Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: murat hocama soru Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Konu: murat hocama soru
    Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2021 Saat 23:34
hocam ben dil temızlıgınden sonra 1 su bardagına 2 cay kasıgı kaya tuzu koydugum agız suyu ıle gargara yapıyorum uzun vadede florayı bozar mı
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2021 Saat 14:31
Orjinalini yazan: Murat880

hocam ben dil temızlıgınden sonra 1 su bardagına 2 cay kasıgı kaya tuzu koydugum agız suyu ıle gargara yapıyorum uzun vadede florayı bozar mı

Nasin ve kibar bakteriler sulandırılmış bile olsa tuz ile ölür. Daha dayanıklı olan Streptokoklar %9'a kadar Stafilokoklar %15 e kadar tuzu tolere eder. Siz tuz ile gargara yaparsanız bakterileri bir elekten geçirmiş olursunuz. Tuza dayanamayanlar gider. Dayananlar kalır. Sayıları artar. meydanı boş buldukları için sayıca üstün hale gelirler. Giderek daha fazla beslenirler.

Ve sayıları artan bu bakterilerin hiç birisi dostumuz değildir.

Sayılarının dengeli ve az olması arzu edilir. Kendi haline bırakmak, doğal dengeyi ve doğal oranı ve doğal yüzdelerini muhafaza etmek gerekir.

Şimdi siz söyleyin: uzun süre tuzlu su gargarası sağlığa uygun mudur?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2021 Saat 17:10
çok acıklayıcı olmuş hocam teşekkürler.
halıtosıl zn bu ıs ıcın cok uygun oyleyse
peki şöyle sorıyım son olarak halıtosıl zn dışında bır gargara onerınız var mı alamıycak kısıler ıcın evde hazırlıyabılecgımız bır solisyon?=
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2021 Saat 22:19
Murat880 sürekli tuzlu suyla gargara yapmayı bende denemiştim, hocanın açıkladığı bilgilere ek olarak bende bir hafta yaptığımda (sofra tuzu ile) ayak bileklerim ellerim şişti ödem yaptı bıraktım uzun vadede tansiyonda yükselir böbreklere de zarar verir.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 01:39
teşşekür ederim bilgi için bundan sonra yapmıyım o zaman
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 01:43
denıze gırmekte florayı bozuyor mu acaba yıne denıze gırıyoruz tabıkıde bu sorunun cevabını ogrenmek ısterdım
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 13:53

çok acıklayıcı olmuş hocam teşekkürler.
halıtosıl zn bu ıs ıcın cok uygun oyleyse
peki şöyle sorıyım son olarak halıtosıl zn dışında bır gargara onerınız var mı alamıycak kısıler ıcın evde hazırlıyabılecgımız bır solisyon?=

İyi bir ağız kokusu gargarası kokuyu çöktürecek ve engelleyecek fakat mikropları öldürmeyecek şekilde davranmalıdır. Evde buna uygun bir şey hazırlamak zor olabilir.

Kısa kullanım içim tuzlu su ve oksijenli su düşünülebilir. Fakat her ikisi de 1 haftadan uzun kullanılmamalıdır çünkü bunlar mikrop öldürür.

Kivi, ıspanak, taze hurma, ve ceviz başta olmak üzere bütün çerezler tip1 ağız kokusunu azaltır diye bilinir.

Hindistan cevizi yağı, koala yağı, badem yağı ve bütün benzeri yağlar ağız kokusunu dakikalar için azaltır sonra ağız kokusu yapar diye bilinir.

IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 18:38
hocam halıtosil zn deki asıt borık uzun surelı kullanımı hakkında ne dusunuyorsunuz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2021 Saat 19:18

hocam halıtosil zn deki asıt borık uzun surelı kullanımı hakkında ne dusunuyorsunuz?

Ne gibi?
bu konuda bir hipotez mi var?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2021 Saat 21:27
asit borikte genıs sprekturumlu antıbakterıyelmiş ondan sordum uzun surelı kullanımı ıyı mı olur kötu mu olur o yuzden
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 19:49

asit borikte genıs sprekturumlu antıbakterıyelmiş ondan sordum uzun surelı kullanımı ıyı mı olur kötu mu olur o yuzden

Zayıf antibakteriyel etkinliği vardır.
Asıl etkisi oksijenlendirmek şeklindedir.

IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2021 Saat 15:54
Murat hocam, tip-2 için bir burun spreyi yapmıştınız, izin aşamaları zordu. O spreyde bir gelişme var mı?
IP
Standartvaka
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Standartvaka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2021 Saat 12:49
Sodium Bicarbonate, Aqua, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Aroma, Xanthan Gum, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, CI 77491. Hocam içeriğinde bunların yazılı olduğu bir diş macunu sizce nasıldır? Diş etlerine veya ağız hijyenine extra bir etkisi var mıdır?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2021 Saat 20:31
Orjinalini yazan: Kelime

Murat hocam, tip-2 için bir burun spreyi yapmıştınız, izin aşamaları zordu. O spreyde bir gelişme var mı?

Ben bu soruyu henüz gördüm. Moderatörlüğü kaldırdıktan sonra her mesajı görmyor bazılarını kaçırıyorum
Burun damlası projesi çok sayıda proje ile birlikte gündeminden tamamen silindi. Hiç bir firma Türkiye'de yeni ürün üretim ve yatırım yapmak istemiyor.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2021 Saat 20:36
Orjinalini yazan: Standartvaka

Sodium Bicarbonate, Aqua, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Aroma, Xanthan Gum, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, CI 77491. Hocam içeriğinde bunların yazılı olduğu bir diş macunu sizce nasıldır? Diş etlerine veya ağız hijyenine extra bir etkisi var mıdır?

Cocamidopropyl hariç bütün kimyasal maddeleri iyi tanıyorum. Diş macunları için kullanılan standart maddelerdir. Hiç bir özelliği yoktur.

Cocamidopropyl isimli maddeye vikipedyadan baktım. Şampuanlara kıvam verici olarak kullanılan deterjan benzeri bir maddeymiş.

Ağız kokusu için ve hatta genel diş macunu için özelliği olan bir formül değildir.
IP
Standartvaka
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Standartvaka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2021 Saat 07:50
Hocam uzun süreden sonra diş macunu değiştirdim belki o yüzden farklı bir hissiyat vermiştir bana. Kullanmaya başladığım ilk bir kaç gün ağız içimi daha temiz hissettirmişti fakat sadece bir kaç gün. Hocam 1 soru daha sormak istiyorum; Kişinin su içtiği esnada anlık olarak kokuyu daha şiddetli ve yoğun hissetmesi kişiye kokunun nereden kaynaklandığı hakkında fikir verir mi? Sizin bu konuda bir fikriniz var mı? Teşekkür ederim.
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2021 Saat 18:23
Murat hocam OXYD-8 hakkında ne düşünüyorsunuz? Bana çok mantıklı geldi.
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2021 Saat 18:28
Orjinalini yazan: sincaramistico

Murat hocam OXYD-8 hakkında ne düşünüyorsunuz? Bana çok mantıklı geldi.

şunu yazmayı unutmuşum

Oxyd8: Nefesi ferahlatır, bademcikleri ve dili temizler ve ağzı nemlendirir.
Ağız kokusu, bademcik taşları veya dilde tortu var mı? Yoksa sadece dişleriniz için en iyisini mi istiyorsunuz?

Oxyd8 gargara, en az 400.000 incelemeye göre Amerika'da arka arkaya 2 yıldır en iyi gargara seçilmemiştir.

Kötü nefesle kaynağında savaşır
Bademcik taşlarını önler
Dil üzerindeki birikintileri giderir
Çürükleri önler
Günlük kullanıma uygun
Alkolsüz ve Yan Etki Yok
Diğer yıkama maddelerinden farkı nedir?
Oxyd8 gargara, normal gargaralara kıyasla çeşitli faktörlerde kendini gösterir.

Üretici (Dr. Katz), agresif, asidik ve kostik kimyasallarla ağzınızı rahatsız etmemeniz gerektiğini anlayan dünyadaki birkaç üreticiden biridir.

Ne yazık ki, diğer gargaralar hala alkol, sülfatlar (SLS) ve köpük yapıcı maddeler gibi bileşenler içerir. Bu bileşenlerin dişte renk değişikliği, tahriş olmuş dokular, ağız kuruluğu ve hatta daha kötü nefes gibi uzun vadeli sorunlara neden olduğu bulunmuştur.

Oxyd8'in formülü farklı. Ağız florasını bozmadan, en şiddetli ağız kokusu formlarıyla bile savaştığı kanıtlanmış% 100 ağız dostu bileşenlerden oluşur. Oxyd8 aynı zamanda dil üzerinde bademcik taşı, çürük ve tortu oluşumunu da engeller.

Aktif OxyGen'in gücü (oksijen)
Oxyd8, aktif oksijen üzerinde çalışır. Anaerobik bakteriler en iyi hayatta kalabilecekleri yerlerde dışkı ve koku bırakırlar. Bunlar boğaz ve bademcikler, sulkus ve dil dokuları gibi ağzın korunaklı ve anoksik boşluklarıdır.

Oxyd8 ile durulayarak ulaşılması zor alanlara önemli miktarda oksijen sağlanır, bu da anaerobik bakterilerin parçalanması ve öldürülmesi anlamına gelir. Aynı zamanda kötü kokular nötr bir kokuya dönüşür. Sonuç, sağlıklı bir ağız florası ve öpücük kadar temiz bir nefestir.

Daha fazla oksijenli gargaralar var mı?

Evet. Ancak, eleştirel olun. Diğer birçok (daha ucuz) oksijen yıkaması da klorheksidin veya sodyum lauril sülfat gibi kötü içeriklerle karıştırılır ve çok asidiktir.

Arıtılmış Su, OXYD-8 (Dr. Katz'ın ClO2'nin patentli versiyonu), PEG-40 Hidrojene Hint Yağı, Tetrasodyum EDTA, Sodyum Bikarbonat, Sodyum Benzoat, Nane Esansiyel Yağı, Sodyum Hidroksit.

İçerik 500 ML

Alkol, Sakarin, Sodyum Lauril Sülfat, Klorheksidin veya Benzalkonyum Klorür içermez
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2021 Saat 18:30
Ağız kokusu, beyaz dil ve badem taşları için toplam çözüm
Ağız kokusu, dil saldırıları ve bademcik taşları gibi sorunları tedavi etmek bazen oksijenle yıkamaktan daha fazlasını gerektirir. Aşağıdaki ipuçlarının, bu sözlü sorunları tamamen ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır.

Dilinizi OraBrush veya Tung Brush ve antiseptik dil jeli ile fırçalayın.
California Breath Nasal Sinus Drops ile bakteriyel mukusun burundan boğaza, bademciklere ve dile akmasını önleyin
Ağzı ve boğazı, oksijene dayalı ve kurutucu unsurlar olmadan antibakteriyel ve pH nötr bir gargara ile çalkalayın. Bu nedenle OxyFresh veya Oxyd8'i seçin. En iyi etki için aynı diş macununu kullanın.
Bol su içerek ve meyve yiyerek ve özel tablet veya sakız emerek ağzın kurumasını önleyin. İpucu: Dr. Katz Kuru Ağız Pastilleri, The Breath Co. Sakız veya Kaux.
California Breath Powerdrops Dil ve Retardex spreyi ile dili ve boğazı gün boyunca temiz tutun.
Yılda en az iki kez bir ağız bakımı uzmanını ziyaret edin.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2021 Saat 13:25
Hocam her insan geğirirken yemek kokusu hissedermi?
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2021 Saat 17:21
Hocam bi sorum daha olucak: senelerdir biri tip 1se ama sonradan tip4 de oluşursa bunu nedeni ne olabilr fikriniz varmi yani hangi organda hastalik olabilir? Yaklasik 20 sene tip1 dim sonradan tip4 de eklendi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2021 Saat 19:13
Orjinalini yazan: Efeefe

Hocam bi sorum daha olucak: senelerdir biri tip 1se ama sonradan tip4 de oluşursa bunu nedeni ne olabilr fikriniz varmi yani hangi organda hastalik olabilir? Yaklasik 20 sene tip1 dim sonradan tip4 de eklendi

Bilmiyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2021 Saat 19:14

Hocam her insan geğirirken yemek kokusu hissedermi?

Şüphesiz evet.
her insan geğirirken yemek kokusu hissedebilir
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2021 Saat 20:06
Tmm cevap icin tesekür ederim.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2021 Saat 09:13
Hocam tip4 kesinlikle kesintilimi olur nefes kokusu? Yada kesintisizde olabirmi? Ve vucut kokusu derken,komple vucutdemi koku olur yoksa tek karindan boğaza kadar koku olabilirmi?
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2021 Saat 23:09
Ve fruktoz intolerans de ağiz kokusu(nefes kokusu) sebeb olabilirmi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2021 Saat 20:28
ter ten kasık ayak nefes beden yatak elbise oda veya bunlardan bazıları olaya dahil olur hangisinin veya hangilerinin payı olduğunu ayırt etmek her zaman mümkn olmaz. Hele lokasyon ayırt etmek hiç mükün olmaz. Sebebine bakarak kesinti profili olabilir.
Nerden buldunuz fruktoz testini?
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2021 Saat 23:02
Hocam streptekoklar koku sebebi olabilir mi??
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2021 Saat 00:04
Hocam nerden fructoz testini buldunuz diye sordunuz tam anliyamadim ama şöyle söylim ben testi almanyada yaptim.türkiyede yapilmiyomu yoksa?
Bende positiv cikti ve artik düsünüyorumki sebep fructoz olabilir diye cünkü ben 2 gün tek elma yedim.elmadan haric hicbisey yemedim.ve o 2 günde dilim aşiri derecede beyazdi ve agiz kokum cok siddetliydi.yani öbür günlerden daha cok.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2021 Saat 00:11
Ama bu sitede fruktozla ilgili hicbi yazı bulamadim.bu nefes kokusu sebibimidir sizce hocam
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2021 Saat 15:56
Yari gömulu 20 lik disin cekilmesi gerekirmi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2021 Saat 21:09
Orjinalini yazan: Ethic1

Hocam streptekoklar koku sebebi olabilir mi??

Hiç bir bakteri tek başına ağız kokusu sebebi değildir.

Ağzı kokan veya kokmayan her insanda ağızdaki bakterilerin neredeyse %20den fazlası streptokoktur.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2021 Saat 21:27

Ama bu sitede fruktozla ilgili hicbi yazı bulamadim.bu nefes kokusu sebibimidir sizce hocam

Hocam nerden fructoz testini buldunuz diye sordunuz tam anliyamadim ama şöyle söylim ben testi almanyada yaptim.türkiyede yapilmiyomu yoksa?
Bende positiv cikti ve artik düsünüyorumki sebep fructoz olabilir diye cünkü ben 2 gün tek elma yedim.elmadan haric hicbisey yemedim.ve o 2 günde dilim aşiri derecede beyazdi ve agiz kokum cok siddetliydi.yani öbür günlerden daha cok.

Ülkemizde fruktoz tolerans testi yapılıyor mu bilmiyorum. Ben nefesten bakıyorum. Kandan bakılan bir yöntemi daha var.
Fakat bu güne kadar hiç ihtiyaç hissetmedim. Sizde neden şüphelendiler ki fruktoz intoleransına bakmışlar? İritabıl kolon mu?
25 gr fruktoz içeren bir su içirdiler sonra nefesten mi kandan mı bakıldı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2021 Saat 21:31
Orjinalini yazan: Belinda

Yari gömulu 20 lik disin cekilmesi gerekirmi

röntgen görmek lazım
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2021 Saat 22:53
Agiz kokum var diyince bana laktoz ve fructoz testi yaptirdi.evet nefesten yapiliyo burda.25 gram bisey icirdiler sonra nefesten ölctüler.almanyada fructoztest hic kandan yapmiyolar.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2021 Saat 22:59
Hocam bide ben cok tuaf bisey farkettim.unlu yemekler yiyince benim agiz kokum baya azaliyor.normalde burda okuduklarimdan coğularda unlu yiyecekler agiz kokularii artiyo diyolar
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2021 Saat 11:05

Agiz kokum var diyince bana laktoz ve fructoz testi yaptirdi.evet nefesten yapiliyo burda.25 gram bisey icirdiler sonra nefesten ölctüler.almanyada fructoztest hic kandan yapmiyolar.

Öncesinde ne gibi testler yapıldı neler incelendi nelere bakıldı ki sonunda sıra bu testi yapmaya geldi?
Veya siz ne dediniz ki bu teste gerek duyulacak duruma geldiniz?
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2021 Saat 23:00
Dişlerimde sorun yokmus dedim.kulak burun doktoruda bi sorun yok dedi.bide dedimki benim kokum nefesten geliyo dedim.dişimi bile fircalasim saniyeler icinde dilimde beyaz tabaka hemen oluşuyo dedim.yemek yinyince bile o anda bile agizim kokuyo dedim.3 metre felan uzaktan hissediliyor.ve ne yersem yada icsem hic bisey iyi gelmiyo.sekeri bide sütü bile kestim dedim ama yinede koku oluyo ve ayrica vucut kokusuda var.ve kabizlik var.kabizlik basladiktan sonra agiz kokum daha cok şiddetlendi dedim.önce kabizligimi cözmem lazim dedi onu cözdüm lifli gidalar yedim ama yinede kokuda azalma yoktu.probiotik verdi oda hic fayda etmedi.sonra bana 2 gün tek elma ye dedi.onu yaparken farkettimki dildeki pas önceki halden daha cok pas oluştu.ve agiz kokumda halen cok şiddetliydi.sonra fructoz testi ve laktoz testi yaptim ve fructoz positiv cikti ve simdi 4 hafta boyunca fructozla ilgili hic bisey yemicekmisim.ve ilk defa agiz kokum baya azaldi bugün 3.günüm.insallah sorunum gercekten budur🙏🙏
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2021 Saat 12:17
Vücut kokusu antibiyotikten sonra olduysa benim gibi hayvansal ürünler yüzünden oluyor protein seven bakteriler sebebiyle yani suan ben bitkisel baklagil sebze ağırlıklı yiyorum hayvansal ürün yemiyorum şu aralar .vücut kokusu gitti
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2021 Saat 22:22
Bende vücüt kokusu, agiz kokusuyla baglantisi var.agiz kokum kayboluysa ozaman vücüt kokusuda olmuyo.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu