Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Murat hocama soru Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 162
Alıntı Efeefe Cevaplabullet Konu: Murat hocama soru
    Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2021 Saat 19:43
Arkadaslar biz niye kurtulamiyoruz diye bi düşüncem var hatta eminim.bu koku yapan bakteriler nedensehic bi röntgende görünmüyo.tip 1 olsun tip2 olsun,tip3 tip4.ben tip 1dim ve 20 senedir hep diş doktoru benim dişlerimde o koku geleneu demisti cünkü röntgende cürük görünmüyodu.ama benim 2 arkali dişimi hep temizlerken aralarini koku geliyodu.en son zorla cektirdim ve kokum gitmisti.zorla cektirmeseydim hala tip1 agoz kokum olucakti.ama bide tip4 oldum icin onuda haletmem lazim ve cok eminimki koku akcigerden geldini.ama yine o bakteri yada o apsemi ne röntgende görünmüyo.arkadaslar biz buyüzden kurtulamiyoruz.benim kokum akcigerden geldini biliyorum ama doktor diyoki röntgende bisey yok sagliklisiniz oyüzden tedavi etmiyor :(( normalde 6 haftalik antibiotik(climdamizin) yaziolar.akcigerde iltahabi yok ediyomus 6 haftada.ama nasil recetesiz antibiotik alicami bilmiorum.biz hepimiz sorunumuzu biliyoruz ama tedavisini bilmiyoruz.
Hocam sizde bana katılıyormusunuz? Bu koku eden bakteri röntgende görünmüyo
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2021 Saat 19:46
Efe, resimli konu diye bir konu açmıştım oraya arka 20lik dişimin fotoğrafını koydum, alt tarafları biraz siyahımsı gibi görünüyor diş etim. Oraya diş ipi sokunca bazen koku geliyor ama diş ipiyle iyice temizleyince gidiyor o koku fakat ağız kokum gitmiyor
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2021 Saat 19:51
Ozaman gitmiyosa problem baska yerde bence.cpnkü ben o aralari temizleyince agiz kokum geciyodu bi süreline
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2021 Saat 19:59
Hımm. Benim hiç geçmiyor malesef. Boğazımdan geliyor sanırım zaten boğazımda kötü bi tat var sürekli
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2021 Saat 21:10
Orjinalini yazan: Efeefe

neden bakteri röntgende görünmüyo

Hiç bir bakteri röntgende görünmez. Hiç bir röntgen hiç bir bakteriyi göstermez.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2021 Saat 21:32
Murat hocam, kokunun mide kaynaklı olup olmadığını nasıl anlarız. Ağız kokusu dışında ne gibi belirtiler verir
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2021 Saat 22:20
Hocam ozaman hangi organ hasta oldunu nasil tespit edebiliriz?(tip4)ağri yoksa ve bakteri görünmese?
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2021 Saat 07:27
Evet nasıl bulacağız. Aylarca uğraşıp hiçbir şey bulamıyoruz. Sebep ne, nerden kaynaklı ne biz bulabildik ne de doktorlar. İllaki bunun bir sebebi ve çözümü var
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2021 Saat 21:31
Orjinalini yazan: nicksizz4

Murat hocam, kokunun mide kaynaklı olup olmadığını nasıl anlarız. Ağız kokusu dışında ne gibi belirtiler verir

Mide kaynaklı (Tip 3) ağız kokusu yok denecek kadar azdır.
Boşuna arayıp yorulmayın

Eğer bir gün tip 3 ağız kokusu görürseniz ilk şikayet ağız kokusu olmayacaktır. Şahıs şiddetli ve dehşetli mide problemleri ile sürünüyor iken ağız kokusu da bulunur. Aramaya gerek kalmayacak kadar barizdir.

Halkımız (ve hartta hekimlerimiz) mide şikayetleri ile ağız kokusu arasında boşuna ilişki arıyorlar.

IP
Selen123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 36
Alıntı Selen123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2021 Saat 21:52
Ewt hocam midesinde bir suru sıkntı olupta hic kokusu olmayan insanlar gördüm ayrica bu devirde beslenme tarzndan dolayi herkesin midesinde mutlaka bi problem var o zaman herkeste koku olmasi lazm
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2021 Saat 22:29
Sağ olun hocam. Haklısınız. Mideyi eledik ozaman. Bir sebep elenmiş oldu cok sağ ol un. Eledikce işimiz kolaylaşır umarım
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2021 Saat 23:58
Hocam nefes kokusu icin (kabizlik ve sibo haric) check up yaptirirsam ozaman o kanteste görünmelimi hangi organ nefes kokuma sebep oldunu.yoksa bu yetmezmi? Yani tek tek hepsi röntgenlemi görünmeli
IP
ali1111
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2021 Saat 00:33
Orjinalini yazan: aydinmur

Mide kaynaklı (Tip 3) ağız kokusu yok denecek kadar azdır.
Boşuna arayıp yorulmayın

Eğer bir gün tip 3 ağız kokusu görürseniz ilk şikayet ağız kokusu olmayacaktır. Şahıs şiddetli ve dehşetli mide problemleri ile sürünüyor iken ağız kokusu da bulunur. Aramaya gerek kalmayacak kadar barizdir.

Halkımız (ve hartta hekimlerimiz) mide şikayetleri ile ağız kokusu arasında boşuna ilişki arıyorlar.

Çok haklısınız bence de öyle ayrıca midedem olsa sürekli mi olur zaten çoğumuzun midede öyle ciddi rahatsızlıkları yok
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2021 Saat 12:48
Benim dişlerim çok lekeleniyor bu koku sebebi mi sizce
IP
ali1111
Üye
Üye

Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2021 Saat 15:39
Ağız bakımına dikkat etmene rağmen dişlerin lekeniyorsa ağız hijyenini bozan bir durum vardır o da muhtemelen üst solunum yolu ile alakalı bir şey aynısı bana da oluyor
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2021 Saat 18:25
Evet ya okadar çok diş fırçalıyorum ki. Ama yine de sürekli tartar oluşuyor. Mesela 1 gün fırçalamayım o gün hemen tartar birikmeye başlıyor. Kendim temizliyorum çok birikmediği için ama. Sırf bu sebepten diş etlerimde bile çekilmeler oldu.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2021 Saat 20:03

Hocam nefes kokusu icin (kabizlik ve sibo haric) check up yaptirirsam ozaman o kanteste görünmelimi hangi organ nefes kokuma sebep oldunu.yoksa bu yetmezmi? Yani tek tek hepsi röntgenlemi görünmeli

Röntgen sadece kemikleri veya hava/kalsiyum birikimini tespit edebilir.
Kan testlerinin sayısı 600 den fazladır. Hangi testi yaptırdığınıza bağlı olarak biyokimya bilgisi verir.

Madem ağız kokusunun yüzde 90 dan fazlası ağızdan geliyor o halde neden ağzınızdan başlamıyorsunuz?

Bize ağız bakımınızı nasıl yaptığınızı detaylı olarak anlatınız. fırça marka model fırçalama süresi, sayısı, macun gargara hepsini anlatınız. Bakalım kan testini düşünmemizi gerektirecek bi durumunuz varmıymış.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2021 Saat 21:39
Orta sert diş fırçası kullanıyorum. Diş macunum parodontax şuan, sensodyne de kullandım ipana da signal de. Pek farkı yok birbiriyle. Sabah uyanınca, kahvaltıdan sonra, öğlen yemekten önce ve sonra, akşam yemekten önce ve sonra, yatarken fırçalıyorum. Diş telim de var o yüzden de sık fırçalamam gerekiyor ama ne kadar sık da fırçalasam diş lekelenmelerim oluyor. 2 3 dk fırçalıyorumm. Her fırçalamamda dilimi de en arkasından öne doğru fırçalarım. Macunla dilimi fırçalarken ağzım balgam doluyor. Ne kadar fırçalarsam fırçalayım ağzım bi türlü ferah olmuyor. Aynı zamanda Macunla dişlerimi fırçaladıktan sonra Bi de macunsuz su ile fırçalıyorum macun kalıntısı kalmasın diye. Ama yine de koku girmiyor ağzım hiç ferah değil
IP
ali1111
Üye
Üye

Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2021 Saat 14:06
Aynen ben de balgam sıkıntısı çekiyorum fırçalarken boğazımın arkası balgam doluyor acaba boğazdaki bakteriler mi sebep oluyor
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2021 Saat 14:16
Ben de anlamadım. Özellikle diş fırçalarken uzun süre ağzım açık kaldığında balgam artıyor
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2021 Saat 23:27
Hocam CRP (c-reaktif protein) değeri normal cıkarsa ozaman tip4 de hangi organlari sebep olarak silebilirim?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2021 Saat 22:16

Hocam CRP (c-reaktif protein) değeri normal cıkarsa ozaman tip4 de hangi organlari sebep olarak silebilirim?

Çok ileri düzey bilgi soruyorsunuz.
Tip 4 ağız kokusuna sebep olma ihtimali olan düzeinelerce hastalık ile crp arasında olası ilişki zayıf ve yeterince özgün değildir. crp ye bakarakkarar verilemez.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2021 Saat 23:33
Hocam ozamn hangi test sizce en uygundur? Ne öneririrsinih? Tip4 de hangi organ sebep oldunuuu bulamiyorum :( kabizlik degil, sibo degil.akcigerden süpeleniyordum ama oda degilmis.benim nefes kokum cok agir bi koku metrelerce gidiyo koku.kesintisiz.yemek yerken artiğiyor.beden kokusuda var.dis fircalamakla 1 saniye bile koku gitmiyor.antibiotik kulaninca tek yatar pozisiyona gelince koku gidiyor.crp testi yaptim, check up yaptim ama hic bi sonuc yok.baska ne yapabilirim?
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2021 Saat 07:40
Crp kandaki enfeksiyon düzeyini gösteriyor. Tip4 sindirim problemi yle ilgili bi koku. Bu kandaki crp düzeyine etki eden bir durum değil.

Endoskopi yaptırmadıysan yaptırabilirsin.
Bağırsaklarında problem olabilir, illa kabızlık şart değil.
Bazı besinlere karşı intoleransın olabilir. Örn laktoz intoleransı gibi.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2021 Saat 13:48

Hocam ozamn hangi test sizce en uygundur? Ne öneririrsinih? Tip4 de hangi organ sebep oldunuuu bulamiyorum :( kabizlik degil, sibo degil.akcigerden süpeleniyordum ama oda degilmis.benim nefes kokum cok agir bi koku metrelerce gidiyo koku.kesintisiz.yemek yerken artiğiyor.beden kokusuda var.dis fircalamakla 1 saniye bile koku gitmiyor.antibiotik kulaninca tek yatar pozisiyona gelince koku gidiyor.crp testi yaptim, check up yaptim ama hic bi sonuc yok.baska ne yapabilirim?

metrelerce kokuyu nasıl algılıyorsun, gidiyorsa eğer.

probiyotik kullanıyor musun. ayrıca candida ağız kokusunu araştır. eğer üst solunum ve ağız kaynaklı değilse.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2021 Saat 14:00
Bu metrelerce yayılan koku bana psikolojik gibi geliyor. Mesela ben de kendimi bulunduğum ortama etrafıma koku yayıyorum gibi düşünüyorum hep. Ama arkadasımla yarım metre mesafeden konuşuyoruz koku almıyorum diyor hatta iyice yaklaşıp kokluyor koku almıyorum ben diyor şimdiye kadar da hiç koku almadım diyor. Ama yine de ikna olmayıp maskeyle bile birine yaklaşınca konuşmasam bile koku gidiyor sanıyorum çünkü gerçekten psikolojik olarak böyle etkilendim ve engel olamıyorum bu düşünceme. Aklımda bütün gün koku yayıyorum fikri var. Yani bence böyle bi olay yok aslında
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2021 Saat 21:26
Yok benimki neyaziki psikolojik degil.annem ve ablam bana söylüyolar koku oldunu ve herkez hep burnunu kapatiyo.metrelerce derken böyle 3 metre felan abartmadan gercekten.nefes kokusu agiz kokusudan daha ağir bisey.koku daha fazladir.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2021 Saat 21:28
Nicksizzz ama senin psikolojik oldunu düsünüyorum sen cünkü kendinden emin degilsin.bak srkadaslarin bile koku olmadini söylüyolar
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2021 Saat 21:55
Annem koku almıyorum dedi ama yanımda hep burnunu kapatıyor. Sadece cok yakın bi arkadaşım var o söylüyor hiç koku almadım şimdiye kadar diye. O yalan söylemez biliyorum ama. Annem de hep böyle eli ağzında konuluyor burnunu kapatıyor, insanlarla konuşurken maskelerini tutuyorlar falan heralde diyorum koku yayılıyor. Neye inancamı sasırdım bende
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2021 Saat 22:40
Karşımda ki insanın ağzı kokmamasına rağmen bende bazen istemsiz elimi maskeme götürüyorum burnumu tutuyorum refleks oluyo bu ağzının koktuğu anlamını vermez annenin de doğru söyliceğine eminim çünkü varsa söyler iyiliğin için söyler.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2021 Saat 23:26

Annem koku almıyorum dedi ama yanımda hep burnunu kapatıyor. Sadece cok yakın bi arkadaşım var o söylüyor hiç koku almadım şimdiye kadar diye. O yalan söylemez biliyorum ama. Annem de hep böyle eli ağzında konuluyor burnunu kapatıyor, insanlarla konuşurken maskelerini tutuyorlar falan heralde diyorum koku yayılıyor. Neye inancamı sasırdım bende

en temiz yöntem, boş duvara karşı konuşmaktır. duvarı üfleyin sekip hava size gelecektir,kontrol için filan bu yöntem deneyebilirsin. daha çok yöntem var tabi .
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2021 Saat 07:57
Duvara karşı konuşurken koku almıyorum ama mesela yüzümde maske takılıyken konuşurken kokuyu bazen çok fazla alıyorum. Maske varken hohladıgımda sürekli bi koku alıyorum
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2021 Saat 14:18

Duvara karşı konuşurken koku almıyorum ama mesela yüzümde maske takılıyken konuşurken kokuyu bazen çok fazla alıyorum. Maske varken hohladıgımda sürekli bi koku alıyorum

maske, kumaş zaten kokulu bir şey.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2021 Saat 15:03
Ağzımdan geliyor ama koku maskeden değil
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2021 Saat 06:53
Hocam 1 hafta önce falan endoskopi oldum uzun süre hazımsızlık şişkinlik şikayeti çekiyordum sonuçlarında eroziv bulbit antral hiperemik gastropati ve ödem vardı ayrıca midemden parçada aldılar onun sonucu çıkmadı. Yukarda söylediğim rahatsızlıklar nefes kokusu sebebi olabilir mi? Her zaman nefes kokusumun midemden veya bagirsagimdan geldiğini düşünüyordum çünkü tek rahatsızlık hissetigim yer orası. Akciğerlerimede baktırdım temiz kronik sinüslerim var ama rahatsızlık etmeyecek düzeyde. Bu nefes kokusunda şunu farkettim bende kronik kabızlık var en az 10 sene geçmiştir. Nefes kokusu yavaş yavaş yükselmeye başladı ama en çok 10 gün lavaboya cikmadigim zamanda yükseldi ve bir daha inmedi ayrıca bir ara kaplıcaya gittik ordaki suyu içtim tadı kokusu yumurtaya benziyordu onu içtim ve nefesimin kokusunda ertesi gün değişti.hocam endoskopi sonucumdaki hastalıklar sebeb olurmu
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2021 Saat 11:25
Hocam size 2 sorum var:

Nefes kokusu (tip4) kesinlikle kesintilimidir?yoksa baze sebebler kesintizisde olabilirmi?

Bende hem agiz kokusu(nefes kokusu) ve vucut kokusu var.ve kesintisiz.tek sekeri birakirsam ozaman vucut kokum kayipoluyo ama nefes kokum devan ediyo.bu neden öyle olabilie? Ve bu yinede tip4 mi oluyo
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2021 Saat 22:07

Hocam size 2 sorum var:

Nefes kokusu (tip4) kesinlikle kesintilimidir?yoksa baze sebebler kesintizisde olabilirmi?

Bende hem agiz kokusu(nefes kokusu) ve vucut kokusu var.ve kesintisiz.tek sekeri birakirsam ozaman vucut kokum kayipoluyo ama nefes kokum devan ediyo.bu neden öyle olabilie? Ve bu yinede tip4 mi oluyo

Kişisel soruların yanıtlarını bilemem.
Hiç bir koku şekeri terk edince kaybolmaz.

IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2021 Saat 16:31
Murat hocam SMART CHROMA diye bir cihaz varmış, İstanbul acıbademde kullanılıyormus ağız kokusunu tespit etmek icin. Bilginiz var mı bu cihaz hakkında. Siz de kullanıyor musunuz
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2021 Saat 21:30

Murat hocam SMART CHROMA diye bir cihaz varmış, İstanbul acıbademde kullanılıyormus ağız kokusunu tespit etmek icin. Bilginiz var mı bu cihaz hakkında. Siz de kullanıyor musunuz

chroma anahtar kelimesi ile forumda arama yaptınız mı?
12 temmuzda konuşulmuş.
Bu makineyi beğenmiyorum onaylamıyorum kullanmıyorum
IP
Holmes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 57
Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2021 Saat 22:22
Hocam diş taşlarımı temizlettim. temizlettiğim günü takip eden günde kokum zerre azalmadı zaten gargaradan dolayı tip 1 olduğuma eminim tamamen geçiriyor çünkü. Dil temizliğimi vs yaptığımda da koku azalıyordu. Diş taşımı temizlettikten 1-2 gün sonra koku gitti fakat dil pasım duruyor hiç azalma olmadı şuan da sabah koku az var sadece acaba böyle bişey mümkün mü anlayamadım. Koku psikolojik değil bu arada teyitlidir hocam başkası tarafından da. Teşekkürler.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu