Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Sindirim Kaynaklı Koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Konu: Sindirim Kaynaklı Koku
    Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2021 Saat 18:25
Herkese iyi günler.Forumda yeniyim yıllardır bende bu sıkınıtı çekiyorum.Konuyu yanlış yeremi açtım bilmiyorum .Mide ve bağırsak kaynaklı koku için bu konuda tecrübesi olan kişilerden yardım etmesini istiyorum.Özelliklle de bağırsaklarda ki bakteri mantar vs gibi sebeplerden dolayı oluşan kokulardan sıkıntı çekmiş bundan kurtulmuş kişiller bana ne tavsiye ederler.Forumda bu sıkıntı için 5 defa açlık orucu tutup temizleme yapanları okudum veya lifli beslenip kurtulanları.Bana bu konuda yardımcı olacak birisinden tecrübelerini anlatmasını istiyorum.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2021 Saat 19:22
Kokunun kaynağının barsaklar olduguna nasıl eminsiniz. Tetkikler sonucunda mı böyle bir sonuca vardınız yoksa sizin düşünceniz mi bu yönde
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2021 Saat 19:42
Bağırsak harici tüm sebep olabilecek sorunları hallettim ancak koku halen devam etmekte ve bağırsaklarımla ilgili şikayetlerim var gastro. doktoruna göründüm ancak pek ilgilenmedi. Büyük ihtimal mide asidi azlığından mide ve bağırsaklarımda zararlı bakteriler çoğaldı. Ve ordaki normal olan tüm işleyişi bozdu.
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2021 Saat 23:52
3 gün su orucu tutup 3 gün boyunca sabah akşam magnezyum 400 mg hapı al bu süre zarfında sürekli büyük tuvalete çık. onun dışında kabızlık problemin varsa tip 4 ağız kokusu yapar. laktoz intoleransı ve geçirgen bağırsak sendorumu araştır.
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2021 Saat 10:45
Yorumun için çok sağol. Söylediğin orucu tutarakmı iyileştin sende ki sebepler neydi son olarak magnezyum hapını oruç tuttuktan sonraki günlermi kullanıyoruz.
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2021 Saat 14:35
Benim arkadaşta da bağırsak kaynaklı ağız kokusu vardı böyle yaptı iyileşti. Bu tedavi sayesinde bağırsağın sürekli boş halde ve sürekli çalışma halinde olduğu için kendini yeniliyor. 400 mg magnezyum haplarını 3 günlük su orucu esnasında 3 gün sabah akşam alacaksın. Bu süre zarfında sürekli tuvalete çıkacaksın.
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2021 Saat 15:55
Teşekkür ederim sağolun.
IP
Bitsin artık
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Bitsin artık Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2021 Saat 20:19
Nasıl yani, sizin arkadaşınızın problemi tma olarak neydi ki ve sadece bu 3 günlük uygulama sayesinde mi iyileşti?
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2021 Saat 21:26
Dostum çocuğun problemi neydi ben de bilmiyorum ama sürekli bağırsaklarından yakınıyordu. Sonra bana bu uygulamayı anlattı sen de dene demişti. Siz de deneyin geçmezse bile zararı olmaz.
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2021 Saat 10:38
Bağırsak sağlığı normal değilse nefes kokusu yapıyor.Bağırsak sağlığını bozan ise bakteriler. mantarlar artık ne ise orda kolonize oluyorlar ve yediğimiz gıdaları parçalayarak ortaya kötü kokulu gazları ortaya çıkarıyor ve bağırsak duvarından( bağırsak sorunu yaşayanların genelinde bağırsak duvarı zayıftır) içeri sızıp kana karışır ordanda nefes yoluyla ya da ter yoluyla dışarı atılır buda nefes kokusu ve bazı kişilerde ter kokusu yapar. çeşitli oruç türleri var su orucu gibi vücudumuzu aç bırakıp bağırsakta kolonize olmuş zararlı bakteri mantarlar ölmüş oluyor ve dışkı yoluyla atılıyor. Bence birçoğumuzun problemi bu inşallah hepimiz sağlığımıza kavuşuruz hayırlı ramazanlar.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2021 Saat 11:08
o bakteriler biz doğdugumuzdan beridir bizle yasıyorlar iyi kötü bakteri dengesı var kötuye dönmuşse sen bunu ıstesende 1 haftada atamazsın bu bu kadar basıt olsa herkes ıyılesırdı dogru beslenmeyle ancak duzeltebılırsın
IP
Bitsin artık
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Bitsin artık Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2021 Saat 15:02
Murat880, katılıyorum yani bağırsak floramız sadece 3 günde bozulmadı ki 3 günde düzelsin. Yine de sağolsun arkadaş paylaşmış bizimle bilgisini iyi niyetiyle fakat ise yarayacağını çok sanmıyorum.
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2021 Saat 17:38
Murat880 kardeşim sana katılıyorum doğru diyosun zaten beslenme düzenide şart zararlı bakterileri atmak için ancak oruç ile de bu zararlı bakterilerin sayısını azaltmak mümkün belkide flora dengesi o kadar bozuk değildi 3 gün içinde azalttı.Gerçek şifa adlı kitap da da bu oruçların kanser dahil bir çok hastalığa iyi geldiği belirtilmiş tabi beslenme de bi o kadar şart. Sen iyileştinmi sorunun bağırsak dengesimiydi tecrübelerini anlatırsan sevinirim.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2021 Saat 19:23
dostum bu o kadar basit degil floranı duzensızlıgı bır kere bozuldu mu cesıtlılıkte bozuluyor 1 2 yılda zor duzeltıyorlar cogu vakada duzelmıyor kabızlıga yakınsan(haftada 3 kere ve daha az tuvalete gıtmek) bagırsagının phı alkalıye yakındır bagırsak ne kadar asıdık olursa o kadar ıyı duzeltmek bı o kadar zor yorucu ve en az 1 2 yıl suruyor tek basına beslenme de yeterlı degıl organık sırke bı nevı yardımcı olur gram negatıf(zararlı bakterılerın) duvarını parcalıyor ölduruyor ama ne kadar etkılı olur uzun vadede bılmıyorum bu konuda bılgılısı olan arastırma yapan doktor bılım adamları bıle tam emın degıl daha cozumu bulunanamış hıc bır sey kesın degıldır bakterı dengesıde 1 2 haftada azaltabılecgınız bır sey degıl işin kötusu ac kaldıgınızda bu bakterılerın sayısı daha cok artıyor haberınz olsun aralıklı gun aşırı oruc yapanlarda bakterı dengesı zararlı bakterı tarafına kacan bır araştırma okumustum en son duzenlı her gun dırenclı nısasta almazsanız sayıları azalır ölmeye baslarlar
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2021 Saat 19:36
o yuzden her gun dırenclı nısasta ıceren besınler yemelısınız 1 su bardagı cıg baklagıl bır gun suda bekletın dırek haslayın yıyın 2 cesıt baklagıl yersenız daha ıyı tabıkı yarım bardak barbunya yarım bardak mercımek gıbı onun dısında meyve sebze vs genel olarak koku problemı bagırsakda etken olunca genız akıntısı yapan bakterıler hayvansal urunlerı ve şekerı cok severler şeker tatlandırıcı(bal harıc) cok sevıyorlar et uremelerını arttırıyor et ı fermente ederek amonyak uretıyorlar buda kolon phını yukseltıyor alkalıye yakın oluyor uremelerı artıyor buda genız akıntısı cunku hıstamın uretıyolar hıstamınde genız akıntısı demek ayrıca hucre duvarları var lıpopolisakkarıt buda bagırsaga zarar verıp genız akıntısı yapıyor her seyın bır nedenı var nedensız hıc bır sey yok genel olarak organık sırke bunların sayısını azaltabılır tek basına ıse yaramaz
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2021 Saat 19:39
maden suyu lımon narencıyeler zeytın yagı bunlar sındırımı hızlandırır gunde 1 2 defa tuvalete gıdemıyorsanız ıyıleşemezsınız
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2021 Saat 20:45
Hocam bağırsak florası çoğu kişilerde düzeltilemiyor demişsin ben 2-3 ayda iyileşen kişilerii de gördüm okudum her hastalığın çaresi var.Çaresi olmayan hiçbir hastalık yok.İnsanların umudunu kırma bence zaten az bi umut var oda gitmesin.Ben hergün tuvalete çıkıyorum florayı düzeltmek için elimden geleni yapıyorum bugün 2 defa çıktım mesela senin durumun nasıl iyileştinmi koku gittimi.Yazdıkların içinde çok sağol yardımcı olmaya çalışıyosun.
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Gönderilenler: 45
Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2021 Saat 01:56
Merhaba. Ayni fikirdeyim sizinle. Sindirim kaynaklı sorun benimki de..
Neler yaptınız acaba sonuç var mı
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2021 Saat 02:15
sindirim kaynaklı olduguna emınsen bı sunu dene mıgrostan sırke analı sirke var fersan markası ustune bak sırke analı elma sırkesı yazıcak ondan al eczaneye gıt zırıd 50 mg al(mıde bagırsak hızlandırıcı) 1 su bardagı suya 1 yemek kasıgı elma sırkesı ve bırazda lımon sık bunu her sabah aç karna ıc 5 dk sonrada az bı suyla ılacı al 30 dk sonra kahvaltı yap 1 hafta boyunca şeker gluten hamur hayvansal herhangı bır besın yeme sut urunlerı et vs yanı bunlara dokunma 1 haftalıgına sadece .

baklagıl yıyebılırsın karabugday brokolı meyve vs bunlar yenılebılır bu dedıgımı 1 hafta yap yapıcagın sadece elma sırkesı lımon su 5 dk sonra ılac ve 30 dk sonra kahvaltı beslenmeye dıkkat etmek 1 hafta sonunda etkısı ne olcak merak edıyorum
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2021 Saat 19:14
Kardeşim bu dediklerinin bağırsak florasanamı etkisi var zırıd sanırsam kabızlık giderici ilaç sende bunların etkisi ne oldu
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2021 Saat 19:58
Zirid kabızlık veya mide tembelliğinde verilir
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2021 Saat 21:15
Zirid bir ilaç çeşidi sanırım.
Bende bazı yöntemler bu şekilde - - - bağırsak temizliği sağlayan - denedim. Etki ediyor ama normal beslenmeye geçince geri geliyor.
Kabak çekirdeği ve magnezyum sülfat kullandim.
3 gün boyunca..
Sabah öğle akşam 1 avuç çiğ kabak çekirdeği içi üstüne 1 bardak magnezyum sülfatli su içtim.
Bağırsaklari tamamen boşaltıyor ama bundan sonraki süreçte bağırsaklara faydalı bakterileri arttiracak şeyler, antibiyotik özelliği olan gıdalar verilmesi lazim.
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2021 Saat 21:20
Dilde pas varsa, dili fircalayinca bile ağızda İltihap balgam çok oluyorsa, sürekli bir yorgunluk, halsizlik, vitamin eksikliği varsa sorunumuz kesin sindirim kaynaklı. Mide ve bağırsak
Candida ve parazit kaynaklı.
Buna yoğunlaşmak gerekiyor.
Sekere düşkünlük de oluyor Candidada ve şekerli tatlı her şey kokuyu arttırıyor.
Zeytin yaprağı, tarçın limon çayı tüketiyorum şu an mide ve bağırsaktaki İltihap için..
Günde 2 3 bardak içiliyor. Dr. Ümit Aktaş tarifi..
Doğal antibiyotik gibi.
Sarimsak limon kürü kullanıyorum ayrıca o da iltihabi hastalıklar için etkili ama ne kullanırsak kullanalım önemli olan unlu, şekerli şeylerden uzak durmak, pirinç patates gibi doğal da olsa nişasta içeren şeyler yememek gerekiyor. Bi lokma yesek eskiye dönüyor her şey. Bir de sirke ile gargara ve içmek de iltihap için çok iyi.
Sirke doğal olmalı.
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2021 Saat 21:22
Bahsettiğim zeytin yaprağı çayınj da söyleyeyim bi yan etkisi yok.. Denemekten zarar gelmez. Bu kokuda direk etki etmez belki ama vücuttaki mantar, İltihap sorun düzelirse koku hafifleyebilir.

3 bardak kaynamış suya
1 tutam zeytin yaprağı
2 3 çay kaşığı tarçın (aktardan alın marketten değil)
Koyun 5 10 dk demlensin sonra 1 limon sıkın için.
Ac karnına ve sıcak içilse daha iyi. Ya da yemekten 2 saat sonra
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2021 Saat 21:26
Bu arada magnezyum sülfat ve kabak çekirdeği kullanınca sadece o ve su. Başka bir şey yoktu..
Tansiyon düşüyor bi yerde ama bağırsakta temizlik oluyor. Dediğim gibi sonrası çok önemli yapıp bitti olmuyor
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu