Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: 20 yıl sonra Bactoblis ile kurtuldum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 13
Alıntı belinay Cevaplabullet Konu: 20 yıl sonra Bactoblis ile kurtuldum
    Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 16:21
Orjinalini yazan: elbetbirgün

tamamen geçti mi? dilinde grimsi-sarımsı pas var mıydı? bir süre daha bekleyip koku gelmezse foruma yaz lüften.

Bunu yıllardır çektiğim için ağzım son derece ferah diyemiyorum var gibi hissediyorum ama kokluyorum yok normalde kendim rahatça kokuyu hissederim farkı anlayabiliyorum veya insanlardan geriye çekilme tepkisi almıyorum bizlerde bu psikolojinin düzelmesi zor.Pas için aşırı derecede vardı diyemem ama mesela sabah kalktığımda kokunun derecesine göre sarılığı artan bi pas oluyordu gece fırçalamadan yattıysam hafif yeşile bile dönük oluyordu dilimi fırçaladığımda geçiyordu tabi. Mutlaka güncelleme yapacağım. Eğer sağlık açısından kötü bir etkisi yoksa kullanmayı bırakmayı düşünmüyorum böyle devam edebilirim. Zaten 90 gün devam edilmeliymiş başlandığı zaman
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 16:33
Oral probiyotik ben de kullandım. Motiflor . 85 90 civari fiyatı. Dediğin gibi gece yatmadan alıyordum. Ne içerken ne de içtikten sonra kokuya herhangi bir etkisi olmadı.
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 16:45
Orjinalini yazan: nicksizz4

Oral probiyotik ben de kullandım. Motiflor . 85 90 civari fiyatı. Dediğin gibi gece yatmadan alıyordum. Ne içerken ne de içtikten sonra kokuya herhangi bir etkisi olmadı.

Merhaba şimdi araştırdım Motiflor evet ağızdan alınıyor ama oral probiyotik değil yani ağızda koloni oluşturmuyor açıklamasında sindirim sistemini düzenlediği yazıyor o tarz probiyotikler bende de etki etmedi benim bahsettiğim direkt ağızda koloni oluşturan bir bakteri salvarius k12 içeriyor belirtilerin benimle aynıysa bi de bunu deneyebilirsin
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 17:01
Anladım tesekkür ediyorum. Yediğim şeylerle azalan ya da artan bir koku yok bende ne yazıkki daha farklı
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 17:08

Anladım tesekkür ediyorum. Yediğim şeylerle azalan ya da artan bir koku yok bende ne yazıkki daha farklı

Umarım en yakın zamanda çözümü bulabilirsin benim de 20 yılım her şeyi denemekle geçti
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 20:10
Umarım Allah razı olsun hepimiz kurtuluruz inşallah
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 20:12
sizin durumunuz psikolijık duruyor yanlıs anlamayın yoktur demıyorum ınsanların hıssedıcegı boyuta ulaşmamıştır sızde fazlasıyla takıntı yapmışsınız bu probıyotıgın kullanım tarıhı var saklama kosullarını dusununcede ne kadar canlı kalmıstır ne kadar etkılı olur bu bılınmez agız floranızı bozmadan duzeltmek ıstıyorsanız agız florasını duzelten bır gargara var sabahları kullanmanız yeterlı gunde 1 kere ısmı merıdol
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 20:14
tum dıs etı kanamalarımı dıl pasını cozdu dıs tasınada ıyı gelıyor benım sorunum genız akıntısı ve bagırsak oldugu ıcın bagırsagı ne kadar tedavı etsende genız akıntısı nedenıyle %100 bı ferah bır nefesınız olmuyor lanet bır durum yurt dısında bır urun var ıcındekıler hıdronıje hınt yagı (nemlendırıcı) sıtrık asıt (sırke kulanılır 1 2 damla) tuz xylıtol bununla yapılacak bır sunıs rınse kıt sınusu tamamen engeller param olsa coktan almıstım yapmıstım ogrencıyız xylıtol sınuzıtı engellıyor benım burnum cok kuru genız akıntım azaldıgında fark ettım
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 20:27
Orjinalini yazan: Murat880

sizin durumunuz psikolijık duruyor yanlıs anlamayın yoktur demıyorum ınsanların hıssedıcegı boyuta ulaşmamıştır sızde fazlasıyla takıntı yapmışsınız bu probıyotıgın kullanım tarıhı var saklama kosullarını dusununcede ne kadar canlı kalmıstır ne kadar etkılı olur bu bılınmez agız floranızı bozmadan duzeltmek ıstıyorsanız agız florasını duzelten bır gargara var sabahları kullanmanız yeterlı gunde 1 kere ısmı merıdol

Merhaba keşke dediğiniz gibi olsaydı ama psikolojik değil. Evet kendim de kokuyu alıyordum ama insanlar da alıyordu. Özellikle okul ergenlik zamanlarında çoğu kez arkadaşlarımdan ceset mi yedin sucuk mu yedin gibi laflar duydum, odaya yayılan bir koku değildi evet ama konuşurken geri çekiyordu insanlar kendini. yediğim şeylerin ne tadı ne kokusu geçmiyordu ağzımdan. Bahsettiğim ürünün kullanım amaçlarında ağız kokusunu engellemesi var yani çoğu insan bu amaçla kullanmış ve işe yaramış yıllardır. Geniz akıntısı orta kulak iltihabı gibi sorunlara da iyi geldiğini yazanlar var. Ben ağız tükürük yapımda bi şeyler olduğunu hissediyordum ağzımda yemekleri çürüten bi şeyler var gibiydi. Şimdi yok şükür. Sizi anlayabiliyorum benim de maaşımın yarısı onu deneyeyim bunu deneyeyim diye gitti yıllardır. Geçmiş olsun en kısa zamanda kurtulmanız dileğiyle
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 20:37
Bademcik taşınız var mı
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 20:44

Bademcik taşınız var mı

Hayır bademcik taşım yok
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 22:19
belinay sizi kokunun bağırsaklardan geldiğine düşündüren sebeb neydi bağırsaklarda sorun varmıydı kabızlık sıbo hazımsızlık vs.
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 22:56
Orjinalini yazan: İnception

belinay sizi kokunun bağırsaklardan geldiğine düşündüren sebeb neydi bağırsaklarda sorun varmıydı kabızlık sıbo hazımsızlık vs.

Hiçbir sorun yoktu sadece şansımı deniyordum. Candida diyeti yapıyordum kefirle birlikte diyet biraz etkili olmuştu ama bir parça şeker yesem eskisinden daha kötü şekilde koku artıyordu ama dediğim gibi iyisi de kötüsü de bana yer yemez etki gösteriyordu bağırsağa ulaşmadan o yüzden ağızda olduğunu düşündüm çok sıkı uygulanması gereken bir diyet
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 23:01
İnşallah bu ürünle tamamen iyileşirsin bende ilk fırsatta deneyeceğim.
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2021 Saat 23:05

İnşallah bu ürünle tamamen iyileşirsin bende ilk fırsatta deneyeceğim.

İnşallah hepimiz tam anlamıyla iyileşiriz. Tableti almadan önce her akşam diş ipi dil temizliği yapmayı ihmal etmeyin ve etkisini tam anlamak için 1 hafta düzenli kullanın umarım faydası olur
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2021 Saat 09:41
Bende öyle umuyorum bakalım iyi gelir inşallah. Bu arada üretici firmanın sayfasında okudum ağız florasını düzene soktuğu klinik çalışmalarda gösterilmiş 1 hafta kullanımda 3 ay etksini gösteriyormuş üretici firma sitesinde yazdıkları böyle ayrıca eczaneden almakta fayda var çünkü saklama koşulları var internette satıcıların buna pek dikkat ediceğini sanmıyorum.
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2021 Saat 09:54

Bende öyle umuyorum bakalım iyi gelir inşallah. Bu arada üretici firmanın sayfasında okudum ağız florasını düzene soktuğu klinik çalışmalarda gösterilmiş 1 hafta kullanımda 3 ay etksini gösteriyormuş üretici firma sitesinde yazdıkları böyle ayrıca eczaneden almakta fayda var çünkü saklama koşulları var internette satıcıların buna pek dikkat ediceğini sanmıyorum.

Yine de aşırı şeker tüketimini kesmek lazım sürekli kötü bakterileri besleyip iyi bakterilerin savaşmasını bekleyemeyiz beslenmemize de dikkat etmemiz bence daha etkili sonuç getirecektir. Evet ben eczanede bulamadım ama bulabilen olursa daha güvenilir olabilir
IP
Evin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Evin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2021 Saat 22:49
Murat880 Bu meridol gargara alkolsüz mü?
IP
Evin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Evin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2021 Saat 22:50
Belinay teşekkür ederiz bilgilendirdiğin için uzun zamanfır bunu ağız florasını nasıl düzeltebilirim diye düşünüyordum denemekte fayda var
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2021 Saat 23:20
Orjinalini yazan: Evin

Belinay teşekkür ederiz bilgilendirdiğin için uzun zamanfır bunu ağız florasını nasıl düzeltebilirim diye düşünüyordum denemekte fayda var

Rica ederim, işe yarayan bir şeyler bulduğumuzda burada yıllardır bize her konuda katkı yapan insanlarla paylaşmayı borç bilmeliyiz, umarım senin de işine yarar
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2021 Saat 23:51
evet alkolsüz zararsız gunde 1 kere kullanmak yeterlı 2 dk agzında ıyıce calkala dıs etı sorununu kökten cozuyor
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2021 Saat 09:58
Murat hocam gün içinde büyük oranda koku geçmiş olsa da sabah kalktığımda yoğun bir koku oluyor ama eskisi gibi iğrenç bir koku değil yarım saat telefonla falan ilgilenince kendi kendine geçiyor bu normal midir sebebi nedir tabletin içinde fruktoz bulunduğu için olabilir mi çünkü şeker çok tetikliyor bendeki kokuyu
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2021 Saat 10:17
Orjinalini yazan: belinay

Murat hocam gün içinde büyük oranda koku geçmiş olsa da sabah kalktığımda yoğun bir koku oluyor ama eskisi gibi iğrenç bir koku değil yarım saat telefonla falan ilgilenince kendi kendine geçiyor bu normal midir sebebi nedir tabletin içinde fruktoz bulunduğu için olabilir mi çünkü şeker çok tetikliyor bendeki kokuyu

Soruyu anlamadım
Telefon nedir? Fruktoz nedir?
Eskisi gibi derken? Neyden öncesini kast ettiniz? ne tableti bu?
IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2021 Saat 10:23
Kusura bakmayın hocam ilk yazdığıma ithafen okumuşsunuzdur diye direkt yazdım. Ben bactoblis ağız probiyotiği kullanıyorum bende işe yaradı ve büyük oranda koku geçti. Fakat hala sabah yoğun koku oluyor yarım saat uyanık kalınca kendi kendine geçiyor. Tabletten kastım Bactoblis probiyotik tableti içeriğinde fruktoz var ve şeker aşırı derecede kokuyu artırıyor bende. Kalan kokunun sebebi bu olabilir mi diye merak ettim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2021 Saat 21:34
Orjinalini yazan: belinay

Kusura bakmayın hocam ilk yazdığıma ithafen okumuşsunuzdur diye direkt yazdım. Ben bactoblis ağız probiyotiği kullanıyorum bende işe yaradı ve büyük oranda koku geçti. Fakat hala sabah yoğun koku oluyor yarım saat uyanık kalınca kendi kendine geçiyor. Tabletten kastım Bactoblis probiyotik tableti içeriğinde fruktoz var ve şeker aşırı derecede kokuyu artırıyor bende. Kalan kokunun sebebi bu olabilir mi diye merak ettim

Probiyotikleri kullanmayı bıraktığınızda her şey eski haline geri döner.
İlaçlara ilave edilen Fruktoz yok kadar azdır.

IP
belinay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı belinay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2021 Saat 19:12
Teşekkür ederim hocam
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2021 Saat 19:24
Ben dilimi dışarı çıkarıp üzerine dişlerimle bastırıp yani dil dışarıda kalıyor o şekilde, burnumdan nefes verince dilimde kötü tat hissediyorum arkasında. Bu neyin belirtisidir
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2021 Saat 20:06
Hocam ağız florasını düzeltmek için ne yapmalıyız.?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2021 Saat 21:42

Hocam ağız florasını düzeltmek için ne yapmalıyız.?

Bozuk olduğunu nerden bildiniz?
Serbest bırakılınca o kendi fabrika ayarlarına dönecektir. Dışardan müdahale etmek iyi değildir.
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 16:23
Hocam yazdığınızı geç gördüm kusuruma bakmayın.
Ağzımın içinde inanılmaz derece de yoğunluk var değişik bir tat sanki birşeyler ağzımın içini istila etmiş gibi bi an önce dişlerimi fırçalasamda kurtulsam diyorum ama geri geliyor.
Hocam serbest bırakmak ne anlama geliyor orasını tam anlayamadım özür dilerim.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 16:43
Benim de öyle. Ağzım özellikle boğazıma doğru ağzımın arka kısmında yoğun bir tat var ağzım kapalıyken bile bu tat yüzünden koku var sanıyorum. Değişik bir tat hiç gitmiyor
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 17:39
Ben su içince veya yutkunuca kokuyu daha çok hissediyorum
nicksizz4 sizin burundan koku geliyormu
Ben kendimde burundan geldiğini hiç hissetmedim ama yine şüpheliyim
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 18:36
Eskiden geliyordu yani 1 2 ay önce. Mesela yatarken battaniyeyi burnuma kadar çekerdim koku battaniyeye sinerdi oradan anlıyordum koku geldiğini. Normal otururken burnumda koku hissetmiyordum. Bazen yutkundukca ben de hissediyorum evet. Ben sende bademcik taşı oldugunu düşünüyorum çünkü bu belirtileri bademcik taşı yapar. Kötü tat kötü koku ve de yutkunurken. Boğazına bakınca göremiyor olabilirsin bir kulak çöpü ucunun pamuk kısmıyla bademciğine biraz dokun incitmeden. Ben öyle keşfettim. Görünürde hiçbir şey yoktu bi dokundum bastırdım aralardan çıkmaya başladı.
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 18:58
Kbb doktoruna söylemiştim bakmıştı bademciklere taş yok demişti yinede bakarım sağol.
Bende şöyle bi durumda var tükürüğüm çok ağır kokuyor yastığa sindiği zaman hiç çıkmıyor kokusu bende tiksindim artık o yastığa sinen kokudan normal insanlarıda kokuyor ama benimki ayrı bi koku ve yemek yedikten hemen sonra afedersim ağzımda kalan ufak yemek kalıntısını çıkarınca çok ağır kokuyor hemen böyle olması normal değil, çürüten bişeyler var. Geniz akıntısa da var kurtulucaz inşallah.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 19:17
Ben de birkaç ay önce kbb doktoruma bademcik taşım var mı diye baktırdım. Ve yok dedi. Ben de üstelemedim tamam dedim. 1 2 ay geçti ama ya varsa diye hep şüphe vardı. Bir gün dediğim yöntemi denedim. Ben kürdanla denedim ama kürdan incitebilir siz kulak çöpü yle deneyin. Kürdanla bademciğimde dokundukca içlerinden beyaz beyaz çıkmaya başladı şok oldum. Çünkü görünürde gayet sağlıklı gözüküyordu bademciklerim. O gün bu gündür her gün bademcik taşı çıkıyor. Ve daha ulaşamadıgım yerler var eminim. Benim ağzım da böyle çürük çürük kokuyor. Sanki boğazımda bişey çürümüş de, ya da çöp kovasının yanından geçerken o çöpler bekleyince kokarya, aynı öyle kokuyor ağzım. Hohladıgımda özellikle. Dilimin arkası ekşi ekşi kokuyor bileğimi yalayınca. Geniz akıntısı da var ama doktorlar yok diyor. Yani bu her insanda olur bu kadar akıntı diyorlar..
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 19:47
Az önce tekrardan baktım yine çıkmadı yok yani keşke sebebi bu olsaydı sadece çıkarıp kurtulsaydık. Sizde durum nasıl çıkardığınız zaman tamamen kurtuldunuzmu.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 19:48

Ağzımın içinde inanılmaz derece de yoğunluk var değişik bir tat sanki birşeyler ağzımın içini istila etmiş gibi bi an önce dişlerimi fırçalasamda kurtulsam diyorum ama geri geliyor.
Bu mikrop dengesinin bzoulduğu anlamına gelmemlidir. Bir kirlilik olarak düşünün

Hocam serbest bırakmak ne anlama geliyor orasını tam anlayamadım.

serbest bırakmak = dışarıdan hiç bir ilaç veya müdahale yapmamak anlamında

IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 20:24
Hayır çıkarınca koku geçmiyor. Göremediğim yerlerde de var oldugunu düşünüyorum
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2021 Saat 20:59
Teşekkür ederim hocam.
IP
Greeneyes
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Greeneyes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2021 Saat 19:07
Belinay agiz kokun şu an nasil. Bactoblis gerçekten işe yarıyor mu. Ne kadar süredir bactoblis kullanıyorsun. Yanitlarsan çok mutlu olurum çünkü bende bu durumdan yıllardır muzdaribim
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu