat 01:45
Bütün forum gönderilerini okudum tekraren
Arkadaşlar dikkatimi çeken bir durum oldu tip5 kesin tanısını alan kişiler kendi kokusunu alabilen kişiler yıllar önce belki bir kez rastgele biri ağzın kokuyor demiş tamam yani şunu duymadım ben tip 5 çıktım ama çevremdeki herkes benimle konuşurken çaktırmadan burnunu kapatıyor yada yüzünün diğer bölgelerini kapatmaya çalışıyor..
Çünkü biliyoruz ki tip 5 psikolojik koku psikolojik olarak kendimizde koku olduğunu hissedebiliriz ama karşımızdaki insanların hareketlerini psikolojik olarak farklı görmemiz çok güç şizofren falan değilse insan.
o kadar insalar siz konuşurken burnunu tutuyorsa yanlız bu bir kerelik bir durum olmamalı sürekli olarak izleyerek takip etmek lazım örneğin 2 aile bireyi seçim yaklaşık bir ay izlemeli sizle konuşurken nasıl bu aile bireyleri ikisi kendi arasında nasıl bu arada bunu soramayanlara ve sorupta güvenmeyenlere istinaden yazdım
Son olarak üstekileri söylediklerimi yaşamalarına rağmen tip5 varmı merak ediyorum
IP
Biçare2
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Biçare2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2022 Saat 01:48
Genelde ama ben hiç kendi kokumu alamıyorum hatta birkez olsun koku almadım ama sözlü olmasada hep fiziksel tepkiler aldım diyenler maalesef tip 5 çıkmıyor sanırım
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2022 Saat 08:58
Biçare2, sen ne zamandan beri ağız kokusuyla uğraşıyorsun?
IP
Yig1t
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ocak-2024 Saat 16:36
Arkadaşlar ben tip5 in en yoğun döneminden geçiyorum.Kokunun geçtiğini bilipte inanmamak yani.
Arkadaşlar ben özel bir hastanede sürekli ishal sebebiyle muayene oldum doktor bana strese bağlı olabilir veya baban gibi kron hastası olabilirsin dedi ama çok şükür değilmişim doktor yinede bana flagyl 500mg isimli bir antibiyotik verdi neyse arkadaşlar kullandım ben bu hapı
Her gün boyunca dedim acaba benim farkedebilecegim bir değişiklik olacak mı diye . Arkadaşlar inanın bana hiçbir değişiklik olmadı koku yoktu zaten kullanınca da yok.Bugun kendime biraz daha güvenim geldi .Yani yavaş yavaş anlıyorum gibi koku fln olmadığını inşallah bu psikolojiden kurtuluruz .
IP
kırmızı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 21
Alıntı kırmızı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2024 Saat 19:21
Orjinalini yazan: Yig1t

Arkadaşlar ben tip5 in en yoğun döneminden geçiyorum.Kokunun geçtiğini bilipte inanmamak yani.
Arkadaşlar ben özel bir hastanede sürekli ishal sebebiyle muayene oldum doktor bana strese bağlı olabilir veya baban gibi kron hastası olabilirsin dedi ama çok şükür değilmişim doktor yinede bana flagyl 500mg isimli bir antibiyotik verdi neyse arkadaşlar kullandım ben bu hapı
Her gün boyunca dedim acaba benim farkedebilecegim bir değişiklik olacak mı diye . Arkadaşlar inanın bana hiçbir değişiklik olmadı koku yoktu zaten kullanınca da yok.Bugun kendime biraz daha güvenim geldi .Yani yavaş yavaş anlıyorum gibi koku fln olmadığını inşallah bu psikolojiden kurtuluruz .

Geçmiş olsun, psikolojik yardım almayı düşünebilirsiniz
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 365
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2024 Saat 20:39
Orjinalini yazan: Yig1t

Yiğit bunu izle abicim

tıkla
IP
Yig1t
Üye
Üye

Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2024 Saat 17:24
Son çare o kaldı yoksa zayifliyorum stresten ve kilo alamıyorum aşırı yemek yiyorum stres öyle bişi ki hemen tuvalete gidiyorum zaten kolonoskopi sonuçlarında da hazımsızlık cikmişti ve stresten de oluyomuş ya ortada stres edecek bişi yok ama beyin işte yinede yakın zamanda bir gitmek istiyorum psikiyatriye...
IP
Yig1t
Üye
Üye

Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2024 Saat 17:26
İzliyorum izlemez olur muyum murat hocamın tüm tıp 5 psikojenik videolarini izliyorum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu