Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: İyileşmedim ama iyileşiyorum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Semiha
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 24
Alıntı Semiha Cevaplabullet Konu: İyileşmedim ama iyileşiyorum
    Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2024 Saat 12:00
Arkadaşlar uzun uzun yazmadan özet geçeyim.
Bende gastrit başlangıcı ve h. Pilori vardı
Ayrıca dil üstünde paz gaz şişkinlik ve acıktığımda ağzımda oluşan acı tat.

Doktor doktor gezip sonuca ulaşmayan birisi olarak kendi kendimizin doktoru olmamız gerektiğini anladım ve uzun uzun araştırdım. Kullandığım ürünleri sizlerle paylaşmak isterim çünkü ağzımda oluşan kokunun %90 ı artık yok ve ben 10 yıldan fazladır koku problemini yaşıyorum

Hergün bu sayfaya girip acaba birileri iyileşti mi bir tavsiyesi olur mu diye merakla yazılanları okurdum.
Sizlere de belki faydam dokunur diye paylaşmak istiyorum

1) instagramda gördüğüm aldığım ikili detoks set

2) içilebilir kil ve kurkumin ve gümüş suyu
Bu ikisi maalesef epey pahalı

3) hergün keten tohumu yağı
           Çörek otu yağı
          Kabakçekirdeği yağı
Kabakçekirdeğini içerken 1 çay kaşığı dağ kekiği de tutuyordum. Bu parazitlerden temizliyor bizi

4) her gün aç karna 3 adet defne tohumu 3 adet karanfili ağzımda 3 - 5 dakika çiğniyorum ve sonra tutuyordum

5) akşam 1 çay kaşığı akgünlük sakızı çiğniyorum ve 1 adet kara halile tutuyordum
6) günlük magnezyum d3 k2 ve b12 alıyorum

7) akşam yemekten sonra 1 bardak EV YAPIMI sirkeli su içiyordum
Unuttuğum bişey olursa eklerim.
Sorusu olan soradabilir
IP
xauke7
Üye
Üye

Gönderilenler: 62
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2024 Saat 10:35
bilgiler güzel fakat yazdıklarınız sanki çözüm değil fakat kokuyu bastırmaya yönelik gibi daha çok 2 4 5 6 7 de yazdığınızı daha önceden deneyen çok fazla arkadaşımız var forumda diye hatırlıyorum fakat 3. maddeki yağların vücuda katkısı ağız kokusuna engel olma yada iyileştirme gibi özellikleri varmı bilmiyorum kişisel olarak sadece kekik yağı denedim çok iyi diye tavsiyeler almıştım fakat bende 0 etki yarattı o yüzden emin değilim bu söylediklerinizi ne kadar süredir yapıyorsunuz ve bırakınca bi anda koku geliyormu bunu test ettinizmi mesela oda çok önemli çünkü koku geri geliyorsa düzelmeyen bir şey var demektir zamanlar güncellerseniz çok seviniriz biraz negatif yaklaşmış olabilirim lütfen yanlış anlaşılmasın iyi günler
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 390
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2024 Saat 12:23
Arkadaşlar size bombastik bir haberim var, kokum epey azalmıştı ama bazen iğrenç bir koku ve acımsı tat gelmeye devam ediyordu.

Diş ipi de kullanıyordum fakat geçende diş ipim bitmişti onun yerine evdeki makaralardan birinden ip koparıp onu diş ipi olarak kullandım.

Azı dişlerimden ikisinin arasına sokunca küçücük bir yemek artığı çıktı ve resmen ceset kokuyordu, ağzımda sanki 15 günlük zebra cesedi vardı.

Bakın normal diş ipleri plastik ve üzeri mumlu olduğu için nispeten diş etlerini kanatmasın diye kalın olduğu için makara ipi gibi ince iplerin girdiği boşluklara giremiyor ve kokuyu tam yansıtmıyor.

Makara ipiyle tek tek tüm dişlerimin arasını temizledim, bazılarından yyine yemek artığı çıktı ama azı dişlerimin arasından çıkan gibi iğrenç kokmuyordu.

İnanın ağzımdaki tüm acılık, dilimdeki acı tat geçti. Meğer farkında olmadan yemek artıkları çürüdükçe ağzımızı dilimizi zehirliyormuş, siz de bu yöntemi deneyin, tek tek makara ipiyle Murat hocanın dediği gibi kesinlikle keman hareketi yapmadan yani dil etine ileri geri hareketle kesik atıp kanatacak şekilde davranmadan diş aralarını temizlemeye çalışın.

Makara ipinde kanama oluyor ne kadar dikkat etseniz de.

Bazı dişlerin arasına fırça kesinlikle girmiyor. Diş ipi şart ama diş ipi de girmeyen yerler var, bunları özellikle tek tek deneyerek bulmanız gerek.
IP
Semiha
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Semiha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2024 Saat 13:50
Şöyle anlatayım 1.sırada yer alan ürün detoks seti. Bağırsakları temizleyen ve özellikle CANDİDA ya yönelik bir ürün. Her gün düzenli olarak bağırsaklar temizleniyor bu sayede. İçeri tamamen bitkisel bir ürün yalnız bir tık pahalı. Aslında kil de benzer işlevi gören bir özelliği var ben her ikisini kullanarak arınma ya çalışıyorum. Bir de bu ürünlerin tedavi edici özelliği olduğunu düşünüyorum. Öyle de yazıyor zaten işlevi içinde.

Yağlarını üçünü de araştırdım ağız kokuları için iyi gelen yağlar. Bunları keşfim onlarca uzmanı dinlemem sonunda oldu tabi.

Ben 3 ayı bitirdim bu ürünleri kullanalı. Yakında sıvı probiyotiğe başlayacağım.

Açıkçası tamamen kurtuldum demiyorum zaten. Şu an iyileşmeye başladığımı hissediyorum. Bir de bitkisel ürünlerle tedavi uzun bir süreçte etkisini gösteriyor hepimiz biliyoruz.

Ben doktorlardan maalesef ümidi kestim. Bu yüzden kendimce çözüm yolları arıyorum şu an bu gidişattan memnunum.

Henüz ürünleri kesip ara vermedim. Bundan da bir taraftan korkuyorum zaten. Bu tedavi şekline devam edeceğim bir süre daha
IP
Narkoz2000
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Narkoz2000 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2024 Saat 05:55
Semiha
1.detoks seti dediğiniz nedir? Birde yazmış olduğunuz ürünleri nasıl kullandığınızı ayrıntılı yazabilirmisin.
IP
Semiha
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Semiha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2024 Saat 16:31
Detoks seti açıkçası reklam olabileceğini düşündüğüm için yazmadım. Yazmamın bir sakıncası yoksa yazadabilirim. Detoks seti iki ayrı kavanozda tamamen bitkilerin özünden oluşan toz bir set. Sabah akşam su ile karıştırılır içiliyor. Bu set özellikle CANDİDA gastrit ülser gibi mide bağırsak problemlerini iyileştirmeye yönelik bir set.

Kil de yine aynı şekilde sabah akşam aç karna 2 yemek kaşığı içiyorum

Sürekli olmasa da ara ara gümüş suyu içiyorum bu da aç karna 1küçük fincan kadar

Günde 1 kez 1 yemek kaşığı hindistan cevizi in içine 1 damla karanfil yağı yada kekik yağı dönüşümlü içiyorum yine aç karna

Aç karna çörek otu yağı kabak çekirdeği yağı ve keten tohumu yağı 1er tatlı kaşığı içiyorum

Gün içinde aç karna 3 tane defne tohumu ve 3 tane karanfili ağzımda bikaçdakika çiğniyorum ve yutuyorum.

Akşam uyumadan önce 1 çay kaşığı akgünlük sakızını yutuyorum

Bunun dışında da CANDİDA nın vitamin eksikliğine yol açacağını okumuştum. Magnezyum d vitamini ve çinko takviyesi alıyorum
IP
Semiha
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Semiha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2024 Saat 16:32
Bir de b12 kullanıyorum
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 104
Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2024 Saat 13:49
Slm arkadaslar Bilgisayarlı Tomografi olan oldumu icimizde ..??

Benin simdi ayin 25 inde Bilgisayarlı Tomografisi var bakilcak yerler söyle kagitta yazani yaziyorum gögüs kafesi bogaz burun yan boslugu kafatasi ve solunum yollari sistemi .. bunlari yapan oldumu aramizda iyi Günter
IP
Semiha
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Semiha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2024 Saat 09:35
Tospik senin durumun noldu. En son misina ipiyle dişini temizlediği söylemiştin. Rahatlama olmuştu hala aynı mı
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2024 Saat 03:52
Orjinalini yazan: Semiha

Tospik senin durumun noldu. En son misina ipiyle dişini temizlediği söylemiştin. Rahatlama olmuştu hala aynı mı

Evet Semiha hanım, aynı. Tek tek diş aralarımı makara ipiyle temizliyorum, hemen hemen her diş arasından yemek artığı çıkıyor, birisinde kaplama olan 2 azı dişimin arasından çıkan artıklar çok pis kokuyor ve kokuyu onlar yapıyormuş meğer.

Şimdi benim durumumda olanlar 40 tane diş hekimi de gezse onlar bu duruma çare bulamaz çünkü ne bilsinler kokuyu orası yapıyor. Kendi kendimizin doktoru olacağız.

O iki diş arasında kalan yemek artıklarının ürettiği asit, mikroplar, koku dil sırtına da yayılıyor, ordan bademcikteki boşluklara da yemek borusuna ve mideye de.

Sonra da diyoruz ki vay efendim bademcik taşı koku yapıyor. Yav asıl kokuyu yapan şey dişlerin arasında kalanlar, onlar bademcik taşına da ulaşıp orayı da kokutuyor.
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2024 Saat 15:33
Slm arkadaslar sonuclarimi aldim suan kafa bogaz gögüs ich du..
Sinus ve baska seyler cikti galiba bunlar gidince iylesmis olucam ..
Baya biseyler yaziyor doktora gotcem 2 gün sonra acik sorun sanki Burda gögüs bögesinde 3 4 hat yaziyor solunum yolunda ve Sinus varnis bakalim ne olcak grsz
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2024 Saat 09:19
Slm arkadaslar bilgisayar tomografime terrarium baktim ..
Entsandt seyler yaziyor bogaz kafa ve gögüs sonuclari

Bogazda hersey yolunda hic sorun yok normal yaziyor ..

Thorax bölgesinde yazanlar ilginc lymphknoten cok sayida var yaziyor physiologische thymurest mediastinum verabredet anlamadigim sekilde biseyler yaziyor ..

Kafa ve burun soluk yollarinda da biseyler yaziyor ..
Büyük Sinus var sol tarafda Sinus maxillaris polyp ..

Sag tarafda Sinus maxillaris kücük Polypen Sag tarafdaki Sinus gecici ..

Cok az sayida bisey daha var ..

Ve bir sey daha var osteom 6x4 mm sol Sinus frontal bunun syptonlari bizde olan özellikle koku buna bak tospik
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2024 Saat 19:10
Orjinalini yazan: Gececekinsl2

Slm arkadaslar bilgisayar tomografime terrarium baktim ..
Entsandt seyler yaziyor bogaz kafa ve gögüs sonuclari

Bogazda hersey yolunda hic sorun yok normal yaziyor ..

Thorax bölgesinde yazanlar ilginc lymphknoten cok sayida var yaziyor physiologische thymurest mediastinum verabredet anlamadigim sekilde biseyler yaziyor ..

Kafa ve burun soluk yollarinda da biseyler yaziyor ..
Büyük Sinus var sol tarafda Sinus maxillaris polyp ..

Sag tarafda Sinus maxillaris kücük Polypen Sag tarafdaki Sinus gecici ..

Cok az sayida bisey daha var ..

Ve bir sey daha var osteom 6x4 mm sol Sinus frontal bunun syptonlari bizde olan özellikle koku buna bak tospik

Doktora ne zaman gösteteceksin bunları?
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2024 Saat 20:19
Yarin acik yarin gidecem ama bu iyi huylu timör koku yapior iste

Bösartige Tumoren der Nasennebenhöhlen sind selten und können durch verschiedene Symptome auffällig werden: Betroffen leiden mitunter an häufigem Nasenbluten oder einer einseitig behinderten Nasenatmung, haben Schmerzen über dem Mittelgesicht, einen übelriechenden Ausfluss aus der Nase oder bemerken eine ...

Paranazal sinüslerin kötü huylu tümörleri nadirdir ve çeşitli semptomlar nedeniyle fark edilebilir: Etkilenenler bazen sık sık burun kanaması veya bir tarafta burun tıkanıklığından yakınır, orta yüzde ağrı, burundan kötü kokulu bir akıntı veya burun tıkanıklığı şikayeti yaşarlar. . Kötü koku yapior yaziyor

Endoskopie cikartiliyormus
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 12:14
Slm arkadaslar son tahlillerimide aldim

Kan ve gida alerjisi sonuclarim gida bisey cikmadi cok sükür ..

Kan tahlilimde iki sey cok cikti bir tik cok cikmis monozyten ve c- reaktives protein crp ..

Kanda CRP (C-reaktif protein) Artışı Ne Anlama Gelir? Sağlıklı kişilerde plazma CRP değeri çok düşüktür. CRP değerinin yükselmesi vücutta enflamasyon veya enfeksiyon olduğuna, inme veya kalp krizi riskine, yakın zamanda geçirilmiş bir kalp krizine, doku ölümüne veya tümör olabileceğine işaret eder

Monozyten.

Monosit yüksekliği yaşandığında vücudun virüse karşı mücadele ettiği görülür. Aynı zamanda vücutta beyaz kan hücrelerinin fazla olması kan bozuklukları, kanser, lupus gibi otoimmün hastalıklar, ilaç kullanımı ve daha fazlasına bağlı olarak ortaya çıkar

Pazartesi randevum var doktorda ..

Bir enfeksion hala var .. o yüzden koku var iste
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 12:22
burnumda tümör var iyi huylu koku ve akinti yapan internette öyle yaziyorbu tümörü fark etmiyormus cogu insan bunun amaleyatida varmis hadi oldum sayalim buda Gitti.. ..

Bide thorax gögüs var ..
Ordada enfeksion var diyorlar lenfler sismis
Enfeksion varmis felan

Arastirmalarima Göre mediastinum gögüs bölgesi cigerlerin arasindaki bölge orda sorun varmis pazartesi görecegiz ne olcak hayirlisi bakalim

Sanki bundan sonra bitecek :))
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 12:29
Herseyi yaptirdim bi tek emar kaldi oda Karin bölgesindeki organlar icin 17 agustosda randevum var ..

Bu son gittigim bilgisayar tomografisi birseyler buldu enfeksion ve burun ve gögüs bölgesinde Eger bu hatalar gecer ve ben iylesmis olmassam bende bisey bilmiyorum Artik ..

IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 18:39
Daha 2 gün önce tam kan tahlili yaptırdım, Crp 16 çıktı, normalde sıfır çık ası lazım. Otoimmün hastalıklarda da yüksek çıkıyor. Haşimato, Ceilac (çölyak), ibs (irritabl bağırsak sendromu), geçirgen bağırsak sendromu gibi kronik hastalıklarda da crp yüksek çıkıyor.
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 19:20
He öylemi olsun ya doktor kadin ne diycek cok merak ediyor Sen hic Bilgisayar tomografisi yaptirdinmi veya yapan oldumu grupda
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 22:33
Bende crp enfeksion verileri bölümünde yazinda
2.73 normalde.0.0 0.50 arasi olacakmis ayni seydenmi bahsediOruz
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2024 Saat 13:21

Bende crp enfeksion verileri bölümünde yazinda
2.73 normalde.0.0 0.50 arasi olacakmis ayni seydenmi bahsediOruz

Evet aynı şey. Savaşçı hücrelerin akyuvarlar şu anda savaş halinde, savaşırken de işte o crp denen proteini üretiliyor vücutta.

Ya iltihap var sende ya da otoimmün bi hastalık, vücutun kendi organlarını düşman zannedip ona saldırıyor.

Bende bağırsak hastalığı ve romatizmal bi hastalık var, onun için crp yüksek çıkıyor.
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2024 Saat 18:20
Tospik Cicero bölümünde biseyler vermis ve gögüs kafesinde cigerlerin arasinda öyle bisey yaziyor kagitta
Lenfler sismis felan bide cok ilginc bisey daha yaziyor zungengrundada bisey varmis zungengrund dil zemini bilmiyorum.

Bakalim ne olcak benim tahminim ..

Gögüsdeki sorun ztn hepimizdeki sorun o galiba cünkü koku agizdan gelmiyor arkadaslar icten geliyor Kim ne derse desin ..
Sen bilgisayar Topographiesi Oldunmu gögüsten
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2024 Saat 18:26
Koku icten geldigi icin hHerkes mideden oldugunu düsünüyor ztn .

Konkurrenz midede degil yedigimizdede degil gögüs kafesinde intahap var cigerlerin arasinda olan bölüm Mediastinum mu ne ismi tam orda benim bulgulardada orda enfeksion oldugu yaziyor pazartesi 17de randevum var bakalim ne diycek Doktor kadin
IP
filozof00
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı filozof00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2024 Saat 23:29
EvEt katılıyorum, lütfen geri dönüş sağlayın doktor kontrolü sonrası merakla bekliyorum
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2024 Saat 18:34
Slm arkadaslar 40 dk konustum kadn doktorla .. Doktor yazisiyla yazanlari almanca anlatti .. herseyi anladim
Almanca ana dil gibi bende yanlis bisey anlamadim.

Diyecegim su kadin sadece ev Doktoru oldugu icin beni profösör Doktor schröckenfuchs a yolladi kbb uzmani ..

Tümör var findik Kader dedi o cikmali kesin diyor ..
Ve polyp varmis 2 tarafdada burunda Soldaki sagdakinden vahim diyor bunlarida cikarirlar tümörü cikartirlarken dedi ..

Kesin olarak tümör koku yapior diyor ..onuda anlatti nasil oldugunu tam olarak Ben bunlari bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum diyor iste ...

Dil tabaninda bitiminde elle ellenmeyen bademcikler var .. onlar herzaman Kalir cikarilmaz onlardada sorun var sismis veya enfeksion olmus ..

Thorax gögüs bölgesi icinse lenfler sismis koruma mekanizmasi gibt görev yapior onlar Eger enfeksion varsa vucutunda siser onlar diyor .. öteki yazanlar bana normal gibi geliyor ama tam olarak bisey söyleyemem diyor ..

Sindirim sistemim ve alerji testimede bakti herseyi sindirebiliyorsun fakat alerjim var en yüksek durumda .. bununda kesin yan etkileri olabilir laboratorium a Email atti tam hangi gidada diye alerjikmissim diye .

Theorim su diyor kadin burundaki sorunlar nefes almani güclendiriyor özellikle yatarken ona bagli tümör ya sag yada Sol burunu kapadiyor bide polyp var .. hepsi akinti ve koku yapior ..

Özellikle akinti Bakteriler önce dil zemine ulasiyor ordaki bademcikleri sisiriyor oda enfekte oluyor ve son olarak gögüsteki lenfleri sisiriyor onlarda enfekte oluyor yani bunlarin hepsi birbirine bagli seyler diyor ..sen kbb git o sana daha fazla yardimci olur Ben sadece ev doktoruyum dedi ..

Hepsini teurer düsününce cok mantikli geliyor ..
Diliminizin en arka tarafini dis fircasiyla fircalayinca koku azaliyor ..:)

Normal bademcikler sisince ve enfekte olunca agzi kokar insanin ayni sekil en arkadaki bademciklerde gözle görünmeyen olanlar dil zeminindeymis bu bademcikler dildeki pas olmasinin nedenide bu bence ..
Yarin kbb ye gitcem bakalim ne sonuc cikcak iyi geceler herkese insl yardimci olmusumdur
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2024 Saat 19:00
Birazdaha arastirdim kadin doktorun kagitta isaretledigi yerleri ..

Arkadaslar linguan bademcik enfekte lenfler enfekte ve burunda tümör ve polyp var ve enfekte ..

Kadinin dedigi hersey dogru enfeksion sonuclarinda ztn cok yüksek dedi ..

Kadin doktorun yaptigi tespit cok dogru burundan akiyor ilk linguan bademcige ulasiyor oda enfekte oluyor sisiyor onunda enfeksionu lenflere vuruyor ve lenfleri sisiriyor onlarda nanayi yiyor ..

Tümör koku yapior linguan bademcik oda koku yapior bance .. bence Bundan sonra koku gitmis olcak
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2024 Saat 22:35
Arkadaslar Ben sanki cözdüm bu hastaligi ..

Ilk bastan yaziyorum iyi okuyun hic birsey atlamadan

Bu hastalik nasil basladi bende ?

Bogaz enfeksionu ile Doktor gittim enfeksion Antibiotik enfeksion gecti koku gecmedi ,

Bademcikler ölmüsdü ve kücük dilim ayni sekilde isi bitmisdi amaleyat ettiler iki bademcik ve kücük dilimi aldilar , yine gecmedi koku

Mide baktirdim Helikopter cikti Antibiotika ilk defada gecmedi tekrar Antibiotika Aldim gecti bidahada gelmedi ondan sonra 4 kez daha baktirdim mideme bisey cikmadi ,
Bundada gecmedi ,

Sonra mide borunda mantar var dediler bu mantar genelde,HIV hastalarinda oluyor git cabuk baksinlar dediler .. baumgartnerhöhe diye HIV Station var viyanada oraya gittim 2 gün uyuyamadim HIV mu oldum diye bide sirada bekleben insanlari görünce moralim sifirlanmisti ,neyse oda cikmadi negativ

Sonra bilgisayar Topographiesi yaptirdim burundan yamulmus burun deligin dediler amaleyat ettiler oda gecti ,ama koku gecmedi ,

Sonra rüflü dediler mide haplari filan fisman Cebit Cebit doktorlar ic hastaliklar Kalb su bu biktim pes ettim ..

Elendig cocuklarim oldu bi firmaya girdim orasi beni maffetti daha daha kötü oldum gögüs agrisi su bu o ara hic hap kullanmadim 3 4 seine sifir bikmistim cünkü ,

Neyse bu defa özel doktorlara gitmeye karar verdim ,
Daha fazla dinliyorlar daha iyi diye makineleride yeni yeni olan yerlere gittim viyanadaki en iyi yerlere gittim arkadaslar .. neyse tehsis konuldu midem yukari kacmis ve girisi Doku degistirmis Konserven bir alt seviye dediler amaleyat sart yoksa kansere cevirir zamanlar dediler oldum neyse 15 bin Euro harcadim son 1 senede hic umrumda degil aslinda iylessem hic umrumda degil .. ama bundada gecmedi ..

Sonra ilk gittigim kbb doktoruna gittim reflü bittiyse gerisi kolay dedi .. iste örnek verdim bogazdan kan örnegi yine bakteri var strepoken Mi neydi tam bakmam lazim ilac yazdi yine gecmedi ..

Bu arada bu sayfayi buldum sibo denildi gittim yaptim pozitif cikti .. ikinci Antibiotik terapisin de gecti ..ama koku yine gecmedi ,

AMA bu defa gececek arkadaslar suan hersey kafamda netlesmis durumda bu defa tam 12 den vurdum
Sizde bakabilirsiniz bence kesin bu baska bir sey olamaz sizde bakin tospik sende bak bana hak vereceksiniz ,

Simdi bunlar yapilanlar ama bide suanki durum var herseyi cözdüm .

Suan cikan sonuca bak enfeksion kesin var cok yüksek kesin enfeksion dedi Doktor ok

Sonra bilgisayar Topographiesi sonuclari bak burunda iki deligindede sorun var ve tümör var sonra liguan bademcik enfeksionlu ve lenfler sisik ..

Arastirin liguan bademcik neden enfeksion olur diye ..
Cikacak sonuc ( Bakterie ) hangi bakteri tahmin edin ..
Bende cikan bakteri strepoken bidaha bisey vardi herkesde cikiyor demeyin hemen cikmiyor arkadaslar Karim ve cocuklarada yaptirdim onlarda bisey cikmadi ..

Hap aldim gecmedi neden gecmedi ?
Cok basit burundakide bakteri hep asagiya akiyor iylestirmiyor cok basit bence .. kesin bu yüzde yüz

Sizcede böyle degilmi arastirin hakliyim ..

Dilinizi fircalayin en arkasini okadar Balsam cikiyorki o aradan inanilmaz ne hikmetse o Balsam cikinca baya ferahliyor insan kokuda azaliyor

Sizcede öyle degilmu ?
IP
filozof00
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı filozof00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2024 Saat 22:40
Benim devamlı geniz akıntım var dilimin arkası bem beyaz temizliyorum rahatlıyor ama yine akıyor yine aynı oluyor benim burnum çok nadir dışarı akar hep ağzımın içine akar küçüklüğümden beri, burun estetiği oldum geçmedi.

Alerjik rinit, sinüzit gibi hastalıklarım var ağzımın için yapış yapış dudaklarım falan ve sürekli boğazımda balgam var.

Göz altlarım simsiyah ben önce bi dişlerimde çürük var onları yaptırayım göz altım için cildiyeye gidicem burundan kaynaklı göz altımda sorun olabilir daha sonra ağzımda ki yapışkan his ve geniz akıntısı için doktora gidicem
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2024 Saat 09:22
Bendeki bu iyi huylu tümör yapiormus bunu ..
Ve sinuslar gögüsdeki lenflerin sismeside bogazdaki enfeksion ve linguan bademcikdeki sisme ve enfeksionun sebebi yukardan sürekli akan bakteriel enfeksion ..

Suanki yapacagim isler sunlar gelecek cuma yeni bir kbb uzmaninda randevum var tümör ve sinuslari ve genel bir tedavi icin aldim randevuyu ..

Sonuca Göre yukariyi önce tedavi ettircem yani burnumda neues almamda sorun kalmayacak özellikle uyurken agzim acik oldugu icin koku daha yayginlasiyor agizdaki bakteri cogaliyor bogaz kuruyor vesayre iste bu tümör sürekli bir deligi kapadiyormus ya sol ya sag o yüzden ilk is bu nedor ne yapilacak doktora sorcam burunu hallettitimi geri kalani kolaymis ..

Lenfler siskinligi geri gidecekmis yukardan bisey akmadigi sürece bogazdaki tahris de ortadan kalkacak ..
Sorunum cözülecek gibi bu defa
Sorun sanki bu lenflerin sisik oldugu normal röntgen görmüyormus ..

Yukardan asagiya tahris edici balgam Mi neyse akmamasi lazim Nokta
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2024 Saat 09:38
Hemd Ben sonuclarimi inceledigimde sorunun ne oldugunuda buldum .. bana katilir katilmazsiniz bilmiyorum beleidigt mirat hocam yardimci olur ..

Sonuclarda sorunlu yerler

Burunda sinus
Iyi huylu 6x4 tümör
Linguan bademcik
Gögüsdeki lenfleri sismesi
Kandaki enfeksion 2.73 cok yüksek dedi Doktor kadin

Söyle baktigimda burundan sinus tümör akinti yapior
Akintinin ilk bulustugu yer dilimizin en arka bölümü tirtirli yer onunda hemen altinda linguan bademcik var enfeksionlu ve sismis sonuclara Göre ..

Buda gögüsdeki lenflerin sismesine ve nefes darligina neden oluyor gögüs agrisi balgam geceleri kuruyan agiz kuruyan bogaz ses kisikligi vesayre hepsi bu yüzden galiba Benin fikrim bu bakalim ne olcak insl iylescem iyi Günter
IP
filozof00
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı filozof00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Temmuz-2024 Saat 23:15
Lütfen bizi de bilgilendirin aynen size katılıyorum geniz akıntısı bencede koku yapıyor benim burnum çok nadir dışarı akar hep genzime akıyor
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2024 Saat 18:32
Bendede geriye akiyor ve sümük yerine beyaz salya cikiyior burnum akinca hinkirinca iste cuma günü randevüm var haberdar etcem
IP
filozof00
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı filozof00 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2024 Saat 16:21
Benim de aynı ya bide ağız böyle sürekli yapış yapış bazen ağzım yanıyormuş gibi his geliyor dilin üstü beyaz sarı oluyor, bizim sorun bencede kronik sinüzit veya bişeye alerjimiz var ki geniz akıntısı oluyor.

randevunuz sonrası yanıtınızı bekliyor olacağım.
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2024 Saat 11:10
Slm arkadaslar suan doktordayim bekliyorum ..

Gedanken alerji sonuclarimi tekrar labor yollamisti Doktor kadin ..onlarda geldi .. sonuclar söyle

Un 6.34

Yumurta beyZ protein 0.13

Ve süt proteini 0.54

Bu ücüne karsi alerjim var en yüksegi un son seviye 1 den 6 ya kadar da en yukarda ötekileride sorcam .

Ne oldugu cikar ortaya insl
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2024 Saat 12:13
Evet ciktim doktordan .

Burundakiler normal dedi spray yazdi 2 ayligina poply ler
Siskinligi inmesi icin daha rahat nefes al diyor ..

Alerji icin bu Polen alerjisi diyor hersey yiyebilirsin bisey olmaz diyor sindirim sistemin iyi dedi ..

Bogazinda halt reflü var diyor kirmizi diyor ..

Ve sonuc arkadaslar
Gögüsümde bisey varmis onada sarkoidose diyor ..

Cok nadi4 felan dedi 80 li yillarda hastenede tedavi uyguluyorduk diyor simdi ic hastaliklar ve cigerciye yolladi

Kan tahlili istedi bide sadece o hastaligi tespit Eden kan tahlili ACE Allah sonumuzu hayir erlesen bakalim ne olcak

IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2024 Saat 15:47
Arkadaslar doktorun verdigi raporu ve havale kagidina bakiyorum suan yolladigi sebeb Sarkoidose ..Yüksek ihtimal SARKOIDOSE var bende oda tüm yan hastaliklarin sebebi vucutu öldürüyör resmen Nadine bir hastalik oldugu icin bir türlü bulunamadi ama simdi bulundu ana sebeb bu hastalik geri Kalani gitcek önemli olan bu hastalikla basa cikmak isl cok kötü bisey cikmaz .

IP
kirmizi2
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı kirmizi2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2024 Saat 17:44

Arkadaslar doktorun verdigi raporu ve havale kagidina bakiyorum suan yolladigi sebeb Sarkoidose ..Yüksek ihtimal SARKOIDOSE var bende oda tüm yan hastaliklarin sebebi vucutu öldürüyör resmen Nadine bir hastalik oldugu icin bir türlü bulunamadi ama simdi bulundu ana sebeb bu hastalik geri Kalani gitcek önemli olan bu hastalikla basa cikmak isl cok kötü bisey cikmaz .

Çok geçmiş olsun
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2390
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2024 Saat 16:58

Arkadaslar doktorun verdigi raporu ve havale kagidina bakiyorum suan yolladigi sebeb Sarkoidose ..Yüksek ihtimal SARKOIDOSE var bende oda ....

Değerli kardeşim, bu önemli bir hastalıktır.
Sarkoidoz var ve siz ağız kokusunu mu problem ediyorsunuz? Böylesine önemli bir durum varken ağız kokusunu dert ediyorsanız üç ihtimal vardır:

1- Ya sarkoidoz teşhisiniz yanlış olmuş, siz sarkoidoz değilsiniz
2- Ya sarkoidozun ne olduğu konusunda yeterli bilginiz olmayabilir
3- Veya odalar dolusu ağız kokunuz var sarkoidozun önüne geçmiş

IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2024 Saat 20:57
Kbb Ben tam bilmiyorum dedi ztn ic hastaliklar ve ciger Spezialisten yolladi kagitta Diagnose sarkoidose yaziyor.

Ikinci ihtimalde enfeksion verliert yüksek cikmasi her kan tahlilinde c kreativ Mi ne tam bu hastalikta olan seymis neyse ace kan grubu tahlili Verdi onda yüksek cikarsa ne oldugu ortaya cikar ins
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2024 Saat 20:59
Her Doktor baska bisey diyor ne inanacagimi bende bilmiyorum bendeki agiz kokusu degilki sadece gögsümde agri ve sürekli öksürük ve balgam var bu beni cok rahatsiz Editor o yüzdende agiz kokusu oluyor bütün gün öksürek ve balgam

IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu