Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Gerçek aız kokusunun yarattığı psikolojik sorunlar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Konu: Gerçek aız kokusunun yarattığı psikolojik sorunlar
    Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2021 Saat 08:22
Ağız kokusu sadece fiziksel değil aynı zamanda psikolojik bir sorun. İnsanlarla konuşamamak, okulda işte sürekli içine kapanmak, insanlardan kaçmak bu kokunun psikolojik boyutu.

Psikoloğa gidince ağız kokum geçecek mi diye düşünmeyelim, ağız kokusunun yarattığı ruhsal sıkıntılar azalacak ayrıca bize ağız kokusu çözümünü araştırmak için güç ve enerji verecek. Birçoğumuzda "Bu kokudan kurtulamayacağım." düşüncesi oluştu. Ağız kokusu tedavisi için olsun günlük yaşam için olsun isteğimiz bitti enerjimiz kalmadı.

Psikoloğa gidip ağzım kokuyor diyemeyebiliriz ama "Hayattan zevk almıyorum, asosyal oldum, evden çıkmak istemiyorum." diyebiliriz. Psikolog sizi rahatlatacak ilaçlar -sürekli uyutacak, deli gibi güldürecek 'ilaçlar' değil!!!- yazacaktır. İlk ziyarette veya daha sonraki ziyarette sıkıntınızın ağız kokusu olduğunu söyleyebilirsiniz.

Doğru yöntem en başta psikoloğa derdinizi açıkça söylemek. Emin olun, psikolog için bu durum tepki vereceği bir şey değil. Her gün ne hastalar görüyorlar.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2021 Saat 18:50
benim fikrime göre, psikolog kurtarıcı değildir. kokuyu çözdükten sonra gitmek daha iyidir.

IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2021 Saat 20:48
Bence de öyle. Ben de bu sebeple gitmekten vazgeçtim. Psikolog kokuyu geçirmeyecek sonuçta
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2021 Saat 20:56
Ben gitmeyi düşünüyorum aslında bende sizin gibi düşünüyordum ama psikiyatrik ilaçlarla gecen çok kişi duydum nedenini bilmiyorum ama aslında gitmek lazım gibi duruyor
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2022 Saat 21:01
Direk içimden gelerek yazacam ,eylül ayında tıp fakültemi dondurdum yardıma muhtacım diye başlık açtım 6 yıllık ünüversiteyi 7 yıllık yaptım bir çare bulabilmek için gitmediğim doktor kalmadi herhalde toplam hi 20k ödedim fakat hiçbir şekilde çözüm bulmadim deviasyon oldum konka oldm disler temizlendi mideye bakıldı akciğerleri bakıldı şeker oranı yine iyi sorun alerji idi geniz akıntısı koku yapıyordu belki akinti iltihapsiz idi mukus atılmıyor orda yapışmış hertulu dogal yöntemi denedim o balgam cikmadi azaldı mi evet ama tamamen gitmeliydi , yararlı olarak okaliptus var yapragi kaynayip baharını çekiyorum ya da az sudan alip buhar makinesine koyuyor yardımcı oluyor sorunu olan denesin ama tamamen çözücü olmuyor. Cözüm yok gibi gittigim prof. Bir KBB ci vardi ayni sorun bende de var dedi alerji tedavisine basladik her hafta gidiyorum bir ara erkenden gittim o yoktu cekmeceye bi baktım sakiz deposu:D o günden sonra artık gitmedim yani çözüm yok alerjisi olan dostlarım çözüm ne yazık ki yok boşuna paranızı harcamayin evet çok zor ben en agirini yasadim yasamaya da devam edecem sağlıkciyim ,stajlar başlar nasil olacak hic bilmiyorum ünüversite zor geçecek orası kesin çok kötü bir lise hayatım oldu ondan herhalde derslere asildim ama yapacak bir şey yok her şeye rağmen yaşamalıyız ben aptalık ettm uniyi dondurdum keske gideydim hayatı erteledim ertelemeyin bu hayati yaşamaya hakkımız var gerekirse herkes içinde afin agiz spreyini sıkın belli edin ama yaşayın çünkü bir gün 50 li yaşlara gelince büyük bir pişmanlık duyacağımızdan eminim . Hayat daha da zor olabilir di hayati tekerlekli sandalyede de geçirebilirdik çözüm arayın aramayın demiyorum ama her şeye rağmen yaşayın 1 saatlik geçici çözümlerle yetinin yeter ki bu 20li yaşları boş geçirmeyin ve benim gibi aptalık edip ünüversiteyi dondurmayin. Yaptığınız geçici çözümler varsa da yazabilirsiniz en azından ondanda yararlaniriz. Umarim her şey gönlünüzce olur.
IP
Arda
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı Arda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2022 Saat 23:29
Aynen öyle benim genç yaşta (18) saçlarım döküldü kel kaldım.Dişlerim çeneme göre çok küçükler güldüğümde gözükmezler çoğu insan dişim yok sanar.Kulaklar kepçe he bide ağız kokusuda var anlıyacağın özgüven sıfır bence sadece ağız kokunuz olduğuna şükredin.
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2022 Saat 01:31
Sins rinse kiti devamlı defaatle kullanmanı tavsiye ediyorum. O yapışkan balgamı azaltıyor ve inanılmaz bir rahatlama oluyor. Bu dediğimi daimi yaparsan sonuç alınıyor. Burnun kuruysa bir de nazalnem öneririm. Bu ikisi yapıldığında iyi sonuçlar alınabilir
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2022 Saat 21:41
Orjinalini yazan: Marsss

Sins rinse kiti devamlı defaatle kullanmanı tavsiye ediyorum. O yapışkan balgamı azaltıyor ve inanılmaz bir rahatlama oluyor. Bu dediğimi daimi yaparsan sonuç alınıyor. Burnun kuruysa bir de nazalnem öneririm. Bu ikisi yapıldığında iyi sonuçlar alınabilir

Rinse kiti kullanmıştım burundaki mukusu atıyor fakat boğazdaki icin bir şey konuşmak çok zor 1 aydan uzun bir sure kullandım cok faydasını görmedim isin doğrusu bi burnum tıkandiginda açılıyordu, tekrar alip deniz tuzu ve karbonat ile denerim kaya tuzu kullanıyordum belki ondandır.
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 00:48
Güzel kardesim benim zaten boğazdaki mukus da burundan inen mukus.. ilk önce daha boğaza inmesen temizleyip attığında mantıken boğaza da inmemis oluyor
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 13:32

Güzel kardesim benim zaten boğazdaki mukus da burundan inen mukus.. ilk önce daha boğaza inmesen temizleyip attığında mantıken boğaza da inmemis oluyor

Evet biliyorum :S, benjm farklı bir burun yapim var burnu temizledim mi yada sıcak su ile bogazi tak diye yeniden mukus üretiliyor rinse ile burundaki mukusu temizlesemde 10dk sonra hersey yeniden tekrar ediyor. Sanki orda birseyler var da mukus burnu ve bogazi koruyor mukus boğazda ve burunda varsa dahada artmıyor oyle kalıyor temizledim mi hemen yeniden burun üretiyor ondan fayda etmiyor dedim. Doktor alerjiye bağlıyor. Ya da benle dalga geçiyorlar. Is8n sonu ben kbb ci olup hu işi kökten çözecem. Ya da sinusleri aldıracam ama o daha çok zarar verecek. Bir gün hersey son bulur zaten zaman geçtikçe azalıyor bunu fark ettm. Umarim hepimiz sağligimiza kavusurx.
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 19:05
Bu dertten muzdarip bi kardeşimizin kbb bölümünü seçip bu işe yoğunlaşması ya da burundan kaynaklı kokuları çözmesi inan ki hepinizi çok mutlu eder. Senin bilgilerinden bizde istifade etmeye çalışırız. Bu yolda sana başarılar diliyorum
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2022 Saat 20:36

Bu dertten muzdarip bi kardeşimizin kbb bölümünü seçip bu işe yoğunlaşması ya da burundan kaynaklı kokuları çözmesi inan ki hepinizi çok mutlu eder. Senin bilgilerinden bizde istifade etmeye çalışırız. Bu yolda sana başarılar diliyorum

Teşekkür ederim. İnan bana ailemizin neredeyse tamamı doktor . Öz amcam kbbci ege den mezun fakat hiç bir halt bildigi yok . Bircok kbbci bu sekil . Doktora yapip prof unvanini alan kbbci benle aynı sorunu yaşıyor cekmeced3ki sakiz deposunu görünce gitmeyi bıraktım neden hiçbir doktor cabalamamis bilmiyorum ne engel oldu onlara aynı sorunu hepimiz yaşadık onlar yapmazsa biz yapariz işin peşini bırakmaya niyetli değilim. Kim bilir. Gidebildiğim kadar. Ama kesin kararlıyım bu sorun bu hayatı yasamama engel olmayacak hepimiz öyle olmalıyız ne kadar zor olursa olsun yaşamalıyız. Asosyal olmamalıyız. Hayat hep var ve orada. Son olarak alerjisi olan birileri varsa cidden parasını bos harcamasin ne tr de ne de dünyada çözümü yok şimdilik :) olay genlerle alakalı hoşunuza paranızı harcamayın.
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ocak-2022 Saat 18:16
Kbb alanında Atilla Şengör hocayı uzun zamandır takip ediyorum ve basarılı da buluyorum. İmkanım yok suan İstanbula gitmeye. Ankaradayım ben. İlk fırsatta gitmeye calısacagım. İmkanı olan arkadaslar sorununuzun kbb kaynaklı oldugunu düsünüyorsanız ve İstanbuldaysanız bu hocayı öneririm. Biraz arastırın dedigimi anlarsınız zaten
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2022 Saat 18:22
Ben et yemeyi bıraktım ve sindirim enzimi kullanıyorum bi deneyin ne kaybedersiniz.. Mideye yöneldim alerji ilacını ve spreyi bıraktım hata ettim hemen faranjit laranjit sinüzit mahvoldum antibiyotik kullanıyorum şuan. Alerji ilaç ve spreye tekrar başladım ömrü billah kullanıcam. Bi midede problem diyorum bi kbb puzzleın parçalarını yerine koyuyorum ama resim bütünleşmiyor. Şuan koku yok ama insan anlıyor ben iyileşmedim o sinsi koku çatı katında saklanıyor 😔
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ocak-2022 Saat 00:23

Kbb alanında Atilla Şengör hocayı uzun zamandır takip ediyorum ve basarılı da buluyorum. İmkanım yok suan İstanbula gitmeye. Ankaradayım ben. İlk fırsatta gitmeye calısacagım. İmkanı olan arkadaslar sorununuzun kbb kaynaklı oldugunu düsünüyorsanız ve İstanbuldaysanız bu hocayı öneririm. Biraz arastırın dedigimi anlarsınız zaten

Aynı ünüversiteden mezun olan bir doktorla görüşmüstün Atilla hocam ile ayni bana alerjinin genetik olduğunu söylemişti güçlü bir antihistamini vermisti . Fakat geçmedi genetik olduğu için çözümü genlerde saklı sorun tamamen agiz kokusuna odaklanilmali.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ocak-2022 Saat 09:36
Orjinalini yazan: Isimsizdunya

Evet biliyorum :S, benjm farklı bir burun yapim var burnu temizledim mi yada sıcak su ile bogazi tak diye yeniden mukus üretiliyor rinse ile burundaki mukusu temizlesemde 10dk sonra hersey yeniden tekrar ediyor. Sanki orda birseyler var da mukus burnu ve bogazi koruyor mukus boğazda ve burunda varsa dahada artmıyor oyle kalıyor temizledim mi hemen yeniden burun üretiyor ondan fayda etmiyor dedim. Doktor alerjiye bağlıyor. Ya da benle dalga geçiyorlar. Is8n sonu ben kbb ci olup hu işi kökten çözecem. Ya da sinusleri aldıracam ama o daha çok zarar verecek. Bir gün hersey son bulur zaten zaman geçtikçe azalıyor bunu fark ettm. Umarim hepimiz sağligimiza kavusurx.

alerji için en iyi kökten çözüm iğne gibi gözüküyor.
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ocak-2022 Saat 14:56
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

iğne mi? Biraz açarmısıniz lutfen
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ocak-2022 Saat 19:01

Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

iğne mi? Biraz açarmısıniz lutfen

Alerji aşıları (immünoterapi), saman nezlesi vs için.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu