Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: murat hocama soru Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 197
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Konu: murat hocama soru
    Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2021 Saat 23:34
hocam ben dil temızlıgınden sonra 1 su bardagına 2 cay kasıgı kaya tuzu koydugum agız suyu ıle gargara yapıyorum uzun vadede florayı bozar mı
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2073
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2021 Saat 14:31
Orjinalini yazan: Murat880

hocam ben dil temızlıgınden sonra 1 su bardagına 2 cay kasıgı kaya tuzu koydugum agız suyu ıle gargara yapıyorum uzun vadede florayı bozar mı

Nasin ve kibar bakteriler sulandırılmış bile olsa tuz ile ölür. Daha dayanıklı olan Streptokoklar %9'a kadar Stafilokoklar %15 e kadar tuzu tolere eder. Siz tuz ile gargara yaparsanız bakterileri bir elekten geçirmiş olursunuz. Tuza dayanamayanlar gider. Dayananlar kalır. Sayıları artar. meydanı boş buldukları için sayıca üstün hale gelirler. Giderek daha fazla beslenirler.

Ve sayıları artan bu bakterilerin hiç birisi dostumuz değildir.

Sayılarının dengeli ve az olması arzu edilir. Kendi haline bırakmak, doğal dengeyi ve doğal oranı ve doğal yüzdelerini muhafaza etmek gerekir.

Şimdi siz söyleyin: uzun süre tuzlu su gargarası sağlığa uygun mudur?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2021 Saat 17:10
çok acıklayıcı olmuş hocam teşekkürler.
halıtosıl zn bu ıs ıcın cok uygun oyleyse
peki şöyle sorıyım son olarak halıtosıl zn dışında bır gargara onerınız var mı alamıycak kısıler ıcın evde hazırlıyabılecgımız bır solisyon?=
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2021 Saat 22:19
Murat880 sürekli tuzlu suyla gargara yapmayı bende denemiştim, hocanın açıkladığı bilgilere ek olarak bende bir hafta yaptığımda (sofra tuzu ile) ayak bileklerim ellerim şişti ödem yaptı bıraktım uzun vadede tansiyonda yükselir böbreklere de zarar verir.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 01:39
teşşekür ederim bilgi için bundan sonra yapmıyım o zaman
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 01:43
denıze gırmekte florayı bozuyor mu acaba yıne denıze gırıyoruz tabıkıde bu sorunun cevabını ogrenmek ısterdım
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 13:53

çok acıklayıcı olmuş hocam teşekkürler.
halıtosıl zn bu ıs ıcın cok uygun oyleyse
peki şöyle sorıyım son olarak halıtosıl zn dışında bır gargara onerınız var mı alamıycak kısıler ıcın evde hazırlıyabılecgımız bır solisyon?=

İyi bir ağız kokusu gargarası kokuyu çöktürecek ve engelleyecek fakat mikropları öldürmeyecek şekilde davranmalıdır. Evde buna uygun bir şey hazırlamak zor olabilir.

Kısa kullanım içim tuzlu su ve oksijenli su düşünülebilir. Fakat her ikisi de 1 haftadan uzun kullanılmamalıdır çünkü bunlar mikrop öldürür.

Kivi, ıspanak, taze hurma, ve ceviz başta olmak üzere bütün çerezler tip1 ağız kokusunu azaltır diye bilinir.

Hindistan cevizi yağı, koala yağı, badem yağı ve bütün benzeri yağlar ağız kokusunu dakikalar için azaltır sonra ağız kokusu yapar diye bilinir.

IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 18:38
hocam halıtosil zn deki asıt borık uzun surelı kullanımı hakkında ne dusunuyorsunuz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2021 Saat 19:18

hocam halıtosil zn deki asıt borık uzun surelı kullanımı hakkında ne dusunuyorsunuz?

Ne gibi?
bu konuda bir hipotez mi var?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2021 Saat 21:27
asit borikte genıs sprekturumlu antıbakterıyelmiş ondan sordum uzun surelı kullanımı ıyı mı olur kötu mu olur o yuzden
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 19:49

asit borikte genıs sprekturumlu antıbakterıyelmiş ondan sordum uzun surelı kullanımı ıyı mı olur kötu mu olur o yuzden

Zayıf antibakteriyel etkinliği vardır.
Asıl etkisi oksijenlendirmek şeklindedir.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu